Як мами-лідери думок працюють з брендами в Instagram і Facebook: українські кейси

 1. У агентства ми запитували:
 2. У мам-лідерів думок ми запитували:
 3. Марина Левицька, фотограф, автор Instagram-аккаунта my__happy__life , Більш 23 800 передплатників:

01 Марта, 2018, 15:00

7086

Щороку в Україні народжується більше 100 000 дітей. Деякі з них, завдяки таланту своїх мам до фотографії, яскравим описами і поясненнями, стають зірками соціальних мереж. Розповідаючи про виховання дітей, здоров'я і дитячому шопінг, мами набирають аудиторію в тисячі передплатників, з ними починають співпрацювати бренди дитячих речей і продуктів. Редакція AIN.UA вивчила нішу, поговорила з агентством, яке спеціалізується на роботі з мамами-лідерами думок у соцмережах, а також з користувачами, у яких є популярні акаунти на дитячу тематику і досвід роботи з брендами дитячих речей.

У агентства ми запитували:

 1. Скільки бренди витрачають на просування за допомогою блогерів і лідерів думок (під блогером тут мається на увазі людина, яка заробляє своєю активністю в мережі, а під лідером думок - людина, яка має основну професію, рід діяльності, хобі, і аудиторію, яка сформувалася задовго до виходу в поле соціальних медіа)?
 2. Як працюєте з мамами-лідермі думок, як підбираєте кандидатів для проектів з брендами дитячих речей?
 3. Які вимоги до власників акаунтів дитячої тематики, що потрібно, щоб заробляти на цьому?

Ксенія Букшіна, засновник агентства по роботі з лідерами думок Mama Agency:

01 Марта, 2018, 15:00  7086  Щороку в Україні народжується більше 100 000 дітей

 1. Витрати на рекламу в соціальних мережах ростуть щорічно . Якщо в 2014 ця цифра становила $ 16 млрд, вже через два роки цифра подвоїлася і склала $ 31 млрд. За Україну ми поки не маємо офіційних цифр. В середньому блогер зі 100 000 передплатниками в Штатах отримує $ 3000 за пост, в Україні ця цифра - в 5-10 разів менше. Ми чітко бачимо, що і великі корпорації, і дрібний бізнес в Україні все більше звертаються до блогерів як каналу комунікації. Але більшою мірою, в Україні так точно, бренди використовують блогерів для PR - впізнаваності, іміджу та більшого покриття в разі лонча продукту. Лідерів думок також залучають до запусків нових продуктів і лінійок, в основному в категоріях luxury і premium, для висвітлення новин брендів, відкриття фізичних місць - бутиків, галерей, ресторанів.
 2. Якщо в разі роботи з блогерами вартість співробітництва приблизно співвідноситься з кількістю передплатників і охопити, то при роботі з лідерами думок - необов'язково. Потрібно зрозуміти, що якщо блог не є номером один в заробітку, то лише внутрішня готовність може визначити ціну розміщення реклами. Нещодавно ми мали довгі дебати з клієнтом, якому було неясно, чому лідери думок з однаковою кількістю передплатників мають різні ціни. Ломи, як і топові блогери, дуже акуратно вибирають бренди для співпраці. Вони в першу чергу думають про імідж в довгостроковій перспективі, а потім вже про гроші ...

  Часто у бренду вже є бажані кандидатури для кампанії, якщо немає - їх вибираємо ми. Після вибору ідеї для просування і узгодження її з брендом, детально прописуємо проект, зв'язуємося з обраним лідером думок і домовляємося з ним, обговорюємо завдання і tone of voice постів. Так як ринок все ще формується, правила гри на ньому тільки зароджуються. Багато брендів досі прагнуть до безкоштовного розміщення у блогерів, це часто неефективно. У разі ж платних розміщень бренди часто хочуть бачити в постах хвалебні оди і якомога більше плейсменту. Така історія працює «навпаки» - користувачі втомлюються від відверто рекламного контента, зате цілком нормально ставляться до нативним рекламних повідомлень.

