Як видалити вірус або банер здирник зі смартфона або планшета на Android. Інструкція

  1. зміст:
  2. видалення трояна
  3. Видалення рекламного вірусу
  4. Видалення банера-здирника
  5. короткий підсумок

Вітаю Вітаю!
У зв'язку з масовим поширенням гаджетів і пристроїв, які працюють під управлінням операційної системи Android, все актуальнішим стає питання про їх захист і позбавлення від шкідливого програмного забезпечення.

зміст:

Шкідливе програмне забезпечення підрозділяється на категорії, кожна з яких має свої властивості і особливостями. У даній статті ми розберемо найбільш часто зустрічаються категорії шкідливого програмного забезпечення для операційної системи Android і розглянемо найбільш дієві методи боротьби з цим злом.

видалення трояна

Найбільш популярним типом шкідливого ПО є троян. Його деструктивна діяльність полягає в зборі та відправці злочинцям конфіденційної інформації, починаючи від особистого листування в месенджерах і закінчуючи даними банківської карти при здійсненні платежу. Крім цього даний зловредів може здійснювати приховану відправку смс на короткі платні номери, чим завдає фінансових збитків власникові пристрою.

Для позбавлення від зловредів коректний:
Для позбавлення від зловредів коректний:   1) Встановіть з Play Market одне з популярних антивірусних рішень для Android: AVG, Kaspersky, Dr 1) Встановіть з Play Market одне з популярних антивірусних рішень для Android: AVG, Kaspersky, Dr.Web і проскануйте систему на наявність вірусів.

2) Після закінчення сканування видаліть всі знайдені підозрілі файли.
Як правило, озвучених дій досить для того, щоб очистити систему Android від троянів.

Видалення рекламного вірусу

Додатки, що додають рекламу також вельми поширені. На відміну від троянів, їх шкідлива дія полягає в додаванні реклами в інтерфейс системи і браузер. Внаслідок цього сповільнюється чуйність інтерфейсу і збільшується витрата трафіку!
Найбільш поширений шлях потрапляння цього типу зловредів в систему - через установку псевдо-безкоштовних ігор.
Найбільш ефективним способом можна назвати установку додатка AdAvay , Яке заблокує доступ до адрес, з яких завантажується рекламний контент.
Однак цей спосіб сопережён з деякими труднощами, а саме необхідністю отримання root доступу на що встановлюється пристрої (без нього програма не працює) і установку додатка з сайту, для чого в настройках пристрою необхідно поставити галочку у пункту Невідомі джерела, який знаходиться в Настройки -> Безпека .
Якщо вас не зупиняють ці складності, то в результаті ви практично повністю позбудетеся від дратівної спливаючій і мерехтливої реклами в додатках, а також браузері.

Видалення банера-здирника

Дана категорія зловредів блокує доступ до інтерфейсу гаджета і вимагає у власника переказ грошей за розблокування. Ніколи не перекладайте гроші шахраям тому немає ніяких гарантій, що після оплати ви повернете доступ до свого гаджету.
При виявленні даного зловреда зробіть наступне:

1) Вимкніть апарат і витягніть SIM-карту.

1) Вимкніть апарат і витягніть SIM-карту

2) Увімкніть апарат і максимально швидко (до появи банера-блокатора) зайдіть в Настройки -> Для розробників і там поставте галочку напроти пункту Налагодження по USB, а після в меню Виберіть програму для налагодження вкажіть підозріле додаток. І, нарешті, поставте галочку у став активним пункту Зачекайте, поки підключиться відладчик.

Якщо в меню Виберіть програму для налагодження у вас відображається безліч додатків, і вам важко у визначенні шкідливого, то його назва з дуже високим ступенем ймовірності можна підкреслити в Настройки -> Безпека -> Адміністратори пристрою Якщо в меню Виберіть програму для налагодження у вас відображається безліч додатків, і вам важко у визначенні шкідливого, то його назва з дуже високим ступенем ймовірності можна підкреслити в Настройки -> Безпека -> Адміністратори пристрою.
Для підвищення власних привілеїв та ускладнення видалення, зловредів, як правило, прописує себе в цьому списку.

Також може бути відсутнім розділ меню Для розробників Також може бути відсутнім розділ меню Для розробників. Для його активації необхідно зайти в меню Про планшетному ПК і кілька разів поспіль натиснути по пункту Номер збірки.
Можливо, вам доведеться кілька разів перезавантажувати пристрій, щоб встигнути виконати необхідні маніпуляції.

3) Після проведених маніпуляцій інтерфейс системи буде розблоковано і вам залишається тільки в Настройки -> Безпека -> Адміністратори пристрою зняти галочку з шкідливого програми. Це необхідно зробити для зняття привілеїв, які блокують видалення шкідливого програми штатними засобами системи.

4) Видаліть шкідливий додаток штатними засобами, для цього зверніться в Настройки -> Програми -> <назва програми>

короткий підсумок

Дотримуючись наведених інструкцій, ви зможете швидко і без особливих зусиль впоратися з найрізноманітнішим типом зловредів, що зустрічаються на смартфонах і планшетах, які працюють на операційній системі Android.

IRC (Internet Relay Chat)