Як вибрати доменне ім'я для сайту, перевірити на зайнятість і зареєструвати домен?

 1. Які доменні зони існують і яку з них краще вибрати?
 2. Як вибрати домен для сайту? базові вимоги
 3. Поради щодо вибору домену для інтернет-магазину, корпоративного сайту, інформаційного проекту
 4. Як вибрати домен з точки зору SEO?
 5. Чи варто купувати старі домени в Інтернеті?
 6. Як перевірити історію домену?

Домен або доменне ім'я сайту - це адреса, за якою веб-ресурс доступний в Інтернеті

Домен або доменне ім'я сайту - це адреса, за якою веб-ресурс доступний в Інтернеті. Щоб потрапити на сайт, користувач вводить назву домену в адресний рядок браузера. Також ім'я сайту виводиться в пошукових системах. Якщо назва легко запам'ятати і набрати в браузері, це сприяє зростанню постійної аудиторії проекту.

У цій статті ми розповімо, як придумати гарну назву для сайту. Розглянемо, якими параметрами повинен відповідати хороший домен і дамо поради щодо вибору доменного імені з точки зору SEO.

зміст:

 1. Які доменні зони існують і яку з них вибрати?
 2. Як вибрати домен для сайту. базові вимоги
 3. Поради щодо вибору домену для інтернет-магазину, корпоративного сайту, блогу
 4. Як вибрати домен з точки зору SEO?
 5. Чи варто купувати старі домени?
   Як перевірити історію домену?
 6. Де і як зареєструвати доменне ім'я?

Які доменні зони існують і яку з них краще вибрати?

Доменна зона - це, простими словами, кілька букв, які знаходяться в кінці доменного імені після крапки. Наприклад, зона домену adblogger.ru - це .ru.

Доменна зона позначає країну, до якої умовно відноситься сайт, або його тематичну спрямованість. наприклад:

 1. У доменній зоні .ru зазвичай реєструють проекти, які відносяться до Росії. Це можуть бути веб-ресурси будь-якого типу: блоги, ЗМІ, корпоративні сайти, інтернет-магазини.
 2. Є доменні зони, що позначають тип або тематику сайту. Наприклад, в зоні .com прийнято реєструвати корпоративні сайти або інтернет-магазини. Великі міжнародні магазини (Аліекспресс, Ebay) мають адреси в зоні .com. Доменна зона .info зроблена для інформаційних проектів. Втім, зараз ви можете зареєструвати в зоні .info домен для сайту будь-якої спрямованості. Ніхто вам не заборонить. Є нові модні доменні зони на зразок .shop. У них можна знайти цікаві вільні імена, однак відвідувачам такі зони можуть бути незвичні.
 3. Для ряду областей Росії є регіональні доменні зони, наприклад, msk.ru, spb.ru, nnov.ru. Їх можна використовувати, якщо ви впевнені, що просувати проект будете виключно у відповідному регіоні.

Як вибрати домен для сайту? базові вимоги

Хороший домен повинен відображати тематику сайту, бути коротким, таким, що запам'ятовується. У цьому випадку ім'я буде працювати на ваш проект: більше відвідувачів запам'ятають назву ресурсу та потім будуть набирати його в пошуку або рядку браузера, щоб зайти на сайт. У разі комерційного проекту правильне доменне ім'я може підвищити конверсію сайту , Оскільки буде викликати довіру у відвідувачів.

Нижче розміщені базові поради, який домен вибрати для сайту і як перевірити, що обране ім'я є хорошим.

