Як Стати блогером | Блог Вільного Інвестора

  1. Блогер або блогер
  2. Як розвивалася блогосфера
  3. Що потрібно щоб стати блогером
  4. Як розкрутити блог
  5. Як можна заробити на блозі
  6. Скільки можна заробити на блозі
  7. Мій досвід
  8. У кого можна навчитися Блогерство
  9. висновок

Блогер - дуже захоплююча професія, яка, до того ж, може забезпечувати непоганим заробітком

Блогер - дуже захоплююча професія, яка, до того ж, може забезпечувати непоганим заробітком. Але заняття це, як і будь-яка професія, забирає чимало сил і часу. Але якщо труднощі на цьому тернистому шляху тебе не лякають, у тебе є реальний шанс стати «блогером всієї тирнета» і забивати на своєму бложіке грошики на хліб з маслом, а іноді навіть на Доширак, шаверму і Балтику трійку (тільки топові блогери). У цій статті я в загальних рисах розповім про особливості професії.

Для початку давай визначимося - що це за звір такий, блогер? (а то раптом ти не знаєш).

Блогер - людина, яка веде в інтернеті блог (публічний інтернет-щоденник, в якому автор публікує свої думки з потрібних його темам).


Блогер або блогер

Для початку давай визначимося - як же правильно пишеться назва цієї чудової професії. Тому як в мережі зустрічаються обидва варіанти написання. Так хто ж правий, а хто - чмо неграмотне? Відповідь така - ніхто не має рації і ніхто не чмо 🙂. Можна писати і так і так. Хоча недавно було прийнято офіційне рішення, що правильно все ж писати з одного «Г». Але так як раніше це запозичене слово ніяк не регламентувався і користувачі ділилися на два табори - «Г» і «ГГ», вважаю, що можна писати і з однієї «Г» і з двома «Г», кому як більше подобається. Тому як правило це поки не прижилася - зараз все так само існують два табори.

Особисто я звик писати це слово з однієї «Г».

Як розвивалася блогосфера

Блогосферою називають сукупність усіх блогів в інтернеті.

Перші блоги люди заводили виключно для самовираження. Це була альтернатива звичайним паперовим щоденникам, так як вести щоденник в інтернеті багатьом було зручніше, ніж вести записи в звичайному зошиті або блокноті. Перші блогери не гналися за відвідуваністю, та й такого поняття, як «заробіток на блозі» тоді просто-напросто не існувало.

Однак, дуже скоро блогери почали розуміти, що на своїх інтернет-щоденниках вони можуть заробляти гроші. Тоді почалася гонка за відвідуваністю, адже саме від цього параметра залежав заробіток. Тоді ж в блогах з'явилася і перша реклама.

Однак, дуже скоро блогери почали розуміти, що на своїх інтернет-щоденниках вони можуть заробляти гроші

Зараз близько 95% блогів - комерційні і націлені на отримання доходу. Однак, залишилися ще й ті блогери, яких заробіток зі своїх онлайн-щоденників абсолютно не турбує. Вони пишуть у блог в основному для себе, щоб перевести свої думки в читаний текст, і тим самим, внести більше ясності в своє життя, знайти відповіді на хвилюючі їх питання і т.д. В принципі, комерційні блогери часто роблять те ж саме (наприклад я пишу плани на рік , підводжу проміжні висновки, підсумки року і т.д.). Головна відмінність некомерційного блогу від комерційного, в тому, що він не женеться за відвідуваністю, і йому, найчастіше, наплювати - цікаво чи то, що він пише його читачеві чи ні, так як пише він, головним чином, для себе.

Що потрібно щоб стати блогером

Тепер давай перейдемо до «солі» статті. Як стати блогером, що для цього потрібно?

А потрібно ось що (в порядку важливості):

Бажання. Це найголовніше, що тобі потрібно. Якщо у тебе є велике бажання - ти обов'язково станеш блогером!

