Який движок вибрати для сайту

  1. Види CMS (движків для сайтів), їх класифікація та призначення
  2. Який движок для сайту / блогу вибрати початківцю блогеру

29 Січень 2015 4077 9

Привіт, шановні читачі мого блогу!

Сьогоднішній пост, перш за все, адресований тим, хто тільки збирається обзавестися власним блогом або сайтом, і знаходиться в пошуках підходящої платформи для майбутнього творіння Сьогоднішній пост, перш за все, адресований тим, хто тільки збирається обзавестися власним блогом або сайтом, і знаходиться в пошуках підходящої платформи для майбутнього творіння. Поговоримо про види CMS, або, по-іншому, про двигунах для різних видів сайтів. Я розповім вам про основні види двигунів, покажу їх плюси і мінуси, а потім підкажу, який движок для якого сайту, на мою думку, краще вибрати.

Думаю, для початківців блогерів і сайтостроителей це питання стоїть далеко не на останньому місці. Адже 3 роки тому, починаючи свій шлях в інтернет, я сам стояв перед делемой вибору платформи для свого блогу. Своє серце я віддав WordPress, але це зовсім не означає, що він кращий. Все залежить від потреб, побажань і фінансових можливостей майбутнього веб-майстри, так що будемо розбиратися по порядку, а почнемо з класифікації.

Види CMS (движків для сайтів), їх класифікація та призначення

Якщо заглянути на будь-який мультиформатний хостинг, та хоч на мій улюблений Макхост , То в розділі інформації про підтримувані CMS можна побачити цілий список з назв різних движків.

Але скільки б не існувало різних CMS, всі вони діляться на 2 великі групи - платну і безкоштовну. А кожна з цих груп всередині себе діляться ще і на групи за функціональним призначенням, а саме:

Двигуни загального призначення. На таких системах управління контентом можна побудувати і комерційний сайт, і особистий блог, і тематичний форум, і навіть соціальну мережу. Серед таких гнучких движків в першу чергу хочеться відзначити полюбився мені вордпресс, а також джумла, друпал і MaxSiteCMS. Правда в роботу з двома останніми я не заглиблювався, може, займусь як-небудь в майбутньому. Однак на MaxSiteCMS, бачив навіть сайт, автором якого є незрячий хлопець, з чого роблю висновок про його доступності та зручності. Погодьтеся, займатися розробкою сайту, не маючи зору, завдання не з легких, ось сайт цієї унікальної людини - denis-skripnik.ru.

Галереї. Це движки, заточені спеціально для створення сайтів з великою кількістю графіки. Наприклад, ви займаєтеся фотографією і бажаєте виставити свої шедеври на загальний огляд, сайт на Pikateka, або Zenphoto напевно підійде для цього.

Соціальні мережі. Останнім часом їх стало так багато, що, і не знаю, чи варто створювати ще. Але якщо комусь треба або просто сильно хочеться випробувати дану область, движки типу Elgg, Explay CMS, InstantCMS, LiveStreet, BigStreet створені спеціально під ці цілі, пробуйте.

Форуми. Їх теж розвелося чимало, і для них також є свої спеціалізовані движки. Наприклад, Phorum, phpBB, phpBBex, PunBB і так далі. Я, якщо чесно, даною сферою сильно не замарачіваться, але хлопці кажуть, що захоплює. А якщо зумієш розкрутити до гарної відвідуваності, то і грошики непогано заробити можна.

Інтернет магазини. Думаю, цей вид сайтів знають всі, хто хоч раз купував що-небудь в мережі інтернет. Серед популярних магазинних движків можна відзначити Magento, OpenCart, Сімейство osCommerce, Prestashop. Який з них краще, стверджувати не беруся, бо у кожного є і плюси, і мінуси.

Ось так виглядає основна класифікація всіх CMS для різноманітних сайтів. Думаю, що розглядати всі їх не варто. По-перше, дана процедура займе багато часу, по-друге, в рамках однієї статті зробити це неможливо, і, по-третє, цілеспрямовані движки вимагають хоча б базових знань програмування, а у більшості моїх читачів таких знань немає. Так що давайте складні речі залишимо розумним сисадмінам, а самі подивимося, який движок краще вибрати для особистого сайту типу «Блог».

Який движок для сайту / блогу вибрати початківцю блогеру

Коли я свого часу перейнявся цим питанням, для мене найважливішим було наступне:

  • Максимальна бюджетность, а краще безкоштовність
  • Крайня простота, щоб зробив мінімум рухів, і все запрацювало
  • Легкість в управлінні, щоб всі налаштування і зміни на сайті міг би зробити навіть школяр, без знань програмування і тому подібних наворотів
  • Ну, і щоб зовні було привабливо, красиво і зручно для читачів і відвідувачів

Виходячи з вище перерахованого, нам потрібен движок з першої групи, тобто безкоштовний, простий, легко настраевиемий і володіє великим набором функцій. В даний час я б виділив 4 таких движка, а саме:

  1. WordPress
  2. Joomla
  3. Drupal
  4. MaxSiteCMS

Тепер давайте подивимося на ці CMS пильніше, розберемо їх плюси і мінуси і вирішимо, який движок для сайту краще вибрати.

1. WordPress. Друзі, якщо б мене запитали, який движок для блогу чи сайту вибрати новачкові, я б, не замислюючись, відповів: «WordPress». По-перше, движок цей абсолютно безкоштовний, ви просто вибираєте відповідний за ціною хостинг , Купуєте домен і створюєте свій власний автономний блог. Як купити і зареєструвати домен і хостинг, я розповім наступного разу, не пропустіть. По-друге, WordPress нескінченно простий в управлінні, має безліч доповнень у вигляді віджетів і плагінів, прекрасно переведений на російську мову, не вимагає знань html і css, тобто створити на ньому свій сайт зможе навіть підліток.

