Як ми зробили перший в рунеті конструктор HTML5 банерів

Поправочка - ми його ще робимо) Зараз запущена і працює бета-версія конструктора , Яка, тим не менш, вже дозволяє робити круті HTML5 банери. Ні, правда, класні. Там тільки один зациклений слайд, який можна анімувати, але все інше працює - кольору, шрифти, кліпарти з іконками, графіками, SVG анімаціями, готові шаблони банерів.

Такий собі, міні-фотошоп в браузері.

Ви впевнені, що він перший в рунеті? А то досить гучну заяву)

Публічний - перший. Я підозрюю, що у великих гравців рекламного ринку є щось подібне всередині їх корпоративних розробок, типу як у Google є свій вбудований HTML5 конструктор, але то інша історія, інша цільова аудиторія і інша реалізація.

Я розумію, що першим бути страшно, оскільки є теорія, що якщо немає конкуренції, то і сервіс не буде затребуваний. Але конкуренція в англомовному секторі є, і досить серйозна, тому ми вирішили застовпити російськомовний ринок, поки не пізно.

Якщо вже зайшла мова про конкурентів, то чим збираєтеся їх бити?

Я дизайнер і власник дизайн-студії, тому звертаю велику увагу на зовнішній вигляд і зручність інтерфейсів. Коли ми почали розробку, у всіх наших конкурентів були досить страшненькі, застарілі інтерфейси. «УРА!» - подумав я, адже ми зробили зашібенний і зручний canva-like інтерфейс. Але час йде, і конкуренти почали оновлювати свої сервіси, так що в цьому плані, на жаль, конкурувати буде складно.

Взагалі ідея така, що секретар Нюра з Глуходальнінска зайшла на наш сервіс і за дорученням директора за 15 хвилин зробила для компанії крутий банер. Навіть не зробила, а вибрала з 1000 шаблонів той, який найбільш їм підходить. А хлопці з веб-студії «Бистродел» зайшли і зробили для клієнта по-швидкому пакувати банерів з готовими ресайз. Ну от так.

Будемо робити, щоб було зручно, швидко, щоб були тонни клипарта, іконок, тисячі готових шаблонів. Щоб процес займав 10-20 хвилин, не більше.

Як ви взагалі додумалися його зробити?

Ми робили банери для своїх студійних продуктів, це готові рішення для 1С-Бітрікс. Оскільки флеш помирав, я не хотів робити банери на флеш, а почав шукати відповідні аналоги. Скачав Google Web Designer, який зараз типу наш конкурент, зайшов, жахнувся, і закрив. І це, зауважте, я працюю дизайнером років так з 14-ти, працював практично з усіма графічними програмами, але, блін, реально складно розібратися.

Потім я зайшов на зарубіжний конструктор і по-швидкому склепав для нас круті баннерочкі. Вийшло дуже добре. Ось вони:

І правда, адже в основному не треба супер-навороченной функціональності. Тексти, картинки, кнопки, анімація. Я зрадів і відразу подумав що треба зробити такий сервіс російською і для місцевої публіки.

Звідки така дивна назва придумалося, BannerBoo?

Я вже не пам'ятаю початкові ідеї, але в назві потрібно, щоб було слово «banner». Це добре для пошукових систем і взагалі, для швидкого розуміння, про що сервіс. Пам'ятаю, ми зупинилися було на схожому «BannerBee», але домен .com був зайнятий і викупити його варто було кілька тисяч доларів. Так що з легкої нашої руки «BannerBee» перетворився в «BannerBoo», нам сподобалося, так і залишили).

Але слухайте, кажуть, що банери вмирають. Що їх блокують, що на них ніхто не дивиться. Адже правда ж?

Так правда ). Ми вже три статті наклепали і в кожній ми говоримо про те ж). Але є нюанси, і вони важливі.

Перше - те, що реклама нікуди не дінеться. Реклама була ще в первісні часи, коли на дерев'яній табличці дряпали слово «Вода», не зникне вона і через 100 років). Це такий двигун прогресу, що він просто фізично не може зникнути. Онлайн-реклама постійно трансформується, переходить в мобайл, технології розвиваються, з'явився програматики, з'являється все більше «розумних» інтерактивних richmedia-банерів, так що говорити, тут треба окрему велику статтю писати.

Онлайн-реклама постійно трансформується, переходить в мобайл, технології розвиваються, з'явився програматики, з'являється все більше «розумних» інтерактивних richmedia-банерів, так що говорити, тут треба окрему велику статтю писати

Друге - не варто вимірювати ефективність банерів однобоко - мовляв, ніхто не клікає. Є купа інших важливих метрик, за якими можна виміряти ефективність, одна з них - підвищення впізнаваності бренду. Неважливо, кликнули ви чи ні-людина побачила рекламу кілька разів і запам'ятав. Не хочу навіть говорити про ретаргетінге - там банери бігають за вами на кожній сторінці, так що якщо ви на них і не скликали, то запам'ятали надовго, це вже точно.

Третє - ефективність адблокеров переоцінюють. Так, є статистика, що більше 40% людей у ​​всьому світі відключають рекламу, але є і такі моменти:

  • все більше великих гравців інтернет-ринку (Facebook) висловлюють своє невдоволення програмами блокування реклами. Відповідно, вони мають вагу, щоб впливати на індустрію і лобіювати свої інтереси
  • з'явилися програми, які обходять блокатори і все одно показують рекламу (Page Fair)
  • Cами блокатори реклами (наприклад AdBlock Plus) йдуть на поступки і створюють нові стандарти для реклами, при яких вона буде показуватися навіть з включеним блокуванням
  • блокатори реклами в мобільних браузерах тільки починають з'являтися, а в нативних додатках ви не заблокуєте їх ніяк.

