Як створити контент-план для соціальних мереж (+ шаблон)

 1. Навіщо потрібен контент-план для соціальних мереж?
 2. Вивчення типів контенту
 3. Ідеальний час публікації
 4. Заходи та свята
 5. Важливі дати вашого бізнесу
 6. важливість балансу
 7. Як створити свій контент-план для соціальних мереж
 8. Планнер на місяць
 9. Окремий план для кожної соціальної мережі
 10. висновок

Навантаження по роботі з соціальними мережами може бути колосальною Навантаження по роботі з соціальними мережами може бути колосальною. Потрібно безперервно відстежувати активність в групах, стежити за регулярністю постинга нових матеріалів (в деяких - по кілька разів на день), оновлювати контент.

Якщо ж сформувати докладний контент-план для соціальних мереж завчасно, можна істотно заощадити ресурси і нерви. А найголовніше, завжди бути на висоті, публікуючи новини.

Ми підготували переклад статті блогера Lilach Bullock з цінними порадами про те, як правильно скласти контент-план для соціальних мереж. У подарунок - докладний шаблон контент-плану для соціальних мереж.

Навіщо потрібен контент-план для соціальних мереж?

Для створення контент-плану для соціальних мереж є 2 основні причини:

 • Він допомагає слідувати стратегії і організовувати процес маркетингу в соціальних мережах.
 • Він допомагає заощадити час і підвищити ефективність контент-маркетингу і SMM.

Головне в роботі з соціальними мережами - це сталість і регулярність нових постів. Ваша завантаженість залежить від того, скільки у вас акаунтів.

Працюючи по контент-плану, ви зможете заздалегідь:

 • Планувати публікації і підбирати авторів контенту.
 • Створювати всі необхідні матеріали (зображення, відео, gif-анімацію і т.д.).
 • Готувати матеріали для особливих випадків: свят, подій, заходів і т.д .;
 • Знати, що ви приділяєте увагу кожної соціальної мережі і наповнюєте любов'ю кожен свій аккаунт.

Контент-план допоможе заощадити час і встановити послідовність найкращих публікацій. Крім того, у вас з'явиться можливість добре продумати тематичні рубрики і зміст постів.

Вивчення типів контенту

Перед тим, як скласти контент-план, з'ясуйте, який контент воліє ваша цільова аудиторія, що вона любить, а що ні. Для цієї мети використовуйте аналітику соціальних мереж або спеціальні сервіси. Наприклад, в Twitter Analytics потрібно тільки натиснути на вкладку «твіти» вгорі панелі управління, потім натиснути кнопку «кращі твіти», і перед вами з'явиться статистика найпопулярніших записів.

Складіть список нових публікацій в соціальних мережах: на першому місці нехай буде найкращий варіант, на останньому - найгірший.

Що з цього можна почерпнути? Чому якісь публікації популярнішим? Чому деякі публікації ніяк не коментує і не расшарівать? Що потрібно зробити, щоб поліпшити результат?

Можливі причини успіху або провалу публікацій:

 • зміст матеріалу
 • візуальні елементи
 • Користувачі, які розшарено вашу публікацію і сприяли її поширенню
 • використані хештеги

Ідеальний час публікації

Вибір часу публікацій незаперечно важливий. Якщо ви запускаєте матеріал, коли всі сплять, для нього занадто великий шанс залишитися непоміченим. Коли ж ви публікуєте матеріал у відповідний час, шанси на те, що його побачать ваші передплатники і фанати, незрівнянно вище. Але і це не гарантує стовідсоткового результату.

