Як налаштувати RSS-стрічку блогу

Сьогодні я отримала повідомлення, що оновилася пошукова база Яндекса. Це хороший привід завітати в Яндекс.Вебмайстер і перевірити, як поживають мої блоги. Часто контролювати показники Яндекса сенсу немає, а час від часу це робити корисно. Крім індексації та ТИЦ, я завжди перевіряю посилаються на мої блоги сторінки, щоб зрозуміти, який контент найбільш цікавий користувачам.

Крім індексації та ТИЦ, я завжди перевіряю посилаються на мої блоги сторінки, щоб зрозуміти, який контент найбільш цікавий користувачам

Цього разу я виявила нові посилання з трьох блогів безкоштовних сервісів. Цілком можливо, хоч і логіни різні, їх залишив одна людина, тому що всі три блогу мають однаковий контент, а саме RSS-стрічку мого блогу-сателіта, в якому я залишаю анонси на мої нові записи. Оскільки сателіт складений з розумом, я не боюся, що до моїх основним блогам застосують будь-які санкції. Одне неприємно, я з намаганням складаю невеликі пости з барвистими картинками, щоб розбавити анонси з посиланнями, а хтось не бажає цим перейматися і бере готовий матеріал.

У зв'язку з цим я вирішила захистити мої записи від автоматичного потрапляння в повному вигляді в чужі блоги, причому без посилання на джерело. Сервісів трансляції RSS в відомі блог-сервіси досить, і навіть ті з них, які вимагають підтвердження, що призначена для кросспостінг RSS-стрічка дійсно ваша, можна обдурити.

Отже, налаштовуємо RSS-стрічку. Нехай любителі халяви отримають стрічку з анонсами, а не з повними записами. У короткому представленні стрічки є ще одна істотна користь - це стимулює відвідувачів пройти на блог, щоб дочитати статтю до кінця. Для стандартної RSS-стрічки блога на wordpress плагінів немає, тому необхідно створити альтернативну RSS-стрічку на гугловських сервері Feedburner.google.com. Гугл вже років зо три лякає, що не підтримує Фідбернер, проте сервіс як і раніше справно працює, так що поки зупинимося на ньому. Будемо шукати інші способи, тільки якщо Гугл закриє свій сервіс.

З додаванням фида в Фідбернер впорається будь-яка людина, тому я не буду зупинятися на тому, як це зробити. Тепер потрібно зв'язати нову RSS-стрічку з блогом: встановити посилання на фід в одному з віджетів недостатньо, потрібно ще зробити так, щоб при зверненні до початкового фіду блогу здійснювалося перенаправлення на ваш Фідбернер. У цьому допоможе плагін FD Feedburner Plugin.

Налаштування цього плагіна гранично проста. В першу позицію вводимо адресу RSS-стрічки з Фідбернера, в другу - стрічки коментарів (за бажанням). Плюсом цього плагіна є те, що він переносить інформацію про кількість передплатників на нову стрічку.

Тепер потрібно замість повного контенту уявити в RSS-стрічці анонси. Це можна зробити двома способами - за допомогою плагіна і за допомогою самого Фідбернера.

У Фідбернере в налаштуваннях RSS у вкладці «Оптимізуй» є можливість налаштувати скорочену стрічку RSS, однак це зовсім нечеловеколюбівое уявлення стрічки.

Фраза, що запрошує перейти в блог, щоб прочитати статтю цілком, не є посиланням, і не кожен відвідувач здогадається, що треба клікнути по заголовку поста. Втім, дехто з власників блогу дотримується думки, що чим менше плагінів, тим краще. Їм, можливо, підійде цей варіант.

Мені ж більше до душі уявлення стрічки від плагіна Ozh 'Better Feed, в настройках якого необхідно вказати, як буде виглядати посилання «Читати далі» і текст після кожного запису фида. Галочки, встановлені за замовчуванням, потрібно залишити - це дозвіл на обрізку записи після <! - more -> і <! - nextpage ->.

Один нюанс. Ваш фид може оновитися не відразу після установки плагіна і внесення змін в налаштування. Якщо ваш блог оновлюється часто, може знадобитися кілька хвилин, якщо рідко, - швидше за все, вам буде потрібно написати пост, щоб оновлення вступили в силу. Але відтепер ви зможете насолоджуватися фідом з гарним дизайном і зручним поданням і не турбуватися про те, що хтось настроює трансляцію вашої RSS-стрічки в свій блог. У чужій блог потраплять шматки вашої статті з посиланням на оригінал.

Схожі записи:

IRC (Internet Relay Chat)