Зарядка ноутбука не виконується на Windows 10: чому повільно йде заряд або відсутній взагалі, пропав значок в треї, калібрування, як подивитися статистику, стан, інструкції з фото

 1. Суть проблеми з батареєю на ноутбуці
 2. Чому не виконується зарядка
 3. Батарея підключена, але не заряджається
 4. Повторна прописка контролерів і схем живлення в ноутбуці
 5. Pаряжается повільно
 6. Погано розподіляється заряд
 7. Пропав значок стану батареї з панелі завдань Windows
 8. калібрування акумулятора
 9. Віджети та панелі Windows 10 для відстеження стану
 10. Як повернути відображення значка батареї в класичному стилі

Батарея - це захист жорсткого диска ноутбука і операційних систем, встановлених на ньому, від раптового вимкнення. Вона дозволяє правильно завершити роботу з Windows 10. Настає момент, коли ви помічаєте, що зарядка пристрою не виконується. Що потрібно робити?

Суть проблеми з батареєю на ноутбуці

Не будь батареї, вбудований накопичувач після декількох сотень або пари тисяч різких відключень харчування вийшов би з ладу. Він дуже болісно реагує на обрив запису / стирання даних при зникненні електроживлення - на ньому з'являються слабоотзивчивих і биті сектори, через що працюють в даний момент програми зависають на найцікавішому місці. А операційна система Windows перевстановлювати б частіше, ніж раз на місяць. Працювати на такому ноутбуці було б неможливо.

При низькому заряді дією за замовчуванням для Windows повинен бути не чекає / сплячий режим, а саме завершення роботи. Це стосується всіх її версій - хоч 98, хоч 10. Так ви збережете сам накопичувач.

Чому не виконується зарядка

Причин тут декілька.

Батарея підключена, але не заряджається

Цьому можуть бути виною наступне.

 • Зношені елементи (акумулятори) - найчастіше в ноутбуках застосовують елементи типорозміру 18650. Але щоб вкрай вони зносилися (перестали мало-мальськи тримати заряд), проходить до 10 років. Свої корективи вносить і контролер, встановлений в самій батареї.
 • Термін служби контролера перевищено. Так, в фірмових ноутбуках Samsung R60Y +, активно продавалися в 2008 р, вбудований контроллер працював 4 роки, після чого тупо відключався - більше батарея нічого заряжалась. Але так буває тому, що корисна ємність елементів зменшується до 60-70% - після цього контролер «вирішує», що вони негідні, і відключає їх від схеми зарядки самого ноутбука. Навіть якщо ви замовите в AliExpress нові акумулятори, самостійно замініть старі - не факт, що вона запрацює: останнім часом все частіше трапляються «одноразові» контролери із запрограмованим лічильником (на ті ж 3-5 років), після чого «завести» відновлену батарею не вдасться, бо сам контролер «вмирає». Якщо вам вдалося б підключити елементи до ноутбука навпростець, без контролера - вони б у вас незабаром здулися від перезарядки, та й працювали б ви «наосліп», нічого не знаючи про залишковий заряд, і все одно б проґавили нештатное відключення ноутбука в міру їх розряду . Найдієвіший спосіб - не поскупитися на нову.
 • Не встановлені або пошкоджені на диску C: оригінальні драйвери чіпсета. Зверніться на сайт виробника вашого ноутбука і скачайте звідти драйвери саме для вашої моделі. Переінсталюйте їх. Якщо ваш ноутбук з дисководом DVD-RW, швидше за все, в комплекті йдуть два диска - оригінальна копія Windows і дистрибутив з драйверами. Якщо ж дисковода немає - тримайте під рукою флешку або зовнішній HDD / SSD-накопичувач, на якому зберігаються «вихідні» для чіпсета вашого ноутбука.
 • Збій в системі, непрацездатність деяких пристроїв, включаючи батарею і драйвер харчування. Перепропішіте ці пристрої в системі заново. Для цього є окрема покрокова інструкція.
 • Вийшло з ладу зарядний пристрій (не горять індикатори підключення до електромережі на ноутбуці і на зарядному пристрої); пошкоджені вилка, розетка, вихідний коннектор зарядного пристрою; перетерся провід (вічна проблема шнурів на вигинах в місці їх з'єднання з вилкою / коннектором); нещільно прилягають контакти в розетці і в роз'ємах ноутбука або зарядного пристрою; розхитані або пошкоджені контакти і / або коннектор самої батареї, її гнізда на ноутбуці. Перевірте все вищеперелічене.

