Як видалити віруси, трояни, шпигуни вручну | Безкоштовна захист

 1. Як видалити віруси, трояни, шпигуни вручну Не завжди можна з легкістю виявити зараження комп'ютера,...
 2. КРОК 1: Видаляємо все інфекції з Master Boot Record з Kaspersky TDSSKiller
 3. КРОК 2: Використовуємо RKill для завершення будь-яких шкідливих процесів
 4. КРОК 3: Видаляємо троянів, і інших зловредів за допомогою Malwarebytes Anti-Malware FREE
 5. КРОК 4: Видаляємо руткіти з системи за допомогою HitmanPro
 6. КРОК 5: Чистимо реєстр від зарази з RogueKiller
 7. КРОК 6: Видаляємо все рекламне ПО з комп'ютера за допомогою AdwCleaner
 8. Як видалити віруси, трояни, шпигуни вручну
 9. Як видалити віруси, здирників, черв'яків, троянських коней, руткіти, кейлоггери, дозвонщики, шпигунські...
 10. КРОК 1: Видаляємо все інфекції з Master Boot Record з Kaspersky TDSSKiller
 11. КРОК 2: Використовуємо RKill для завершення будь-яких шкідливих процесів
 12. КРОК 3: Видаляємо троянів, і інших зловредів за допомогою Malwarebytes Anti-Malware FREE
 13. КРОК 4: Видаляємо руткіти з системи за допомогою HitmanPro
 14. КРОК 5: Чистимо реєстр від зарази з RogueKiller
 15. КРОК 6: Видаляємо все рекламне ПО з комп'ютера за допомогою AdwCleaner
 16. Як видалити віруси, трояни, шпигуни вручну
 17. Як видалити віруси, здирників, черв'яків, троянських коней, руткіти, кейлоггери, дозвонщики, шпигунські...
 18. КРОК 1: Видаляємо все інфекції з Master Boot Record з Kaspersky TDSSKiller
 19. КРОК 2: Використовуємо RKill для завершення будь-яких шкідливих процесів
 20. КРОК 3: Видаляємо троянів, і інших зловредів за допомогою Malwarebytes Anti-Malware FREE
 21. КРОК 4: Видаляємо руткіти з системи за допомогою HitmanPro
 22. КРОК 5: Чистимо реєстр від зарази з RogueKiller
 23. КРОК 6: Видаляємо все рекламне ПО з комп'ютера за допомогою AdwCleaner

Як видалити віруси, трояни, шпигуни вручну

Не завжди можна з легкістю виявити зараження комп'ютера, тому що кіберзлочинці вживають усіх можливих заходів і техніки щоб приховати свій код і приховати дії своїх програм на зараженому комп'ютері.
Проблематично виділити симптоми зараженого комп'ютера, так як більшість симптомів можна віднести до конфліктів обладнання або ПЗ, проте є кілька варіантів, за якими можна припустити, що ваш комп'ютер був заражений:

 1. Отримання повідомлення про помилку «Internet Explorer не може відобразити сторінку», при спробах отримати доступ до певних веб-сайтів
 2. Ваш браузер (будь то Chrome, Opera або Safari) підвисає, застигає на час або не відповідає
 3. Змінюється домашня (стартова) сторінка браузера
 4. Заблокований доступ до популярних сайту з безпеки (сайти антивірусів і т.п.)
 5. Ви потрапляєте зовсім не на ті сторінки, на які збиралися увійти
 6. Ви отримуєте численні спливаючі повідомлення в браузері
 7. Дивні, невідомі панелі інструментів у верхній частині браузера
 8. Ваш комп'ютер працює повільніше, ніж зазвичай
 9. Ваш комп'ютер на час або намертво зависає
 10. З'являються нові іконки, вам не відомі
 11. Комп'ютер перезавантажується сам по собі, без попереджень
 12. Отримання повідомлень про помилки (говорять що будь-які системні файли відсутні або пошкоджені
 13. Ви не можете отримати доступ до панелі управління, диспетчеру завдань, редактора реєстру або командному рядку

Ця стаття являє собою вичерпне керівництво, з яким можливо видалити більшу частину шкідливих програм, які можуть перебувати на вашому комп'ютері.

І якщо у вас виявлений будь-який з перерахованих вище симптомів, то настійно рекомендується слідувати цьому керівництву, щоб перевірити і видалити будь-яку інфекцію, що могла проникнути на ваш комп'ютер.

