Яку платформу вибрати для блогу?

Сьогодні на лайфхакери прочитав статтю про вибір платформи для блогу

Сьогодні на лайфхакери прочитав статтю про вибір платформи для блогу. Чесно кажучи, мене вона збентежила навіть не стільки банальної подачею, скільки величезною кількістю різноманітних домислів. Це і зрозуміло, для Лайхакера не завжди пишуть експерти / професіонали, а матеріали повинні з'являтися кожен день. Я вирішив розглянути питання вибору блог-платформи більш докладно, грунтуючись на своєму досвіді. Перший блог я, здається, створив ще років 7 тому і до сих пір цією справою хворію.

Перш за все, перед тим як розглядати головне питання поста, потрібно усвідомити одну важливу штуку.

Всі блоги можна умовно розділити на 2 групи:

- блоги, створені на певній платформі (Livejournal, Tumblr, Medium і т.д.);
- standalone-блоги - ресурси, створені користувачем на базі певної CMS (системи управління контентом) і встановлені на хостинг.

У мене немає певних упереджень, які стосуються вибору між платформою і standalone-системою. Упевнений - варто вибирати систему виходячи з їх ключових особливостей, сильних або слабких сторін. Ідеалу немає.

Блог-платформи

На даний момент я можу виділити 3 популярні блог-платформи, що відповідають сучасним вимогам.

Tumblr || Tumblr.com

Платформа, яка вирізняється своєю простотою і видатним зручністю для користувача. Створити блог, написати текстової або фотопост, змінити оформлення можна в один клік. Багато хто вважає Tumblr чимось середнім між Instagram і Twitter, часто розповідають про те, що ця платформа не призначена для великих постів. Не слухайте цих людей. Тамблер - гнучка система з різноманітними шаблонами і можливістю підключити власний домен. Крім того, платформа швидше нагадує соціальну мережу, де дуже легко, зручно читати і коментувати пости інших користувачів.

Плюси: неймовірна кількість користувачів, що стали б вашими читачами; гнучкість; адаптивність для різних пристроїв; зручні програми для смартфонів і планшетів; вкрай простий і зручний інтерфейс.

Мінуси: скромні можливості в плані Seo-оптимізації як самого блога, так і окремих постів; невелика кількість російськомовних користувачів (кілька тисяч).

Tumblr ідеально підійде для створення будь-якого тематичного блогу. Він безкоштовний, неймовірно зручний. Єдине, що бентежить - немає розширених можливостей для оптимізації контенту. Саме тому відвідуваність може бути не такий великий як хотілося б.

Blogger || Blogger.com

Платформа від Google. Якщо у вас є акаунт на Google, то як і будь-якого іншого користувача є можливість розгорнути блог на Blogger. Це чи не найпростіший сервіс для блогінгу. Зовнішній вигляд, ширина колонок, шрифти - все Кастомізіруйте і видозмінюється. Платформа нагадує своєрідний конструктор, за допомогою якого можна зробити що завгодно. Головний недолік полягає в тому, що сама Google нібито і забула про сервіс. Дефолтні шаблони вже давно застаріли, а знайти нові і красиві досить непросто. Створити по-справжньому красивий і функціональний блог, прикрутити зовнішні модулі (коментування, розшарювання в соц.сети) на основі Blogger здатний тільки досвідчений користувач.

Medium || Medium.com

Мій фаворит серед блог-платформ. Вона відрізняється неймовірною простотою використання. Її можна назвати навіть примітивною: для написання нового посту не потрібно копатися в візуальному редакторі. Форматування тексту і завантаження фото виконується в один клік.
Не буду зупинятися, про Medium я писав в цьому пості ( посилання )

Standalone-системи // WordPress

Ще років 5-7 тому на ринку існували різноманітні системи управління контентом для блогерів. Мій перший блог дуже довго працював на Movable type. Люди користувалися WordPress, Maxsite CMS, Drupal. Ех, золота ера блогинга. Сьогодні такі CMS практично не підтримуються розробниками і єдиною альтернативою залишився WordPress, який активно розвивається. Amblog.ru базується саме на цьому движку.

Що можна сказати про WordPress? Мабуть, це найпопулярніша система для інтернет-проектів. Завантажити, встановити її на хостинг і провести первинну настройку може будь-який більш-менш просунутий користувач. Розробники з кожним апдейтом спрощують інтерфейс, додають цікаві фішки. Йдуть у правильному напрямку. Сьогодні це не просто блог-платформа, а повноцінний конструктор для створення сайтів будь-якого рівня складності. В інтернеті існує величезний ринок різних плагінів, доповнень, розширень, тем оформлення. Чи не система, а свято.

Повертаючись до питання про два типи платформ, ключова відмінність полягає лише в тому, що будь-який матеріал на власній платформі належить саме вам. Все написане і опубліковане на Tumblr або Medium хоча і є вашою інтелектуальною власністю, але безпосередньо залежить від успішності ресурсу. Чи не буде ресурсу, не буде і вашого блогу. Правда такий розвиток подій складно уявити. Подібні сервіси приносять величезний прибуток власникам і просто так припинити діяльність - варіант малоймовірний.

Що можна сказати про WordPress?
IRC (Internet Relay Chat)