Як писати статті для сайтів? Принципи правильних постів.

 1. 1. Вибір теми і підбір ключових слів
 2. 2. Аналіз пошукової видачі (аналіз конкурентів)
 3. 3. Складання плану написання статті
 4. 4. Складання заголовків і підзаголовків статей
 5. 5. Як писати статті?

20 вересня 2012 2 132 128

Вітаю, дорогі друзі!

Сьогодні я вирішив поговорити про те, як писати статті для сайтів і блогів правильно! Я впевнений, що для багатьох початківців блогерів, веб-майстрів і копірайтерів написання статей для сайтів є великою проблемою, і, якщо стиль написання у кожного свій, то така річ як, SEO оптимізація сторінок сайту для всіх однакова.

Я нерідко бачу, як новачки неправильно пишуть свої статті, вірніше неправильно оптимізують їх, забувають про деякі речі, які дуже важливі при написанні статей для сайтів і блогів Я нерідко бачу, як новачки неправильно пишуть свої статті, вірніше неправильно оптимізують їх, забувають про деякі речі, які дуже важливі при написанні статей для сайтів і блогів. Я спробую розповісти все, що пов'язано з цим питанням від вибору теми, до публікації поста і перевірки релевантності сторінок , Тому читайте пост до кінця і Ви навчитеся писати статті правильно!

Коли я тільки починав вести цей блог, то мав купу проблем з цією справою. До блогу я ніколи і нікуди не писав постів і мені, зізнатися, було не просто. Я не можу сказати, що сьогодні я гуру в написанні статей, але якість сьогоднішніх постів набагато відрізняється про перших записів.

1. Вибір теми і підбір ключових слів

Про вибір теми я вже писав на цьому блозі, тому рекомендую вам прочитати мої пости:

Ви завжди повинні знати заздалегідь, про що писати, необхідно завжди мати під рукою список тем постів. Перед написанням тексту потрібно вивчити тему і підготуватися, так буде простіше. Завжди носіть з собою блокнот і записуйте туди ідеї, вони можуть прийти в будь-який момент (на роботі, в автобусі, при читанні книг і т.п.).

Теми постів повинні відповідати тематиці вашого інтернет-ресурсу, проте, не зайвим буде іноді «відходити в бік» і писати в блог про себе, про свої подорожі, справах, успіхи, переживаннях і т.п. Або просто, викладати свої думки з приводу чого або.

Блог повинен бути «живим», Ви повинні спілкуватися з читачами. Я нерідко зустрічаю на блогах «бездушні» тексти, написані для пошукових систем, для отримання трафіку і заробітку на ньому.

Звичайно, якщо Ви, наприклад, пишіть тексти для комерційного сайту, або блогу, призначеного для заробітку на продажу посилань, то можна не морочитися над цією проблемою, або взагалі купувати тексти на різних біржах. Але, якщо Ви ведете свій особистий блог, і бажаєте бути успішним блогером, мати армію постійних читачів, то писати статті необхідно з «душею». Ви просто зобов'язані публікувати цікаві тексти, які хочеться читати до кінця і обговорювати! Ваші тексти повинні бути для людей, повинні вчити їх і вирішувати різні проблеми.

Я думаю, це зрозуміло. А тепер давайте перейдемо до технічної частини даного питання, а саме до роботи з сервісами, які допоможуть вибрати тему і зміст вашої статті, а також підібрати ключові слова і написати статтю так, щоб її могли знайти у видачі пошукових систем. Далі я розповім вам, як пишу пости особисто я. Далеко йти я не буду, для прикладу візьмемо цей пост.

Припустимо, я вирішив написати про те, як писати статті для сайту (блогу). Тепер, мені потрібно визначити питання, які будуть розглянуті в тексті. Для цього, перш за все я йду [urlspan] в статистику ключових слів Яндекса [/ Urlspan] і начитавшись підбирати відповідні запити. Даний інструмент підкаже вам, по яким словосполученням люди шукають інформацію в пошуковій видачі по темі Вашого майбутнього поста.

Я ввожу наступний запит:

Я ввожу наступний запит:

В результаті отримую список ключових фраз, за ​​якими люди шукають інформацію в пошуковій видачі Яндекса, із зазначенням кількості показів в місяць (частота запиту). Потім вибираю ті, фрази, які відповідають темі мого поста (про що я буду писати), з огляду на «частотність».

Вибрані словосполучення я зазначив на зображенні вище.

Слід зазначити, що тут надано список фраз, які входять в запити користувачів, а самі запити можуть бути зовсім іншими. Тому, мені потрібно перевірити частотність з точних фраз (входженням).

Для цього, я перевіряю кожне словосполучення наступним чином:

Як видно, за деякими запитам показів дуже небагато, тому я вибираю кілька ключових запитів з більшою частотністю.

В результаті для цієї статті я вибрав наступні словосполучення:

Природно, ключові фрази можна підбирати не тільки в Яндексі, є ще й інструменти Google і Рамблера. Детальніше про підбір ключових слів можете прочитати тут .

