Як вставити аудіо на сайт?

  1. Вставити аудіо на сайт за допомогою Podfm.ru: покрокова інструкція
  2. Підводні камені 🙂

Минулого разу в рубриці   Чи знаєте ви Минулого разу в рубриці Чи знаєте ви? ми розбиралися, як вставити відео в блог . А в цей раз доповнимо наші знання і з'ясуємо, як можна вставити в блог аудіоплеєр для прослуховування музики або подкасту.

Варіантів, як це можна зробити, - десятки. Але перш, ніж ви вирішите скористатися тим чи іншим способом, зверніть увагу на наступні моменти:

1. Скільки зберігається завантажений аудіофайл на сервері? Чи не потрібно буде його постійно заливати заново. В принципі, можна розмістити файл на своєму хостингу і тоді він буде доступний завжди, поки ви самі його не видалите. Але це питання використання дискового простору. Тим більше, якщо аудіофайлів буде багато.

2. Наскільки сервіс надійний. Скільки він вже існує, скільки користувачів ним користується, наскільки стабільно він працює.

3. Будьте обережні з плагінами. Є спеціальні плагіни для вставки аудіо до статті. Але я люблю обходитися без них, якщо це можливо. Чим більше плагінів, тим більша ймовірність виникнення проблем.

В рамках цієї статті ми розберемо один з варіантів додавання подкасту - той, який не вимагає установки додаткових плагінів і підходить для будь-якої платформи (blogspot, wordpress, і т.д.).

Загальна схема така: завантажуємо файл на сервер, отримуємо код програвача, вставляємо код в потрібному місці в статті в режимі html. Нічого складного. 🙂

Вставити аудіо на сайт за допомогою Podfm.ru: покрокова інструкція

Для наших цілей скористаємося сервісом Podfm.ru . Він мені подобається своєю простотою, доступністю для розуміння навіть новачкові, і російськомовним інтерфейсом (що оцінять ті, у кого з англійською не дуже хороші відносини).

Якщо ви ще ніколи не користувалися цим сервісом, то вам потрібно буде пройти нескладну реєстрацію. Далі заходите в свій аккаунт, знаходите кнопку "Додати" у верхньому меню (або в боковій колонці).

Далі заходите в свій аккаунт, знаходите кнопку Додати у верхньому меню (або в боковій колонці)

Далі вибираєте потрібний файл з комп'ютера або з Інтернету (вказавши посилання на файл). Після завантаження файлу автоматично відкриється форма, куди вам потрібно буде внести інформацію (дата публікації, назва, опис, картинка до файлу, рубрика), а також включити або виключити можливість скачування. Якщо ви не дозволяєте файл завантажувати, то його можна буде тільки прослухати.

Після збереження всіх налаштувань під файлом з'явиться ось таке вікно:

Після збереження всіх налаштувань під файлом з'явиться ось таке вікно:

У цьому вікні нас буде цікавити меню "Розмістити плеєр". Тиснемо на "HTML" і бачимо нижче код плеєра. Копіюємо його і вставляємо в потрібному місці в статтю в режимі "html".

Публікуємо статтю і насолоджуємося гарним і зручним плеєром в нашому блозі!

Підводні камені 🙂

Podfm.ru - це перш за все сервіс для подкастер. Зберігання музики не вітається. Якщо ви хочете просто вставити музичний файл до електронного листа, то краще скористатися іншим сервісом (наприклад, Яндекс Музикою ).

На Podfm.ru файли можна завантажувати тільки в форматі mp3. Тобто файл з інтернету в іншому форматі не завантажиться. А свої файли на комп'ютері доведеться спочатку конвертувати в mp3, а потім вже вивантажувати на podfm.ru.

Крім того, коли ви копіюєте код плеєра до статті і натискаєте кнопку перегляду повідомлення, щоб зрозуміти, як це буде виглядати, то плеєр ви можете і не побачити. Проте, він з'являється і працює після публікації статті. Так що не лякайтеся, все в порядку. 🙂

Що стосується згаданого вище сервісу Яндекс Музика , То все робиться аналогічно. Знаходьте потрібну вам композицію, при натисканні на назву вона починає відтворюватися і під назвою праворуч з'являються меню «Поділитися» (в соцмережах) і «Інтеграція в блог». При натисканні на меню «Інтеграція в блог», отримуємо код html, який і вставляємо в повідомлення блогу. Після публікації повідомлення, плеєр відображається на сторінці.

А ви завантажуєте аудіо в блог? Який сервіс для зберігання і вбудовування аудіо вважаєте найкращим? Поділіться своїм досвідом.

Успіхів!

Автор: Тетяна Іванко

Ілюстрація: vipof.com

1. Скільки зберігається завантажений аудіофайл на сервері?
А ви завантажуєте аудіо в блог?
Який сервіс для зберігання і вбудовування аудіо вважаєте найкращим?
IRC (Internet Relay Chat)