Доступ в Інтернет. Без доступу до інтернету ти можеш стати хіба що оффлайн-блогером, щовечора розповідаючи своєму коту про те, як пройшов твій день. Тому, якщо ти ще не отримав доступ до всесвітньої павутини, і читаєш цю статтю в роздрукованому вигляді, мріючи стати крутим блогером, тренуйся поки на кішках.

Доступ в Інтернет

Уміння читати. Власне, якщо ти читаєш цю статтю - стало бути, з цим у тебе проблем не виникне.

Хостинг. Твій блог з технічної точки зору - це набір файлів і баз даних, що зберігаються на сервері хостинг-провайдера. Для того, щоб користувачі інтернету мали доступ до твого блогу, тобі будуть потрібні послуги хостинг-провайдера. Особисто я працюю з хостингом від Beget вже близько 4-х років і дуже задоволений якістю обслуговування. Коли я тільки починав створювати свій перший сайт - у мене часто виникали проблеми з працездатністю мого сайту, через помилки, які я робив через незнання. Служба підтримки завжди допомагала мені з вирішенням цих проблем і усуненням неполадок, хоча проблеми виникали через моїх же дій, а не з їхньої вини. За що я, власне, їм і вдячний.

Рекомендую хостинг від Beget 🙂 До речі, перший місяць - абсолютно безкоштовно, в якості тестового періоду! Також, компанія надає різні знижки, бонуси і подарунки.

Ах так, є ж ще безкоштовний хостинг. Але там є ряд обмежень і недоліків, які будуть сильно заважати заробітку, коли твій блог почне ставати більш-менш популярним. Більшість блогерів, які починають свій шлях з безкоштовного хостингу, рано чи пізно або закидають свої блоги, або переходять на платний хостинг.

Домен. Щоб твій сайт був доступний користувачам, йому потрібен інтернет-адреса, або домен. Щоб було зрозуміло - домен цього сайту - alphainvestor.ru .

Домен найзручніше купувати через свого хостинг-провайдера. До речі, якщо ти сплачуєш хостинг відразу за рік в компанії Beget, вони дають у подарунок від 1 до 5 доменів (в залежності від тарифу хостингу) в зоні .RU! Крім того, оплачуючи відразу рік хостингу ти економиш близько 20% в порівнянні з щомісячною оплатою.

Вибрати і встановити CMS на хостинг. CMS - це система управління сайтом, його движок. Найпоширеніші CMS сьогодні, це WordPress, Joomla !, Drupal, 1C-Бітрікс, MODX. Але для формату блогу немає нічого кращого, ніж WordPress. Тому проблеми вибору перед тобою стояти не повинно.

Вибрати і встановити шаблон для своєї CMS. На цьому етапі, озброївшись пошукачем, тобі потрібно підібрати шаблон для дизайну свого блогу і встановити його. Можеш залишити шаблон як є, але краще що-небудь в дизайні змінити, щоб зробити свій блог унікальним. Але для того, щоб щось міняти в шаблоні, все ж тобі будуть потрібні певні знання. Інакше ти можеш зламати весь сайт і потім довго плакати, просячи допомоги у техпідтримки хостингу.

секрети успіху

В принципі, маючи все вищеперелічене ти вже можеш писати якісь замітки і вважати себе блогером. Однак для того, щоб домогтися хоча б невеликого успіху, цього мало.

І ось що потрібно для успіху (в порядку важливості):

Бажання. Я ж казав, що це найважливіший аспект! 🙂

Посидючість, дисциплінованість, наполегливість. Писати блоги - це тобі не в Forex Trend бабусину пенсію інвестувати. Це важка праця, хоча на вигляд і може здатися, що все це легко і просто.