В середньому існують «кращі» загальноприйняті годинник для публікацій в топових міжнародних соціальних мережах:

Соціальна мережа Ідеальні дні Ідеальний час Коментар Facebook 7 днів на тиждень, особливо четвер і п'ятниця з 13.00 до 15.00 Публікуйте матеріали в післяобідній час по буднях Twitter 5 днів в тиждень, з понеділка по п'ятницю 15.00 Тривалість життя твіти дуже коротка, тому публікуйте їх якомога частіше, а найважливіші з них - о 15.00 по буднях. Google+ 1 раз в тиждень, в середу з 09.00 до 15.00 Чи не публікуйте нічого ввечері: зазвичай користувачі Google+ бувають в мережі з ранку і до середини дня Instagram 5 днів в тиждень, з понеділка по п'ятницю 02.00
08.00
17.00 Людям подобається перевіряти свій профіль в Instagram до і після роботи, а також ... посеред ночі. Pinterest 2 рази в тиждень, у вихідні 14.00
21.00
02.00 Pinterest - єдина соціальна мережа, в якій найвища активність спостерігається у вихідні. Використовуйте вечірній час в суботу по максимуму Linkedin 3 рази в тиждень, з вівторка по четвер з 07.00 до 08.00
12.00
з 17.00 до 18.00 Чи не публікуйте нічого пізно увечері і у вихідні. Як правило, найбільш активні користувачі мережі Linkedin вранці, ввечері і в обідній час.

Заходи та свята

Щороку нас усіх чекають свята і різні події в професійній сфері, які корисно висвітлити в групах і спільнотах. Ці дати потрібно вставити в контент-план найпершими, так як їх вже не змінити. Завдяки цій тактиці, ви зможете заздалегідь підготувати якісний матеріал на потрібну тематику.

Почніть з великих свят типу Нового року, Різдва і т.д., потім внесіть дати популярних свят типу Хеллоуїна. Є ще маса «їстівних» свят, як день панкейк, наприклад. Якщо ці свята відповідають тематиці вашого ібзнеса і стилю спілкування з користувачами, вони можуть стати додатковим і яскравим інфоприводи підвищити залученість аудиторії: якийсь цікавий святковий хештег призведе вам нову аудиторію.

Існує велика кількість різноманітних заходів і подій, які слід відстежувати, навіть якщо вони не відносяться до вашої індустрії. Так, наприклад, Кубок світу може стати відмінною підмогою для залучення нових користувачів - фанатів футболу.

Приклад використання інфоприводи в пості в соціальній мережі ВКонтакте Приклад використання інфоприводи в пості в соціальній мережі ВКонтакте

Тематика вашого бізнесу визначається специфікою вашої сфери діяльності. Якщо ви, наприклад, пов'язані з модою, має сенс висвітлювати кожну Тиждень моди, яка проходить.

Обов'язково внесіть всі ці свята і заходи в свій контент-план для соціальних мереж. Ваша аудиторія напевно буде очікувати від вас матеріали на ці теми, а, можливо, і подарує ідеї для нового, неординарного контенту.

Протягом всього року вам доведеться бути дуже винахідливими в підборі матеріалу для публікацій, так нехай хоча б у свята і дні проведення спеціальних заходів у вас буде можливість розслабитися і черпати натхнення з загальнодоступних тем.

Важливі дати вашого бізнесу

Що це за особливі дати можуть бути?

Подумайте про:

 • Запуску нового продукту або сервісу.
 • Огляді продукції або успішних кейсах.
 • Заходах, які плануєте проводити.

Ці дати повинні міцно осісти в вашому контент-плані для соціальних мереж. Подумайте, як соціальні мережі допоможуть в їх просуванні, коли його слід почати? Коли потрібно зупинитися? Як часто потрібно публікувати пости в інших соціальних мережах?

важливість балансу

Ваші SMM-спеціалісти повинні відчути тонку грань між просуванням свого бізнесу в соціальних мережах і розвагою публіки. Контролювати кількість тих і інших матеріалів простіше, використовуючи щомісячний планнер (вкладка № 2 в нашому контент-плані ).

Якщо ви ведете бізнес в соціальних мережах, то ви напевно схильні говорити про нього мало не весь час. Розбавте свій календар наступними рубриками:

 • Освітні публікації: якісні корисні статті, цікаві інфографіки, освітні відео і все, що може зацікавити читача у вашій ніші.
 • Розважальні матеріали: публіка в соціальних мережах, скажімо прямо, досить байдужа. Вам краще додати в своїй календар випадкові «развлекушечкі», на кшталт смішних gif-анімацій та відео, надихаючих цитат і т.д.
 • Пости для просування: звичайно, не варто забувати використовувати соціальні мережі і для просування. Продвигайте в них контент з блогу, вашу продукцію, послуги і майбутні новинки.