Як видалити віруси, здирників, черв'яків, троянських коней, руткіти, кейлоггери, дозвонщики, шпигунські програми, рекламного ПЗ, об'єкти BHO і інші шкідливі програми

Деякі види шкідливих програм можуть не дозволити вам (блокуватимуть всі спроби) запустити описані нижче утиліти або сканери, поки система запущена в звичайному режимі.

Якщо це станеться, рекомендуємо вам запустити комп'ютер у безпечному режимі з підтримкою мережі і спробувати запустити сканування звідти. Але спершу все ж спробуйте запуск системи в звичайному режимі.

КРОК 1: Видаляємо все інфекції з Master Boot Record з Kaspersky TDSSKiller

Деякі шкідливі програми, захищаючи себе, встановлюють руткит на зараженому комп'ютері, який завантажується до завантаження операційної системи. Видалення таких видів руткітів і буде першим кроком. Для цього скористаємося програмою сканером TDSSKiller.

 1. Викачуємо останню актуальну версію TDSSKiller ( посилання на опис і скачування )
 2. Запускаємо програму, двічі клацнувши по файлу TDSSKiller.exe. З'явиться екран вітання і нам потрібно буде натиснути на «Змінити параметри»
 3. Вибираємо пункт «детектувати файлову систему TDLFS» і натискаємо ОК
 4. Далі нам треба запустити саму перевірку, для чого натискаємо «Почати сканування»
 5. Тепер Kaspersky TDSSKiller буде сканувати ваш комп'ютер на наявність шкідливих програм і інфекції
 6. Після того як сканування закінчиться TDSSKiller повідомить Вам, що знайдені загрози або ж якщо комп'ютер чистий, що заражень не виявлено. Якщо ж, щось буде знайдено, то буде подібний екран:
 7. Щоб видалити інфекцію просто натисніть на кнопку «Продовжити» і TDSSKiller спробує видалити інфекцію.

КРОК 2: Використовуємо RKill для завершення будь-яких шкідливих процесів

RKill це програма, яка припиняє, завершує шкідливі процеси, запущені на вашому комп'ютері, так що ми зможемо виконувати наступний крок (а це сканування і видалення), не відволікаючись на це шкідливе ПЗ і його методи протидії видалення.
Оскільки ця утиліта тільки завершує вірусні процеси, і не видаляє самі віруси, то не слід перезавантажувати комп'ютера, так як всі вірусні програми знову буде завантажено і запустяться автоматично.

 1. Завантажуємо RKill ( посилання для скачування ). Зверніть увагу файл упакований в rar архів і захищений паролем (пароль архіву: freeprotection). Так довелося вступити вимушено, так як Google, як і деякі антивіруси, вважає цей файл підозрілим. Але ми вас запевняємо, що він безпечний.

  Будь ласка, зверніть увагу, що ми будемо використовувати перейменовану версію RKill, для того щоб шкідливе ПЗ не намагалося блокувати цю утиліту. Так як вона досить популярна і вирусописатели враховують можливість її використання. (За посиланням буде автоматично завантажений RKill перейменований в iexplore.exe)

 2. Двічі клацайте по ярлику RKill для його запуску
 3. Тепер Rkill запущений і працює в фоновому процесі, скануючи нашу систему на шкідливі процеси і автоматично завершувати виконання. Так що наберіться терпіння, програма повідомить вам, коли закінчить
 4. По завершенню роботи RKill відкриє повний журнал проведеної роботи в блокноті. Чи не перезавантажувати комп'ютер, інакше все віруси заново завантажаться. Переходимо до наступного кроку

КРОК 3: Видаляємо троянів, і інших зловредів за допомогою Malwarebytes Anti-Malware FREE

Malwarebytes Anti-Malware Free використовує потужну технологію для виявлення і видалення всіх видів шкідливих програм, включаючи черв'яків, троянів, руткітів, дозвонщиков, шпигунських програм і багатьох інших.

