Все про HTML5-банері і 4 просунутих методу їх створення

 1. Головні відмінності HTML від інших типів банерів
 2. Способи створення HTML-банерів
 3. 1. Створення фрейма за допомогою CSS3 і JavaScript
 4. 2. Adobe Edge Animate
 5. 3. Adobe Animate CC
 6. 4. Google Web Designer
 7. Сподобалася стаття?

Під банером мається на увазі рекламний блок на сайті, що складається з красиво оформлених тексту та зображення. Він повинен відповідати іміджу компанії, а його візуальна частина повинна залучати відвідувачів для ознайомлення з рекламованим продуктом. Стаття про 10 правил ефективного банера тут .

Популярні види оголошень на сайті:

Графічний - простий вид банера для реклами в Інтернеті. Складається з зображення певного розміру і містить посилання на рекламний ресурс.

Флеш-банер - має великі можливості для анімації, це дозволяє краще передати інформацію за допомогою комбінації векторної і растрової графіки.

HTML5-банер комбінація HTML-елементів із застосуванням анімацій і гарного візуального оформлення, адаптованих під будь-які пристрої і браузери.

Головні відмінності HTML від інших типів банерів

У порівнянні з іншими методами створення банерів, технології HTML5 дають ряд переваг для залучення аудиторії на ресурс:

 • Оголошення в такому форматі будуть однаково відображатися на всіх пристроях без додаткових розширень для браузера.
 • HTML5 надає більше можливостей для інтеграції в свої рекламні оголошення форми, кнопки соціальних мереж, календарі, карти та інші додатки.
 • Невелика вага і використання менших ресурсів не впливає на швидкість завантаження сторінок в браузері. Флеш-технології не дозволяють домогтися такого результату.
 • Для оцінки ефективності банерів на HTML5 можна переглянути статистику в Google Analytics. Там представлена ​​різна інформація про гостях і переходах по посиланнях.

Істотним недоліком флеш-технологій став поступова відмова від них великих компаній, таких як Apple, Mozilla і Amazon. Основним поштовхом для зникнення Flash став Google. Спочатку вони відключили Flash-анімацію в Google Chrome, а потім відмовилися від Flash-оголошень в своїх сервісах пошукової реклами, віддавши перевагу HTML5.

Способи створення HTML-банерів

Розробка банера починається зі створення окремої сторінки і вбудовується на сайт через «iframe». Існує кілька методів розробки рекламних банерів на сайт, ми розглянемо найпопулярніші.

1. Створення фрейма за допомогою CSS3 і JavaScript

Фрейм дозволяє завантажувати в область заданих розмірів будь-які незалежні документи. Це може бути різний HTML-код з використанням стилів і скриптів для оформлення.

Також можлива реалізація банера через область «canvas», в якій розробляються анімації, малюнки, графіки і навіть гри за допомогою JavaScript. Для прискорення розробки дозволяється скористатися сторонніми бібліотеками, наприклад CreateJS .

переваги:

 • Функціонал не обмежений ніякими програмами, можна реалізувати що завгодно.

недоліки:

 • Такий процес досить складний і вимагає особливих навичок верстки.
 • Великі трудовитрати за часом щодо інших способів.

See the Pen NaQEbx by Alexandr ( @vinechka ) on CodePen .

2. Adobe Edge Animate

Adobe Edge Animate

Тим, хто знає Adobe After Effects, інтерфейс програми Adobe Edge Animate здасться дуже знайомим. У Adobe Edge Animate більш стиснутий функціонал, спрямований на розробку простого анімованого контенту з використанням HTML5, JavaScript і CSS3. Програма підтримує імпорт таких форматів, як .svg, .png, .jpeg, .gif, HTML; підтримка video і audio форматів.

Є більше 30 вбудованих ефектів, що спрощує час створення якісної анімації в кілька разів:

Основні переваги Adobe Edge Animate:

 1. Безліч доступних відеоуроків в Мережі по використанню програми.
 2. Простий функціонал, більшість процесів автоматизовані
 3. Програма не вимагає знань HTML5, JavaScript і CSS3.
 4. По закінченню роботи отримуємо всі необхідні документи для розміщення банера на сайті. Images - папка з графічними елементами банера, кілька файлів JavaScript, html і файл формату An - для подальшого редагування файлу в програмі.

