Як писати SEO-статті та чи потрібні вони зараз (+ шпаргалка)

 1. Навіщо потрібні тексти на сайті
 2. SEO або НЕ-SEO: які тексти краще
 3. Як пошуковики індексують текст
 4. Як скласти грамотний SEO-текст
 5. 2. Структура
 6. 3. Обсяг
 7. 4. Ключові запити
 8. 5. Оформлення
 9. 6. Метатеги
 10. 7. Перелінковка
 11. Шпаргалка (FAQ) по SEO-статтями
 12. Що таке SEO-статті?
 13. За SEO-тексти пошуковики накладають санкції?
 14. Чи обов'язково додавати ключі в SEO-текст?
 15. Скільки ключів повинно бути в SEO-тексті?
 16. Який оптимальний обсяг текстового контенту?
 17. Чи може сторінка просуватися без SEO-статті?
 18. Що буде, якщо не заповнити метатеги?
 19. Які ще чинники враховувати при написанні SEO-статей?

SEO-тексти викликають масу питань

SEO-тексти викликають масу питань. Потрібні або не потрібні? Корисні чи ні? Чи не потрапить сайт через них під санкції? У статті ви знайдете відповіді на ці та інші питання по SEO-текстів з урахуванням актуальних вимог пошукових систем.

Пошукові системи постійно змінюють алгоритми, і оптимізатори змушені пристосовуватися. Колись досить було написати посередній текст, «нафарширований» його ключовими запитами, і сторінка вискакувала в ТОП. Сьогодні за подібні тексти сайти потрапляють під санкції. Далі ви дізнаєтеся, як зробити текст, який буде ефективний з точки зору SEO і не зашкодить сайту. В кінці вас чекає бонус - шпаргалка по SEO-статтями!

Навіщо потрібні тексти на сайті

Текст - це один із способів передати інформацію відвідувачам сайту. Відео, фото, інфографіка, інтерактивні елементи - все це теж контент, і користувачі з задоволенням його переглядають. Для них текст важливий не сам по собі, а важлива інформація, яку він несе. Так, коли людина шукає висоту Евересту, йому не настільки принципово, дізнається він її з тексту, зображення або відео.

А як пошуковики зрозуміють, про що сторінка, якщо на ній не буде тексту? Зміст зображень вони не можуть трактувати (хіба що з позиції «унікально / неунікальні»), сенс відео їм теж незрозумілий. Завдяки ж текстовим блокам і метаописів пошуковики пропонують користувачам релевантні сторінки.

Важливо!

Визначення релевантності документа - це більш складний процес, ніж сканування тексту на сторінці і зіставлення його з пошуковим запитом. Роль грає анкор-лист, результати латентно-семантичного аналізу, структура сайту і інші фактори. Разом з тим, якщо повністю прибрати текст з сайту і замінити його, скажімо, зображеннями, то визначення релевантності, особливо у випадку з молодим сайтом, буде ускладнено або взагалі неможливо.

Тексти виконують такі функції:

 • передають користувачам корисну інформацію;
 • забезпечують видимість сайту в пошуку;
 • роблять сторінки релевантними конкретним пошуковим запитам;
 • утримують увагу відвідувачів, ніж поліпшують поведінкові чинники.

А що таке SEO-тексти? Чим вони відрізняються від інших? Про це далі.

SEO або НЕ-SEO: які тексти краще

Термін «SEO-текст» вкоренився багато років тому, коли в ТОП пошуку Яндекса і Google можна було потрапити, просто написавши статтю з входженням ключових фраз з семантичного ядра і розмістивши її на підходящої сторінці.

У той час статті умовно ділилися на «звичайні» і «SEO-оптимізовані». У першому випадку власники сайтів робили опис розділів, товарів і послуг, і часом виходило дуже навіть непогано. Але такі сторінки через недосконалість алгоритмів пошуковиків погано просувалися. Тому вдавалися до послуг оптимізаторів, які підбирали пошукові запити і розміщували їх в існуючих статтях чи створювали нові спеціально під запити.