2. Аналіз пошукової видачі (аналіз конкурентів)

Багато блогери взагалі не приділяють аналізу статей конкурентів ніякої уваги. Я вважаю, що це робити потрібно в обов'язковому порядку. Ця дія допоможе вам:

 • більш детально ознайомитися з тематикою поста і отримати додаткову інформацію
 • написати статтю більш якісно
 • знайти додаткові ключові слова і фрази

Хочу зазначити, що аналізувати необхідно тільки сторінки, що знаходяться в ТОП 3-5 видачі пошукових систем. При аналізі рекомендую звернути увагу на релевантність сторінок конкурентів, заголовки і підзаголовки їх постів і т.п. Рекомендую, також прочитати мій пост « Аналіз сайтів конкурентів ».

3. Складання плану написання статті

Після виконаних вище дій, я складаю план написання статті, або інтелект карту. Це я роблю в звичайному блокноті. У план входять всі питання і проблеми, про які я буду писати, план - це зміст вашого поста.

Цей момент дуже важливий, якщо цього не робити, то можна багато чого втратити, крім того, в процесі складання плану, до вас можуть прийти ідеї, які потрібно відразу ж записувати.

Мій план виглядає приблизно так:

Можна скласти схему або інтелект-карту:

Найкраще робити це за допомогою аркуша паперу і ручки (олівця), просто так простіше.

4. Складання заголовків і підзаголовків статей

На наступному етапі, особисто я, складаю заголовок і підзаголовки майбутньої статті. Заголовок статті (H1) обов'язково повинен включати в себе, вибрані для поста, ключові фрази. У короткий зміст їх також бажано використовувати, проте, не варто вставляти ключові фрази в кожен підзаголовок.

Крім ключових слів і SEO , Заголовки повинні притягати читачів. Цій темі я планую присвятити окрему статтю, тому, рекомендую вам [urlspan] підписатися на оновлення [/ Urlspan] блогу!

5. Як писати статті?

Тепер я вам дам кілька порад про те, як правильно писати статті для сайту.

 1. Писати статті потрібно простою мовою, дотримуючись свого стилю, пишіть так, щоб ваші пости були зрозумілі будь-якому новачкові
 2. Намагайтеся розкривати тему поста повністю, даючи, при цьому, чіткі рекомендації вашим читачам
 3. При написанні статей для сайту використовуйте форматування тексту (виділення, списки, абзаци і т.п.)
 4. Обов'язково додавайте зображення ( оптимізація зображень для сайту )
 5. Використовуйте мультимедіа контент - відео та аудіо ( як вставити відео на сайт )
 6. Намагайтеся робити обсяг посту не менш як 1500 символів, чим більше, тим краще. Однак, для комерційних сайтів, що просуваються по НЧ (низькочастотних) запитам, писати довгі онучі не варто
 7. Стаття повинна бути структурована (вступ, основна частина, висновок)
 8. Намагайтеся не допускати пере оптимізацію статей. Рекомендую вам прочитати мій пост - « чорне SEO »
 9. Пишіть тільки унікальний контент ( як перевірити унікальність тексту ), Не копіюйте навіть фрагментів з інших, опублікованих в інтернеті, джерел
 10. При написанні тексту посилайтеся на інші сторінки вашого ресурсу ( внутрішня перелінковка сайту ). Це допомагає не тільки поліпшити поведінкові чинники , Але і частково захистити контент від копіювання.

Після написання поста, рекомендую вам перевіряти релевантність сторінок, за допомогою сервісу megaindex . Більш докладно про це я писав тут .

На цьому даний пост я завершую, пишіть статті для сайтів правильно, від цього безпосередньо залежить успіх вашого сайту / блогу.

У минулій статті я запустив марафон з розгадування кросвордів на блозі, сьогодні черговий кросворд. Рекомендую взяти участь в цьому заході, переможців чекають чудові призи! подробиці на цій сторінці .

» ПОЧАТИ розгадувати кросворди «

»  ПОЧАТИ розгадувати кросворди  «

Перед відправкою відповіді уважно прочитайте умови марафону !!!

» ВІДПРАВИТИ ВІДПОВІДЬ «

На моєму блозі був залишений 4000 - ий коментар! Автором коментаря стала Олена Олейникова.

Автором коментаря стала Олена Олейникова

Згідно акції для коментаторів, Олена отримує грошовий приз у розмірі 300 рублів! Олена, надішліть мені номер Вашого гаманця!

Це другий за рахунком кросворд з п'яти, інші кросворди будуть опубліковані в наступних трьох постах. Щоб не пропустити, рекомендую Вам підписатися на оновлення мого блогу!

Чекаю на ваші коментарі. Буду вдячний, якщо Ви поділитеся цим постом в соціальних мережах!

З повагою, Олександр Бобрин

Поділися з друзями:

Зверніть увагу:

Схожі статті

5. Як писати статті?
5. Як писати статті?
IRC (Internet Relay Chat)