Відповідно, вони мають вагу, щоб впливати на індустрію і лобіювати свої інтереси   з'явилися програми, які обходять блокатори і все одно показують рекламу (Page Fair)   Cами блокатори реклами (наприклад AdBlock Plus) йдуть на поступки і створюють нові стандарти для реклами, при яких вона буде показуватися навіть з включеним блокуванням   блокатори реклами в мобільних браузерах тільки починають з'являтися, а в нативних додатках ви не заблокуєте їх ніяк

Так що це все - рівняння з багатьма невідомими. Буде розвиватися ринок, будемо розвиватися і змінюватися ми. Тим більше планів з розвитку у нас ого-го.

Відмінно. Майже переконали. Ну давайте про плани, раз почали.

Треба доробити і випустити повноцінний реліз. Це перш за все. Потрібно, щоб сервіс виконував те основне, для чого він був зроблений - і робив це добре. Зараз ми працюємо над Таймлайн - це коли можна анімувати кілька слайдів для більш тривалої анімації. Потім зробимо можливість завантажувати банер в ZIP-архіві. Потім причепимо кліпарти - фотобанки, іконки. Зараз постійно працюємо над створенням нових шаблонів. Днями запустимо англомовну версію. Одним словом, багато роботи.

У глобальній перспективі - багатомовність, інтеграція з усіма великими рекламними мережами і платформами, власна статистика, партнерська програма і багато всяких крутих фішок.

Дайте цифри якісь. Відвідування, доходи, витрати, інвестиції.

Ми закриту альфу запустили 28 квітня 2016. Тобто близько 4 місяців тому. Бета-версію - 10 серпня, трохи більше місяця тому. В місяць поки до нас приходить близько 1000 відвідувачів, рекламу ніяку ми не давали, приходять з органічного пошуку. Зараз, коли почали публікуватися на Spark.ru, відвідування зросла - в день публікації статті набігає до 200 чоловік. Реєстрації на сервісі теж виростають - якщо в середньому близько 10 реєстрацій в день, то після публікації їх число може виростати до 50-ти.

Реєстрації на сервісі теж виростають - якщо в середньому близько 10 реєстрацій в день, то після публікації їх число може виростати до 50-ти

Що стосується зроблених в сервісі банерів, то загальне число створених об'єктів десь близько 900, але серед них мало повноцінних банерів, часто відвідувачі просто бавляться і тестують роботу системи. Але хороші професійні банери теж трапляються, і це радує).

Доходів немає поки - це зрозуміло). Ми не будемо робити сервіс платним, поки не допив повноцінний реліз. Але навіть після цього ми зробимо «forever free» тариф - з деякими обмеженнями, але безкоштовний. Тим користувачам, які будуть зареєстровані у нас до випуску фінальної версії, ми подаруємо пів року безкоштовного сервісу без обмежень.

Витрати не рахували ще, але поки тягнемо). Доходи студії дозволяють тримати проект на плаву, та й співробітників поки небагато, так що все терпимо. Інвестиції теж поки не шукаємо - хоча я розумію, що вони могли б надати прискорення для розвитку проекту.

Ага, ось і до співробітників дісталися. Скільки вас працює над проектом?

Раз-два та й усе). У проекту два співзасновника, це я і Надя Юзькова, full-stack програміст і просто чудова людина). Власне завдяки їй все і стало можливим, тому що потягнути велику команду на стадії розвитку дуже складно. Кажуть, що у стартапа повинно бути мінімум два кофаундера, тому що по-іншому інвестори не сильно люблять, так що у нас в цьому плані все добре. Вона - технічний фахівець, я більше по дизайну і загальної ідеології). Крім цього, є дизайнер, який робить шаблони банерів прямо в сервісі і ресайз їх, іноді цим займаюся я - для душі. Ну і зрозуміло, що на підхоплення є близько 10 співробітників студії, яких можна залучити в разі крайньої необхідності.

Ну і зрозуміло, що на підхоплення є близько 10 співробітників студії, яких можна залучити в разі крайньої необхідності

У найближчій перспективі хочемо взяти ще дизайнера в допомогу першому і людини, який буде переводити тематичні статті та стежити за соцмережами. Багато набирати теж не хочемо - сервіс ще нічого не продав, не хочемо збільшувати витрати без гострої на те потреби.

Так, вам не здається досить дивним, що ви берете інтерв'ю сам у себе?

Та ні, чого)). Великі статті у вигляді інтерв'ю читати легше, я просто відповідаю на запитання користувачів, які могли б виникнути в процесі. Крім того, завжди приємно поспілкуватися з розумним і скромним співрозмовником).

Відмінно! Тоді бажаю удачі і тисну вашу праву ... Ні це моя права - тисну вашу ліву руку! Пишіть ще!

Розмовляв з собою Михайло Хейна , Співзасновник і керівник Bannerboo.com

Ви впевнені, що він перший в рунеті?
Якщо вже зайшла мова про конкурентів, то чим збираєтеся їх бити?
Як ви взагалі додумалися його зробити?
Звідки така дивна назва придумалося, BannerBoo?
Адже правда ж?
Скільки вас працює над проектом?
Так, вам не здається досить дивним, що ви берете інтерв'ю сам у себе?
IRC (Internet Relay Chat)