Головне, нащупайте потрібний баланс: не можна бомбардувати читача нескінченними чергами з продають постів. Найкраща комбінація - 80/20 (освітньо-розважальні і продають матеріали).

Зрозуміло, вибір публікацій цілком залежить від вашої особистої бізнес-стратегії. Можливо, на вас буде краще працювати рівномірна суміш постів для просування, освітніх і навіть розважальних матеріалів. Важливим є те, що у вас повинні бути якась структура і чітке усвідомлення того, чого і скільки ви хочете публікувати на постійній основі.

Як створити свій контент-план для соціальних мереж

Кольорове оформлення

Контент-план буде перевантажений інформацією, але при цьому зобов'язаний бути читабельним і простим для сприйняття, тому кращий спосіб організувати його - використовувати різні кольори для позначення кожного типу публікацій Контент-план буде перевантажений інформацією, але при цьому зобов'язаний бути читабельним і простим для сприйняття, тому кращий спосіб організувати його - використовувати різні кольори для позначення кожного типу публікацій.

Так набагато простіше складати свій план і керувати ним. Плюс бонус - він так набагато краще виглядає!

Планнер на місяць

Перед тим як зібрати воєдино публікації в своєму календарі, складіть список всіх рубрик на майбутній місяць:

Після заповнення планнера можна планувати види публікацій, які з'являться в ваших акаунтах в наступному місяці.

В першу чергу, додайте всі свята і заходи в свій календар. Вони вже нікуди не подінуться, тому з них найкраще і почати. Так ви будете знати точно, коли потрібно готувати матеріал про той чи інший святі і подію, щоб поділитися інформацією зі своїми шанувальниками і передплатниками.

Тепер подумайте, які події чекають вас і ваш бізнес в найближчому майбутньому: можливо, ви збираєтеся випустити новий продукт? Запропонувати новий сервіс? Або провести вебінар? Вирішіть, як часто ви збираєтеся їх просувати, і додайте дати в свій календар.

Якщо ви ведете блог, виділіть дні для просування контенту з нього. Фактично у вас з'являється можливість точно спланувати роботу з соціальних мереж на цілий місяць вперед, і, більш того, прописати в деталях, що саме ви хочете публікувати, і внести всю необхідну інформацію по намічених постам.

Окремий план для кожної соціальної мережі

Якщо у вас є кілька акаунтів в різних соціальних мережах, краще використовувати окремий контент-план публікацій для кожного з них.

Всі соціальні мережі працюють по-різному, але категорії для роботи з ними дуже схожі.

Всі соціальні мережі працюють по-різному, але категорії для роботи з ними дуже схожі

У кожній соціальній мережі краще публікувати різні види матеріалів, не кажучи вже про частоту постинга. Крім того, за допомогою окремих контент-планів набагато простіше організувати роботу в кожному інтернет-просторі.

висновок

Контент-план дійсно допомагає заощадити масу часу і, що більш важливо, позбавляє від головного болю з пошуку матеріалів або ідей для поста в останню хвилину.

Вам вдасться підготувати все необхідне для публікації завчасно, а в потрібний час просто скопіювати і вставити в обрану соціальну мережу. Ви зможете заздалегідь подбати про створення контенту (відео, зображень) і знати напевно, що до дедлайну у вас все готово.

адаптований переклад статті і шаблону контент-плану для соціальних мереж підготовлений «Альфа-контент»

Навіщо потрібен контент-план для соціальних мереж?
Навіщо потрібен контент-план для соціальних мереж?
Що з цього можна почерпнути?
Чому якісь публікації популярнішим?
Чому деякі публікації ніяк не коментує і не расшарівать?
Що потрібно зробити, щоб поліпшити результат?
Подумайте, як соціальні мережі допоможуть в їх просуванні, коли його слід почати?
Коли потрібно зупинитися?
Як часто потрібно публікувати пости в інших соціальних мережах?
Тепер подумайте, які події чекають вас і ваш бізнес в найближчому майбутньому: можливо, ви збираєтеся випустити новий продукт?
IRC (Internet Relay Chat)