Як стати професійним веб розробником з нуля?

 1. Чим займається веб-розробник?
 2. З чого почати?
 3. Що робити, якщо я хочу стати front end-розробником?
 4. Що робити, якщо я хочу стати back end-розробником?
 5. Як напрацювати портфоліо?
 6. Як отримати першу роботу?
 7. Поради веб розробників компанії Artjoker

Якщо ви до цих пір не подивилися "Матрицю", відразу попереджаємо: спойлер!

А якщо дивилися, то пропонуємо насолодитися моментами з фільму і при цьому зробити пару хороших кроків на шляху до веб-розробці.

Якщо ви вирішили стати хорошим веб розробником, перед вами відкривається непростий шлях, пройти який зможуть лише ті, хто дійсно захоплений програмуванням.

У цій статті ми дамо поради про те, як стати професійним веб розробником з нуля. Вам потрібно буде багато всього вивчити, а також найкращим способом буде, якщо ви знайдете собі ментора, який буде перевіряти ваш код.

Для початку розберемося з визначеннями.

Чим займається веб-розробник?

Веб розробник займається розробкою і підтримкою веб-сайтів і веб-додатків. Процес створення дробиться на етапи, кожен з яких виконують різні розробники. Ви можете працювати з кодом, який відображається в браузері, а можете зосередитися на серверної частини.

З чого почати?

Отже, для того, щоб в перспективі влаштуватися на роботу в хорошу компанію, потрібно вчитися. Ми рекомендуємо вивчити основи, на яких будується будь-який серйозний мову, втягнутися в принципи програмування і потім вибрати те, що більше підходить душі.

Незабаром тобі має бути вибір - Backend або Frontend.

 1. вивчаємо HTML

HTML - це база баз, з якої починає будь-який програміст. Ця мова потрібен для того, щоб контролювати вміст і розмітку веб-сторінок.

 1. вивчаємо CSS

Каскадні таблиці стилів необхідні нам для того, щоб налаштовувати зовнішній вигляд елементів на веб-сайті.

 1. вивчаємо JavaScript

Ця мова дуже популярний, велика кількість сайтів і веб-додатків містить код, написаний на JavaScript. Він стане в нагоді вам, і якщо ви хочете стати front end-розробником, і якщо хочете працювати на back end

 1. вивчаємо jQuery

jQuery - це бібліотека, яка використовується при розробці на JavaScript. Для початкового рівня досить вміти підключати плагіни за допомогою бібліотеки.

Коли ви вивчите основи цих мов, ви зможете перейти до вибору свого покликання - front end або back end. Різниця в тому, що перший код взаємодіє з користувачем, а другий взаємодіє з даними на сервері.

Різниця в тому, що перший код взаємодіє з користувачем, а другий взаємодіє з даними на сервері

Пам'ятайте, як Меровінгів запрограмував тортик для дівчини в червоному? Так ось Меровінгів - бекендщік, а фронтендщік в даному випадку домалював трояндочку на торті.

Що робити, якщо я хочу стати front end-розробником?

Шлях від верстальника до фронтендщіка - це як вийти з матриці і почати розуміти, як все працює, вивчити JavaScript глибше. Ви відчуєте себе Нео, який почав бачити код Матриці.

 • Необхідно поглибити знання HTML, CSS.
 • Вивчити клієнтський JavaScript
 • вивчити jQuery

Для рівня frontend-фахівця необхідно не просто вміти зверстати, а прикрутити до бекенду або API.

 • вивчіть фреймворк

Будь-які завдання вирішуються за допомогою використання фреймворків, оскільки вони полегшують роботу з мовами програмування. Для того, щоб зробити вибір серед безлічі фреймворків, вивчіть вакансії і зрозумійте, яка користується найбільшим попитом у цікавлять вас компаніях.

React JS - фреймворк для створення інтерфейсів

Angular 1 і 2 - дві версії фреймворка вийшли абсолютно різними, популярністю користується друга версія.

 • Вивчити CSS-фреймворк, який працює разом з JS-фреймворком

Bootstrap

Material Design

Що робити, якщо я хочу стати back end-розробником?

Бекенд-розробник - це головний архітектор Матриці:

Програмісти працюють з API, парсером, архітектурою баз даних. Все повинно працювати чітко, ви повинні контролювати кішку і розуміти, де вона повинна пробігати два рази, а де ні.

Back end web розробники вибирають мову, на якому їм подобається програмувати або ж той, який більше затребуваний у сфері.

Ви можете обрати:

 1. C # (.net)

Мова відповідає за Enterprise-розробку складних високонавантажених систем, які зав'язані на Microsoft екосистемі. Використовуються для програмування і десктопних, і веб-додатків.

Проводячи аналогію з нашим фільмом, скажімо, що програмістам, які пишуть на C # і .net дуже складно вийти з матриці, це немов матриця в матриці, так як мови вузькоспеціалізовані.

 1. Python

Ця мова легкий у вивченні, більш того, з кожним роком він набирає популярність, особливо на західному ринку. За допомогою Python ви зможете швидко виконувати поставлені завдання. Писати на ньому можна все, що завгодно, але в основному, мова націлений на скрипти додатків і на ОС Linux.

 1. JavaScript

Ця мова використовується як для фронтендів, так і для бекенда. Ви можете розширити навички, вивчити Node.JS (Швидкий мову для розробки навантажених проектів: чатів, аукціонів. Основне призначення - обробляти багато маленьких запитів), Express (фреймворк для Node.JS), MongoDB (один з двигунів бази даних, документоорієнтованих).