 5. Готовий банер підтримується всіма сучасними браузерами та мобільними додатками, відповідає всім технічним вимогам рекламних кампаній в Яндекс і Google.

Є й кілька недоліків:

 1. Інтерфейс тільки англійською мовою.
 2. З 2015 року компанія Adobe припинила розвиток проекту Adobe Edge Animate, програма з того часу не оновлювалася і досягла своєї межі в розвитку. Edge Animate все ще доступний для скачування в архівах Creative Cloud.

3. Adobe Animate CC

Adobe Animate CC

Animate CC - це перейменований продукт Adobe Flash Professional. Останнім часом технологія Flash втратила довіру користувачів, програма потребувала зміну назви та кількох доробках. По суті, це та ж сама програма Flash Professional, але в якій файли додатково зберігаються в HTML5 і JavaScript.

Інтерфейс дуже схожий з Flash Professional, але можливості у програм розрізняються.

Переваги Animate CC:

 1. Можливість створення тривимірної графіки. Є інструмент «камера», що дозволяє знімати глибину кадру для справжньої анімації.
 2. На відміну від Edge Animate програма Animate CC має великий вибір векторних кистей і можливість роботи з растровою графікою.
 3. Програма відносно нова, тому Adobe активно розвиває проект, випускає оновлення і удосконалює Animate CC.
 4. Є російськомовна версія.
 5. Розширені можливості експорту файлу в формати: JavaScript / Html, jpeg, png, oam, svg, mov, gif. Натисканням однієї кнопки зберігаються елементи банера в спрайт, тим самим зменшуючи час завантаження банера.

недоліки:

 1. Новизну програми також віднесемо до недоліків. Уроків по створенню анімації в Animate CC не так багато, як у Adobe Edge Animate. Тому, щоб окремі функції потрібно вивчати самостійно, що дається непросто. Програма досить складна для самостійного вивчення, але розібратися можна.
 2. Деякі функції не автоматизовані, як в Edge Animate, що також збільшує час створення банера.

4. Google Web Designer

Google Web Designer

Google порадував нас безкоштовним редактором, спеціально створеним для реалізації html-банерів. Google Web Designer повністю заточений на реалізацію реклами, основний ухил якої спрямований на AdWords. Якщо ми подивимося на вікно створення нового файлу, зауважимо, що в програму вже вбудовані розміри шаблонів реклами.

Якщо ми подивимося на вікно створення нового файлу, зауважимо, що в програму вже вбудовані розміри шаблонів реклами

Переваги Google Web Designer:

 1. Простий інтерфейс.
 2. Наявність шаблонів для реклами в google.
 3. Повністю безкоштовна програма.
 4. Наявність російськомовної версії.
 5. Закладено адаптивний дизайн банерів, html-банер буде відмінно виглядати в будь-якому дозволі екрану.

Закладено адаптивний дизайн банерів, html-банер буде відмінно виглядати в будь-якому дозволі екрану

недоліки:

 1. Функціонал Google Web Designer досить вузький для створення шедеврів анімації. Програма сильно обмежена шаблонами.
 2. Брак навчальних програм. Довідки Google недостатньо для повноцінного навчання функціоналу.

Всі способи, представлені вище, не нові, але вони перевірені. А значить, є гарантія, що створені html-банери пройдуть модерацію на більшості рекламних площадок, так як їх технічні вимоги відповідають загальним стандартам.

Існує ще безліч інших програм і сервісів, здатних дати якісний продукт, але ми розглянули 4 основних способи розробки просунутого HTML-банера з цікавою анімацією, які використовуємо у своїй роботі.

Залишилися питання? Задавайте в коментарях. Допоможемо і словом і ділом.
Розробимо для вас банери або рекламну кампанію повністю »

© 1PS.RU, при повному або частковому копіюванні матеріалу посилання на першоджерело обов'язкове.

Сподобалася стаття?

Сподобалося? Поділися!

Залишилися питання?
Сподобалася стаття?
Сподобалося?
IRC (Internet Relay Chat)