Який хостинг краще вибрати для сайту

Всім привіт! Сьогодні ми поговоримо про те, який хостинг краще вибрати для сайту. Цей нескладний на перший погляд питання часто ставить в безвихідь не тільки новачків, а й бувалих веб-майстрів: пропозицій на ринку інформаційних послуг більш ніж достатньо, і вибрати якісний і надійний хостинг з тисячі варіантів буває непросто.

З огляду на, що наш блог розрахований на широке коло читачів і деякі з них тільки починають освоювати мистецтво веб-дизайну, насамперед нагадаємо, що таке хостинг і домен простими словами.

Подібно дому, побудованому з цеглин, інформаційний простір мережі Інтернет складається з веб-сторінок. Веб-сторінка - це текстовий документ в особливому форматі HTML, який містить посилання на певні об'єкти (наприклад, графічні та мультимедійні файли, бази даних, інші веб-сторінки). Інтернет-користувачі переглядають такі документи за допомогою спеціальних програм - браузерів. Кілька логічно пов'язаних між собою веб-сторінок, об'єднаних загальним дизайном, формують веб-сайт. Кожен сайт прив'язаний до певного домену - своєрідного «адресою прописки», за яким сторінки сайту можна знайти в мережі.

Кожен сайт прив'язаний до певного домену - своєрідного «адресою прописки», за яким сторінки сайту можна знайти в мережі

В кінцевому підсумку будь-який веб-ресурс являє собою набір текстових, мультимедійних та службових файлів, які зберігаються на серверах. Технічно це - звичайні комп'ютери з виходом в інтернет. Логічно припустити, що для коректної роботи сайту з сервера повинні володіти могутньою начинкою і безперебійним зв'язком. Обслуговування таких комп'ютерів обходиться дорого, тому широкого поширення набула практика хостингу. Хостинг - вид послуги, при якій компанія-власник «здає в оренду» місце на своєму сервері для зберігання сайту клієнта.

Ряд незалежних сервісів постійно стежать за якістю послуг, що надаються компаніями-хостера. Їх мета - визначити найкращий хостинг і допомогти власникам сайтів з правильним вибором. Не перший рік в незалежних рейтингах лідирує російський хостинг від компанії « Макхост », На якому ми і зупинимося докладніше.

Щоб забезпечувати коректну і безперебійну роботу сайту, хостер повинен відповідати певним вимогам технічного і організаційного характеру. Що це за умови і як на їх фоні виглядає « Макхост », З'ясуємо прямо зараз.

 1. Потужна технічна база.

Потужна технічна база

Технічна база «Макхоста» налічує понад 1000 серверів від виробника Dell, беззастережного лідера галузі. Важливо, що в якості носіїв інформації в серверах Dell використовуються твердотільні накопичувачі (SSD). Ці пристрої, що запам'ятовують поступово витісняють звичні жорсткі диски (HDD). У порівнянні з йдуть в історію «вінчестерами» твердотільні накопичувачі мають ряд переваг, серед яких:

 • менший розмір і вагу
 • безшумність при роботі
 • механічна стійкість
 • висока швидкість читання файлів незалежно від фрагментированности диска
 • низьке енергоспоживання
 • мала сприйнятливість до електромагнітних полів

Перераховані переваги повністю виправдовують використання SDD, незважаючи на порівняно високу ціну цих компонентів.

Сервера «Макхоста» розташовуються в найбільших дата-центрах Москви та Нідерландів. Оснащені безвідмовними системами безпеки і моніторингу, дата-центри забезпечують безперебійну роботу серверів і розташованих на них сайтів. За якість зв'язку серверів з комп'ютерами користувачів відповідає надійна мережа передачі даних з високою пропускною здатністю.

2. Гарантія безпеки даних

Добре організована робота дата-центрів забезпечує ще один важливий фактор: безпека даних. «Макхост» використовує на своїх серверах операційну систему CloudLinux з надбудовою CageFS, яка вкупі з щоденним резервним копіюванням даних забезпечує стабільну роботу сайтів і надійний захист особистої інформації від внутрішніх збоїв і зовнішніх втручань.

3. Різноманітність і гнучкість тарифів.

