Як правильно писати статті і seo-тексти для просування сайту

 1. Підготовка пошукових запитів для написання статті
 2. Кластеризація запитів і складання структури тексту
 3. Деякі правила написання seo-текстів
 4. Написання комерційних текстів для сайту послуг
 5. Складання ТЗ для копірайтера на написання тексту
 6. обсяг тексту
 7. Щільність слів і кількість биграмм, триграм і т.д.
 8. Формування списку фраз для копірайтера
 9. Приклад 1: найпростіший
 10. Приклад 2: великий список ключів
 11. загальні рекомендації

Опубліковано: 25 cічня 2018 / Оновлено: 10 лютого 2018

Привіт друзі Привіт друзі. Майже на кожній консультації мене запитують, а як правильно писати статті для просування сайту? Крім початкового незнання теми я це пов'язую і з занепокоєнням щодо алгоритму Баден-Баден .

Якщо у вас інтернет-магазин або каталог, найчастіше тексти для такого сайту можна і не писати (наприклад, seo-опис категорій на лістингу товарів). Але якщо мова йде про сайті послуг, де без seo-тексту комерційна сторінка не ранжируватиметься, або про блозі або статейному сайті, то доведеться писати тексти і дотримуватися певних правил.

Ви дізнаєтеся, як я готую статті для свого блогу з описом всіх етапів і як не потрапити під фільтр за переоптімізацію. Буду відразу показувати на прикладі цього самого поста.

А бонусом в кінці стане величезна інструкція про те, як підготувати ТЗ для копірайтера з прикладами, таблицями і т.д. від мого колеги Олексія Степанова. З його згоди я опублікував наш внутрішній регламент студії, а це волає довіру, на мій погляд.

Поїхали.

Підготовка пошукових запитів для написання статті

Всі статті для свого блогу я пишу в Word, тому що в ньому є перевірка орфографії і він приємний моєму оку. Колеги ж користуються Google Docs через можливість колективної роботи над документами, після чого будь-яким файлом можна поділитися, просто скопіювавши посилання.

Отже, підготовка. Вважаю, що з темою поста ви визначилися. Я так - «як писати статті для сайту». Що далі?

Треба вивчити попит, а саме перевірити всі свої здогади щодо пошукових запитів в вордстат Яндекса :

Треба вивчити попит, а саме перевірити всі свої здогади щодо пошукових запитів  в вордстат Яндекса  :

При підборі я не вказую приводи, вони самі підставляються. Якщо ви хочете шукати тільки фрази з приводами або ж навпаки виключити певні приводи, то треба ставити, відповідно, «+» або «-» перед приводом без пробілу.

Так як у мене не дуже популярна тема і запитів мало, я постараюся зібрати максимум на етапі вивчення. На скріншоті я помітив стрілками настройки регіону і пристрої, - тут не треба нічого міняти, щоб не обмежувати список запитів.

Перебираємо всі фрази з тематики майбутньої статті і копіюємо їх в будь-який текстовий редактор. Звертаємо увагу на правий стовпець зі схожими запитами.

Звертаємо увагу на правий стовпець зі схожими запитами

Які є особливості:

 • Серед запитів є багато невідповідних (в моєму випадку це запити з пошуком послуг з написання текстів чи з біржами контенту). Такі запити потім треба буде видалити.
 • Навіть якщо ви виключіть всі непотрібні запити, все одно будуть нецільові відвідування, тому що багато користувачів не конкретизують і вводять загальні запити. Наприклад, «написання seo текстів» - частина людей хочуть біржу або послугу, а частина бажають навчитися писати. Це нормально. Такі запити залишаємо.
 • У моєму випадку виявилося, що слова «писати», «написати» і «написання» - це різні (для пошуку) слова і статистика для них різна. Так що при роботі з вордстат будьте уважні і пробивайте все синоніми і схожі слова для своєї тематики.
 • Пам'ятайте, що з статистики ми отримуємо тільки основу, більша частина запитів в статистику не потрапляє, але переходів по таким ключовим словом буде дуже багато, якщо ваш текст виявиться дійсно цікавим і якісним.

