Що таке інтернет-банер? Види банерів. Значення терміна банер

  1. 1. Статичні GIF-, JPG-банери
  2. 2. Анімовані GIF-банери
  3. Flash-банери

Банер (від англ. Banner - прапор, транспарант) - аналогічне рекламному модулю, графічне зображення рекламного характеру. Банер може складатися з статичних зображень, тексту, або містити анімовані об'єкти (аж до інтерактивних об'єктів і відео). Зазвичай він посилається на сторінку з додатковою інформацією або на сайт рекламодавця.

Існує думка, що вперше банер з'явився в 1994 році. Він виглядав як звичайна картинка, яка містила гіперпосилання на рекламований сайт. По початку, такий спосіб реклами використовувався з метою прорекламувати один сайт на сторінках іншого. Хоча дуже швидко стало зрозуміло, що за розміщення на своїх сторінках реклами сайт, що розповідає про якісь послуги і товари може отримувати грошові винагороди від виробників цих товарів або послуг. Це призвело до великого зростання популярності банерів. До цього дня створюються сайти, які спрямовані виключно на отримання прибутку від розміщення банерної (і інших видів) реклами. Раптово зростаюча популярність банерів привела до деякої гонці за новими ідеями і несподіваними рішеннями рекламодавців для залучення потенційних клієнтів: спочатку було модно використовувати нестандартні розміри банерів ( "хмарочоси", "кнопки"), зараз же широко використовується анімація (від найпростіших "мигалок" до цілих мультфільмів). Спочатку ці рекламні рішення були цікаві користувачам, але потім вони почали їх ігнорувати. Також з'явилися банери, що відкриваються в окремому вікні (Pop-up / Pop-under). Надмірне застосування таких банерів призвело до того, що браузери за замовчуванням стали блокувати всі спливаючі вікна, відкриті не самим користувачем. Тим часом рекламодавці змінили тактику, і банери почали з'являтися над, або замість вмісту сторінки, тим самим даючи можливість користувачеві після реклами перейти до потрібної для нього інформації. Через набридливості такого типу банерної реклами з'явилися різні програми блокують всю рекламу на сайті (Adblock, Ad Muncher, Adguard). Завдяки постійному розвитку мереж і видів контенту з'явилася можливість переглядати відео на сторінках сайту, внаслідок чого з'явилися відео-банери, а також реклама, вмонтована прямо в ролики, які переглядають користувачі. Різними інтерактивними методами, іграми, елементами експертних систем, відеороликами реклама намагається привернути до себе увагу. Найефективнішою і популярної на сьогоднішній день стала банерна реклама, зроблена за технологією таргетингу, тобто дає можливість показувати користувачеві тільки ту рекламу, яка збігається з тематики зі сторінкою, що переглядається ім. Але і до цього дня, незважаючи ні на що, користувачі часто користуються блокуючими програмами.

Рекламодавці не зупиняються на досягнутому і придумують все нові і нові рішення для ефективного застосування банерної реклами. У свою чергу можна виділити найбільш популярні формати банерів:

  • статичні зображення (JPEG-файли);
  • анімовані зображення (GIF-файли; Flash-анімація);
  • Richtext (тексто-графічні та текстові блоки);
  • інтерактивні (Flash- або JawaScript-анімація, з елементами взаємодії з користувачем).

1. Статичні GIF-, JPG-банери

Банер (від англ

Статичний GIF-банер 240 х 400

Статичний GIF-банер 240 х 400

Статичний JPG-банер 240 х 300.

2. Анімовані GIF-банери

Простий gif-банер 240 х 400

Простий gif-банер 240 х 400

Анімований gif-банер 240x124

Анімований gif-банер 240x124

Анімований gif-банер 150x90

Flash-банери

Flash-банер 200х300

Flash-банер 468x60

Flash-банер 468x60


Однією з головних характеристик банера є його розмір в байтах, тобто той обсяг дискового простору, який займають файли банера на сервері. Від розміру банера залежить швидкість його завантаження на комп'ютер користувача, отже, чим менше розмір банера, тим більша ймовірність, що користувач встигне його переглянути, перш ніж піде на іншу сторінку. Сайти, які користуються банерної рекламою, зазвичай встановлюють ліміт розміру файлів банера. Слід зазначити що з швидким розвитком технологій і з великою популярністю широкосмугового доступу до мережі проблема з розмірами банерів стала відходити на другий план, а відео-банери стали буденними для сучасного користувача, хоча в 2000-му році користувачам здавалося марною тратою трафіку.


Весь список термінів →

IRC (Internet Relay Chat)