Зарядний пристрій на сонячних батареях: схема, принцип роботи, технічні характеристики

 1. Сонячні батареї
 2. Принцип роботи
 3. Як вибрати потрібну батарею?
 4. Варіанти зарядок на сонячних батареях

Відпустка і гідний відпочинок-це завжди добре! Особливо, якщо вам вдалося, хай і не на довго, вирватися куди-небудь на природу. Але як же бути, якщо далеко від цивілізації у вас розряджений улюблений смартфон або планшет? Спеціально для таких випадків і був створений зарядник на сонячних батареях . Про те, як він працює і що з ним робити, розповімо прямо зараз! Відпустка і гідний відпочинок-це завжди добре

Сонячна батарея для зарядки телефонів, плеєрів і інших пристроїв

Сонячні батареї

Ми живемо в світі прогресу і новітніх розробок. Сонячні батареї сьогодні - це вже зовсім не міф, і не мрія, це справжнісінька реальність. Купити такі пристрої не складе і найменшого праці. Основний принцип зарядки, заснованої на роботі сонячних батарей - це присутність сонячного світла. Навіть, якщо день буде не зовсім ясним, такому пристосуванню все дарма, йому потрібно хоч трохи світла!

Працює така зарядка за допомогою вбудованої сонячної батареї. Купити її можна жорстку (кристалічну), або гнучку (виконану з такого елемента, як аморфний кремній). При цьому, багато моделей сонячних підзарядок можуть бути оснащені спеціальним буферним акумулятором, здатним накопичувати енергію навіть в темний час доби.

Основні характеристики сонячних батарей

Зарядний пристрій на сонячних батареях може бути представлено в декількох варіантах виконання:

 • гнучкі зарядки;
 • зарядний в жорсткому міцному корпусі;
 • батареї, що не піддаються проникненню вологи;
 • антиударні;
 • з буферним акумулятором і без нього, і т.д.

Складається зарядний для пристроїв, що працює на сонячних батареях з декількох компонентів: сонячна панель і сам джерело живлення, або акумулятор. Використовувати такий пристрій абсолютно не складно, головне виконати єдина обов'язкова умова - помістити батарею так, щоб вона змогла поглинути максимальну кількість сонячної енергії.

Після, до неї потрібно під'єднати джерело живлення, а далі - справа техніки. Заряджати телефон, ноутбук або інший пристрій можна, як під час роботи акумулятора (при потраплянні світла), так і в будь-який зручний для вас час, вже наситив «сонцем» джерелом харчування.

Принцип роботи

Конструкція пристрою така: сонячна батарея, акумулятор, перетворювач і зарядний контролер.

Сонячні батареї, здатні зарядити акумулятори працюють гранично просто. Схема їх роботи полягає в тому, що спочатку спеціальна панель поглинає світло (сонячну енергію), потім пристрій переробляє його, перетворюючи в електричну енергію (струм), звідки вона надходить до вбудованого джерела живлення. Далі, до джерела живлення, за допомогою спеціального шнура, потрібно під'єднати телефон, планшет тощо., І вуаля - ваш улюблений і незамінний гаджет знову у всеозброєнні!

Приємним моментом у використанні диво-рятувальника приладів для зв'язку є безліч його різних форм і дизайнів. Можна купити батареї, виконані так званої «розкладачкою» - і зовні красиво, і місця займає мало, а бувають сонячні зарядки - моноблоки. При цьому працюють вони за однаковим принципом.

Сонячна підзарядка для ноутбука, телефону, і т.п. має ряд переваг:

 1. Пристрій може отримувати заряд декількома способами - за допомогою сонячного світла, або при підключенні до адаптера змінного струму.
 2. Сонячні батареї підходять для різних видів мобільної електроніки.
 3. Комплектуються вони перехідниками для гаджетів різних фірм виробників.
 4. Оснащені батареї спеціальним USB - роз'ємом для зарядки всіх мобільних пристроїв.

Чи не єдиним недоліком батарей є їх тривале відновлення «сил». Насичуються сонячним світлом вони досить довго, саме тому краще купувати такі, щоб вони могли підзарядитися від електромережі, це здорово заощадить час, за винятком тривалих виїздів на природу. Там доведеться все-таки почекати.