Дивись сам. Будь-блогер, який хоче домогтися успіху, повинен хоча б трохи розбиратися в Сайтобудування (HTML, CSS, PHP), пошукової оптимізації (SEO), монетизації сайту (партнерські програми, пряма реклама, контекстна реклама), ну і звичайно ж добре розбиратися в тому , про що він пише. Я вже не кажу про письменницьку майстерність і знання банальних правил російської мови - це я винесу в окремі пункти. Крім того, якщо ти хочеш добитися успіхів в Блогерство - ти повинен публікувати пости з певною регулярністю. Спочатку це буде не складно - тому що спочатку у тебе, напевно, будуть ідеї з приводу того, про що написати чергову статтю, а також величезний заряд ентузіазму і мотивації. Але через деякий час твій запал почне потухати, а ідеї для нових статей стане все складніше придумувати. Пережити цей період і не закинути блогінг, тобі допоможе тільки цілеспрямованість, наполегливість і праця.

Так, для гарної індексації твого сайту пошуковими системами, статті потрібно писати з певною регулярністю. Бажано якісні і якомога частіше. Але натхнення буде не завжди - і часто тобі доведеться змушувати себе писати. Особливо, якщо блогерство - Не твоя єдине заняття. Якщо ти працюєш чи навчаєшся. Втомився ти на роботі чи навчанні - не важливо! Пиши статтю!

Хоча, варто відзначити, що якщо пережити цей перший «криза» і не закинути заняття, то ідеї тем для нових статей почнуть виникати у тебе все частіше. Потрібно тільки відразу ж їх кудись записувати, щоб не забути 🙂

Свій стиль. Якщо ти хочеш чогось досягти в Блогерство, у тебе повинен бути свій стиль. Нікому не цікаво читати блоги, які зроблені під копірку. Ти повинен мати свій погляд на речі і чітко позначати свою позицію з тих чи інших питань. Це додасть блогу жвавості і унікальності. Так що пробуй знайти свою фішку, свою родзинку.

Звичайно, повністю велосипед винаходити не варто, і багато чого можна почерпнути у колег по цеху. Старий добрий плагіат послужить тобі хорошу службу. Але ні в якому разі не копіюй все дочиста. Внось у все це свій погляд. І ось це вже ніякий не плагіат, а авторський твір!

Успішний блог може бути по факту солянкою з фішок, запозичених у інших блогерів, які близькі автору, приправленою доброї часткою власної думки. І власну думку тут - це масло, яким неможливо зіпсувати кашу, в якості якої виступає блог.

Взагалі, свій стиль - це те, що дасть тобі шанси на успіх в будь-якому вигляді творчості, а не тільки в Блогерство. Це стосується також завзятості, дисциплінованості і бажання - супутників успіху будь-якого починання.

Письменницька майстерність. Добре, якщо у тебе є хоча б малі задатки письменника. В цьому випадку, регулярне написання статей в блог розвине ці твої задатки в справжню майстерність.

Знання мови, на якому ти викладаєш свої думки. З появою інтернету і, зокрема, соціальних мереж, люди стали забивати на правила своєї мови. Іноді його спотворюють навмисно, щоб передати якусь емоцію або інтонацію. В принципі, люди стали терпимо ставитися до невеликих огріхів в орфографії і пунктуації. Однак, деякі блогери все ж роблять таку кількість дурних помилок, що всерйоз їх писанину сприймати стає вкрай складно - виникає відчуття, що писав якийсь недалекий першокласник.

Як розкрутити блог

Розкрутка блогу - це дуже велика тема, гідна, як мінімум, на окрему статтю, а то й цілого блогу (яких, до речі, чимало). Тому вдаватися в подробиці не буду.

Вивчай SEO (пошукову оптимізацію) і буде тобі щастя. Сучасне SEO - це щось на межі мистецтва, науки і чаклунства, така собі алхімія інтернету, де замість філософського каменю жаданий ТОП. Тут тобі належить знатно похімічити і потанцювати з бубном 🙂

На допомогу тобі прийдуть численні блоги і форуми, присвячені SEO. Також дуже рекомендую подивитися курси Олександра Борисова, про які я ще розповім ближче до кінця статті.

Як можна заробити на блозі

Заробіток на блозі, так чи інакше, пов'язаний з рекламою. Ти можеш просувати як свої товари і послуги, так і чужі. Безумовно, перший варіант більш прибутковий. Але і на просуванні чужих товарів і послуг теж можна непогано заробляти. Це може бути відсоток від продажів (або інших дій, скоєних користувачем - підписка, реєстрація, клік і т.д. - це називається «модель CPA» (Cost Per Action - оплата за дію)), або продаж рекламного місця на блозі за фіксовану суму.