 3. Популярність блогера є відправною точкою. Але по факту немає чарівної цифри кількості передплатників, яка буде гарантією річних контрактів з кращими брендами. Чому? По-перше, крім кількості передплатників є очевидні показники, на які і ми, і аналітичні відділи брендів, звертаємо велику увагу. Це охоплення, ступінь залученості передплатників, унікальність контенту. Зараз є класні кейси блогерів з Західної України, які мають шалену популярність і авторитет серед читачів. Це відбувається здебільшого завдяки близькості блогера до своїх передплатників. Ці дівчата дуже відкриті, вони завжди відповідають на коментарі, доброзичливі зі своїми читачами, справляє враження the girl next door.

  Ще дуже важливий показник - особиста симпатія блогера і бренду. І в ідеалі - щоб блогер користувався продукцією бренду. Відомі випадки, коли блогеру надсилали продукцію, він робив пост в соціальних мережах, але в першому ж коментарі до відео писав щось на кшталт «Я взагалі цим не користуюся». Такі речі - травматичні для бренду в іміджевому плані. В цьому випадку бренд отримує охватной антирекламу, по суті, платить за негативні прояви в мережі.

У мам-лідерів думок ми запитували:

 1. Як можна створити / розкрутити популярний аккаунт про батьківство / дітях? Які особливості роботи з таким контентом?
 2. Як почали працювати з брендами? Які умови / обмеження? Скільки можна заробити, працюючи з брендами дитячих речей в Україні?
 3. Якими можуть бути види співпраці з брендами? Як передплатники реагують на рекламу?

Анжела Єременко, власник Facebook-блогу Bad Mama з 27 000 передплатників, місячний охоплення до зміни алгоритму - близько 500 000 користувачів:

Коли у мене народилася дитина, я зрозуміла, що інформаційне поле даної тематики викликає когнітивний дисонанс: життя одна, а статті по темі інші. І я почала описувати реальність мами в іронічній формі. У мене не було планів стати популярною або заробляти.

Я ніколи не писала брендам перша або просила послуги по бартеру, вважаю, що якщо дивитися на це як на роботу, за яку платять, то навіщо самому себе дешевити? 🙂 Початківцям блогерам, неважливо в якій тематиці, я б радила в першу чергу так захотіти розвивати тему або показувати себе, що забути про гроші і брендах. Бажано - на пару років. Взагалі, секрет успішного блогу, мені здається, полягає в тому, що твоя мета - не гроші. Гроші тут - побічний ефект, так би мовити.

Створити популярний канал спілкування з аудиторією можна так:

 • Звернутися до PR-щіку, який розповість вам про ваших симпатичних сторонах, які можуть привернути до вас людей, а також - яким саме чином їх підсвітити. Всі думають, що сенс - в красивій фотке або підпису. Ні, сенс в красивому людину та її «родзинках».
 • Самому стати собі PR-ником. Відкопати в собі такі речі, які захоплюють вас самого в першу чергу. У чому ви цукерка? У чому ваш талант? У чому ви можете бути корисні? Потрібно робити те, що подобається саме вам. Всі поради по SMM, вивчення майданчиків потрібні тільки, щоб зрозуміти алгоритм і систему, як працює конкретна соціальна мережа і як люди нею користуються. У Facebook все успішні, в Instagram - красиві, в Telegram - дотепні. Визначте, в який ви категорії.

Заробити на блозі можна і потрібно. Але можна продавати пости за 1000 грн і писати рекламу два рази в день. Через рік твоя аудиторія втомиться читати про суперкреме і ти зникнеш разом з ним і зі своєю тисячею. А можна працювати тільки з тими брендами, які відповідають твоєму особистому філософії, і займатися проектами, які роблять блог цікавіше. Адже рекламний проект теж може піднімати важливі проблеми, цінності і транслювати якісь смисли. У цьому контексті я теж залишаюся прихильником підходу: гроші - це побічний ефект радості від професії. Робіть проекти, а гроші прилетять.