Різноманітність і гнучкість тарифів

«Макхост» пропонує кілька варіантів хостингу на вибір:

 • Віртуальний хостинг . На сервері розміщується до 1000 невеликих веб-проектів, кожен з яких знаходиться в рівних умовах з «сусідами». Такий хостинг обходиться веб-майстру недорого і не вимагає спеціальних навичок для адміністрування сервера.
 • Виділений віртуальний сервер (VPS). Власник такого сервера може встановлювати і налаштовувати спеціальне програмне забезпечення. Цей варіант підійде для великих сайтів, вимогливих до ресурсів.
 • Виділений фізичний сервер (VDS). У розпорядження користувача видається окремий сервер дата-центру, який можна повністю підлаштувати під потреби клієнта. VDS ідеальний для масштабних проектів з високою відвідуваністю: ігрових сайтів, онлайн-магазинів, новинних порталів, соціальних мереж.

Для кожного виду хостингу передбачено кілька тарифів, що розрізняються між собою технічними параметрами сервера: потужністю процесора і допустимим навантаженням на його ядро, об'ємом дискового простору і оперативної пам'яті. Для різних тарифів існує обмеження за кількістю розміщених на сервері сайтів і підключених до них баз даних.

Рішення будь хостинг вибрати для свого сайту залишається за власником і залежить від його потреб. Для новачків, сайти яких роблять свої перші кроки і не потребують масштабних ресурсах, цілком підійде віртуальний хостинг з мінімальним тарифом. Власникам більших проектів з великою кількістю сторінок і значною відвідуваністю варто задуматися про вибір виділеного сервера - віртуального або фізичного.

Для початківців веб-майстрів, які використовують для створення своїх сайтів популярні системи управління контентом (CMS), «Макхост» пропонує спеціальний CMS-тариф. Власники проектів на WordPress, DLE, 1С-Бітрікс та інших популярних движках отримують в розпорядження більш потужний оптимізований сервер з меншою кількістю «сусідів», що дозволяє отримати 50-100% приріст продуктивності.

Власникам великих проектів «Макхост» пропонує скористатися привілеями тарифу «Преміум». На такому сервері розміщується не більше 10 клієнтів, допускається велике навантаження на ядро ​​процесора, а для вирішення виниклих проблем клієнти можуть скористатися технічною підтримкою на пільгових умовах.

 1. Професійна цілодобова підтримка.

Професійна цілодобова підтримка

Про технічну підтримку компанії варто сказати окремо. Відгуки користувачів, на основі яких формуються рейтинги хостерів, в більшості своїй відзначають високу якість техпідтримки «Макхоста». Фахівці компанії відрізняються професіоналізмом, працюють в режимі 24/7, підходять до проблем клієнтів як до своїх особистих і працюють над їх вирішенням вдумливо і оперативно - таке враження складається після вивчення відгуків клієнтів «Макхоста».

2. Зручна панель управління. Ось так виглядає моя панель на виділеному сервері. На звичайних тарифах, ще простіше. Розберетеся дуже швидко!

Для управління сайтами і послугами хостингу «Макхост» розробив власну адміністративну панель, також отримала схвалення користувачів. Продумана і інтуїтивно зрозуміла панель управління сконструйована таким чином, щоб навіть початківець веб-майстер без зусиль освоїв мистецтво адміністрування сервера.

На цьому можна було б зупинитися, але у «Макхоста» для веб-майстрів припасено ще чимало сюрпризів. Продумана маркетингова політика дозволяє компанії балувати своїх клієнтів приємними знижками і акціями. Значна вигода при одноразовій оплаті послуг хостера за рік, бонуси у вигляді безкоштовного обслуговування і перенесення сайту при переході з іншого хостингу, доменні імена в подарунок, партнерська програма, знижки при покупці платних CMS і SLL-сертифікатів - ось неповний список привілеїв, якими користуються клієнти «Макхоста».

На користь компанії говорить і той факт, що її історія налічує більше 12 років - вельми солідний термін для компанії, що працює в IT-сфері. За цей час послугами «Макхоста» встигло скористатися більше 50000 клієнтів.

Який краще хостинг для сайту? Схоже, на питання, з якого ми починали наш огляд, знайшовся єдино вірну відповідь - це хостинг від російської компанії «Макхост».

Який краще хостинг для сайту?
IRC (Internet Relay Chat)