Ідеальний варіант - якщо твій блог є візитною карткою тебе, як фахівця. Наприклад, у тебе є майстерня, в якій ти виготовляють меблі. Ти заводиш блог, в якому ділишся секретами і напрацюваннями в цій справі. Попутно ти можеш пропонувати всім бажаючим купити твою меблі за подібною ціною. Також, ти можеш створити і продавати навчальний курс про те, як «за пару місяців навчитися виготовляти меблі та заробляти на цьому від 10 000 $ в місяць». Можеш продавати свої консультації. Загалом, можливостей для заробітку - море. Була б фантазія. При цьому ніхто тобі не забороняє рекламувати товари і послуги сторонніх виробників, наприклад, виробників матеріалів. Це додаткова копійка до твого заробітку. Але реклама повинна бути близька до теми блогу. Тому як, якщо ти на блозі про меблі почнеш рекламувати бінарні опціони - навряд чи ти на цьому щось заробиш, але ось репутацію і авторитет в очах своїх читачів точно зіпсувала.

Я не буду тут писати про існуючі види реклами - про це і так написано чимало. Вони подаються як різні види заробітку на сайті, але по факту всі ці способи можна назвати одним словом - реклама. Будь то контекстна реклама, спонсорські статті, продаж посилань, партнерські програми або розміщення банерів - суть одна.

Скільки можна заробити на блозі

Давай краще поговоримо про те, скільки можна заробляти на своєму блозі. Багатьом цікаві конкретні цифри. Однозначно на це питання відповісти складно, так як заробітки сильно різняться, залежно від багатьох факторів, таких як відвідуваність, ТІЦ, PR, тематика, вміння автора блогу грамотно і ефективно монетизувати сайт і т.д. Тому дохід різниться від нуля до сотень тисяч рублів на місяць. До слова, якщо ти непогано володієш англійською - можеш спробувати сунутися в буржунете. Користувачі там багатший, а розкид заробітку набагато ширше - від нуля до мільйонів доларів на місяць.

В середньому, маючи блог з відвідуваністю 1 000 осіб на добу, можна розраховувати доларів на 300 щомісячного заробітку. А це вже майже можна порівняти з зарплатою середнього росіянина. 2 000 чоловік на добу - і ти оминаєш середнього росіянина, вколюють щодня «з 8 до 17». 5 000 осіб на добу - і ти майже олігарх 😀

Мій досвід

Перший свій сайт я зробив 4 роки тому. Це був сайт про алкогольні напої, зроблений на Joomla! . Сайтом я займався тільки перший час, і незабаром взагалі закинув його, переключившись на вивчення інших видів заробітку в інтернеті. Близько року тому я продав його за 823 рубля. До слова, відвідуваність роками трималася на рівні 50 осіб на добу, при тому, що я роками туди нічого не писав. І тільки в новорічні свята відвідуваність виростала до 100 осіб на добу 🙂

А півтора роки тому я завів цей блог, і підійшов до нього вже більш серйозно. Грошей на просування цього блогу я не витрачав зовсім, та й взагалі майже не займався просуванням. В основному, все просування зводилося до невеликої оптимізації статей, рідкісних коментарях на блогах схожої тематики, репоста нових статей в свої акаунти соціальних мереж і групу Вконтакте , А також участі в конкурсі Кращий Блог Приватного Інвестора .

Монетизувати блог почав з січня 2016 року. Додав контекстну рекламу, став частіше пропонувати якісь партнерські сервіси та продукти, додав онлайн-магазин акцій і магазин інфотоваров - «Альфамагазін» . У найближчих планах додавання ще пари способів монетизації.