Все б нічого, але «оптимізація» набула такого розмаху, що пропозиція не встигала за попитом, і інтернет заполонили низькопробні тексти. Нерідко зустрічалися описи на сторінках з 20-30 і більше ключовими запитами, вписаними абияк. Природно, їх ніхто не читав, крім самих авторів. Напевно, більшості магазинів, блогів чи корпоративних сайтів, які просувалися до 2014-2015 року, оптимізатори пропонували подібні статті. Так що там раніше - зустріти «SEO-тексти» можна і сьогодні. Наприклад, такі:

Масове наповнення сайтів «сміттєвими» статтями змусило пошукові системи вживати заходів. Так, в 2017 році Яндекс впровадив алгоритм «Баден-Баден», покликаний боротися з текстовим спамом. Сайти з «оптимізованими» статтями знижуються у видачі. Ось приклад «листи щастя» в Яндекс.Вебмастере:

Вебмастере:

Єдиний спосіб повернути позиції - писати тексти, які будуть корисні і цікаві цільовій аудиторії. Спроби переставляти місцями ключові запити, розбавляти їх і міняти відмінки результату не дають.

Отже, поняття SEO-статей набуло негативного відтінку в співтоваристві вебмайстрів і маркетологів. Якщо ж розібратися, то нічого поганого в оптимізованих статтях немає - по суті, це контент, створений для забезпечення зростання позицій в пошуку. Просто раніше пошук був менш досконалий, ніж сьогодні, тому і контент був відповідним. Але час йде, і безладне наповнення текстів ключовими словами і інші хитрощі не працюють.

Потрібно створювати якісний контент, який буде подобатися людям, яким будуть ділитися і на який будуть посилатися. По суті, це теж SEO-статті, але оптимізовані вони не під пошукові машини, а під потреби і інтереси реальних людей.

Як пошуковики індексують текст

Візьмемо для прикладу інтернет-магазин меблів та подивимося на нього очима пошукового робота за допомогою http://pr-cy.ru/simulator/.

Що індексує робот:

 • метаописания (title й description):
 • метаописания (title й description):

 • назви розділів меню і рубрик:
 • назви розділів меню і рубрик:

 • заголовки h1-h6 і основний текст:
 • заголовки h1-h6 і основний текст:

 • тексти атрибутів alt зображень:
 • тексти атрибутів alt зображень:

 • текст в підвалі сайту:
 • текст в підвалі сайту:

 • копірайт:
 • копірайт:

Тобто роботи сканують всю текстову інформацію, доступну на сторінці, а не тільки спеціально написані статті. Це означає, що текстова оптимізація не обмежується SEO-статтями. Зокрема, під час підрахунку загальної кількості ключових запитів в тексті враховуйте їх наявність в підвалі, меню, сайдбарі і т. Д.

Крім того, забезпечити видимість сторінки в пошуку можна і без написання і розміщення SEO-статей. Наприклад, в розділі «Контакти» користувачі хочуть знайти номер телефону, адреса, форму зворотного зв'язку, але ніяк не описову частину про те, як вигідно з вами працювати або як близько до центру ви перебуваєте. Аналогічна ситуація з розділом «Ціни» - тут важливі саме ціни, а не розповідь про те, що у вас найдешевші товари в місті.

Як скласти грамотний SEO-текст

1. Суть

SEO-статті повинні створюватися для людей. Це твердження заїжджене до дірок. Але не всі його дотримуються. Причини можуть бути різними: хтось оптимізує тексти по-старому і не хоче міняти звичну модель роботи, хтось начитався статей п'ятирічної давності про текстову оптимізації, у кого-то недостатньо ресурсів, щоб найняти тлумачного оптимізатора, а хтось просто не до кінця розуміє, яким повинен бути текст.

