Ваш Windows заблокований

  1. Але що тоді робити, щоб розблокувати свій комп'ютер?
  2. Спосіб №1: найпростіший.
  3. Спосіб №2: Kaspersky Rescue Disk
  4. Спосіб №3: безпечний режим.

Мережа Інтернет, не дивлячись на всі свої численні гідності, навряд чи можна назвати безпечним для «здоров'я» комп'ютера місцем. При вході в мережу ви миттєво отримуєте доступ до мільйонів сторінок, електронних бібліотек, сайтам компаній, розважальних ресурсів, і до решти, і в той же час, стаєте потенційною жертвою для різного роду хакерів і шахраїв.

Подорожуючи по просторах Мережі, однією з частих проблемою для користувача стає несподівано вискочив вікно банера з неприємним повідомленням: «Windows заблокований».

Подорожуючи по просторах Мережі, однією з частих проблемою для користувача стає несподівано вискочив вікно банера з неприємним повідомленням: «Windows заблокований»

Ваш Windows заблокований

Увага! Варіацій таких повідомлень може бути безліч!

Такі банери дуже популярні серед шахраїв і щогодини доставляють масу проблем користувачам: щоб розблокувати Windows і прибрати банер, звичайному користувачеві може знадобитися досить багато часу. Не кажучи вже про новачків, які навіть не віддають собі звіту про те, що передніми програма-вимагач, і її поява на вашому комп'ютері - умисел вимагача.

Іноді зловмисники домагаються задуманого. Зазвичай в змісті повідомлення блокуючого банера перебувають загрози кримінального переслідування або загрози форматування жорстких дисків без можливості повернення даних. А нижче - інструкція, як оплатити «штраф» і повернути працездатність Windows: або внести деяку суму на рахунок іншого абонента, або вимога відправки смс на короткий номер, після чого на ваш номер має прийти повідомлення з кодом розблокування. У нападі паніки багато користувачів-новачки сліпо слідують цим вказівкам, наївно вірячи, що це допоможе прибрати банер. Зрозуміло, ніяких паролів не прийде, блокувальник залишиться на місці, а баланс відправив повідомлення зменшиться на кругленьку суму.

Але що тоді робити, щоб розблокувати свій комп'ютер?

Для початку, усвідомте, що перед вами програма-вимагач, в основі якої лежить добре відома Trojan.Winlock. Зловмисники часто використовують її для обману простих користувачів і проникнення на їх ПК. У нашому випадку ця програма замаскована під системне повідомлення Windows.

Шукати спеціальний код розблокування або відправляти смс на короткі номери, в надії отримати цей код, безглуздо. Пароля від банера немає і ніколи не було. Це просто виверт шахраїв, деякі з яких є хорошими психологами.

Усвідомивши суть проблеми, можна приступити до її вирішення. Способів кілька.

Спосіб №1: найпростіший.

Досить перейти в безпечний режим з командним рядком. Для цього при завантаженні комп'ютера тиснемо F8 і вибираємо необхідний пункт завантажувального меню.

Після завантаження системи, пишемо в консолі наступні команди:

Спосіб №2: Kaspersky Rescue Disk

Проблема Windows-блокерів в мережі вкрай поширена. Існують різні варіації і модифікації Trojan.Winlock. Для вирішення цих проблем розробники антивірусного ПЗ пропонують свої програмні рішення. Так, Лабораторія Касперського випустила Kaspersky Rescue Disk.

Спершу необхідно підготувати флешку з «ліками»: завантажити Kaspersky Rescue Disk на здоровий комп'ютер і встановити на флешку.

Kaspersky Rescue Disk

Потім в налаштуваннях BIOS (найчастіше викликом меню BIOS є натискання клавіші Del при завантаженні комп'ютера) потрібно виставити порядок завантаження з пристроїв: пріоритет USB повинен бути вище, ніж HardDrive.

Тепер залишилося завантажити комп'ютер з флешки, вибрати «Термінал» і набрати команду windowsunlock.

Спосіб №3: безпечний режим.

Цей спосіб майже безвідмовний, але буде працювати, тільки якщо банер не заблокував запуск Windows в безпечному режимі.

Як і в першому способі, для запуску Безпечного режиму необхідно натиснути F8 при запуску. Після завантаження системи вибираємо в меню Пуск поле «Виконати» і вводимо команду regedit. Це редактор реєстру. Знайдіть ключ реєстру за наступним шляхом: HKEY_LOCAL_MACHINE \ Software \ Microsoft \ WindowsNT \ CurrentVersion \ Winlogon

В параметрах Shell і Userinit повинні знаходитися тільки значення explorer.exe і userinit.exe відповідно. Всі інші параметри - це наслідки вторгнення на ваш комп'ютер банера.

Повернутися на головну.

Можливо вам буде цікаво:

Але що тоді робити, щоб розблокувати свій комп'ютер?
Але що тоді робити, щоб розблокувати свій комп'ютер?
IRC (Internet Relay Chat)