 1. Скачайте Malwarebytes Anti-Malware Free по посиланню нижче, потім двічі клацніть на ньому, щоб встановити його. Malwarebytes Anti-Malware Посилання для скачування
 2. Коли починається установка, дотримуйтесь написаним інструкцій. Не вносьте зміни в налаштування за замовчуванням, крім останнього віконця, приберіть галочку з «Включити безкоштовний тестовий період» і натискайте кнопку «Завершити».
 3. Після запуску, доведеться трохи почекати, так як Ant-Malware необхідно оновити свої бази, після поновлення натисніть на кнопку справа внизу «Scan Now», що означає сканувати:
 4. Процес перевірки системи може зайняти тривалий час. Відпочиньте на час сканування, щоб час перевірки пройшло швидше 8)
 5. По закінченню перевірки програма видасть перелік всіх виявлених загроз. Натискаємо на кнопку «Apply Actions», що видалить всі виявлені загрози.
 6. Після видалення програма видасть запит на перезавантаження комп'ютера. Натисніть «No», адже нам належить наступний крок з іншим сканером

КРОК 4: Видаляємо руткіти з системи за допомогою HitmanPro

HitmanPro це ще один стоїть сканер безпеки, який ми будемо використовувати, щоб очистити ваш комп'ютер від шкідливого ПО (віруси, трояни, руткіти і т.д.), які проникли в вашу систему, незважаючи на всі заходи безпеки, які ви зробили (антивірусні програми, брандмауери і т.д.).

 1. Викачуємо HitmanPro по посиланню нижче і двічі клацаємо по ньому, щоб його запустити. Посилання для скачування HitmanPro . (Це посилання відкриє нову сторінку, на якій ви зможе завантажити останню версію сканера по кнопці «Завантажити» зліва)
 2. Після запуску виконайте вказівки, натискаючи далі, поки не почнеться процес сканування. Налаштування можна взагалі не чіпати
 3. Сканування, також може зайняти тривалий час в залежності від ваше системи. Залежно від загрози, фон програми змінюється від синього до червоного (не лякайтеся)
 4. По закінченню перевірки перед вами буде весь список виявлених загроз, у вас є можливість по кожному записі вибрати подальшу дію або видалити, або пропустити. Натискаємо кнопку «Далі». Варто відзначити, що після цього програма задумається (можливо надовго) вона буде створювати точку відновлення на випадок непередбаченого збою
 5. У наступному вікні нас чекає «сюрприз» пропонує ввести код активації. Натискаємо кнопку «Активація безкоштовної ліцензії», яка дозволить безкоштовно користуватися програмою протягом 30 днів. Після чого всі наші відмічені загрози будуть видалені.

КРОК 5: Чистимо реєстр від зарази з RogueKiller

Шкідливі програми часто додають свої ключі реєстру Windows, для своїх «нехороших справ», і для того щоб їх видалити нам потрібно просканувати систему програмою RogueKiller.

 1. Викачуємо RougeKiller по посиланню зазначеної нижче. і двічі клацаємо по ньому, щоб його запустити. Посилання для скачування RougeKiller . (Це посилання відкриє нову сторінку, на якій ви зможе завантажити останню версію програми по кнопці «Завантажити» зліва)
 2. Після запуску програми, почекаємо трохи поки пройде автоматичне підготовче сканування, потім натискаємо на кнопку «Scan»
 3. Після завершення сканування, натискаємо кнопку «Delete», щоб видалити всі виявлені шкідливі записи в реєстрі

КРОК 6: Видаляємо все рекламне ПО з комп'ютера за допомогою AdwCleaner

Утиліта AdwCleaner сканує систему і встановлені браузери на предмет наявності рекламного ПЗ, яке відображається користувачеві, рекламуючи ті чи інші послуги, фірми, сайти і т.д., і яке встановлено без вашого відома.

 1. Викачуємо AdwCleaner по посиланню зазначеної нижче. УВАГА!! архів запаролено пароль freeprotection.ru Вводимо пароль, розпаковуємо файл і двічі клацаємо по файлу, щоб його запустити. Посилання для скачування AdwCleaner . (Це посилання відкриє нову сторінку, на якій ви зможе завантажити останню версію програми по кнопці «Завантажити» зліва)
 2. Перед запуском програми, необхідно закрити всі відкриті браузери, інакше програма не запуститься. Якщо ви цього не зробите, вона сама попросить вас про це
 3. Після запуску, натисніть кнопку «Сканувати», і AdwCleaner почне сканувати ваш комп'ютер на предмет наявності рекламного ПЗ, яке останнім часом дратує не гірше вірусів
 4. По закінченню сканування натисніть на кнопку «Очистити» і буде видалено всі виявлене рекламно ПО з вашого комп'ютера, яке останнім часом дратує не гірше вірусів. І найголовніше по закінченню комп'ютер буде перезавантажений автоматично.
 5. І найголовніше по закінченню комп'ютер буде перезавантажений автоматично

Після використання всіх програм в інструкції ви позбудетеся практично від будь-якого шкідливого ПО яке могло проникнути в вашу систему, незважаючи на встановлений антивірус.

