Що таке секретний код безпеки карти CVV2 / CVC2 і де він знаходиться на картках MasterCard і Visa

  1. Що таке код безпеки CVV2, CVC2, CID
  2. Якщо коду безпеки немає на карті?
  3. Де знаходиться код безпеки карти
  4. 1. Код безпеки на карті Віза

Код безпеки карти (від англ. Card security code - CSC) призначений для перевірки справжності кредитної або дебетової банківської карти при оплаті товарів або послуг в інтернеті. Цей секретний код більш відомий як CVV2 (у карт Visa) або CVC2 (у карт MasterCard), складається з 3-х цифр і присутній на зворотному боці практично всіх банківських карток за деяким винятком. Розглянемо далі основне призначення коду безпеки і його розташування на картах різних платіжних систем.

Що таке код безпеки CVV2, CVC2, CID

Якщо ви хоча б раз робили платежі в інтернеті (тільки не через інтернет-банк, а, наприклад, при оплаті на сайті інтернет-магазину або при поповненні рахунку стільникового телефону), то вам доводилося діставати свою кредитну (або розрахункову) карту і заповнювати форму оплати на сайті її реквізитами. Зазвичай просять ввести Номер картки , Ім'я власника, термін закінчення дії і секретний код.

Вам можуть зустрітися різні найменування цього коду, але його призначення завжди одне - це додатковий захисний елемент, що забезпечує безпеку розрахунків в інтернеті або будь-яким іншим дистанційним способом (без присутності під час платежу карти і її власника).

Менш відомим способом розрахунків по картці є так званий Mo / To (mail order / telephone order) - замовлення поштою або по телефону (підписка на періодичні видання та ін.), Який в Росії не розвинений через його небезпеки (реквізити карти передаються листом , по телефону або факсу).

За значенням цього коду здійснюється перевірка справжності банківської карти . Він не присутній в складі інформації на магнітній смузі або в чіпі, його ви не побачите на чеку і його не можна поміняти, як Пін код . Це секретна інформація, яку не можна вважати з картки, але вона може бути передана тільки самим власником карти (тільки під час оплати на сайті). При крадіжці даних картки в інтернеті (див. Аспекти безпеки далі) або її крадіжці зловмисникові ставати відомим реквізити карти і в тому числі її секретний код, після чого йому не складе труднощів зняти всі ваші грошики. На щастя з'явилися додаткові технології, такі як 3d-Secure, що в рази підвищує безпеки онлайн розрахунків.

ВАЖЛИВО! Не плутайте ПІН-код або номер карти (останні цифри) з кодом безпеки (кодом перевірки автентичності карти).

У кожної платіжної системи своє найменування секретного коду безпеки.

  • у VISA - це код CVV2 (Card Verification Value 2);
  • у MasterCard - CVC2 (Card Verification Code 2);
  • у American Express - CID (Card Identification).

У назві CVV2 / CVC2 присутній цифра 2 через наявність коду CVV1 / CVC1 (або просто CVV / CVC), який використовується для перевірки автентичності карти при безпосередній оплати в торгових точках карткою. CVV або CVC генерується банком-емітентом кредитної або дебетової карти і кодується в її магнітної смужці.

Карти American Express зустрічається в Росії рідко, є ще ряд міжнародних платіжних систем (наприклад, китайська UnionPay), але ми їх розглядати не будемо через те, що їх практично в РФ немає.

Інші варіації назв коду безпеки: Credit Card ID (CCID), Card Verification Data (CVD), Card Verification Value Code (CVVC), Verification Code (V-Code, V Code), Card Code Verification (CCV).

Якщо коду безпеки немає на карті?

Чи не на всіх картах передбачений код перевірки її справжності. Наприклад, його немає на дебетових (розрахункових) картах початкового рівня VISA Electron, Mastercard Cirrus Maestro, MasterCard Electronic.