Відвідуваність на момент публікації статті (травень 2016 року) - приблизно 150 осіб на добу. Заробітком поки похвалитися не можу - за неповних 5 місяців вдалося заробити близько 7 000 рублів. Причому, левову частку цих грошей я заробив минулого місяця. Поки не виходить робити більше, але я впевнений - якщо я буду продовжувати в тому ж дусі, заробіток буде неухильно зростати. Тим більше, що деякі способи монетизації додані зовсім недавно.

Хочу зазначити, що я не втираю своїм читачам «якусь дичину», а намагаюся рекламувати тільки дійсно гідні товари і послуги. Адже я націлений на довгострокову роботу в мережі - перш за все для мене важлива репутація і лояльність мого читача.

Хочу зазначити, що я не втираю своїм читачам «якусь дичину», а намагаюся рекламувати тільки дійсно гідні товари і послуги

Інакше я міг би, як багато моїх колег інвест-блогери, рекламувати на своєму блозі кожну нову піраміду. Може і заробіток був би вищим, як вважаєш? 🙂

У кого можна навчитися Блогерство

Для того, щоб швидко і ефективно стартувати в Блогерство, тобі знадобляться вчителя.

Я прошерстил мережу і знайшов для тебе найкращих 🙂

Євген ВергусМій земляк, Євген Вергус, мабуть, один з тих небагатьох, хто може швидко навчити Блогерство хоч 10-річну дитину, хоч 90-річну стареньку 🙂

Нещодавно Євген відкрив свою онлайн-школу «Я - блогер!». Зараз поки навчання безкоштовне, але не факт, що завтра він не встановить пристойний цінник - так як навчання дійсно варте.

Тому, поспішай, друже. Записуйся на навчання.

Ось один з відгуків про навчання в даній онлайн-школі:


Ось один з відгуків про навчання в даній онлайн-школі:

Олександр Борисов


Олександр Борисов

Я сам подивився кілька курсів Олександра Борисова (зараз ці курси об'єднані в один МЕГА-курс «КІБЕР-блогерів») і навчився у нього дуже багато чому. Деякі фішки дає тільки він - і це дійсно цінні секрети.

Олександр веде про свій блог вже більше 5 років і досяг відвідуваності 30 000 чоловік на добу. Так що в його компетентності сумніватися не доводиться - цифри говорять самі за себе. Можеш перевірити.

Ось один з відгуків про школу блогерів Олександра Борисова:

Я вчився у Олександра саме просуванню блогу, тому важко сказати, наскільки добре він вчить створення сайтів. Але думаю, що теж непогано.

Сайти його учнів я відразу визначаю по дизайну - у них є щось спільне. Дизайн зазвичай гарний, але, на мій погляд, більшості сайтів його учнів не вистачає унікальності дизайну. Але це вже скоріше недоробки учнів, а не Олександра.

Сайти його учнів я відразу визначаю по дизайну - у них є щось спільне

Школа блогерів Олександра Борисова

Відеокурс «КІБЕР-блогерів»

БЕЗКОШТОВНИЙ відеокурс «Як створити блог за годину»

БЕЗКОШТОВНИЙ відеокурс «Вся правда про заробіток на блогах»

висновок

Як бачиш, блогером може стати будь-яка людина, у якого є бажання займатися цим захоплюючим творчим видом діяльності.

Для того, щоб стати блогером, тобі не знадобляться ні зв'язків, ні великих грошових вкладень, ні диплома. Потрібно тільки бажання і певні знання, які ти можеш отримати або самостійно, перелопачуючи Google і набиваючи гулі, або за допомогою наставника.

Я б рекомендував ознайомитися з обома гуру: на початковому етапі - школа Євгена Вергуса, а потім повчитися у Борисова. Вони гарні і окремо, але проходження двох шкіл дасть синергетичний ефект.

Можливо і я коли-небудь займуся навчанням юних блогерів, але не сьогодні 🙂

Пам'ятай, що власний блог - це фундамент будь-якого інтернет-бізнесу! Бажаю плідної навчання і росту!

Так хто ж правий, а хто - чмо неграмотне?
Може і заробіток був би вищим, як вважаєш?
IRC (Internet Relay Chat)