Видів співпраці є багато. Можна просто без ідеї написати: мовляв, ось вам прислали диво-крем. Можете зробити огляд продукту. Але я вважаю, що це не підходить лайфстайл-блогерам-філософам. Я повинна так цю рекламу упакувати в розповідь, щоб людина зацікавилася і не сприйняв це як продаж чогось непотрібного. Звідси виходить правило: писати рекламу тільки в тому випадку, якщо продукт не викликає сумніву у вас особисто.

Марина Левицька, фотограф, автор Instagram-аккаунта my__happy__life , Більш 23 800 передплатників:

З контентом я почала працювати, коли народила третю дочку. З'явилося багато корисної інформації по цій темі, якої хотілося б поділитися. Поступово почали зростати показники публікацій, сформувалася аудиторія, в основному це були або вагітні дівчата, або матусі з дітьми. Хороші перегляди і реакції збирали пости про грудне вигодовування, про викладанні дитини на живіт, про закачуванні, про непотрібність сповивання. Під подібними темами як правило - найбільше обговорень. Фактично, адже це теми, які будь-якої вагітної дівчини або мамі маленької дитини важливі і цікаві. Якщо подавати таку інформацію з точки зору власної думки - НЕ суху статтю, а опис того, як це насправді відбувається в житті - вона затребувана, завжди цікавіше читати про досвід конкретного реального людини.

Це що стосується тексту, якщо ж говорити про візуальної стороні, ми все в соцмережах намагаємося показати якусь яскраву сторону свого життя, викласти якесь яскраве фото, мені трохи простіше, оскільки я - фотограф. Намагаюся насамперед показати якусь яскраву незвичайну картинку, історію. Картинка, візуалізація в Instagram - перш за все.

На підготовку посту не витрачаю особливо багато часу: в найрідкісніших випадках - до півгодини на пост, плюс десь 25 кадрів, з яких вибираєш краще. Текст пишеш хвилин за 5 чисто по натхненню. Це стосується і рекламних постів - на них йде близько півгодини часу на підготовку. Але мета мого блогу - не заробити на ньому, це швидше хобі, яке приносить дохід.

З приводу роботи з брендами ... Знаєте, як це працює в Instagram, коли у вас з'явилося 5000 передплатників, вам починають писати повідомлення на кшталт «Ми хотіли б зробити подарунок вашій дитині. Було б чудово, якби ви залишили свій відгук ». Всім подобаються, коли їм роблять подарунки, так що зазвичай про це пишуть посту, роблять фото. Коли блог перевалює за 10 000-15 000 фоловерів, таких рекламних пропозицій вже багато і ви починаєте перебирати 🙂 Також, починаєте брати за розміщення гроші, оскільки робота над блогом вимагає все більше часу. Рекламний пост у популярного блогера може коштувати від 1000 грн.

Що стосується формату: намагаюся писати життєві пости, реальні ситуації, а не просто пости з посилом: «Користуйтеся тим-то, воно класне». У мене все виходить більш-менш нативної, але не можу сказати, що я профі в цьому 🙂 Бренди іноді говорять про обмеження: не згадувати в пості інші бренди. Якщо наприклад, пишеш рекламний пост про комбінезоні одного бренду, але при цьому на дитину ще чобітки, шапочка якогось іншого бренду, в звичайному пості все це розпишешся, в рекламному - часто просять не згадувати інші марки. У мене є важливе правило: ніколи не рекламувати речі, якими я і діти не користуємося самі.

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити нам.

Як працюєте з мамами-лідермі думок, як підбираєте кандидатів для проектів з брендами дитячих речей?
Які вимоги до власників акаунтів дитячої тематики, що потрібно, щоб заробляти на цьому?
Чому?
Які особливості роботи з таким контентом?
Як почали працювати з брендами?
Які умови / обмеження?
Скільки можна заробити, працюючи з брендами дитячих речей в Україні?
Якими можуть бути види співпраці з брендами?
Як передплатники реагують на рекламу?
Я ніколи не писала брендам перша або просила послуги по бартеру, вважаю, що якщо дивитися на це як на роботу, за яку платять, то навіщо самому себе дешевити?
IRC (Internet Relay Chat)