15 порад, як вибрати хороший домен для сайту

 1. Оптимальна довжина домену другого рівня - до 12 символів (ідеально - до 6-8). Більш довга назва буде складно запам'ятати або набрати в рядку браузера. Однак знайти вільні короткі адреси зараз складно.
 2. Краще вибрати домен на латиниці, ніж на кирилиці. Кириличні адреси мають ряд мінусів. Зокрема, їх не можна набрати без російської розкладки на клавіатурі (що може бути актуально для користувачів за кордоном). Не всі користувачі в курсі, що домен буває російською мовою, і намагаються набрати його на латиниці. Також можуть виникнути складності при створенні електронної пошти на сайті.
 3. Домен повинен бути простим і таким, що запам'ятовується, мати асоціацію з тематикою сайту. Наприклад, не варто називати інтернет-магазин з продажу інструменту fialka-romashka.ru. Відвідувачі не зрозуміють, чому на такому сайті продається інструмент.
 4. Написання домену має бути інтуїтивно зрозумілим і добре сприйматися на слух. Наприклад, набираючи слово «човен» латинськими буквами, користувач навряд чи помилиться. А ось слово «човник» латинськими літерами можна набрати по-різному: і «lodochka», і «lodotchka», і навіть «lodo4ka».
 5. Уникайте російських букв, які на латиниці можна написати по-різному: е, ж, і, й, до, з, у, ф, х, ц, ч, ш, щ, ь, и, ь, е, ю, я .
 6. Не використовуйте дефіс - про нього користувачі часто забувають.
 7. Вдумливо використовуйте цифри. Користувачам незручно набирати адресу з цифрами на мобільному пристрої - доводиться міняти розкладку.
 8. Часто в домені вказують номер регіону. При просуванні або рекламі в іншому регіоні таку адресу може бути мінусом. Те ж стосується назви міста в імені сайту.
 9. Доменне ім'я має відображати тематику проекту. Це може бути назва вашої компанії або якесь слово, пов'язане з основними товарами або послугами. Якщо безпосередньо відобразити суть діяльності не виходить (наприклад, всі цікаві слова вже зайняті) - використовуйте асоціації.
 10. Ім'я для сайту не повинно містити назви чужих брендів. В іншому випадку адреса можуть відсудити, особливо якщо він містить чужий зареєстрований товарний знак.
 11. Переконайтеся, що доменне ім'я унікально і охороноздатності (якщо плануєте оформляти його в якості товарного знака). Перевірити обране ім'я на охраноспособность можна через юристів.
 12. Намагайтеся виділитися серед конкурентів. Пошукайте в Google вбрання назва і подивіться, чи немає конкурентів зі схожими іменами.
 13. Не використовуйте модні слова - з часом їх можуть забути, і назва проекту стане незрозумілим або застарілим.
 14. Не змішуйте англійські і російські слова. Гібриди на кшталт «kastrula-shop» незрозумілі і погано запам'ятовуються.
 15. Уникайте помилок, розмовних слів у назві - таке ім'я у сайту не буде серйозно сприйматися.

Поради щодо вибору домену для інтернет-магазину, корпоративного сайту, інформаційного проекту

При виборі домена для сайту необхідно враховувати особливості ресурсу. Наприклад, вибір імені для інформаційного сайту має свої особливості, а для інтернет-магазину - свої. Нижче ми розповімо, як правильно вибрати назву інтернет-проекту з урахуванням таких нюансів.

Як вибрати домен для інформаційного сайту?

 1. У назві інформаційних сайтів можна використовувати неологізми, вигадані або неіснуючі слова, які будуть викликати певні асоціації. Наприклад, один з найпопулярніших сайтів для програмістів називається Хабр.
 2. Доменне ім'я інформаційного сайту має відображати його тематику. Не обов'язково описувати його буквально. Наприклад, не варто називати сайт про домашніх рослинах «sait-o-cvetah». Можна вибрати слова, які мають асоціації з тематикою. Наприклад, для сайту про кімнатних рослинах Ви можете вказати ім'я певного домашнього рослини.
 3. Для інформаційних сайтів можна вибирати домени в тематичних зонах. Наприклад, для туристичного проекту зареєструвати адресу в зоні .travel. Зараз вже мало користувачів вбивають назви інформаційних сайтів в рядок браузера. Зазвичай трафік на такі сайти приходить з пошукових систем або соціальних мереж. Відповідно, проблема того, що користувачеві буде складно набрати адресу в браузері - стоїть менш гостро.
 4. У екзотичної зоні буде простіше знайти короткий і цікаву назву для блогу.