Після перебору синонімів і словоформ у мене вийшли наступні рядки в блокноті:

писати статті сайт написати статті сайт написання статті сайт писати статті seo написати статті seo написання seo статті писати статті сео написати статті сео написання сео статті писати текст сайт написати текст сайт написання текст сайт писати тексти seo написати тексти seo написання seo текстів писати тексти сео написати тексти сео написання сео текстів

писати статті сайт написати статті сайт написання статті сайт писати статті seo написати статті seo написання seo статті писати статті сео написати статті сео написання сео статті писати текст сайт написати текст сайт написання текст сайт писати тексти seo написати тексти seo написання seo текстів писати тексти сео написати тексти сео написання сео текстів

При роботі з вордстат я помітив, що в деяких групах було багато запитів зі словами: робота, ціна, купити, біржі, програма, нудота і т.д., які ніяк не відповідають майбутньому вмісту статті. На етапі збору треба замінусовать всі зайві фрази, щоб не вичищати їх потім. Важливо зрозуміти, що абсолютно весь трафік зібрати неможливо. Так що залишаємо тільки максимально підходящі запити, інші в топку.

До всіх своїх фразам я додаю одні і ті ж мінуси:

писати статті сайт -работа-ціна-купити -біржі -програма -тошнота -перевірити -генератори -використання -аналіз написати статті сайт -работа-ціна-купити -біржі -програма -тошнота -перевірити -генератори -використання -аналіз написання статті сайт - робота-ціна-купити -біржі -програма -тошнота -перевірити -генератори -використання -аналіз і т.д.

писати статті сайт -работа-ціна-купити -біржі -програма -тошнота -перевірити -генератори -використання -аналіз написати статті сайт -работа-ціна-купити -біржі -програма -тошнота -перевірити -генератори -використання -аналіз написання статті сайт - робота-ціна-купити -біржі -програма -тошнота -перевірити -генератори -використання -аналіз і т.д.

Список підготовлений, тепер необхідно зібрати всі фрази для подальшої чистки, збору частотності і кластеризації.

Для цього я використовую Key Collector . Можете використовувати безкоштовний аналог СловоЁб, але я не рекомендую, тому що програма працює катастрофічно повільно. Не пошкодуйте 1300 рублів і купите Key Collector, він вам стане в нагоді не тільки при написанні текстів.

Запускаємо програму і створюємо новий проект:

Запускаємо програму і створюємо новий проект:

Додаємо зібраний список запитів і запускаємо парсинг:

Додаємо зібраний список запитів і запускаємо парсинг:

Чекаємо, коли Спарс всі запити. Швидкість залежить від кількості фраз.

Наступний крок - збір частотних з другої і третьої колонки (серед seo'шніков таке іменування колонок і їх значення - поняття усталені). Ті фрази, що ми зібрали мають заповнену тільки першу колонку - ця цифра позначає кількість показів цієї фрази і всіх її хвостів. Покази мають мало спільного з точним числом запитів обраної фрази, а нам важливо визначити популярність конкретних фраз.

Всього за моїми шаблонами зібралося 129 фраз, серед них немає дублів, бо вони видаляються автоматично програмою. Так як частотності до фраз збираються дуже швидко, немає сенсу попередньо чистити список. Отримати частотність можна таким чином:

Отримати частотність можна таким чином:

Тепер у нас є всі фрази і все частотності для них. Сортуємо список по стовпці «Частотність" "[WS]» і видаляємо все, де стоїть 0. Далі сортуємо по на одну колонку «Фраза» і переглядаємо вручну весь список, відзначаючи по шляху все невідповідні рядки. Після видалення зайвого у мене залишилося 74 фрази.

Кластеризація запитів і складання структури тексту

Після чищення залишиться список запитів, на які буде відповідати наша стаття і які повинні згадуватися в тексті для ранжирування в пошуку. Щоб відвідувачі залишилися задоволені вони повинні отримати відповідь на своє питання.

Далі я складаю перелік майбутніх підзаголовків - це і є структура тексту.

Щоб наочно показати, як це робити, проведемо кластеризацию запитів по сенсів. Взагалі спочатку кластеризація має на увазі розбивку запитів на групи між цільовими сторінками сайту (у мене є окремий пост з оглядом інструментів для кластеризації запитів при складанні СЯ ). Але зараз мова про іншу кластеризацию - ми розбиваємо запити на групи в рамках однієї сторінки.