Хороший текст:

 • дає швидкий і зрозумілий відповідь на запит користувача, допомагає зорієнтуватися на сайті та в асортименті продукції, стимулює зробити цільове дію;
 • читабельний і зрозумілий цільової аудиторії (наприклад, текст на медичну тематику для широкої аудиторії не повинен містити спеціальної термінології, а якщо без неї не обійтися, то потрібні пояснення, порівняння, приклади);
 • є унікальним не тільки з технічної точки зору (перевірка - text.ru, advego.ru, etxt.ru, не нижче 92-93%), але і з точки зору сенсу (неприпустимий рерайт з інших сайтів; при використанні чужих думок і тексту обов'язкове посилання на першоджерело);
 • не містить орфографічних, пунктуаційних і граматичних помилок (перевірка - text.ru/spelling, online.orfo.ru, advego.ru/text);
 • не містить «сміттєвих» фраз - канцеляризмів, штампів, віддієслівних іменників і т. п. (перевірка - glvrd.ru, не менше 7-8 балів);
 • містить не більше 15-20% слів і фраз, які не несуть смислового навантаження, - так званої «води» (перевірка - text.ru).

2. Структура

Структуризація робить статтю зрозумілою, доступною, спрощує навігацію по ній. Дотримуйтесь таких порад:

 • кожен абзац містить одну закінчену думку;
 • всі підзаголовки одного рівня (дочірні) логічно підпорядковані заголовку верхнього рівня (материнському);
 • стаття з трьома і більше підпунктами має зміст з навігаційними посиланнями;
 • простежується єдина логіка викладу (наприклад, класифікація, послідовність дій, періодизація, гіпотеза - аналіз - підтвердження / спростування і т. п.).
 • На кожній сторінці обов'язково повинен бути один заголовок h1, бажано - підзаголовки h2-h3, при необхідності - h4-h6.

3. Обсяг

Оптимізатори схильні робити помилки: писати тексти довше, ніж у конкурентів з ТОП-10. Вважається, що обсяг тексту - вирішальний фактор ранжування, і з маленьким текстом потрапити в ТОП нереально.

У випадку з чисто інформаційними сайтами такий підхід до певного моменту працює, особливо в тематиках з невисокою конкуренцією. Тут досить написати пристойну за обсягом «онучу», і з часом вона займе хороші позиції як мінімум по НЧ запитам.

Але збільшення обсягу тексту має межі - люди не будуть читати більше 10-15 тис. Символів на одній сторінці, навіть якщо це суперконтент. Якщо ж контент «так собі», не витрачайте ресурси на створення величезних статей. Навіть якщо вони в якийсь момент займуть ТОП, згодом просадка гарантована. Краще зробіть коротку вижимки і таким чином виділитеся на тлі конкурентів. Це може спрацювати.

У комерційних тематиках все складніше. Нерідко в ТОПі зустрічаються сайти взагалі без SEO-статей або з мінімальним обсягом тексту.

Як же бути? Взагалі нічого не писати?

Все залежить від потреб вашої аудиторії. Якщо якась інформація буде корисна аудиторії, допоможе зорієнтуватися на сайті та прийняти рішення про покупку, додавайте її.

При виборі обсягу тексту керуйтеся логікою. Людина, яка вперше потрапив на головну сторінку сайту, буде читати текст про вашу компанію на 10 тис. Символів? Навряд чи. Тут досить 1,5-3 тис., Щоб в загальних рисах розповісти про себе. Те ж саме стосується розділів каталогу.

А для картки товару якої оптимальної обсяг тексту? Вважається, що 1-1,5 тис. Симв. більш ніж достатньо. Якщо товар специфічний або унікальний, опис можна збільшити до 2-3 тис. Симв. Аналогічний обсяг підходить для сторінки «Про нас».

Якщо мова йде про блозі комерційного сайту, то тут керуйтеся критерієм повноти інформації. Зазвичай достатньо 5-8 тис. Символів, щоб добре розкрити питання, чи не відлякати читачів позамежним обсягом і зайняти високі позиції в пошуку.

4. Ключові запити

Пройшли часи, коли потрібно було вписувати побільше ключів в прямому входження, щоб вирватися в лідери видачі. Сьогодні це вірний шлях потрапити під фільтр.

