Створення банерів для соцмереж: Facebook, Instagram, ВКонтакте

 1. Facebook
 2. Instagram
 3. ВКонтакте
 4. Кілька слів про рекламних постах ВКонтакте з кнопкою і без

31 Марта 2017 | 7117 | 0

З розвитком соціальних мереж все більш значущою стає таргетована реклама, і все частіше виникає питання про те, як зробити її максимально ефективною для бізнесу. Для того щоб успішно працювати, націлених і досягати цілей рекламної кампанії, мало володіти тільки інструментарієм рекламних кабінетів і сервісів збору аудиторій, оскільки перше, що бачить клієнт, - це банери. Саме вони привертають увагу, змушують перейти на сайт і згодом зробити необхідний набір дій.

У цій статті ми ділимося основними рекомендаціями щодо створення працюючих банерів для найпопулярніших соціальних мереж.

Приступаючи до створення банера, необхідно керуватися трьома ключовими правилами:

 1. Кольори, які використовуються в банері, повинні бути контрастними по відношенню один до одного (не плутати з кричущими і відлякують). Оптимальний варіант - 3 контрастні кольори, які перегукуються з колірною гамою, використовуваної на посадкової сторінці.
 2. Текст повинен бути лаконічним і читаним (потрібно подумати про це заздалегідь, так як відмінною рисою банерів в соціальних мережах є їх порівняно невеликий формат), коротко відображає УТП або якісь вигоди, які виділяють компанію і / або продукт серед конкурентів.
 3. Графічним елементам потрібно «дихати» (для кожного з елементів має бути достатньо простору).

Розглянемо основні моменти, які потрібно враховувати при створенні банерів для Facebook, Instagram і ВКонтакте:

Facebook

У Facebook формат зображень тільки один: 1200х628 рх, і він відображається у всіх місцях розміщення реклами Facebook. На перший погляд, все просто, але це не так: щоб банер в Facebook показувався і охоплював максимум аудиторії, недостатньо просто зробити картинку відповідного формату. Максимальне охоплення реклами забезпечать тільки ті зображення, які містять не більше 20% тексту. Для перевірки кількості тексту у Facebook є спеціальний інструмент:.

Для перевірки кількості тексту у Facebook є спеціальний інструмент:

Є кілька способів, які допомагають успішно пройти перевірку тексту на зображенні і забезпечити оголошенню максимальне охоплення:

 1. Залишити в тексті тільки основні тези оголошення або зменшити його розмір. Зменшуючи розмір тексту, потрібно пам'ятати, що зображення при откруткі буде виглядати значно менше, ніж воно відображається при створенні. Крім того, реклама з банером може працювати не тільки на робочому столі, але і на мобільних пристроях.
 2. Виділити для тексту якусь одну область зображення. Якщо зробити різні частини тексту максимально наближеними один до одного в просторі зображення, шанси пройти перевірку збільшуються.
 3. Зменшити контрастність тексту по відношенню до фону. Імовірність успішно пройти перевірку тексту на зображенні зростає, якщо використовувати темно-зелений текст на світло-зеленому тлі порівняно з використанням чорного тексту на білому фоні, наприклад.
 4. «Розмити» якусь частину тексту. Таким прийомом можна "перехитрити" перевірку, і Facebook не розпізнає текст. Важливо не перестаратися і не нашкодити банеру з естетичної точки зору.

Instagram

При створенні банерів для Instagram з текстом і загальним оформленням така ж ситуація, як і в Facebook.

За формою рекламні зображення в Instagram можуть бути будь-якими. Слід враховувати мінімально допустимі формати картинок: квадратна - 600х600 рх, прямокутна з альбомної орієнтацією - 600х135 рх, прямокутна з книжкової орієнтацією - 600х750 рх.

Оптимальний розмір зображень - 1080х1080 рх. Квадратна форма найбільш прийнятна для цієї соціальної мережі. На банері рекомендується розміщувати кнопки із закликом до дії, наприклад, «Дізнатися більше», «Зареєструватися», «Спробувати зараз». Цей елемент збільшує кликабельность оголошення в Instagram.