Я взяв з Key Collector запити, скопіював їх в Excel і розніс по блокам для наочності:

Я взяв з Key Collector запити, скопіював їх в Excel і розніс по блокам для наочності:

З цієї таблиці я зрозумів, що людей цікавить унікальність текстів, вони хочуть знати певні правила, яких треба дотримуватися, хочуть побачити живі приклади, а також дізнатися, як скласти ТЗ на текст, щоб надалі віддати роботу сторонньому виконавцю. Чому я розділив «статті» і «тексти»? Тому що формально стаття і seo-текст - це різні речі.

Деякі правила написання seo-текстів

Унікальність.

Як написати унікальний текст для сайту? Набагато цікавіше дізнатися, як можна написати неунікальний? Чомусь мені відразу згадалася цитата Остапа Бендера з книги «Золоте теля»:

У мене є всі вульгарні ознаки закоханості: відсутність апетиту, безсоння і маніакальне прагнення складати вірші. Слухайте, що я накропал вчора вночі при мерехтливому світлі електричної лампи: «Я помню чудное мгновенье, переді мною з'явилася ти, як швидкоплинне бачення, як геній чистої краси». Правда, добре? Талановито? І тільки на світанку, коли дописані були останні рядки, я згадав, що цей вірш уже написав О. Пушкін. Такий удар з боку класика! А?

Ця цитата скопійована, і вона Неунікальна. Неунікальний текст може вийти тільки якщо ви його скопіювали, а не написали самі.

Унікальність дуже важлива для інформаційних статей та опису послуг, де цінністю сторінки є текст, а не фото товару, його наявність і ціна. А ось унікальність описів товарів або їх характеристик для інтернет-магазинів не важлива, сторінки будуть індексуватися, не дивлячись на копіпаст. При цьому, якщо опис буде спеціально підготовленим і унікальним, сторінки ранжируватимуться краще, але майже завжди така робота не доцільна.

Якщо ви переживаєте, що ваш текст уже хтось написав :), можете скористатися сервісами перевірки плагіату: https://advego.com/ - самий адекватний, https://text.ru/ - трохи гірше, але теж нічого. Допустимий поріг унікальності 90% (якщо нижче, значить варто доопрацювати).

Технічні характеристики.

Хто давно займається seo, знає, що «нудота» - це якась характеристика тексту, заснована на кількості вживань ключових слів. Більше повторень - більше нудота. При написанні інформаційних статей я закликаю не звертати уваги на цей показник. Пошукові алгоритми порозумнішали і ранжирують сторінки швидше не по щільності ключових слів, а за змістом, синонімів і профілем користувача, відповідаючи його інтересам. Яка вже тут нудота ... Прочитайте про новий алгоритм Яндекса «Корольов» .

«Вода» - метрика, що дає оцінку смисловим навантаженням тексту. Грубо кажучи, наскільки багато в тексті слів, які можна видалити без втрати або спотворення сенсу. Більш ємний тест - значить менше води.

Особисто я проти всіх цих критеріїв оцінки. Стаття повинна бути написана для людини, а не для пошукового робота. Навіть якщо ви повністю перестанете думати про ключові слова при написанні, ви не зможете уникнути вживання тематичних ключових слів, при цьому вони будуть виглядати природно.

Стаття, яку ви прямо зараз читаєте, ілюструє, як можна писати тексти для інформаційного сайту і не думати про вживання ключових слів. Я вжив важливі запити тільки в заголовку і короткий зміст, а весь текст написаний без роздумів про те, де і як вписати ключ.

Написання комерційних текстів для сайту послуг

Сайти послуг вимагають особливої уваги, тому що справа тут не тільки в текстах і їх структурі. Для підготовки до наповнення цільової сторінки крім підбору запитів необхідно провести аналіз конкурентів (так само як в прикладі вище, вбиваємо основною цільовою запит і відкриваємо конкурентів з топ-10) з метою виявити тип цільової сторінки, її зміст та комерційні елементи.

Ось, наприклад, запит « електромонтажні роботи краснодар »- як ви думаєте, яка повинна бути цільова сторінка? Ніколи не здогадаєтеся. На сторінці повинна бути велика таблиця прайс-лист без будь-якого додаткового тексту.