Повторна прописка контролерів і схем живлення в ноутбуці

Тут і далі як приклад - Windows 10. Взагалі, в останніх версіях Windows, починаючи з Vista, вже є необхідні драйвери і системні бібліотеки, керуючі харчуванням будь-яких портативних ПК (аж до планшетів з Windows). Вони дозволяють підлаштувати поведінка ноутбука цілком під себе. Зробіть наступне.

 1. Дайте команду «Пуск - Диспетчер пристроїв», відкриється перелік пристроїв і компонентів ноутбука.
 2. Виберіть з категорії «Батареї» вашу (вона управляється драйверами Microsoft Windows, є системним компонентом ОС). Спробуйте спочатку її відключити, давши команди «Відключити» і «Задіяти» послідовно. Список обладнання ноутбука оновиться. Батарея - це захист жорсткого диска ноутбука і операційних систем, встановлених на ньому, від раптового вимкнення

  Це перезавантаження драйвера харчування

 3. Якщо не допомогло - дайте команду видалення. Батарея як пристрій буде видалена. Система Windows запропонує перезапустити ноутбук.
 4. Після повторного завантаження Windows з'явиться інформація про новий знайденому обладнанні (ACPI-сумісна батарея). Фактично це перевстановлення драйвера харчування. Дочекайтеся закінчення процесу.
 5. Якщо система Windows не встановила його автоматично - потрібен носій (DVD або флешка з «чином» Windows). Поверніться в уже знайоме вікно диспетчера пристроїв Windows - ваша батарея буде як нове (невідоме) пристрій (швидше за все, в категорії «Інші пристрої»). Вставте ваш диск або флешку, з якої встановлювалася ця копія Windows, і дайте для вашого нерозпізнаними пристрою команду "Оновити драйвери» - запуститься майстер установки пристроїв, в якому відзначте пункт «Пошук на змінних носіях ...», підтвердіть установку. Швидше за все, батарея успішно перепропішется в Windows і запрацює як треба.
 6. Якщо інструкція не спрацювала - повторіть ці ж кроки для пристрою «Адаптер змінного струму (Microsoft)» з цієї ж категорії.

Якщо жоден з вищеописаних кроків не допоміг - спробуйте «Відновлення системи», перевірте поновлення або повторно переустановите Windows 10. Ці кроки однакові для Windows всіх версій, починаючи з версії XP Service Pack 3.

Pаряжается повільно

Причини такі.

 • Несправний контролер (відмовили його мікросхеми від 10 і більше років безперервної роботи, трапляється і таке). Пошукайте в ремонтних майстернях і комп'ютерних СЦ схожий контролер, який видає близькі параметри (струм заряду, діапазон робочого і вхідного напруги). Але це рішення для досвідчених «технарів» - краще повністю замінити поламану частину.
 • Ви використовуєте «зарядку» від іншого ноутбука (нетбука), потужність якої відрізняється в 1,5 - 2 рази, але підійшла по видається напрузі (наприклад, 19 вольт). Сам по собі ноутбук здатний працювати від вхідної напруги 16 - 20 вольт, це забезпечує вбудований імпульсний стабілізатор всередині ноутбука (він видає 15 вольт), що стоїть за схемою до контролера батареї. Всі схеми мають захист від перенапруги, внутрішніх замикань живлять шин і проводів і температурний захист. Можливий варіант, коли зарядний пристрій занадто малопотужне - при працюючому ноутбуці не відбувається підзаряд, можливий повільний розряд: це зустрічається в малобюджетних китайських міні-ноутбуках. Використовуйте «рідне» зарядний пристрій або, якщо воно несправне, придбайте інше з такими ж параметрами.
 • В результаті самостійної заміни елементів (якщо котроллер правильно розпізнав нові і працює з ними) ви поставили елементи не на 10 ват-годин кожен, а великі, скажімо, на 14. Це природно. Технологія літій-іонних акумуляторів вдосконалюється, «банки» типорозміру 18650, 5 років назад вміщали в себе 10 ват-годин корисної потужності, сьогодні можуть дати 11 - 18 ват-годин. Вважайте, що вам пощастило - ви дали «ноутбучной» батареї друге життя, та ще й ємність її істотно зросла. Рекомендується використовувати «зарядку», трохи більшу за потужністю, але не переборщіть - навряд чи контролер розрахований на більший зарядний струм.