Як видалити віруси, трояни, шпигуни вручну

Не завжди можна з легкістю виявити зараження комп'ютера, тому що кіберзлочинці вживають усіх можливих заходів і техніки щоб приховати свій код і приховати дії своїх програм на зараженому комп'ютері.
Проблематично виділити симптоми зараженого комп'ютера, так як більшість симптомів можна віднести до конфліктів обладнання або ПЗ, проте є кілька варіантів, за якими можна припустити, що ваш комп'ютер був заражений:

 1. Отримання повідомлення про помилку «Internet Explorer не може відобразити сторінку», при спробах отримати доступ до певних веб-сайтів
 2. Ваш браузер (будь то Chrome, Opera або Safari) підвисає, застигає на час або не відповідає
 3. Змінюється домашня (стартова) сторінка браузера
 4. Заблокований доступ до популярних сайту з безпеки (сайти антивірусів і т.п.)
 5. Ви потрапляєте зовсім не на ті сторінки, на які збиралися увійти
 6. Ви отримуєте численні спливаючі повідомлення в браузері
 7. Дивні, невідомі панелі інструментів у верхній частині браузера
 8. Ваш комп'ютер працює повільніше, ніж зазвичай
 9. Ваш комп'ютер на час або намертво зависає
 10. З'являються нові іконки, вам не відомі
 11. Комп'ютер перезавантажується сам по собі, без попереджень
 12. Отримання повідомлень про помилки (говорять що будь-які системні файли відсутні або пошкоджені
 13. Ви не можете отримати доступ до панелі управління, диспетчеру завдань, редактора реєстру або командному рядку

Ця стаття являє собою вичерпне керівництво, з яким можливо видалити більшу частину шкідливих програм, які можуть перебувати на вашому комп'ютері.

І якщо у вас виявлений будь-який з перерахованих вище симптомів, то настійно рекомендується слідувати цьому керівництву, щоб перевірити і видалити будь-яку інфекцію, що могла проникнути на ваш комп'ютер.

Як видалити віруси, здирників, черв'яків, троянських коней, руткіти, кейлоггери, дозвонщики, шпигунські програми, рекламного ПЗ, об'єкти BHO і інші шкідливі програми

Деякі види шкідливих програм можуть не дозволити вам (блокуватимуть всі спроби) запустити описані нижче утиліти або сканери, поки система запущена в звичайному режимі.

Якщо це станеться, рекомендуємо вам запустити комп'ютер у безпечному режимі з підтримкою мережі і спробувати запустити сканування звідти. Але спершу все ж спробуйте запуск системи в звичайному режимі.

КРОК 1: Видаляємо все інфекції з Master Boot Record з Kaspersky TDSSKiller

Деякі шкідливі програми, захищаючи себе, встановлюють руткит на зараженому комп'ютері, який завантажується до завантаження операційної системи. Видалення таких видів руткітів і буде першим кроком. Для цього скористаємося програмою сканером TDSSKiller.

 1. Викачуємо останню актуальну версію TDSSKiller ( посилання на опис і скачування )
 2. Запускаємо програму, двічі клацнувши по файлу TDSSKiller.exe. З'явиться екран вітання і нам потрібно буде натиснути на «Змінити параметри»
 3. Вибираємо пункт «детектувати файлову систему TDLFS» і натискаємо ОК
 4. Далі нам треба запустити саму перевірку, для чого натискаємо «Почати сканування»
 5. Тепер Kaspersky TDSSKiller буде сканувати ваш комп'ютер на наявність шкідливих програм і інфекції
 6. Після того як сканування закінчиться TDSSKiller повідомить Вам, що знайдені загрози або ж якщо комп'ютер чистий, що заражень не виявлено. Якщо ж, щось буде знайдено, то буде подібний екран:
 7. Щоб видалити інфекцію просто натисніть на кнопку «Продовжити» і TDSSKiller спробує видалити інфекцію.

КРОК 2: Використовуємо RKill для завершення будь-яких шкідливих процесів

RKill це програма, яка припиняє, завершує шкідливі процеси, запущені на вашому комп'ютері, так що ми зможемо виконувати наступний крок (а це сканування і видалення), не відволікаючись на це шкідливе ПЗ і його методи протидії видалення.
Оскільки ця утиліта тільки завершує вірусні процеси, і не видаляє самі віруси, то не слід перезавантажувати комп'ютера, так як всі вірусні програми знову буде завантажено і запустяться автоматично.