Для якихось запитів потрібно, щоб на цільовій сторінці були фотографії виконаних робіт, список відгуків, обов'язково форма заявки, інтерактивний калькулятор, який допомагає відвідувачеві розрахувати кількість необхідного йому товару, а десь бажано розмістити відео з оглядом або розповіддю про послугу. Варіантів дуже багато і навіть по одному і тому ж запиту в різних регіонах можуть бути різні вимоги до цільових сторінок.

Для підготовки конкурентоспроможної сторінки для послуги на вашому сайті буде потрібно:

 • Визначити список конкурентів, вивчити їх цільові сторінки і скласти перелік спільних елементів, які ви помітите: калькулятор, прайс, форма заявки, відео, фото і т.д.
 • Вивчити конкурентів в цілому, щоб зрозуміти скільки разів ваш сайт, розділів, категорій бракує на вашому сайті. Це теж може бути причиною поганого ранжирування сайту незалежно наскільки добре підготовлена ​​якась певна сторінка. Бо якщо хостової характеристики сайту не дуже, то вони будуть тягнути вниз ідеальні окремі документи.
 • Написати такий же текст, напхати в нього такі ж інтерактивні елементи - звучить цинічно, але в підсумку-то все до цього і зводиться. Програма мінімум - зробити так само. Бажано краще.
 • Приблизно оцінити структуру та обсяг тексту на цільовій сторінці конкурента. Дуже детально це описано нижче в розділі про складання ТЗ для копірайтерів.

Усе.

Складання ТЗ для копірайтера на написання тексту

Останній пункт з визначеної нами структури - складання якісного завдання копірайтер на написання текстів. Виходячи з моєї багаторічної практики до копірайтерів звертаються в наступних випадках: написати seo-текст в категорію інтернет-магазину, на сторінку послуги на сайті, або повноцінну статтю для інфосайт. Ось і ми будемо розглядати варіант копірайтингу для середньостатистичного сайту.

А тепер передаю слово Олексію.

Правильне складання ТЗ зачіпає такі сигнали як:

 • обсяг тексту
 • точні і розбавлені входження і їх допустиму кількість
 • словоформи ключових слів і їх синоніми
 • структуру тексту

обсяг тексту

За одним запитам у видачі розташовуються величезні статті, а по іншим навпаки знаходяться сторінки без текстів. Щоб визначити необхідний обсяг треба завжди аналізувати поточний топ видачі.

Копіюємо наші основні ключові фрази в сервіс http://coolakov.ru/tools/most_promoted/ (При необхідності змініть регіон на цільової), і на виході дізнаємося скільки разів та чи інша сторінка зустрічається в ТОП-10 Яндекса по заданому списку запитів.

ru/tools/most_promoted/  (При необхідності змініть регіон на цільової), і на виході дізнаємося скільки разів та чи інша сторінка зустрічається в ТОП-10 Яндекса по заданому списку запитів

Відкриваємо найпопулярніші сторінки, при цьому відкидаємо нецільові документи. Наприклад, якщо у нас невеликий інтернет-магазин, то нецільовими будуть сторінки агрегаторів, статейніков і великих федеральних сайтів. Аналогічно для типів сторінок - якщо у нас внутрішня сторінка, то головні сторінки для аналізу нам не підійдуть. Або якщо у нас категорія, то не потрібно брати до оцінки товарні сторінки і т.д.

Визначаємо середній обсяг тексту по схожим документам. Якщо у видачі зустрічається сміття і нетематичні документи, значить Яндексу не вистачає релевантних документів і можна використовувати текст невеликого обсягу.

Якщо нам потрібно відразу багато текстів, а бюджет невеликий, можна відштовхуватися від мінімальних значень. Але обережно! Крайні значення мають властивість постійно змінюватися, тому я не рекомендую так ризикувати з текстами на важливі сторінки.

У разі, якщо просуваються фраз багато, то можна відразу орієнтуватися на текст від 1800 символів, що не переглядаючи видачу. Наприклад, ми фізично не можемо вмістити 30 унікальних ключових слів (не запитав!) В текст, обсягом 1300 знаків.

Щільність слів і кількість биграмм, триграм і т.д.

Необхідно орієнтуватися на показник входження кожного слова не більше 2% від загального обсягу тексту (без пробілів). Для цього використовуємо формулу: (Обсяг тексту / 650) * 2

Важливо: 2% - це не чітке обмеження. Треба розуміти, що в кожній тематиці допустимий рівень спамності різний, як і обсяг тексту, тому десь може знадобитися більше покриття входженнями.