Як вибрати домен для фірми, що пропонує товари, послуги?

 1. Перший і найочевидніший варіант - взяти в якості домену назву компанії. Якщо такий домен вже зайнятий, можна розглянути додавання до домену слів company, agency, opt, optom і тому подібних.
 2. Другий варіант - відобразити в доменному імені суть діяльності компанії. Тут потрібно дотримати баланс між широтою і вузькістю тематики. Припустимо, ви займаєтеся продажем різних товарів, але якийсь один вид товарів переважає в асортименті. Наприклад, продаєте різні матеріали для манікюру, але основну частину товарів складають гель-лаки. З одного боку, виникає думка винести гель-лаки в ім'я сайту. Але з іншого боку, в перспективі ваші пріоритети можуть змінитися, і домен доведеться міняти.
 3. Іноді компанії реєструють адреса сайту, який повторює номер телефону фірми. Наприклад, 1230000.ru. В принципі, це робочий варіант, якщо ви не будете змінювати номер телефону.

Як вибрати домен для інтернет-магазину?

 1. Важливо, щоб доменне ім'я у магазина було солідним і викликало довіру. Наприклад, в якому магазині ви швидше купите товар: romashki-deshevo.ru або в bestflowers.shop? Швидше за все, другий варіант здасться вам більш привабливим.
 2. Доменне ім'я інтернет-магазину має відображати його профіль. Якщо ж магазин є онлайн-гіпермаркетом, як Озон, тоді задача - вибрати коротке, яскраве і запам'ятовується назва.
 3. Вирішуючи, яке вибрати доменне ім'я для інтернет-магазину, віддавайте перевагу коротким іменам - вони краще запам'ятовуються.

Якщо вам важко самі придумати ім'я для сайту, то послугу з розробки домена можна замовити на сайтах типу Кворк . Коштує вона недорого - від 500 руб. Ви зможете отримати кілька варіантів вільних імен, з яких виберете краще.

Як вибрати домен з точки зору SEO?

якщо домен відповідає базовим вимогам , То він точно підійде для просування.

Наявність в домені ключових слів підвищує шанси сайту вийти в ТОП-10, але спеціально шукати імена з ключовими словами не варто. Адже ключові можна прописати в адресах сторінок - і це також буде працювати в плюс SEO. Крім того, наявність ключових фраз в адресі домену є слабким сигналом.

Якщо ж ви зареєструєте адресу з безліччю ключових слів, то це може зіграти в мінус. Пошукові системи сприймають подібну практику як спам і можуть покарати ваш сайт.

Чи варто купувати старі домени в Інтернеті?

Хороший старий домен знайти так само складно, як хороший старий автомобіль. Тобто на практиці знайти його можна, але в реальності під виглядом прокачаних доменів можуть продавати адреси, на яких були сайти, загнані під серйозні фільтри, з поганою історією в пошукових системах і т.д.

Якщо ви вирішили купити старий домен, щоб прискорити просування сайту, обов'язково перевірте історію сайтів, які були на ньому. А краще зверніться до хорошим SEO-фахівцям , Які перевірять обране ім'я і скажуть, варто воно своїх грошей чи ні.

Одному нашому клієнтові пропонували купити домен за кілька тисяч доларів, кажучи, що на цьому домені був відвідуваний сайт. Виявилося, що ніякого відвідуваного сайту не було. Був проект, який ніколи особливих позицій не займав. Реальна вартість домену була близько нуля.

Зверніть увагу, що на купується домені повинен знаходитися реальний сайт з тією ж тематикою, що і у вас. При зміні тематики історія домену в пошукових системах обнуляється.

Також не приносять користі старі домени, які були давно зареєстровані, але на них ніколи не було реальних сайтів. Вік таких доменів в пошукових системах з точки зору SEO дорівнює нулю (тобто ви отримаєте «молодий сайт» на старому домені).