 1. PHP

Як сказав один з наших розробників, знаючи PHP, можна все :) PHP - як агент Сміт в "Матриці" - може бути ким завгодно. В основному використовується для створення веб-додатків. Затребуваний мову програмування, який до того ж не складна у вивченні. На додаток вивчіть популярні фреймворки, наприклад, розробка на laravel , Symfony, yii дуже затребувана зараз. Більше про те, як стати PHP-розробником, читайте в статті в нашому блозі.

Серед Backend-розробників виділяють початковий рівень - CMS-розробники (wordpress, joomla, modx evolution) і просунутий - робота з фреймворками, розуміння MVC (архітектура побудови веб-додатків), робота з патернами програмування (від рівня знання розуміння до рівня використання)

Як напрацювати портфоліо?

Вам дуже пощастить, якщо якась компанія візьме вас на стажування і ви будете практикуватися і напрацьовувати портфоліо. Однак, реальність говорить про те, що для того, щоб влаштуватися на роботу, необхідно портфоліо і реальні проекти.

Перший крок до цього - навчитеся керувати кодом і публікувати його. Відмінний ресурс для цього - GitHub. Також за допомогою нього ви можете взяти участь в розробці проекту з відкритим вихідним кодом - щось виправити або запропонувати кращий варіант.

Потім зробіть кілька простих проектів - блог, невеликий сайт, календар, це дозволить вам втягнутися і набити руку.

Радимо вам переверстати існуючі сайти або написати аналоги.

Хороші варіанти для напрацювання повноцінного проекту:

Напевно хтось з ваших друзів або знайомих потребує сайті або веб-додатку. Зробіть для них розробку проекту безкоштовно. Поставте дедлайн - в ідеалі менше 90 днів. Спробуйте вибудувати взаємини як з клієнтом, аргументуйте свою точку зору щодо проекту, але при цьому намагайтеся слухати пропозицій замовника. ще один варіант - робота з некомерційними і благодійними організаціями. Ви можете створити для них сайт або Лендінгем, таким чином отримавши нову роботу в портфоліо.

Як отримати першу роботу?

Коли у вашому портфоліо вже є кілька проектів, саме час вбити в пошук "робота веб розробник" або подати резюме в компанію мрії.

Якщо вам більше імпонує робота на фрілансі, ви можете спробувати сервіси Upwork, Fiverr, PeoplePerHour, але будьте готові до того, що починати потрібно буде з маленьких зарплат.

Але якщо ви зосереджені на пошуку постійної роботи, вам допоможе створення сайту , На якому ви розмістите портфоліо. Особливу увагу приділіть опису проектів, акцентуйте увагу на тому, як ваша робота вирішила бізнес-завдання замовника. Професійний web розробник зосереджується не тільки на особистих результатах, але і на практичну користь для клієнта.

Поради веб розробників компанії Artjoker

 1. Радимо вам спробувати себе в невеликі компанії, щоб набратися більше досвіду і підучитися у досвідчених розробників. Тут важливим є вміння працювати в команді, спілкуватися з замовниками, розуміти, чого вони хочуть і доносити своє бачення. Також звертайте увагу на те, чи є в компанії система грейдингу і зацікавлений роботодавець в особистісному зростанні співробітників. В такому випадку, у вас буде хороший тімліда, працюючи з яким ви зможете розвиватися.
 1. Не покладайтеся сліпо на курси, які обіцяють зробити з вас відразу Middl'а, без самостійної наполегливої ​​роботи, практики результату не буде, ви просто витратите гроші.
 1. Якщо вам більше цікаво створення інтернет магазину , Вивчіть популярні фреймворки і CMS, на яких вони розробляються. І шукайте "свою" мову, з яким вам буде найкомфортніше працювати.
 1. Англійська - must have для веб-розробки, вам потрібно розуміти документацію, а в перспективі працювати з західними замовниками.
 1. Не женіться за модним мовою програмування - кожна мова потрібен для певних цілей. Згадайте - тенк завантажував в мозок потрібні програми для вирішення завдань: джиу-джитсу, щоб накостилять агенту, а щоб завалити вертоліт, потрібні навички управління базуки. Так і з розробкою - JavaScript хороший для написання через SPA-додатки, Node.JS швидко вирішує невеликі завдання, .NET і JavaScript - більш глобальні речі.
 1. Нео був обраним, але навіть у нього не вийшло з першого разу перестрибнути з одного даху на іншу. Помилки загартовують - пишіть одну і ту ж програму, переверстується сайт до тих пір, поки не вийде ідеально.

Помилки загартовують - пишіть одну і ту ж програму, переверстується сайт до тих пір, поки не вийде ідеально

 1. Будьте скромними, як Нео :)

Якщо ви хочете дізнатися більше про життя і роботі в Artjoker, читайте "50 фактів про роботу в Artjoker" і дивіться відео :)

Чим займається веб-розробник?
З чого почати?
Що робити, якщо я хочу стати front end-розробником?
Що робити, якщо я хочу стати back end-розробником?
Як напрацювати портфоліо?
Як отримати першу роботу?
Чим займається веб-розробник?
З чого почати?
Пам'ятайте, як Меровінгів запрограмував тортик для дівчини в червоному?
Що робити, якщо я хочу стати front end-розробником?
IRC (Internet Relay Chat)