Жителі Миколаївщини почали встановлювати на своїх будинках сонячні батареї і заробляти за «зеленим тарифом»

Жителі Миколаївської області почали встановлювати у себе на будинках сонячні електространціі і навіть заробляти за зеленим тарифом, виробляючи електроенергію і віддаючи її в загальну мережу Жителі Миколаївської області почали встановлювати у себе на будинках сонячні електространціі і навіть заробляти за "зеленим тарифом", виробляючи електроенергію і віддаючи її в загальну мережу.

Так, сонячні панелі в якості основного джерела електроенергії для приватного будинку стають дуже популярними серед українців, що виправдовується їх економічною доцільністю, так як уряд дозволив продавати в загальну мережу надлишки електроенергії, отриманої з альтернативних джерел. Так що витрати на установку і покупку сонячної батареї окупаються тепер набагато швидше.

Нагадаємо, що в липні цього року президент України Петро Порошенко підписав закон "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення конкурентних умов виробництва електроенергії з альтернативних джерел енергії". Законом вводяться механізми стимулювання виробництва електроенергії з альтернативних джерел енергії, зокрема так званий "зелений тариф".

У найпростішому вигляді схема така: ви ставите сонячні панелі і інвертор, а також встановлюєте два лічильника: один - вхідний (вважає те, що ви берете з міської мережі), другий вихідний - (вважає те, що ви самі видаєте в мережу). Різниця (якщо ви "в плюсі") автоматично купується у вас за цією самою "зеленим тарифом". Його розміри розраховані до 2030 року і поступово зменшуватимуться. У 2015 році його розмір склав 0,2 євро за 1 кВт / год, а з 2016 року буде по 0,19 євро.

У 2015 році його розмір склав 0,2 євро за 1 кВт / год, а з 2016 року буде по 0,19 євро

Першу в Миколаївській області сонячну електростанцію, в приватному будинку встановив житель міста Миколаєва Денис у вересні цього року - тепер він не тільки економить, але ще і заробляє, продаючи в загальну мережу надлишок отриманої енергії.

- Це дуже вигідно, - зазначає він. - Влітку я споживаю до 150 кВт, а станція в цей час може виробити до 1500 кВт. Таким чином я згенерував електроенергію. У мене підписаний договір з обленерго і держава повертає мені гроші за цю різницю. Якщо ви спожили більше, ніж виробили, то оплачуєте все, що понад за звичайним тарифом, при цьому вкладаючись в мінімальну зону тарифікації, - розповідає миколаївець.

Прилад видає дані про виробленої і спожитої енергії щосекунди

За два місяці власник сонячних батарей вже заробив від виробленої електроенергії понад 6 тисяч гривень, про що свідчать платіжки.

- За перший місяць - сентябрь - 4 тисячі грн, але то був не самий сонячний місяць. За жовтень - 2,2 тисячі гривень. Але якщо в середньому брати за рік, то буде близько 4,5 тисяч гривень на місяць виходити. Адже ми живемо на Півдні, у нас досить сонячна погода. При цьому, що для мене важливо - крім економії я купив і комфорт - у мене ніколи не пропадає світло, не згорають електроприлади, завжди є вода, - зазначає Денис.

При цьому, що для мене важливо - крім економії я купив і комфорт - у мене ніколи не пропадає світло, не згорають електроприлади, завжди є вода, - зазначає Денис

Вартість такої системи енергозбереження з установкою і монтажем становить близько 15 тисяч доларів. Однак, з урахуванням повернення грошей за "зеленим тарифом" за вироблену електроенергію придбання такого невичерпного джерела енергії окупиться вже через 7,5 років.

Однак, з урахуванням повернення грошей за зеленим тарифом за вироблену електроенергію придбання такого невичерпного джерела енергії окупиться вже через 7,5 років

Відзначимо, що термін експлуатації фотомодулів перевищує їх термін окупності мінімум в три рази і становить 25 років. Що стосується мережевого інвертора, то гарантія на нього становить від 5 років і вище.

У Миколаївський області проектуванням, виготовленням та монтажем високоякісних систем електроживлення на базі сонячних модулів і вітрогенераторів, а також будівництвом промислових сонячних електростанцій, в тому числі - що працюють під "зелений тариф", займається компанія "Зелена система" .

Її фахівці нададуть усі необхідні консультації по роботі обладнання і допоможуть зробити оптимальний вибір, а роботи по установці і монтажу зроблять "під ключ" протягом 5-7 днів.

IRC (Internet Relay Chat)