Кількість биграмм і триграм (це поєднання 2 або 3 слів відповідно) в тексті є одним із сигналів за якими пошукові системи визначають якість текстів. Навіть якщо текст буде ідеальний по всіляких параметрами, але кількість триграм буде сильно завищена, то текст може підпасти під спам-фільтр.

Перевірити% входження слів і кількість биграмм / триграм в текстах конкурентів можна за допомогою сервісу https://advego.ru/text/seo/

Забиваємо тексти конкурентів (2-3 буде цілком достатньо) і дивимося на ці показники:

Зразкові значення по входженню ключів для стандартних обсягів тексту:

обсяг тексту
(Без пробілів) Обсяг тексту
(З пробілами) Кількість згадок
кожного слова 1000 1300 3 1300 1500 4 1600 1900 5 2000 2400 6 2300 2800 7 2600 3100 8 3000 3600 9

Формування списку фраз для копірайтера

На цьому етапі нам потрібно підігнати наші ключі під кількість згадок, яке ми вирахували вище. Конкретні ситуації будуть нижче, а поки розглянемо загальні ситуації:

 1. Ключовий фраз Занадто мало, а текст повинен буті великим.
  У цьом випадка необходимо підігнаті Відсоток згадок Основний ключової фрази / слова під ОБСЯГИ тексту. Для цього вказуємо копирайтерам Нижній поріг входження ключовими словами / фрази в тексті.
  Например, у нас 2 ключа в семантіці, а на странице винен буті текст размере 2500 сімволів без пробілів. У тексті такого ОБСЯГИ Ми можемо згадаті Одне слово максимум 7-8 разів. Приклад того як це можна Оформити в ТЗ нижчих:
 2. Фраз Занадто багато, а текст повинен буті кріхітнім.
  У цьом випадка нам треба позбутіся Зайве ключовими слів, об'єднавши схожі Предложения в один. Відразу обмовлюся, що не завжди це можна реалізувати і іноді навіть доводиться відмовлятися від деяких входжень. (Конкретні приклади розташовані нижче.)
 3. В топі у конкурентів немає тексту взагалі.
  В цьому випадку потрібно використовувати тексти обсягом менше 500 символів. Якщо при цьому у вас великий список ключів, то точно не варто їх вписувати як в звичайні тексти - розбийте всі ключі на леми і просто прослідкуйте, щоб всі ці слова зустрілися в тексті.
  Якщо слів все одно багато, то найбільш рідко зустрічаються можна пожертвувати, також можна пожертвувати синонімами, наприклад, зі слів прайс, ціна, вартість, розцінки -використовувати тільки слово ціна.

Приклад 1: найпростіший

Приклад 1: найпростіший

Визначаємо обсяг тексту

Визначаємо обсяг тексту

Досить взяти 3-4 сайту конкурентів, в даному прикладі всі сайти типові і підходять для аналізу. На першому сайті розмір тексту 1600 символів без пробілів, другий 230 символів, на третьому 530 і на четвертому 280 символів. Середня довжина тексту 660 символів без пробілів - це 2 чистих входження.

Складання ключових фраз для копірайтера

В даному випадку середній показник буде не зовсім середнім, тому що на першому сайті текст в 3 рази більше, ніж на інших. Щоб не ризикувати можна відразу відкидати значення, які явно відрізняються від значень інших. Але в ідеалі краще перевіряти ще раз - вбиваємо самі частотні запити і дивимося приблизний обсяг текстів у топових сайтів. В даному випадку ця перевірка підтвердила, що текст об'ємом 1600 - це нормально, в топі за кількома запитами є документи зі схожим обсягом тексту.

Отже, в даному випадку краще дотримуватися значення ближче до 530 сімволам- це не більше 2-х входжень, а якщо дотримуватися максимального значення в 1600 символів, то не більше 5-ти, але бажано менше, щоб сам текст у нас був все-таки ближче до середнього значення.