Виникає питання: чи може, взагалі не варто збирати семантичне ядро ​​і видавати копирайтерам ключі - нехай просто пишуть для зазначеного розділу і все? Це теж неправильний підхід як мінімум з двох причин: а) семантичне ядро ​​допомагає правильно структурувати сайт; б) ключові запити задають орієнтири копирайтерам - з їх допомогою вони краще розуміють, з якого ракурсу розкривати тему.

Виходить, ключі потрібні, але з ними необхідно правильно працювати:

 • на текст обсягом 2000 символів без пробілів має припадати не більше 3-4 ключових запитів;
 • схожі ключові об'єднуємо в один (наприклад, ключі «купити носки в Москві», «Москва купити шкарпетки» і «шкарпетки в Москві» варто замінити одним - «купити носки в Москві», щоб виключити повторення);
 • криві ключі випрямляє ( «замовити ремонт Пітер» → «замовити ремонт в Пітері», «лікування недорого Барвиха» → «недороге лікування в Барвисі» і т. п.);
 • розбавляємо ключі з декількох слів ( «купити недорого біжутерію онлайн» → «у нас можна купити недорогу біжутерію і ювелірні вироби з золота та срібла - всі замовлення оформляються в режимі онлайн і доставляються кур'єром»);
 • розносимо ключові запити рівномірно по тексту, вставляємо основний запит в заголовку h1 і метатегах;
 • використовуємо синоніми для розведення семантики ( «купити черевики» → «придбати черевики», «гіроскутер в Москві» → «гіроборд в Москві» і т. п.).
 • Отже, при роботі з ключами в пріоритеті якість тексту і потреби аудиторії, а не пряме входження всіх запитів з ядра.

  5. Оформлення

  Тут ми не відкриємо чогось нового. Очевидно, що добре оформлений текст легше читати, інформація з нього краще сприймається і засвоюється.

  Зробимо акцент на можливих помилках:

  • не використовуйте підкреслення для звичайного тексту (зазвичай підкреслюються гіперпосилання при наведенні курсору);
  • не оформляйте гіперпосилання як решта тексту - робіть їх добре помітними;
  • не виділяє жирним ключові запити - це не несе будь-якої користі;
  • не використовуйте ускладнюють читання ефекти і комбінації кольорів шрифту та фону (шрифти з тінями, жовті літери на чорному тлі і т. п.);
  • не використовуйте кілька різних шрифтів в одному тексті - це несмак;
  • не оформляйте тексти на різних сторінках в різних стилях.

  6. Метатеги

  Для кожної індексується сторінки сайту обов'язково заповніть метатеги:

  • Title. Довжина - не більше 60 символів. Точно відображає суть сторінки. Включає основний ключовий запит.
  • Description. Довжина - близько 300 символів. Містить інформацію, конкретизують Title. У перших 160-170 символах повинна бути найважливіша інформація. Справа в тому, що Google відображає трохи більше 300 символів в сніпеті, а Яндекс - близько 160. Такий підхід до заповнення Description дозволить оптимізувати його відразу під обидва пошукача.
  • Метатег Keywords заповнювати не рекомендуємо - пошукові системи не беруть його до уваги, а на заповнення потрібен час. Крім того, Keywords - хороший джерело інформації для ваших конкурентів про запити, під які оптимізовані сторінки.

  7. Перелінковка

  На перший погляд, перелінковка потрібна між усіма статтями сайту. Але це не так. До перелинковке потрібно підходити виважено і розуміти, куди і навіщо повинні рухатися користувачі з конкретної сторінки.

  Однозначно не рекомендуємо використовувати автоматизовані сервіси перелинковки. Вони не враховують потреби цільової аудиторії і оптимізацію конверсії. Опрацьовуйте перелинковку для кожної сторінки вручну - це більш клопітно, але результат того вартий.