Як перевірити історію домену?

Якщо ви вирішили купити старий домен, то проведіть наступні перевірки:

 • Подивіться, які сайти раніше розміщувалися за даною адресою. Зробити це можна через безкоштовний сервіс https://web.archive.org/ . Якщо знайдете проекти сумнівних або заборонених тематик - сміливо відмовляйтесь від покупки.
 • Попросіть відкрити доступ до Яндекс.Вебмайстер і центру вебмайстрів для Google для зазначеного домену. Подивіться, які посилання ведуть на даний домен, чи є якісь попередження і санкції, особливо в Яндекс.Вебмастере. можете також написати в підтримку Яндекс.Вебмайстер питання, чи немає в відношенні зазначеної адреси будь-яких санкцій та обмежень.
 • Якщо на майно, що продається адресу був або є якийсь сайт, забийте адреса в сервіс Serpstat.com і подивіться, яку видимість має проект в пошукових системах. Якщо вона різко знижувалася в минулому або недавно знизилася - краще відмовитися від покупки.
 • Подивіться історію реєстрації домену через сервіс http://whois-history.ru/ . Там може бути цікава інформація.
 • Якщо на домені є сайт, у якого висока відвідуваність, перевірте, чи не є статистика накрученою.

Доменне ім'я можна зареєструвати через реєстраторів або хостингові компанії, які співпрацюють з реєстраторами.

1. Перевірте доменне ім'я на зайнятість

Зробити це можна на сайті https://www.nic.ru/ . Прямо на головній сторінці знаходиться форма, куди можна ввести обране ім'я і перевірити, зайнято воно чи ні.

2. Зареєструйте домен на себе

Якщо обране ім'я вільно, його можна зареєструвати. Для цього необхідно зареєструватися на сайті хостингової компанії і в панелі управління оформити замовлення на реєстрацію домену.

Повний список акредитованих реєстраторів можна подивитися на сайті https://cctld.ru/ru/ . Якщо вашого хостера в списку немає, звертатися до нього не варто.

Всю процедуру реєстрації можна пройти в Інтернеті, онлайн. Як правило, після оплати домена ви отримаєте повідомлення про оформлення імені на вас протягом години, іноді лист приходить за лічені хвилини.

При виборі хостингової компанії зверніть увагу на тарифи, особливо на вартість продовження доменів. Іноді на реєстрацію встановлюють низькі ціни, а продовження коштує дорого. Таким чином ви спочатку заощадите, а потім будете переплачувати.

Як правило, реєстрація доменних імен продовжується щороку.

Якщо ви пов'язуєте з сайтом великі плани, розгляньте варіант реєстрації відразу декількох адрес. Наприклад, Site.ru, Site.com, Si-te.ru. Це може захистити ваш проект від недобросовісних конкурентів, які можуть спробувати зареєструвати схоже ім'я для свого проекту.

На кого реєструвати домен? Чи можна не вказувати свої паспортні дані?

 • Можна реєструвати домен на себе як на фізичну особу. Вказуйте свої паспортні дані при реєстрації. Тільки в цьому випадку ви зможете підтвердити право на домен в разі будь-яких проблем.
 • Варто акуратно реєструвати домен на ТОВ або ІП, так як якщо їх буде потрібно закрити, то адреса сайту доведеться перереєструвати на нову організацію.
 • Не зазначати домен на співробітника або підрядника. Якщо в майбутньому з якихось причин ви перестанете працювати з людиною, доступ до домену може бути втрачено.

Які доменні зони існують і яку з них краще вибрати?
Як вибрати домен для сайту?
Чи варто купувати старі домени в Інтернеті?
Як перевірити історію домену?
Чи варто купувати старі домени?
Як перевірити історію домену?
Де і як зареєструвати доменне ім'я?
Які доменні зони існують і яку з них краще вибрати?
Як вибрати домен для сайту?
Як вибрати домен для інформаційного сайту?
IRC (Internet Relay Chat)