Складаємо ключові фрази для копірайтера

В першу чергу використовуємо точні входження найбільш частотних фраз (оцінюємо по точної "! Частотності"). Сама частотна фраза «подарунки на 23 лютого чоловікам» - з неї і почнемо, її можна адекватно об'єднати з цими ключами:

 • подарунки на 23 лютого чоловікам
 • подарунки на 23 лютого чоловікам замовлення
 • подарунки на 23 лютого чоловікам інтернет

І відразу наводимо фразу в читається вигляд, вийде «замовити подарунки на 23 лютого чоловікам через інтернет». Ми використовували точне входження самого частотного ключа, але довелося змінити входження слова «замовлення» на «замовити» - це не страшно, входження в залік йде.

Наступна сама частотна фраза «подарунки на 23 лютого купити». У цій фразі є комерційне слово «купити». Пошукові системи при оцінці «сеошності» текстів в комерційній тематиці звертають особливу увагу на пасажі з входженням комерційних слів і топонімів (купити, ціна, вартість, москва і т.д.), так як в основному сеошникі оптимізують тексти під запити з вмістом саме цих слів. Рекомендується робити фразу як можна більш людяним, не варто її вписувати в точному вигляді, тому що вона виглядає неприродно, краще відразу привести її до читаемому увазі «купити подарунки на 23 лютого». Цей ключ можна об'єднати з «чоловічі подарунки на 23 лютого» і вийде «купити чоловічі подарунки на 23 лютого».

Ключ вийде трохи розведеним, але без зайвої спамності, тому такий варіант найоптимальніший.

З решти ключів:

 • інтернет магазин подарунків на 23 лютого
 • інтернет магазин подарунків на 23 лютого москва
 • магазин подарунків на 23 лютого
 • магазин подарунків на 23 лютого москва
 • москва подарунок 23 лютого

Можна залишити другий тому він включає в себе всі слова з інших запитів. Відразу перетворюємо його в «інтернет-магазин подарунків на 23 лютого в Москві».

Разом у нас вийшло 3 ключа + 1 входження залишаємо на розсуд копірайтера. Перевіряємо по формулі - для 3-4 ключів оптимальний обсяг тексту 975-1300 символів без пробілів. Це значення не перевищує максимально допустимий в 1600 - все в порядку.

Визначаємо інші слова, які ми могли не врахувати

Працюємо в інтерфейсі сервісу https://tools.pixelplus.ru/tools/copywriters

В першу чергу дивимося на слова з підсвічування видачі - це як правило синоніми, їх згадка в тексті дасть бонус до ранжирування основних запитів, але в той же час не робить текст більш спамние:

Я навіть спеціально виділю кольором для тих, хто побіжно читає
Обережно, лайфхак! Якщо потрібна більша релевантність тексту без спаму - використовуємо в тексті синоніми з підсвічування по основним запитам.

І звичайно ж нам потрібно згадати в тексті слова, які визначають тематику - так звані LSI, вони знаходяться в нижньому правому віконці.

Якщо коротко - вони теж потрібні для кращого ранжирування. А спеціально для тих, хто хоче дізнатися докладніше про тематичних словах залишу ПОСИЛАННЯ на відмінну статтю по темі.

А спеціально для тих, хто хоче дізнатися докладніше про тематичних словах залишу  ПОСИЛАННЯ  на відмінну статтю по темі

Якщо ми спеціально не вказували дані слова в ключових слів, то їх можна просто вказати окремим списком і попросити копірайтера вставити ці слова в текст по можливості

Приклад 2: великий список ключів

Сортуємо список ключових фраз по частоті

Визначаємо обсяг тексту

Обсяг тексту: 0, 0 1450 і 1550 символів.

Якщо в топі багато сайтів взагалі без текстів, то швидше за все в даній тематиці текстові чинники грають не принципове значення. Орієнтуємося на текст приблизно 1500 символів тобто можна використовувати 4 входження максимум.

Складаємо ключові фрази для копірайтера

Будемо використовувати сервіс https://tools.pixelplus.ru/tools/copywriters . Відразу варто обмовитися, що в даному сервісі присутня ліміт на 25 запитів, тому якщо кількість фраз буде більше, то сервіс або не підійде, або потрібно буде якось об'єднати схожі фрази.