По-друге, WordPress нескінченно простий в управлінні, має безліч доповнень у вигляді віджетів і плагінів, прекрасно переведений на російську мову, не вимагає знань html і css, тобто створити на ньому свій сайт зможе навіть підліток

По-третє, до цього движку написана величезна кількість красивих шаблонів під різні тематики, а функціонал його настільки широкий, що дозволяє створювати сайти від простих особистих блогів до повномасштабних інтернет-магазинів, я вже не кажу про сайти-візитках. І, нарешті, інформації з цього движку в мережі стільки, що ні навчитися ним користуватися просто нереально. Загалом, для мене WordPress - це кращий движок для початківців сайтостроителей, ось вам цілий відеокурс , Де я вчу створювати блог з нуля на цьому движку.

2. Joomla. Цей движок теж хороший, але я поставив його на друге місце після WordPress. По-перше, тому що він менш популярний, а по-друге, тому що у Joomla є кілька недоліків, які можуть стати серйозною перешкодою на шляху початківця веб-майстра. Так, ця CMS безкоштовна, має багато красивих шаблонів і корисних плагінів, розширень і модулів, легка в установці і управлінні і здатна на створення сайтів під будь-які завдання, але ...

При створенні сайту і наповнення його контентом Joomla плодить багато зайвого коду, який треба чистити. Адже така плідність веде до зайвої ваги сторінок, через що з'їдається багато корисного місця і падає швидкість завантаження. Самі розумієте, що виділяється під сайт простір має кордони і в будь-який момент може закінчитися, а сучасні відвідувачі не люблять чекати повільне завантаження. Загалом, повторюся, код треба чистити, а для цього потрібні знання програміста. Ну, і ще я читав, що у Joomla жахливо незручна админка, до якої треба довго звикати і пристосовуватися.

Ну, і ще я читав, що у Joomla жахливо незручна админка, до якої треба довго звикати і пристосовуватися

Чесно кажучи, так це чи ні, не знаю, але раз хлопці скаржаться, значить не даремно. Хоча, як на мене, людина до всього звикає, так що, якщо є бажання, скачати дистрибутив можна на офіційному сайті.

3. Drupal. Ще один цікавий безкоштовний движок, який заслуговує на увагу тих, хто бажає мати сайт-візиткою, інтернет-магазином або відкрити власний мультиформатний портал. В арсеналі цієї CMS, як і у двох попередніх, є чимало плагінів і доповнень, є і тематичні шаблони, але не всі вони русифіковані. Крім того Drupal дозволяє створювати багатомовні сайти, сумісний з багатьма крос-платформами, має потужну адмінку і відносно легкий в установці і адмініструванні.

Мінуси даного движка - це його ваговитість і ненажерливість. І все ж для комерційних проектів він підходить, як не можна, краще, навіть не дивлячись на те, що для створення серйозного сайту доведеться витратити час і терпіння на навчання з програмування. Загалом, якщо вам подобається копирсатися з кодами і скриптами, Drupal точно для вас. Знайти сам движок і почитати про роботу на його основі можна тут - www.drupal.ru/downloads.

4. MaxSiteCMS. А цей безкоштовний движок створювався, як альтернатива WordPress. З відгуків тих, хто ним користувався, видно, що MaxSiteCMS і справді сильно схожий на свій прототип, але має більш легку вагу і меншу ненажерливість в плані дискового простору. У цій CMS також є свої шаблони з гнучко налаштованим модулями, безліч широко функціональних плагінів і віджетів, і інтуїтивно зрозуміла адмін-панель.

У цій CMS також є свої шаблони з гнучко налаштованим модулями, безліч широко функціональних плагінів і віджетів, і інтуїтивно зрозуміла адмін-панель

Створювався цей самопісний движок спочатку саме для блогерів і під блоггерской потреби. Але в даний час, що розвивається цілою командою розробників, він розрісся до повнофункціональної системи, на якій можна створити сайт будь-якої спрямованості від маленького одностранічнік до великого комерційного порталу. І все ж у MaxSiteCMS є свої недоліки. По-перше, капча в коментарях, через яку половина бажаючих висловитися просто по-тихому йде сайту, так і не сказавши ні слова. А по-друге, незрозумілість, продовжують цей движок розробляти. Я тут заглянув на їх офіційний сайт (http://max-3000.com/) і побачив, що останнє оновлення движка було аж у 2013 році, хоча сам сайт датований 2015 им роком. Ось після таких мінусів і подумаєш, а чи потрібен цей Макс?

Друзі, якщо чесно, то про різні CMS можна розмовляти ще довго, але я буду цю статтю закінчувати. Сподіваюся, що зумів розповісти вам найголовніше, ну, а який саме движок для сайту вибрати, звичайно ж, вирішувати тільки вам. Просто сядьте і подумайте, що ви хочете отримати в кінцевому результаті, а потім пройдіться по офіційним сайтам відповідних двигунів і почитайте наявну там інформацію. А якщо у вас залишилися питання, або ви бажаєте мене доповнити, ласкаво прошу в коментарі.

Все, прощаюся з вами до наступних постів!

З повагою, Олександр Бобрин

Поділися з друзями:

Зверніть увагу:

Схожі статті

Ось після таких мінусів і подумаєш, а чи потрібен цей Макс?
IRC (Internet Relay Chat)