Купити сонячні зарядки сьогодні не проблема, як на ринках, так і в інтернет магазинах техніки і електроніки, де такі пристрої представлені досить великим асортиментом.

Як вибрати потрібну батарею?

Якщо ви надумали придбати сонячну зарядку для себе, то важливо запам'ятати кілька критеріїв для вибору батарей. Розберемо по порядку.

 • Технічні характеристики

Всі різновиди батарей мають схожі технічні характеристики, тому як працюють вони однаково і розраховані вони для накопичення заряду, необхідного приладів зі схожим рівнем енергоспоживання. З цієї точки зору кращих чи гірших батарей не буває.

 • Додаткові функції

Відмінності в батареях можуть бути в кількості різноманітних функцій і в наявності адаптерів. Непогано, якщо ви купите зарядку з вбудованим ліхтариком - штука потрібна і корисна. А в іншому - придумати тут нічого, не будуть же виробники доповнювати батареї функціями радіо і Bluetooth інакше навіщо їм тоді заряджати ваші гаджети?

Зарядки можуть відрізнятися своїми формами, дизайном, можливо навіть кольором. Тому, підібрати для себе найбільш красиву зарядку є можливість у кожного.

При покупці батарей, перш за все, слід перевірити, яке у них вихідна напруга (найоптимальніше 5-6В), ємність акумулятора, який вбудований, і з якою швидкістю відбувається набір заряду. Це більш важливо, ніж зовнішній вигляд пристрою.

Варіанти зарядок на сонячних батареях

Для того, щоб вам було легше зорієнтуватися при покупці батарей, перерахуємо вам найпопулярніші і доступні моделі.

 • AcmePower AP-MF1918, акумулятор-книжка, в нього вбудована батарея, яку можна використовувати як джерело живлення і зарядити їм ноутбук, планшет, телефон та іншу портативну техніку. Може підключатися до адаптерам або заряджатися від променів сонця.
 • AcmePower AP MF1818, є буферною батареей- накопичувачем, де і знаходить своє головне застосування.
 • AcmePower AP-MF1828, людина, що купила його - купує альтернативне джерело живлення, здатний зарядити всілякі цифрові пристрої і будь-яку портативну техніку.
 • Зарядка CH-KYO-01 розроблена спеціально для телефонів різних фірм-виробників, але може заряджати та інші пристрої.
 • Якщо говорити про батареях Sun-Charge (New Energy Ltd), то слід зазначити їх якість і професійну роботу. Купити SCN - значить забезпечити свій відпочинок комфортом, в плані роботи своїх мобільних пристроїв. Відгуки про цю фірму, часто, тільки позитивні і приємні.
 • СЗУ2-БСА-7.5 - працює за схемою універсальної сонячної батареї. Вартість такого виробу досить велика, однак і застосування його різноманітно. Дуже потужний агрегат.
 • Батареї 4.7 Вт (складна), 7.72 Вт (складна), і 12.5 Вт (складна) відрізняються своєю компактністю і функціональністю. Між собою вони відрізняються по потужності. Купити їх - значить забезпечити в поході велику кількість споживачів електрикою, стоять своїх грошей.
 • батареї фірми «SOLAR», також, випускаються різної потужності і сили струму на виході. Головним недоліком є ​​їх форма (моноблок) і розмір (далеко не компактний).
 • ТОВ «СпецЕнергоСнаб» випускає розкладні батареї - дуже зручні, малогабаритні і потужні, однак купити їх можна тільки за високою ціною.

З кожним днем ​​вибір сонячних батарей стає все більш і більш широким. Вони стають значно популярнішим, а, відповідно, і більш затребуваними. Як би там не було - зарядки на сонячних батареях - це дійсно диво нашого часу, корисне в застосуванні і зручний у використанні!

Але як же бути, якщо далеко від цивілізації у вас розряджений улюблений смартфон або планшет?
Як вибрати потрібну батарею?
А в іншому - придумати тут нічого, не будуть же виробники доповнювати батареї функціями радіо і Bluetooth інакше навіщо їм тоді заряджати ваші гаджети?
IRC (Internet Relay Chat)