Як залучити трафік з соціальних мереж

Доброго часу доби, шановні читачі. Всі ми з вами знаємо, яка величезна кількість користувачів сидить в соціальних мережах. Звичайно, в різних соціальних мережах і аудиторія різна, наприклад аудиторія Вконтакте досить специфічна, і як правило, рідко осідає на будь-яких блогах, вважаючи за краще обговорювати хвилюючі їх питання всередині своєї соціальної мережі.

Але це не означає, що ми не можемо або не повинні залучати їх на свої ресурси
Але це не означає, що ми не можемо або не повинні залучати їх на свої ресурси. Залучаючи аудиторію з Вконтакте або будь-яких інших мереж, ми:

  • по-перше, в будь-якому випадку зацікавимо якусь частину аудиторії;
  • по-друге, наш сайт в будь-якому випадку залишиться в пам'яті багатьох користувачів, тобто ми популяризуючи свій ресурс;
  • по-третє, пошукові системи індексують соціальні мережі і врахують, що наш сайт обговорюється;
  • по-четверте, ми можемо заробити на такому трафіку.

Звичайно, варто розуміти, що в залежності від тематики, результати у всіх будуть різні, а також, багато в чому залежить і від того, яким чином залучається аудиторія соціальної мережі, та й не всі способи заробітку для цього підійдуть.

Найбільш популярні способи залучення аудиторії з соціальної мережі - це створення своєї сторінки або спільноти, постинг в неї цікавих або злободенних повідомлень, розміщення на своєму сайті кнопок і віджетів соціальної мережі. Про це я багато разів писала на сторінках свого блогу. Але є й інші способи розкрутки. Про один з них я і розповім сьогодні.

Чи доводилося вам коли-небудь голосувати в інтернеті на що-небудь? Зазвичай голосування проходять за принципом, хто більше голосів набрав, той і виграв, тобто це свого роду лайки, як кнопки Like в Facebook або Вконтакте. Вам цікаво було взяти участь в такому голосуванні? Наприклад, вибір талісмана Олімпіади "Сочі 2014" або проголосувати за свій улюблений фільм або актора.

Практика таких голосувань довела свою ефективність, і вже давно успішно застосовується на багатьох сайтах. Але, як правило, голосування проходить всередині сайту без залучення великої аудиторії.

А тепер згадайте, як деякі блогери влаштовують акції - зроби ретвіт. В основному це застосовується для того, щоб залучити на якусь статтю якомога більшу аудиторію, а потім серед ретвінувшіх вибирається одна людина, якій вручається символічний приз. А що таке ретвіт? Це ні що інше, як голос на користь сторінки, ретвіт якої ви робите.

Тобто натискаючи на яку-небудь кнопку від соціальної мережі, будь то ретвіт, лайк або мені подобається, ви відправляєте в дану соціальну мережу посилання на запис, яка вам сподобалася - і це ні що інше, як ваш голос на користь даної сторінки.

Якщо посилання, яку ви відправили в соціальну мережу подобається вашим друзям або передплатникам, вони переходять по ній, також відправляють посилання в соціальну мережу і далі все вже росте як сніжний ком. А якщо до цього додати віджет коментарів від Вконтакте або від Facebook, то починається спілкування, яке все більше втягує інших учасників соціальної мережі в дискусію, адже кожне повідомлення, залишене в такій формі, відбивається на стіні користувача.

Що я все це вам розповідаю, впевнена, ви і самі про це знаєте. Звичайно, як уже вище писала, не для всіх тематик це підійде, але реальні приклади успішних проектів є.

Я підписана на багато блоги, якісь просто переглядаю, якісь читаю, і один з тих, що читаю, блог adne.info. У автора цього блогу є свій рейтинг блогів famarate.com, соціальна мережа для вебмайстрів - korica.info (в якій, на жаль, реєстрація платна), природно, є й інші ресурси. Про один з них автор і розповів ще 6 березня - izbir.net - сервіс неабияких голосувань . Пробігшись за статтею очима я якось не стала вдаватися в подробиці. Прочитала і прочитала.

Але минає кілька днів і в блозі виходить ще одна стаття про цей же сайт, в якій автор ділиться результатами, які вдалося йому досягти за такий невеликий проміжок часу, а саме, досягти більш 20 000 переходів тільки з одного Вконтакта, беручи до уваги інші соціальні мережі.

Успіх сайту полягає в тому, що проводить різні голосування, а переможець вибирається за сумою набраних голосів. Але вся фішка в тому, голоси - це твіти твітера, лайки Фейсбук, лайки Вконтакте, тобто людина, зайшовши на сайт голосування голосує за те, що йому подобається шляхом відправлення посилання в свою соціальну мережу. Але варто додати, за визнанням автора, такий ефект склався ще й завдяки саме віджету коментарів від Вконтакте, в якому відвідувачі активно обговорюють те, за що голосують.

Цікава стаття на цю ж тему, але абсолютно про інший проект є і на сайті habrahabr - Битва брендів , Автор статті розповідає, як йому вдалося зібрати понад 100 000 переходів з соціальних мереж. Суть проекту в тому, що береться два бренду і потрібно проголосувати за один з них.

Коли читаєш такі статті, думаєш, і чому мені не прийшла в голову така ідея! Так, без цікавих питань, які привернули користувачів з соціальних мереж, такого ефекту б не вийшло. Та й побільше знань в програмуванні має бути, щоб таку фішку замутити. Хоча, ще через кілька днів, на блозі adne.info з'явилася ще одна стаття, в якій автор оголошує про продаж того самого движка соціальних голосувань , Який він самотужки змайстрував для сайту izbir.net, движок написаний на php, з відкритим вихідним кодом, тобто кожен може його під себе налаштувати. Кому цікаво і є ідеї для реалізації докладніше може прочитати за посиланням вище, там же в коментарях обговорюються найбільш ефективні способи монетизації соціального трафіку.

Ну а іншим їжа для роздумів і ідей. Як бачите, я на реальних прикладах постаралася показати, на скільки можуть бути ефективні соціальні мережі для розкрутки свого або абсолютно нового сайту. І навіть якщо від залучення такого трафіку ви не отримаєте велику кількість підписантів на лічильнику Feedburner, я впевнена, обов'язково додасться число шанувальників сторінки вашого блогу в соціальній мережі, а в віджеті коментарів розгоряться неабиякі пристрасті.
Бажаю удачі і гарних вихідних.

Чи доводилося вам коли-небудь голосувати в інтернеті на що-небудь?
Вам цікаво було взяти участь в такому голосуванні?
А що таке ретвіт?
IRC (Internet Relay Chat)