Відразу варто обмовитися, що в даному сервісі присутня ліміт на 25 запитів, тому якщо кількість фраз буде більше, то сервіс або не підійде, або потрібно буде якось об'єднати схожі фрази

Нас цікавлять всі три нижніх вікна. Будемо в першу чергу спиратися на частотність слів, в другу - на кількість того чи іншого слова в нашому списку ключів, і якщо вийде, то спробуємо вписати в ключі слова з підсвічування і тематичні слова.

 • купити телескоп в інтернет-магазині Єкатеринбурга з доставкою - використовували майже точне входження ключів [купити телескоп в інтернет магазині], [телескоп купити], [телескоп купити в інтернет], точне входження без слова ціна [телескоп купити в інтернет магазині ціна], злегка розбавлене входження [купити телескоп в Єкатеринбурзі] і [телескоп купити в Єкатеринбурзі] і сильно розбавлені входження [телескоп купити доставка], [телескопи єкатеринбург]
 • ціна астрономічного телескопа в нашому каталозі - використано розбавлене входження [телескоп ціна], [каталог телескопів], розбавлене входження без слова купити [телескоп купити ціна], майже точне без слова купити [телескоп астрономічний купити]
 • інтернет-магазин телескопів в Єкатеринбурзі - використовували точне входження ключів [інтернет магазин телескопів], [магазин телескопів] і майже точне [магазин телескопів Єкатеринбург інтернет магазин]
 • Ліміти по використанню слова телескоп закінчилися, але залишився ключ [вартість телескопа]
  вартість покупки товарів - використовували слово з ключового слова і підставили до нього одне тематичне слово і одне слово з підсвічування

Всі тематичні слова і слова з підсвічування, які не вдалося вписати потрібно вказати в ТЗ і попросити копірайтера по можливості використовувати їх в тексті у вільній формі

загальні рекомендації

 1. Намагайтеся використовувати всі словоформи, які зустрічаються в ключових фразах. Якщо ключів багато, то варто частіше використовувати ті словоформи, які частіше зустрічаються в загальному списку ключових фраз або в самих частотних ключах. Наприклад, якщо список запитів [стильні костюми, купити стильний костюм, інтернет-магазин стильних костюмів, стильні костюми ціна], то потрібно використовувати словоформи: [стильні, стильний, стильних]. Частіше за інших використовуємо [стильні].
 2. Намагайтеся не використовувати велику кількість повторюваних словоформ.
  Наприклад, якщо основне слово скрізь однакове [купити бетон, бетон москва, бетон ціна, замовити бетон, бетон доставка], то не можна використовувати в тексті тільки словоформу [бетон]. Розбавляємо її іншими: [бетону, бетону].
 3. Компонуйте запити таким чином, щоб найбільш частотні запити використовувалися в точній формі.
 4. Обов'язково потрібно самим об'єднувати ключі, а не залишати це на сваволю копірайтера, так само потрібно завжди приводити ключі в читається вигляд тому це один із сигналів якості текстів для пошукових систем.
 5. У тексті хоча б 1 раз повинен зустрітися цільової топонім (Москва, Краснодар і т.д. - регіон просування сайту). По можливості, намагаємося поставити топонім поруч з високочастотним запитом.
 6. Якщо ми замовляємо текст на комерційну сторінку, то в тексті бажано використовувати входження основних комерційних слів, таких як купити, ціна, замовити і т.д.
 7. Не можна використовувати надто багато входжень з комерційними словами, такими як купити, ціна вартість і т.д. Рекомендується використовувати кожне таке входження не більше 3 разів на документ і намагатися в цілому не допускати спамності.

Ну і все те, про що ми говорили вище в реальному прикладі - приклад оформлення ТЗ для копірайтера .

Якщо ви зіткнетеся з ситуаціями, які не описані у цій інструкції, заходите поділитися або у вас виникнуть питання, то пишіть в коментарях. Дякую за увагу!

Це все, друзі. Давайте скажемо Олексію спасибі за інформацію. Якщо щось не зрозуміло або у вас є, що додати, сміливо пишіть в коментарях, ми за ними стежимо і будемо оперативно відповідати.

До зв'язку!

З повагою, Олександр Алаев
Опубліковано: 25 cічня 2018

Що далі?
Чому я розділив «статті» і «тексти»?
Як написати унікальний текст для сайту?
Набагато цікавіше дізнатися, як можна написати неунікальний?
Правда, добре?
Талановито?
А?
IRC (Internet Relay Chat)