Як прибрати банер з робочого столу

  1. Програма для видалення банера Antiwinlocker
  2. Видалення синього банера
  3. Видалення сірого банера
  4. Виклик майстра додому для видалення банера

На сьогоднішній день інтернет кишить вірусам, які при проникненні блокують робочий стіл комп'ютера повністю або перекривають його більшу частину. Це так звані віруси здирником (Trojan.Winlock), які пропонують зняти блокування шляхом відправки sms повідомлення, яке стоїть певні гроші. Природно це не вирішує питання і вірус знову повертається через певний час або вимагають черговий відправки sms, нібито для завершення процесу (це робиться в зв'язку з тим, що стільникові оператори обмежують максимальну суму зняття з рахунку телефону за 1 sms). Як прибрати банер з робочого столу - є безліч способів, розглянемо кілька з них.

Перший спосіб.
Пробуємо завантажити систему в безпечному режимі, якщо ж банер як і раніше виходить, то завантажуємося в безпечному режимі з підтримкою командного рядка. У командному рядку набираємо команду "explorer" і отримуємо доступ до всіх функцій Windows. Заходимо в функцію відновлення системи і вибираємо точку відкату (дату) до зараження комп'ютера банером і після перезавантаження отримуємо розблокувати робочу систему. Гірше справа йде, коли в системі спочатку була відключена функція відновлення системи (часто це буває в різних збірках). В цьому випадку викачуються різні утиліти від лабораторії Касперського, Dr.Web і інші, якими проганяє систему на предмет очищення від шкідливого коду. Серед варіантів очищення системи утилітами хотілося б розглянути варіант роботи з AVZ.

завантажити утиліту AVZ

Запускаємо антивірусну утиліту і заходимо "файл-майстер пошуку та усунення проблем". У рядку "ступінь небезпеки" вибираємо "всі проблеми", а в "системні проблеми" по черзі всі чотири по черзі - проганяє, відзначаємо галочкою всі пункти і натискаємо "Виправити зазначені проблеми". Далі заходимо в "сервіс-Менеджер розширень IE" і натискаючи на хрестик видалення, теж чистимо всі рядки. Потім для страховки заходимо в "сервіс-менеджер автозапуску" і видаляємо з усім червоним (це ті процеси, які явно визначені як шкідливі). Після цього перезавантажуємо комп'ютер і в більшості випадків отримуємо робочий комп'ютер. Завдання з видалення банера вимагача winlocker вирішена.
Запускаємо антивірусну утиліту і заходимо файл-майстер пошуку та усунення проблем

Другий спосіб.
Якщо ж жодна зі спроб першого способу не спрацювала і банер виходить в будь-якому з варіантів, то буде потрібно завантажувальний диск Live CD. Після завантаження диска, знову ж можна скористатися антивірусними утилітами, що йдуть в його збірці, тут важливо використовувати найбільш свіжу версію збірки диска, щоб антивірусні бази в утиліти були максимально оновленими. Правда прогін утилітами відбувається досить довго і тут можна скористатися програмою ERD Commander, яка присутня в основній масі збірок Live CD. Заходимо "програми-службові-ERD Commander-Вибір директорії" і в вікні вибираємо папку "Windows" в системному розділі диска. Далі заходимо в перелік функцій програми і вибираємо відновлення системи (System Restore), так само вибираємо дату відкату, що передує зараження банером winlocker, відкатуємо систему і після перезавантаження комп'ютера отримуємо розблокований від sms банера Windows. Тут знову ж таки треба зауважити, що це можливо прі не відключеною функції відновлення системи. Так само в збірці Live CD є програма для визначення коду введення в вікно банера для його розблокування. Це, як один з варіантів, хоча він не часто спрацьовує.

Програма для видалення банера Antiwinlocker

Третій спосіб.
Далі ми розглянемо цікавий спосіб видалення банера з допомогою програми Antiwinlocker, яка володіє широким спектром можливостей для того, щоб визначити файл вірусу, надати можливість його видалити, а також виправити всі зміни в реєстрі, які банер справив. Перед цим викачуємо образ завантажувального диска Antiwinlocker і з допомога UltraISO записуємо на диск . Далі ми вже не будемо читати, а подивимося відео, як користуватися antiwinlocker в різних ситуаціях - банери по різному вражають систему, тому нижче ми розглянемо три варіанти видалення банера за допомогою завантажувального диска antiwinlocker, в яких будуть продемонстровані різні варіації використання антібаннера antiwinlocker.

Видалення синього банера

Це не означає, що тільки синій банер можна їм видалити, але і банери прописуються в системі аналогічним способом. Це відноситься і до наступних відео уроків.

Видалення сірого банера

Видалення червоного банера

Вище були наведені кілька способів розблокування банера winlocker. Також на просторах всесвітньої павутини Ви знайдете і четвертий, і п'ятий, і ... варіанти видалення sms банера. Бажаємо успіхів в боротьбі з цією напастю!

Виклик майстра додому для видалення банера

Якщо, не дивлячись на всі спроби видалення банера Ви не прийшли до позитивного результату, то можна викликати комп'ютерного майстра нашого сервісного центру для кваліфікованого видалення банера і його слідів, відновивши діючу операційну систему, а якщо видалити банер неможливо (для цього є багато факторів, в тому числі і стан системи до зараження банером), то перевстановити систему зі збереженням всієї інформації і баз даних. Викличте фахівця додому і ми допоможемо розблокувати комп'ютер від вимагача.IRC (Internet Relay Chat)