Погано розподіляється заряд

Причини наступні.

 • Знову ж таки, несправний контролер - схема батареї така, що контролюється кожен елемент (або група елементів), а могла відмовити будь-яка з відповідних секцій контролера.
 • Заводський брак. Замініть.
 • При самостійної розбиранні замінені в повному обсязі елементи батареї - старі вже зношені і не можуть забезпечити необхідну потужність, а нові через це не використовуються на всі 100%, відбувається «консервація» заряду, що негативно впливає і на них.
 • Контролер батареї не відкалібрований. Потрібно циклічний розряд-заряд (кілька послідовних циклів).

Пропав значок стану батареї з панелі завдань Windows

Причинами можуть бути:

 • випадкове зміна налаштувань області значків в треї Windows;
 • «Вірусна атака» (причиною найчастіше буває відвідування неперевірених сайтів), яка пошкодила системні процеси winlogon.exe, explorer.exe і інші, що відповідають за поточний сеанс роботи з Windows, управління робочим столом, Провідником Windows і панеллю задач (включаючи область повідомлень);
 • пошкодження системних бібліотек і драйверів, які є компонентами Windows, частою установкою нових програм (причина -конфлікт загальних системних ресурсів, які могли бути підмінені їх новішими версіями).

Щоб перевірити настройки відображення стану батареї, виконайте наступні дії.

 1. Клацніть правою кнопкою миші на панелі завдань і виберіть пункт «Параметри».

  Виберіть цей пункт

 2. Натисніть на вкладці панелі завдань кнопку «Налаштувати».

  я

 3. У вікні загальних налаштувань Windows виберіть вкладку повідомлень і дій і натисніть посилання показуватимуться в треї значків. Відкриється їх набір.

  Вхід в налаштування значків трея Windows

 4. Перевірте, чи є показ значка батареї ( «Харчування»).

  Значок акумулятора повинен бути активний

Буває, що настройки значків не зберігаються, управління показом одного або декількох значків «підвисає», даний засіб запускається через раз-два або не відповідає зовсім, або є помилки сторонніх утиліт оптимізації Windows (наприклад, неправильна робота з пакетом Auslogics Boost Speed, jv16PowerTools, CCleaner і т. д.). У самих запущених випадках видається повідомлення Windows з кодом помилки або без нього (код 0) - ознака поразки системних файлів папки Windows (незалежно від способу їх пошкодження). В цьому випадку гарантовано допоможе лише перевстановлення Windows 10.

калібрування акумулятора

Наперекір усім інструкціям, які відчайдушно просувають різні автори, є найбільш безболісний для ноутбука спосіб «прокачати» батарею, нічого особливого не роблячи. Зробіть наступне.

 1. Завершіть роботу з Windows, давши команду «Пуск - Завершення роботи - Перезавантаження».
 2. Коли робота Windows завершиться і на екрані з'явиться логотип виробника вашого ноутбука, внизу буде напис англійською, наприклад: «Для входу в BIOS Setup натисніть (утримуйте) Delete (F2, F4, F7)». Потрібна клавіша і поведінку з нею залежить від інструкції проіззводітеля. Виконайте вказану дію.
 3. Відкриються налаштування BIOS. Все, відійдіть від ноутбука. При вичерпанні заряду він вимкнеться сам. Екран світиться, вентилятори ноутбука працюють, енергія батареї витрачається.