  Наведемо кілька варіантів перелинковки для сторінок різного типу:

  Звідки ведемо? Куди ведемо? Головна Прайс-лист, каталог, ліцензії та сертифікати, сторінка про себе, картки товарів (при дуже вузькому асортименті або для акцентування уваги на ходових позиціях), онлайн-калькулятор Каталог Підрозділи каталога, акції та знижки Картка товару - (нікуди не веде користувача, крім як на сторінку оформлення покупки) Стаття в блозі Інша стаття в блозі, розділ каталогу, картка товару

  Отже, з SEO-текстами розібралися. Пропонуємо закріпити отримані знання в шпаргалці, представленої нижче.

  Шпаргалка (FAQ) по SEO-статтями

  Чи потрібні тексти на сайті?

  Так. Без них пошукові системи не зрозуміють зміст сайту і не будуть високо ранжувати його в результатах пошуку.

  Що таке SEO-статті?

  Це статті, створені з метою підвищення позицій веб-сторінки в пошуковій видачі.

  За SEO-тексти пошуковики накладають санкції?

  Пошуковики застосовують санкції за текстовий спам (зайве вживання ключових запитів, неінформативне або прихований текст і т. П.). Грамотно оптимізований текст корисний і цікавий відвідувачам сайту - він сприяє зростанню позицій у видачі.

  Чи обов'язково додавати ключі в SEO-текст?

  Ключі - це орієнтир для автора. Вони задають тематику і спрямованість. Якщо ключові запити не псують статтю, використовуйте їх. В іншому випадку варто змінити словоформу, використовувати синоніми, розбавити ключ або взагалі виключити його.

  Скільки ключів повинно бути в SEO-тексті?

  Не більше 3-4 на 2 тис. Симв.

  Який оптимальний обсяг текстового контенту?

  Все залежить від типу сайту і призначення сторінки. Текст на головну і в розділ каталогу - 1,5-3 тис. Симв., Для картки товару - 1-1,5 тис. Симв., Для розділу «Про нас» - 2-3 тис. Симв., В блог - 5-8 тис. симв.

  Чи може сторінка просуватися без SEO-статті?

  Так. Пошуковики індексують всю текстову інформацію на сторінці, тому часто немає необхідності писати текст і що-небудь пояснювати. Так, сторінки з контактами, прайс-листами, онлайн-калькуляторами не потребують додаткового тексті - досить основної інформації (адреса, телефони, ціни і т. П.), Заголовка h1 і метатегов.

  Що буде, якщо не заповнити метатеги?

  Якщо метатеги незаповнені, пошуковики формують сніппети на свій розсуд на базі інформації зі сторінки. Але для підвищення привабливості сниппета, його кликабельности, а значить, трафіку і позицій, метатеги повинні бути заповнені (Title - 50-60 симв., Description - 300 симв., Keywords - не заповнюється).

  Які ще чинники враховувати при написанні SEO-статей?

  Вони повинні бути правильно структуровані, грамотно оформлені. Для утримання клієнтів на сайті і підвищення конверсії використовується перелинковка.

  Отже, сучасні SEO-статті - це вже не написані абияк тексти, перенасичені ключовими запитами. Ідеальна SEO-стаття корисна і цікава відвідувачам, допомагає знайти рішення проблеми. Якщо ви хочете дізнатися більше про SEO-просуванні сайтів в пошукових системах, реєструйтеся на безкоштовні семінари та вебінари від навчального центру Cybermarketing або почніть роботу з просування через автоматизовану платформу SeoPult - самостійно або за допомогою персонального менеджера.

  За SEO-тексти пошуковики накладають санкції?
  Чи обов'язково додавати ключі в SEO-текст?
  Скільки ключів повинно бути в SEO-тексті?
  Який оптимальний обсяг текстового контенту?
  Чи може сторінка просуватися без SEO-статті?
  Що буде, якщо не заповнити метатеги?
  Які ще чинники враховувати при написанні SEO-статей?
  Потрібні або не потрібні?
  Корисні чи ні?
  Чи не потрапить сайт через них під санкції?
  IRC (Internet Relay Chat)