Цей елемент збільшує кликабельность оголошення в Instagram

ВКонтакте

У ВКонтакте останнім часом відбулося дуже багато змін: починаючи від редизайну сайту і закінчуючи можливостями рекламного кабінету . З'явився новий формат реклами "промопост з кнопкою", змінилися розміри для ТГБ (текстово-графічний блок), і багато іншого.

Нижче представлені основні формати реклами ВКонтакте, що працюють з використанням призначених для користувача банерів.

 1. Зображення і текст (формат 145х85 рх, заголовок в 33 символу і опис в 70).
 2. Велике зображення (формат 145х165 рх, текст в 33 символу).
 3. Просування спільнот (формат 145х145 рх, назва спільноти).
 4. Спеціальний формат просування співтовариств (256х256 рх, назва спільноти)

Перші три формату об'єднує те, що всі вони показуються користувачам не в стрічці, а з лівого боку призначеного для користувача інтерфейсу ВКонтакте.

Маленький розмір цих форматів дещо обмежує можливості текстового і графічного оформлення.

Основні рекомендації по створенню таких банерів: розміщувати мінімум тексту на зображенні, робити його максимально читабельним і помітним в інтерфейсі ВКонтакте.

В оголошеннях такого формату найкраще використовувати портрети людей, картинки "хайпових" героїв ВК, а також ілюстрації: особливо вигідно виглядають ілюстрації в стилі поп-арт.

Добре працює спосіб виділення оголошення серед інших за рахунок рамки (зробити рамку в сірому кольорі, що використовується в тлі сайту ВКонтакте), а саме рекламне зображення зробити об'ємним завдяки тіні, що падає на рамку. Об'ємні кнопки і стрілки на зображенні краще не розміщувати, так як оголошення може не пройти модерацію. Також за допомогою тіні можна виділити якийсь окремий графічний елемент і зробити його трохи "виходять" за межі картинки.

Також за допомогою тіні можна виділити якийсь окремий графічний елемент і зробити його трохи виходять за межі картинки

Кілька слів про рекламних постах ВКонтакте з кнопкою і без

Промопости (або рекламні пости) - це публікації якогось певного співтовариства, які показуються в стрічці новин користувачів ВКонтакте. Тут набагато більше простору для фантазії при створенні банера, ніж у всіх перерахованих вище форматах, оскільки в зображеннях для рекламних постів немає ніяких обмежень! Навіть розмір можна вибирати самостійно, за винятком випадків, коли потрібно розмістити посилання на сайт і завантажити сниппет, в який розміщується рекламне зображення, або коли потрібно створити рекламний пост з кнопкою.

У промопостах без кнопки найкраще використовувати квадратне зображення розміром 1080х1080 рх. У зв'язку зі змінами дизайну ВКонтакте і форматом новинної стрічки, яка все більше нагадує стрічку Instagram, такий розмір банера буде виглядати найбільш гармонійно і виграшно. При такому форматі можна вмістити на зображенні всю необхідну інформацію. Також, в залежності від цілей, можна використовувати і довгасті широкі зображення, форматом 1080х400 або 1080х300 рх, наприклад.

При створенні рекламного поста з кнопкою або при розміщенні в пості посилання і завантаженні сниппета зображення потрібно завантажувати 537х240 рх. На таких зображеннях необхідно розміщувати коротку інформацію про рекламований продукт і заклики до дії. Самі конвертовані картинки, в основному, за стилістикою і тематикою збігаються із зображеннями описаних вище форматів ВКонтакте.

Cохраняющим зображення для соціальних мереж краще в форматі .png, щоб вони не втрачали якості при завантаженні.

Ми перерахували далеко не всі хитрощі створення банерів для соцмереж. У наступних публікаціях розповімо про інші способи і інструментах ефективного рекламного повідомлення. Успіхів вам і вашому бізнесу!

Автор: Поліна Красновская,
фахівець з таргетированной рекламі
Artox Media Digital Group

IRC (Internet Relay Chat)