 1. Завантажуємо RKill ( посилання для скачування ). Зверніть увагу файл упакований в rar архів і захищений паролем (пароль архіву: freeprotection). Так довелося вступити вимушено, так як Google, як і деякі антивіруси, вважає цей файл підозрілим. Але ми вас запевняємо, що він безпечний.

  Будь ласка, зверніть увагу, що ми будемо використовувати перейменовану версію RKill, для того щоб шкідливе ПЗ не намагалося блокувати цю утиліту. Так як вона досить популярна і вирусописатели враховують можливість її використання. (За посиланням буде автоматично завантажений RKill перейменований в iexplore.exe)

 2. Двічі клацайте по ярлику RKill для його запуску
 3. Тепер Rkill запущений і працює в фоновому процесі, скануючи нашу систему на шкідливі процеси і автоматично завершувати виконання. Так що наберіться терпіння, програма повідомить вам, коли закінчить
 4. По завершенню роботи RKill відкриє повний журнал проведеної роботи в блокноті. Чи не перезавантажувати комп'ютер, інакше все віруси заново завантажаться. Переходимо до наступного кроку

КРОК 3: Видаляємо троянів, і інших зловредів за допомогою Malwarebytes Anti-Malware FREE

Malwarebytes Anti-Malware Free використовує потужну технологію для виявлення і видалення всіх видів шкідливих програм, включаючи черв'яків, троянів, руткітів, дозвонщиков, шпигунських програм і багатьох інших.

 1. Скачайте Malwarebytes Anti-Malware Free по посиланню нижче, потім двічі клацніть на ньому, щоб встановити його. Malwarebytes Anti-Malware Посилання для скачування
 2. Коли починається установка, дотримуйтесь написаним інструкцій. Не вносьте зміни в налаштування за замовчуванням, крім останнього віконця, приберіть галочку з «Включити безкоштовний тестовий період» і натискайте кнопку «Завершити».
 3. Після запуску, доведеться трохи почекати, так як Ant-Malware необхідно оновити свої бази, після поновлення натисніть на кнопку справа внизу «Scan Now», що означає сканувати:
 4. Процес перевірки системи може зайняти тривалий час. Відпочиньте на час сканування, щоб час перевірки пройшло швидше 8)
 5. По закінченню перевірки програма видасть перелік всіх виявлених загроз. Натискаємо на кнопку «Apply Actions», що видалить всі виявлені загрози.
 6. Після видалення програма видасть запит на перезавантаження комп'ютера. Натисніть «No», адже нам належить наступний крок з іншим сканером

КРОК 4: Видаляємо руткіти з системи за допомогою HitmanPro

HitmanPro це ще один стоїть сканер безпеки, який ми будемо використовувати, щоб очистити ваш комп'ютер від шкідливого ПО (віруси, трояни, руткіти і т.д.), які проникли в вашу систему, незважаючи на всі заходи безпеки, які ви зробили (антивірусні програми, брандмауери і т.д.).

 1. Викачуємо HitmanPro по посиланню нижче і двічі клацаємо по ньому, щоб його запустити. Посилання для скачування HitmanPro . (Це посилання відкриє нову сторінку, на якій ви зможе завантажити останню версію сканера по кнопці «Завантажити» зліва)
 2. Після запуску виконайте вказівки, натискаючи далі, поки не почнеться процес сканування. Налаштування можна взагалі не чіпати
 3. Сканування, також може зайняти тривалий час в залежності від ваше системи. Залежно від загрози, фон програми змінюється від синього до червоного (не лякайтеся)
 4. По закінченню перевірки перед вами буде весь список виявлених загроз, у вас є можливість по кожному записі вибрати подальшу дію або видалити, або пропустити. Натискаємо кнопку «Далі». Варто відзначити, що після цього програма задумається (можливо надовго) вона буде створювати точку відновлення на випадок непередбаченого збою
 5. У наступному вікні нас чекає «сюрприз» пропонує ввести код активації. Натискаємо кнопку «Активація безкоштовної ліцензії», яка дозволить безкоштовно користуватися програмою протягом 30 днів. Після чого всі наші відмічені загрози будуть видалені.

КРОК 5: Чистимо реєстр від зарази з RogueKiller

Шкідливі програми часто додають свої ключі реєстру Windows, для своїх «нехороших справ», і для того щоб їх видалити нам потрібно просканувати систему програмою RogueKiller.

