Як писати статті для блогу

  1. Скільки символів і слів повинно бути в статті - обсяг контенту
  2. Ключові слова в статті
  3. Якість тексту в контенті
  4. Частота написання і публікації статей
  5. Вибір тематики для сайту

Тести - основа будь-якого сайту

Блогер часто задається питанням - скільки символів або слів повинно бути в статті, який повинен бути обсяг контенту, який повинен бути контент, яку тематику вибрати.

Скільки символів і слів повинно бути в статті - обсяг контенту

Я хочу всім сказати, що в Інтернеті чомусь ретельно ховається, як саме потрібно писати статті. Вірніше не повністю ховається, а дається інформація якось по частинах, або мені так здалося. В одних джерелах говориться, що статті повинні бути розміром не менше 1000 символів, з пробілами або без - це вже не важливо, це мінімум для того, щоб пошукові системи звернули увагу. Мінімум же для індексації - 500 символів, тексти менших розмірів можуть не індексуватися. В інших говориться, що статті повинні бути не менше 2000 символів. Це ближче до істини, як відомий SEO оптимізатор Yoast в своєму сео плагін до WordPress позначає, що текст повинен складатися не менше ніж з 300 слів. Якщо враховувати, що в середньому слово має 6 символів, то виходять рекомендовані 2000 символів, якщо рахувати з пробілами.

На сайті Сеопрофі йдеться, що стаття повинна бути не менш ніж 800 - 1000 слів для успішного просування статті. Я особисто зі свого досвіду можу сказати, що стаття не може бути менше, ніж 500 слів, щоб хоч якось конкурувати з іншими статтями з даної тематики (а конкуренція з року в рік стає все жорсткіше). Але найкраще, щоб обсяг був 10000 - 15000 слів. На сайті Ктонановенького чітко говориться, що сучасні алгоритми добре враховують статті більш десяти тисяч слів, але не більше 20 000, коли розмір тексту перестає враховуватися. У всякому разі добре структуровані статті обсягом понад 10 тисяч символів добре виходять в топ. До речі, я спеціально зробив цю статтю на одне кілослово або близько шести тисяч символів з пробілами. Така стаття повинна добре ранжуватися пошуковими системами і вона може виходить в топ 10 по низькочастотних запитах. Більше можна, але якщо статтю ілюструвати, то збільшується обсяг, і така стаття може знижуватися в пошукових системах через швидкість завантаження. Якщо врахувати, що гугл враховує більше 500 чинників ранжирування статті в пошукових системах, то думаю точно, що обсяг тексту включений цей список і є одним з визначальних серед інших.

Ключові слова в статті

Platinum seo pack значно спрощує внесення в текст title і description

Що повинно бути в статті? По-перше потрібно обов'язково поставити плагін Platinum Seo Pack (тут йдеться про CMS WordPress, щоб автоматично додавати title і description. У тайтл і дескріпшін них повинні бути ключові слова, дескріпшн береться іноді в якості сниппета (текст для видачі в пошуковій системі), тому текст повинен бути в ньому не тільки читабельним, а й привабливим. Також на сайті потрібно поставити ЧПУ (людино зрозумілі URL), а щоб ці ЧПУ були англійськими символами, потрібно поставити плагін Rus to Lat або Суr to Lat. Причому ці плагіни, які перетворюють кириличні символи в адр есе в латинські потрібно ставити на початку роботи над сайтом, оскільки якщо його поставити після написання статей, адреси поміняються і випадуть з індексу, потрібно буде чекати, щоб пошукові системи переіндексувати сайт.

Обов'язково в тексті повинен бути присутнім заголовок H1 (тільки один) і заголовків H2 - H4 скільки треба для структурування тексту. У заголовках потрібно проставляти ключове слово.

Якість тексту в контенті

Самостійне створення тексту - кращий варіант для наповнення власного сайту

Щодо того, що писати - адміністрація гугла каже, що стаття повинна бути зручною, адміністрація Яндекса - корисною, а блогери кажуть, щоб добре писалося, потрібно щоб вона була цікавою, причому і читачеві, і письменникові. Якщо узагальнити всі вимоги - стаття повинна бути цікавою, корисною, зручною в користуванні, письменник повинен бути зацікавлений в матеріалі, щоб йому хотілося писати, крім того, блогер повинен розбиратися в даному питанні. У вимогах до статті є відповідь на питання - чи можуть всі вести свій блог або сайт. Можуть, але не всі хочуть.

Є люди, які добре працюють молотком, добре готують, працюють тамадами, їм просто не цікаво працювати блогером, оскільки блогерство - це робота на стику письменника і програміста. Великий барига може мати свій сайт, але за нього буде працювати команда працівників - копірайтери, верстальники, дизайнери. А це вже інтернет-бізнес, це явно не блогерство. Блогер не повинен купувати статті (тобто може, але не в основному, а тільки з окремих питань), він повинен все робити сам, вкладати в своє творіння свою індивідуальність. Ось ми і підійшли ще до однієї характеристики статті та блогу в цілому - індивідуальність, проект не повинен бути схожим на інші, і повинен нести щось нове.

Так ось, ведення блогу передбачає постійну роботу з текстом і зображеннями, дизайном і багато іншого. Потрібно володіти десятипальцевим методом набору тексту, що не підглядаючи на клавіатуру, інакше ведення великих обсягів письмової роботи перетвориться на рутину, гірше каменоломні. Скажімо так, вести блог можуть все, хочуть і ведуть дуже багато, але вийдуть буде у невеликого числа, які хочуть це робити і можуть, маючи або придбавши певні навички. Фраза про те, що заробляти на сайті можуть беззастережно все, фактично помилкова, оскільки не всі будуть бажати цього, а просто бажання і багаторічні завзятість - це різні речі.

Частота написання і публікації статей

Працюючи над створенням сайту, важливо активно відпочивати, щоб не покосилася здоров'я

У плані контенту потрібно уникати поганих статей. Іноді кажуть, що потрібно писати щодня, хоча б кілька разів на тиждень. Все вірно, але наповнювати свій сайт потрібно тільки якісним матеріалом, адже погані статті - це погане ставлення до ресурсу пошукової системи і користувачів, що веде до погіршення позицій в пошукових системах і, як наслідок, ресурс може роками нічого не давати і привести до розчарування і він буде забутий, як і багато ресурсів, які зникають щодня. Так що якщо погана стаття - не публікується її, доопрацювати, додайте унікальні зображення, тоді одного разу написана стаття буде служити роками.

Вибір тематики для сайту

Вибір тематики - дуже серйозне питання. Потрібно знайти золоту середину між тим, що цікаво і тим, що цікавити масового читача. Робота на популярних темах призведе до неможливості конкурувати, а робота з тим, що тебе цікавить не дасть відвідувачів і не з кого буде збирати прибуток. Так що беріть те, що вам цікаво, що ви знаєте і розширюйте тему схожими матеріалами, вивчайте нові напрямки - ви зможете і заробити і отримати задоволення від роботи.

Потрібно писати своїми словами, бажано не рерайтити. І це зовсім не турбота про емоційне здоров'я пошукових систем, просто тоді утворюються нові поєднання низькочастотних запитів, які не можна все врахувати в зборі семантичного ядра.

IRC (Internet Relay Chat)