Тут обійдена найбільш вразлива до нештатних вимиканням комплектує - жорсткий диск. Значить, дані на ньому не постраждають. Увага! Декількох сотень тисяч неправильних виключень комп'ютера досить, щоб зіпсувати HDD / SSD-накопичувач, т Те ж саме стосується флешок і карт пам'яті, на яких в момент вимикання виконувалися операції запису / стирання даних. Про битих секторах на диску не забули ?!

Після того, як батарея розрядиться і ноутбук вимкнеться, підключіть зарядний пристрій до ноутбука і зарядіть батарею. Буде це при вимкненому або працюючому ноутбуці - великого значення не має: «зарядка» володіє хорошим запасом потужності. При необхідності повторіть повний розряд з запущеним меню BIOS з подальшим остаточним зарядом.

Якщо акумулятор до кінця не розряджений (наприклад, залишається ще 40%), а ноутбук виключився і не включається - підключіть зарядний пристрій, включіть і переведіть ноутбук в режим BIOS, потім вимкніть ноутбук від мережі. Швидше за все, він буде працювати, поки не вичерпає ці 40% заряду. Повторіть процес заряду-розряду заново - запис про рівень заряду в контролері оновиться, і батарея буде знову працювати як треба.

У комп'ютерних СЦ для тренування і калібрування батарей використовують допоміжні методи: аналізатори та «розумні» зарядні пристрої, старі розібрані ноутбуки без жорсткого диска і дисплея і т. Д. - вибір залежить від рішення фахівця.

Віджети та панелі Windows 10 для відстеження стану

Способів проконтролювати стан батареї в Windows 10 декілька.

Уже знайомий значок батареї є на панелі задач, поряд з системним календарем. Клацанням по ньому відкривається віконце, яке відображає рівень заряду і посилання на настройку електроживлення.

Стан батареї ноутбука в Windows 10: перша розряджена більше другий

Для штатної роботи в Windows може знадобитися оптимізація енерговитрат при роботі від батареї. Наприклад, потрібно налаштувати ноутбук на завершення роботи Windows при зниженні заряду до 3%. Дайте команду «Пуск - Налаштування - Система - Харчування і сплячий режим».

Харчування і сплячий режим в Windows 10

Якщо вам цього недостатньо - посилання додаткових налаштувань електроживлення відкриє вам перемикання між наявними режимами і створення нових (на свій смак). Відкрити планувальник харчування Windows 10 також можна, перейшовши в підменю «Економія заряду».

Налаштування планів електроживлення

Повна статистика про батарею може бути збережена в окремий файл. Запустіть командний рядок Windows, натиснувши на клавіатурі комбінацію Ctrl + X, а потім введіть команду: «powercfg / batteryreport / output" C: \ battery_report.html ». Як видно з формату команди, запуститься системний процес PowerCfg (англ. Power configurator - «відладчик електроживлення»). Потім відкрийте створений файл за допомогою будь-якого браузера (наприклад, Mozilla Firefox) - побачите статистику останніх годин (або днів) використання акумулятора, повноту його циклів розряду-заряду (коли включали-вимикали зарядний пристрій).

Ця інформація може виявитися корисною при виникненні неполадок з працездатністю батареї

Дістатися до налаштувань електроживлення в Windows 10 також можна, натиснувши в системному треї на значок у вигляді сторінки і вибравши в списку віджетів потрібний - «Економія заряду». Відкриється вже знайоме вікно налаштувань поведінки Windows при низькому заряді.

Ще один спосіб дістатися до параметрів акумулятора

Як повернути відображення значка батареї в класичному стилі

Діагностика стану акумулятора своїми силами - завдання не з важких. Вірне рішення зведе до мінімуму ваші витрати - ви оплатите тільки вартість нової батареї або заміни несправних її елементів, як тільки це буде потрібно.

Що потрібно робити?
Про битих секторах на диску не забули ?
IRC (Internet Relay Chat)