 1. Викачуємо RougeKiller по посиланню зазначеної нижче. і двічі клацаємо по ньому, щоб його запустити. Посилання для скачування RougeKiller . (Це посилання відкриє нову сторінку, на якій ви зможе завантажити останню версію програми по кнопці «Завантажити» зліва)
 2. Після запуску програми, почекаємо трохи поки пройде автоматичне підготовче сканування, потім натискаємо на кнопку «Scan»
 3. Після завершення сканування, натискаємо кнопку «Delete», щоб видалити всі виявлені шкідливі записи в реєстрі

КРОК 6: Видаляємо все рекламне ПО з комп'ютера за допомогою AdwCleaner

Утиліта AdwCleaner сканує систему і встановлені браузери на предмет наявності рекламного ПЗ, яке відображається користувачеві, рекламуючи ті чи інші послуги, фірми, сайти і т.д., і яке встановлено без вашого відома.

 1. Викачуємо AdwCleaner по посиланню зазначеної нижче. УВАГА!! архів запаролено пароль freeprotection.ru Вводимо пароль, розпаковуємо файл і двічі клацаємо по файлу, щоб його запустити. Посилання для скачування AdwCleaner . (Це посилання відкриє нову сторінку, на якій ви зможе завантажити останню версію програми по кнопці «Завантажити» зліва)
 2. Перед запуском програми, необхідно закрити всі відкриті браузери, інакше програма не запуститься. Якщо ви цього не зробите, вона сама попросить вас про це
 3. Після запуску, натисніть кнопку «Сканувати», і AdwCleaner почне сканувати ваш комп'ютер на предмет наявності рекламного ПЗ, яке останнім часом дратує не гірше вірусів
 4. По закінченню сканування натисніть на кнопку «Очистити» і буде видалено всі виявлене рекламно ПО з вашого комп'ютера, яке останнім часом дратує не гірше вірусів. І найголовніше по закінченню комп'ютер буде перезавантажений автоматично.
 5. І найголовніше по закінченню комп'ютер буде перезавантажений автоматично

Після використання всіх програм в інструкції ви позбудетеся практично від будь-якого шкідливого ПО яке могло проникнути в вашу систему, незважаючи на встановлений антивірус.

Як видалити віруси, трояни, шпигуни вручну

Не завжди можна з легкістю виявити зараження комп'ютера, тому що кіберзлочинці вживають усіх можливих заходів і техніки щоб приховати свій код і приховати дії своїх програм на зараженому комп'ютері.
Проблематично виділити симптоми зараженого комп'ютера, так як більшість симптомів можна віднести до конфліктів обладнання або ПЗ, проте є кілька варіантів, за якими можна припустити, що ваш комп'ютер був заражений:

 1. Отримання повідомлення про помилку «Internet Explorer не може відобразити сторінку», при спробах отримати доступ до певних веб-сайтів
 2. Ваш браузер (будь то Chrome, Opera або Safari) підвисає, застигає на час або не відповідає
 3. Змінюється домашня (стартова) сторінка браузера
 4. Заблокований доступ до популярних сайту з безпеки (сайти антивірусів і т.п.)
 5. Ви потрапляєте зовсім не на ті сторінки, на які збиралися увійти
 6. Ви отримуєте численні спливаючі повідомлення в браузері
 7. Дивні, невідомі панелі інструментів у верхній частині браузера
 8. Ваш комп'ютер працює повільніше, ніж зазвичай
 9. Ваш комп'ютер на час або намертво зависає
 10. З'являються нові іконки, вам не відомі
 11. Комп'ютер перезавантажується сам по собі, без попереджень
 12. Отримання повідомлень про помилки (говорять що будь-які системні файли відсутні або пошкоджені
 13. Ви не можете отримати доступ до панелі управління, диспетчеру завдань, редактора реєстру або командному рядку

Ця стаття являє собою вичерпне керівництво, з яким можливо видалити більшу частину шкідливих програм, які можуть перебувати на вашому комп'ютері.

І якщо у вас виявлений будь-який з перерахованих вище симптомів, то настійно рекомендується слідувати цьому керівництву, щоб перевірити і видалити будь-яку інфекцію, що могла проникнути на ваш комп'ютер.

Як видалити віруси, здирників, черв'яків, троянських коней, руткіти, кейлоггери, дозвонщики, шпигунські програми, рекламного ПЗ, об'єкти BHO і інші шкідливі програми

Деякі види шкідливих програм можуть не дозволити вам (блокуватимуть всі спроби) запустити описані нижче утиліти або сканери, поки система запущена в звичайному режимі.