Вони не призначені для розрахунків в інтернеті, а використовуються для зняття готівкових коштів в банкоматах або для оплати товарів і послуг в торгових точках. Хоча, наприклад, з випуском VISA Electron код CVV2 все одно формується хоч він і прихований на карті, а можливість оплати в інтернеті визначається банком, що випустив дану картку (уточнюйте цю можливість при оформленні картки).

З іншого боку, у вас є можливість оплатити подібними картами тільки в тих інтернет-магазинах, які підтримують відповідну платіжну систему (наприклад, Maestro) - вони візьмуть оплату без введення кодів CVV2 / CVC2, але цей варіант зустрічається дуже рідко. В основному беруть класичні, золоті, платинові карти: Visa (Classic, Gold, Platinum) і MasterCard (Unembossed, Standard, Gold).

Де знаходиться код безпеки карти

Тризначний код CVV2 / CVC2 (Visa / MasterCard) знаходиться на зворотному боці картки на паперовій смужці для підпису і розташований після номера карти, зазвичай там вказуються останні 4 цифри номера (дивіться матеріал про зовнішньому вигляді банківської карти для більш докладного вивчення елементів вашої картки). У карт American Express він вже чотиризначний і розташування на лицьовій стороні праворуч.

На віртуальній карті (випускаються віртуально і використовуються для безпечних, зазвичай одноразових розрахунків, не мають матеріального носія) CVV2 або CVC2 можна дізнатися або по телефону у вигляді смс-повідомлення або ви його побачите на екрані під час оформлення.

Приклади розташування коду безпеки:

1. Код безпеки на карті Віза

2. Код безпеки на карті МастерКард

3. Код безпеки на карті American Express

Аспекти безпеки при розрахунках в інтернеті

Для власника карти (особливо кредитної) важливе значення має безпеку при онлайн-платежі в інтернеті. Код безпеки - один із способів її забезпечити, але він не може захистити від крадіжки грошей з рахунку .

Вся справа в тому, що зловмиснику досить знати реквізити карти (вони все присутні на ній) для отримання доступу до грошей. Отримати вони їх можуть за допомогою, так званої соціальної інженерії (наприклад, фішинг), коли під виглядом повідомлень з офіційних і відомих сайтів (порталів, сервісів) шахраї масово розсилають листи з проханням повідомити свої паролі, логіни і в тому числі дані кредитних карт ( відправляючи на підроблені сторінки в інтернеті), граючи тим самим на елементарної мережевої та фінансової безграмотності людей (докладніше про шахрайство з картками тут ).

Віддавши свої дані в такий спосіб, можна позбутися всіх своїх грошей на рахунку. Красти можуть не тільки дані кредиток в мережі, але і картки з гаманців і кишень. В даному випадку безпеку ваших грошей буде залежати від швидкості блокування вашої кредитки.

З розвитком фінансових технологій розвиваються і мережеві технології. Зокрема, нові версії інтернет-браузерів мають можливість інформування про відвідування підозрілого сайту (антифішинг).

Платіжні системи в свою чергу активно впроваджують нову технологію 3d-Secure (називається: Verified by Visa у Visa, MasterCard Secure Code у MasterCard), доповнює стандартні методи захисту платежів по картах. Перед кожною операцією генерується одноразовий пароль і відправляється на стільниковий телефон власнику карти (тільки на номер, заздалегідь прив'язаний до карти, куди приходять, наприклад, смс за підключеної послуги смс-інформування), а оплата пройде тільки після введення в відповідну форму надісланого пароля.

Ця технологія забезпечує найвищий рівень безпеки на сьогоднішній день, хоча і не захищає на 100%, тому рекомендується вибирати банки з підтримкою 3d-Secure (до слова, за правилами міжнародних платіжних систем у кожного банку повинна бути реалізована ця технологія, що не завжди виконується банками ).

.

Якщо коду безпеки немає на карті?
IRC (Internet Relay Chat)