Ваш комп'ютер заблокований за перегляд ...

Останнім часом досить часто у користувачів Інтернету стала виникати одна проблема: операційна система не запускається, зате вискакує повідомлення типу «ваш комп'ютер заблокований за перегляд і поширення порнографії». Текст повідомлення, як і вид самого віконця, в якому воно вискакує, можуть злегка відрізнятися, але суть залишається все та ж. Вам пишуть, що нібито ви незаконно переглядали відео ХХХ-змісту і просять оплатити штраф у розмірі 500 рублів, у жителів України зараз по 300 грн. просять. Деякі вимагають відправити смс на якийсь номер або поповнити Webmoney-гаманець на певну суму і т.д. Далі йде загроза, що якщо ви цього не зробите, то всі дані на жорсткому диску будуть знищені або вами зацікавляться правоохоронні органи або ще якесь марення, не важливо. Після того, як ви відправите гроші, вам прийде секретний код, нібито, за допомогою якого ви зможете свій комп'ютер розблокувати.

Це звичайнісінький вірус, який трохи покопався в реєстрі вашої операційної системи і замість її завантаження вам тепер виводиться ось таке повідомлення, ось і все. Найцікавіше тут те, що підхоплюють подібного роду вірус якраз таки на порносайтах і, якщо людина не особливо розбирається у всіх цих IT-премудрості, то, природно, він може купитися на цей прийом і деякі купуються і відправляють гроші зловмисникам.

Давайте розберемо по пунктах, що ж робити, якщо ви зловили подібний вірус:

1. Не відправляйте нікому ніякі гроші. Ніякі дані не з якогось вінчестера не пропадуть і ніхто з прокуратури за вами не прийде. Відправляючи гроші, ви тим самим тільки підбадьорює і весело зловмисників. Нічого вашого комп'ютера не буде, максісмум - це злетить операційна система, і то, це вкрай рідко.

2. Ви залишилися без доступу до своїх програм і файлів, можете тільки ввести з клавіатури певний код. У зв'язку з цим вам знадобиться другий комп'ютер (який не заблокований) з доступом до Інтернету і порожній диск або, в крайньому випадку, флешка.

3. Оскільки вам не вдається запустити операційну систему з вінчестера, доведеться зробити це чи з диска, то чи з флешки. Вам знадобиться спеціальний завантажувальний диск, за допомогою якого ви не тільки зможете запустити альтернативну операційну систему, але і розблокувати Windows.

Образ такого диска нам люб'язно і безкоштовно надає лабораторія Касперського. Називається він Kaspersky Rescue Disk з вбудованою утилітою WindowsUnlocker. Завантажити його можна прямо з сайту Касперського і на момент написання статті цей образ лежить за адресою: http://rescuedisk.kaspersky-labs.com/rescuedisk/updatable/kav_rescue_10.iso Якщо посилання перестане раптом працювати, то відпишіться в коментах - виправлю.

Даний образ можна записати як на диск, так і на флешку. Чим корисний Kaspersky Rescue Disk? Справа в тому, що ви зможете запустити комп'ютер з-під цього диска і перевірити на наявність вірусів, а також отримати доступ до всіх файлів, які є на вашому вінчестері. Крім того утиліта WindowsUnlocker почистить ваш реєстр і ви все в пару кліків зможете розблокувати свій комп'ютер.

Так що завантажуйте образ, і після закачування можете відразу записати його на порожню болванку.

4. Якщо у вас на зараженому комп'ютері немає приводу для читання дисків, то доведеться записати даний образ на флешку.

Дане USB-пристрій, тобто флешка, не повинно містити будь-яких інших файлів. Обсяг флешки в кращому випадку повинен бути не менше 512 мб.
Флешка повинна бути відформатована в системі FAT32.

Скачайте з сервера лабораторії Касперського необхідну утиліту для запису образу Kaspersky Rescue Disk на USB-носій ось ссилочку: http://rescuedisk.kaspersky-labs.com/rescuedisk/updatable/rescue2usb.exe

Запустіть файл rescue2usb.exe .Укажіте шлях до образу, а також той носій, на який будете даний образ записувати. Натисніть на кнопку «Старт».

Натисніть на кнопку «Старт»

І так з горем навпіл образ записаний чи на флешку, то чи на порожній диск.

5. Завантажитеся з-під записаного вами носія. Тобто вам необхідно в BIOS поміняти пріоритетність завантаження. Якщо завантажуватися будете з диска, то необхідно поставити: Firsr boot Device: CD-ROM. Якщо завантажуєтесь з-під USB носія, то ставите Firsr boot Device: Removable Devices.

Якщо не знаєте, як змінювати пріоритетність завантаження в BIOS, то почитайте статтю: « Початок установки Windows. налаштування BIOS »Детальніше про свою версію BIOS і про всіх її налаштуваннях можна почитати в паспорті на материнську плату.

Вставивши записаний вами носій, і перезагрузив комп'ютер, ви побачите наступне вікно:

Повідомлення означає, що для завантаження меню необхідно натиснути на будь-яку кнопку, що ви і повинні зробити.

Далі виберіть «російський» в списку мов:

Далі виберіть «російський» в списку мов:

Прийміть умови ліцензійної угоди:

Прийміть умови ліцензійної угоди:

Виберіть «Графічний режим»:

Виберіть «Графічний режим»:

Все, у нас з'явився робочий стіл і є доступ до всіх файлів і папок. Найголовніше, що ми тепер можемо перевірити наш комп'ютер на наявність вірусів. Це і можна зробити в першу чергу.

Це і можна зробити в першу чергу

6. Пробуємо розблокувати операційну систему за допомогою утиліти WindowsUnlocker.

Для цього тиснемо «Пуск - Термінал».

У віконці вводимо команду windowsunlocker і тиснемо Enter.

У наступному віконці нам пропонують вибрати команду для виконання. Розблокувати Windows це у нас команда під номером 1, значить, і натискаємо відповідну цифру.

Утиліта покопатися у вас в реєстрі і поверне назад змінені параметри, розблокувавши таким чином комп'ютер.

Після завершення роботи утиліти можна пробувати перезавантажувати комп'ютер і завантажуватися вже з-під вінчестера, тобто запускати свою заблоковану в минулому Windows. Якщо ви не встигли витягнути диск, то просто почекайте поки пройде ті 10 секунд перед запуском і ви завантажитеся з-під вінчестера.

Дивимося відео по темі:

Оцінити статтю:

Про автора: Олег Камінський

Веб-майстер. Вища освіта за фахом "Захист інформації". Творець порталу comp-profi.com. Автор більшості статей і уроків комп'ютерної грамотності

Чим корисний Kaspersky Rescue Disk?
IRC (Internet Relay Chat)