Якщо це станеться, рекомендуємо вам запустити комп'ютер у безпечному режимі з підтримкою мережі і спробувати запустити сканування звідти. Але спершу все ж спробуйте запуск системи в звичайному режимі.

КРОК 1: Видаляємо все інфекції з Master Boot Record з Kaspersky TDSSKiller

Деякі шкідливі програми, захищаючи себе, встановлюють руткит на зараженому комп'ютері, який завантажується до завантаження операційної системи. Видалення таких видів руткітів і буде першим кроком. Для цього скористаємося програмою сканером TDSSKiller.

 1. Викачуємо останню актуальну версію TDSSKiller ( посилання на опис і скачування )
 2. Запускаємо програму, двічі клацнувши по файлу TDSSKiller.exe. З'явиться екран вітання і нам потрібно буде натиснути на «Змінити параметри»
 3. Вибираємо пункт «детектувати файлову систему TDLFS» і натискаємо ОК
 4. Далі нам треба запустити саму перевірку, для чого натискаємо «Почати сканування»
 5. Тепер Kaspersky TDSSKiller буде сканувати ваш комп'ютер на наявність шкідливих програм і інфекції
 6. Після того як сканування закінчиться TDSSKiller повідомить Вам, що знайдені загрози або ж якщо комп'ютер чистий, що заражень не виявлено. Якщо ж, щось буде знайдено, то буде подібний екран:
 7. Щоб видалити інфекцію просто натисніть на кнопку «Продовжити» і TDSSKiller спробує видалити інфекцію.

КРОК 2: Використовуємо RKill для завершення будь-яких шкідливих процесів

RKill це програма, яка припиняє, завершує шкідливі процеси, запущені на вашому комп'ютері, так що ми зможемо виконувати наступний крок (а це сканування і видалення), не відволікаючись на це шкідливе ПЗ і його методи протидії видалення.
Оскільки ця утиліта тільки завершує вірусні процеси, і не видаляє самі віруси, то не слід перезавантажувати комп'ютера, так як всі вірусні програми знову буде завантажено і запустяться автоматично.

 1. Завантажуємо RKill ( посилання для скачування ). Зверніть увагу файл упакований в rar архів і захищений паролем (пароль архіву: freeprotection). Так довелося вступити вимушено, так як Google, як і деякі антивіруси, вважає цей файл підозрілим. Але ми вас запевняємо, що він безпечний.

  Будь ласка, зверніть увагу, що ми будемо використовувати перейменовану версію RKill, для того щоб шкідливе ПЗ не намагалося блокувати цю утиліту. Так як вона досить популярна і вирусописатели враховують можливість її використання. (За посиланням буде автоматично завантажений RKill перейменований в iexplore.exe)

 2. Двічі клацайте по ярлику RKill для його запуску
 3. Тепер Rkill запущений і працює в фоновому процесі, скануючи нашу систему на шкідливі процеси і автоматично завершувати виконання. Так що наберіться терпіння, програма повідомить вам, коли закінчить
 4. По завершенню роботи RKill відкриє повний журнал проведеної роботи в блокноті. Чи не перезавантажувати комп'ютер, інакше все віруси заново завантажаться. Переходимо до наступного кроку

КРОК 3: Видаляємо троянів, і інших зловредів за допомогою Malwarebytes Anti-Malware FREE

Malwarebytes Anti-Malware Free використовує потужну технологію для виявлення і видалення всіх видів шкідливих програм, включаючи черв'яків, троянів, руткітів, дозвонщиков, шпигунських програм і багатьох інших.

 1. Скачайте Malwarebytes Anti-Malware Free по посиланню нижче, потім двічі клацніть на ньому, щоб встановити його. Malwarebytes Anti-Malware Посилання для скачування
 2. Коли починається установка, дотримуйтесь написаним інструкцій. Не вносьте зміни в налаштування за замовчуванням, крім останнього віконця, приберіть галочку з «Включити безкоштовний тестовий період» і натискайте кнопку «Завершити».
 3. Після запуску, доведеться трохи почекати, так як Ant-Malware необхідно оновити свої бази, після поновлення натисніть на кнопку справа внизу «Scan Now», що означає сканувати:
 4. Процес перевірки системи може зайняти тривалий час. Відпочиньте на час сканування, щоб час перевірки пройшло швидше 8)
 5. По закінченню перевірки програма видасть перелік всіх виявлених загроз. Натискаємо на кнопку «Apply Actions», що видалить всі виявлені загрози.
 6. Після видалення програма видасть запит на перезавантаження комп'ютера. Натисніть «No», адже нам належить наступний крок з іншим сканером

