«Базальт СПО» (BaseALT) випустила восьму платформу ALT Linux (p8)

2 4 2 4   Восьма платформа (p8) BaseALT і ALT Linux   Ілюстрація з сайту   BaseALT   Минулого тижня фірма «Базальт СПО» (BaseALT) повідомила про випуск Восьмий платформи BaseALT (p8) - нової стабільної інфраструктури репозиторіїв пакетів вільних програм, призначеної для розробки, тестування, поширення, поновлення і підтримки комплексних рішень, створеної і розвивається в рамках проекту Sisyphus командою ALT Linux Team

Восьма платформа (p8) BaseALT і ALT Linux
Ілюстрація з сайту BaseALT

Минулого тижня фірма «Базальт СПО» (BaseALT) повідомила про випуск Восьмий платформи BaseALT (p8) - нової стабільної інфраструктури репозиторіїв пакетів вільних програм, призначеної для розробки, тестування, поширення, поновлення і підтримки комплексних рішень, створеної і розвивається в рамках проекту Sisyphus командою ALT Linux Team.

ТОВ «Базальт СПО» створена учасниками і користувачами проекту Sisyphus і активно співпрацює з компанією «Альт Лінукс» в роботі над ним. Реліз нової версії платформи анонсований BaseALT і описаний в wiki у ALT Linux Team, але поки не згадується на сайті «Альт Лінукс». Автори BaseALT p8 відзначають, що приділили особливу увагу вільним рішенням рівня підприємства, що дозволяє корпоративним користувачам здійснити міграцію з проприетарной інфраструктури і широко використовувати сучасні системи управління виртуализацией (Proxmox-VE 4.2.11 і OpenStack). У реліз включені ядра Linux 4.4.13 (std-def), 4.5.7 (un-def) і 2.6.32 (ovz-el), systemd 229, glibc 2.23, GCC 5.3.1.

Для швидкого початку роботи з Восьмий платформою запропоновані образи завантаження комплектів входу (starter kits) для архітектур i586 та x86_64 в 13 варіантах оточень робочого столу (Cinnamon, Enlightenment, GNOME, GNUstep, IceWM, KDE4, KDE5, LXDE, LXQt, MATE, TDE, WindowMaker, Xfce), а також в 9 варіантах для серверів, хмарних рішень і завдань адміністрування системи: rescue для відновлення систем, основною server, jeos з мінімалістичним інсталятором, builder для відтворюється складання пакетів, vm-net для віртуальних машин, cloud з cloud- init для хмарних віртуальних машин, ovz-generic для OpenVZ, server-openstack з OpenStack і server-pve з Prox mox. Завантажити p8 starter kits можна з mirror.yandex.ru .

Розробники попереджають, що «образи для початку роботи з p8 не є збірками, так як не містять ні закінчених рішень, ні цілісного оформлення». Стабільні рішення на основі Восьмий платформи ALT Linux будуть випущені пізніше протягом цього літа. Також повідомляється, що репозиторій для архітектури AArch64 (64-бітний ARM) з'явиться в липні, а до кінця осені планується репозиторій для вітчизняної апаратної платформи «Ельбрус».

Постійне посилання до новини: https://www.nixp.ru/news/13741.html . Дмитро Шурупів за матеріалами BaseALT , Altlinux.Org .

IRC (Internet Relay Chat)