КРОК 4: Видаляємо руткіти з системи за допомогою HitmanPro

HitmanPro це ще один стоїть сканер безпеки, який ми будемо використовувати, щоб очистити ваш комп'ютер від шкідливого ПО (віруси, трояни, руткіти і т.д.), які проникли в вашу систему, незважаючи на всі заходи безпеки, які ви зробили (антивірусні програми, брандмауери і т.д.).

 1. Викачуємо HitmanPro по посиланню нижче і двічі клацаємо по ньому, щоб його запустити. Посилання для скачування HitmanPro . (Це посилання відкриє нову сторінку, на якій ви зможе завантажити останню версію сканера по кнопці «Завантажити» зліва)
 2. Після запуску виконайте вказівки, натискаючи далі, поки не почнеться процес сканування. Налаштування можна взагалі не чіпати
 3. Сканування, також може зайняти тривалий час в залежності від ваше системи. Залежно від загрози, фон програми змінюється від синього до червоного (не лякайтеся)
 4. По закінченню перевірки перед вами буде весь список виявлених загроз, у вас є можливість по кожному записі вибрати подальшу дію або видалити, або пропустити. Натискаємо кнопку «Далі». Варто відзначити, що після цього програма задумається (можливо надовго) вона буде створювати точку відновлення на випадок непередбаченого збою
 5. У наступному вікні нас чекає «сюрприз» пропонує ввести код активації. Натискаємо кнопку «Активація безкоштовної ліцензії», яка дозволить безкоштовно користуватися програмою протягом 30 днів. Після чого всі наші відмічені загрози будуть видалені.

КРОК 5: Чистимо реєстр від зарази з RogueKiller

Шкідливі програми часто додають свої ключі реєстру Windows, для своїх «нехороших справ», і для того щоб їх видалити нам потрібно просканувати систему програмою RogueKiller.

 1. Викачуємо RougeKiller по посиланню зазначеної нижче. і двічі клацаємо по ньому, щоб його запустити. Посилання для скачування RougeKiller . (Це посилання відкриє нову сторінку, на якій ви зможе завантажити останню версію програми по кнопці «Завантажити» зліва)
 2. Після запуску програми, почекаємо трохи поки пройде автоматичне підготовче сканування, потім натискаємо на кнопку «Scan»
 3. Після завершення сканування, натискаємо кнопку «Delete», щоб видалити всі виявлені шкідливі записи в реєстрі

КРОК 6: Видаляємо все рекламне ПО з комп'ютера за допомогою AdwCleaner

Утиліта AdwCleaner сканує систему і встановлені браузери на предмет наявності рекламного ПЗ, яке відображається користувачеві, рекламуючи ті чи інші послуги, фірми, сайти і т.д., і яке встановлено без вашого відома.

 1. Викачуємо AdwCleaner по посиланню зазначеної нижче. УВАГА!! архів запаролено пароль freeprotection.ru Вводимо пароль, розпаковуємо файл і двічі клацаємо по файлу, щоб його запустити. Посилання для скачування AdwCleaner . (Це посилання відкриє нову сторінку, на якій ви зможе завантажити останню версію програми по кнопці «Завантажити» зліва)
 2. Перед запуском програми, необхідно закрити всі відкриті браузери, інакше програма не запуститься. Якщо ви цього не зробите, вона сама попросить вас про це
 3. Після запуску, натисніть кнопку «Сканувати», і AdwCleaner почне сканувати ваш комп'ютер на предмет наявності рекламного ПЗ, яке останнім часом дратує не гірше вірусів
 4. По закінченню сканування натисніть на кнопку «Очистити» і буде видалено всі виявлене рекламно ПО з вашого комп'ютера, яке останнім часом дратує не гірше вірусів. І найголовніше по закінченню комп'ютер буде перезавантажений автоматично.
 5. І найголовніше по закінченню комп'ютер буде перезавантажений автоматично

Після використання всіх програм в інструкції ви позбудетеся практично від будь-якого шкідливого ПО яке могло проникнути в вашу систему, незважаючи на встановлений антивірус.

IRC (Internet Relay Chat)