Бізнес-блог: як підвищити залученість користувачів

 1. Що таке залученість читачів
 2. 1. Створюйте привертають увагу заголовки ...
 3. 2. ... і утримує увагу вступ
 4. 3. Реалізуйте стратегії збільшення числа передплатників
 5. Кращі способи збільшити число передплатників
 6. 4. Залишайте відповіді на коментарі
 7. 5. Зростайте свою аудиторію за допомогою гостьового постінгу
 8. 6. оживляє контент зображеннями
 9. 7. Розповідайте своїм читачам зворушливі і захоплюючі історії
 10. 8. Використовуйте мультимедійну складову
 11. 9. Плануйте публікації для соціальних мереж
 12. 10. Визначте свою цільову аудиторію
 13. висновок

Ви можете визначити, хороший блог або не дуже Ви можете визначити, хороший блог або не дуже? Хороший блог може похвалитися не тільки високою якістю статей, але і високим ступенем залученості користувачів. Без неї жоден блог довго не протягне. Ваш блог має ці якості?

Ви старанно працюєте, щоб створити контент високої якості, а лидов від читачів не отримуєте? Ви можете звинувачувати в цьому що завгодно, але на ділі, швидше за все, ви просто використовуєте не ті техніки ведення блогу.

Що таке залученість читачів

Залученість користувача - це будь-яка його активність у вашому блозі. Від публікації до публікації рівень залученості відрізняється і залежить від поставлених авторами контенту цілей. І обов'язково відстежуйте результати за допомогою систем аналітики. Якщо ж вас не радують результати метрик, ця стаття для вас. Вона допоможе збільшити залученість читачів в ваш блог.

1. Створюйте привертають увагу заголовки ...

Припустимо, що саме ваш контент шукає цільова аудиторія. Однак якщо у вашій публікації буде нудний і не привертає увагу заголовок, ваш матеріал виявиться неефективним. Більш того, саме заголовок привертає читачів в ваш блог.

Погані заголовки можуть привести до втрати можливого трафіку

Поліпшити заголовки допоможуть діаграми, статистики, питання, ключові слова або неординарний текст, наприклад такий:

Приклад привертає увагу заголовка Приклад привертає увагу заголовка

У наведеному вище прикладі ми не говоримо про якість контенту, а тільки про спосіб залучення уваги.

А ось поради, що стосуються поліпшення якості контенту в заголовках:

 • Статистика і числа: числа ніколи не губляться на тлі слів. Числа - відмінний спосіб створити ілюзію терміновості або показати важливість теми. Так що завжди, коли можна, використовуйте числа в заголовках. Наприклад: «70% працюючих жінок дотримуються цієї дієти. Про причини - нижче в статті ».
 • Задавайте питання: питання підігрівають цікавість читачів. Немає нічого кращого добре поставленого питання, щоб змусити їх прочитати ваш пост і знайти відповідь.
 • Слівця і вирази "на слуху": такі слова в заголовках свідомо привернуть до себе увагу і зародилася обговорення в коментарях. Наприклад, широко відома фраза "Грошей немає, але ви тримайтеся" фактично стала мемом і привертала увагу читачів у всіх сферах більше півроку. По можливості використовуйте трендові фрази і модні слівця в заголовках нарівні з числами і питаннями.

Не забувайте, що заголовок повинен бути коротким і смачним, щоб привернути увагу читача, а також намагайтеся натякнути читачеві на те, що він втратить, якщо не прочитає вашу статтю.

2. ... і утримує увагу вступ

Отже, читач відкрив статтю і збирається її переглянути Отже, читач відкрив статтю і збирається її переглянути. Як зберегти його зацікавленість? Ніщо не розчаровують читача більше, ніж тухла стаття з відмінним заголовком. Завжди пишіть ідеальне вступ, щоб захопити увагу читача з перших слів.

Головний інгредієнт довгої залученості аудиторії в блог - гарне вступ до кожної статті.

Додайте трохи гумору. Звичайно, якщо ви розповідаєте, як вирішити ту чи іншу проблему, обертаючи її в жарт, ви ризикуєте неправильно висвітлити це питання і отримати низьку залученість читачів.

Відмінно працює сторітеллінг. Розповідайте історії з власного досвіду, демонструючи читачеві, що теж побували в його шкурі, і тому має право поділитися досвідом вирішення проблеми.

Перше враження часто залишалася останньою країною. Так що не варто упускати будь-яку можливість. Не обговорюйте те, що читачеві буде складно зрозуміти і не розкривайте всі карти завчасно. Краще поясніть, чим корисна для читача ця стаття, так, щоб їм захотілося прочитати далі.

3. Реалізуйте стратегії збільшення числа передплатників

75% користувачів блогів не повертаються 75% користувачів блогів не повертаються.

Що з цим робити?

Найкраще експериментувати, залучаючи різними способами нових читачів до себе в блог.

Кращі способи збільшити число передплатників

 • Запропонувати безкоштовний тематичний контент в обмін на адресу електронної пошти: електронну книгу, пам'ятку, шаблон або код на знижку.
 • Запропонувати вічнозелений контент. Наприклад, списки кращих інструментів у вашому напрямку діяльності.
 • Використовуйте теплові карти: розмістіть поле підписки на блог саме в тих місцях екрану, де теплова карта показує найбільшу активність користувачів. Ще один спосіб - розмістити поле всередині трафіковий статті.
 • Ефективно працюють тригери: це може бути поп-ап вікно підписки, коли користувач йде з сайту, під час прокрутки екрану, або коли користувач затримується на одній сторінці.

Ці практики будуть особливо корисні, якщо ви регулярно публікуєте нові матеріали.

Ознайомтеся з нашими порадами щодо використання Лендінзі для збільшення числа передплатників.

4. Залишайте відповіді на коментарі

Вкрай важливо відповідати на коментарі, якщо ваша мета - високий рівень залученості читачів. Так ви не тільки будете отримувати відгуки і зворотний зв'язок від читачів, а й пізнаєте їх краще.

5. Зростайте свою аудиторію за допомогою гостьового постінгу

Напевно ви здивувалися, як це допомога іншим блогам може принести користь і вашому Напевно ви здивувалися, як це допомога іншим блогам може принести користь і вашому.

Опублікувати рекламу про інших блогах може бути корисно з багатьох причин. Одні блогери роблять це, щоб отримати зворотні посилання, інші - для поширення свого профілю, а треті, щоб виростити власну онлайн-аудиторію.

Як гостьові пости допоможуть збільшити аудиторію вашого блогу:

 • Завдяки їм, ви налагодите відносини з іншими блогерами.
 • Вони допоможуть вам заробити якісні зворотні посилання, і в результаті ви поліпшите свій результат в пошуку.
 • Завдяки гостьовим постам, ви познайомитеся з новими людьми. Відвідувачі інших блогів познайомляться з вашим профілем і дізнаються більше про вашому бізнесі.

Підшукуйте тематичні блоги з високою авторитетністю в нішах, так чи інакше мають відношення до вашого блогу. Кожен раз, коли ви публікуєте гостьовий пост, ви створюєте нову стежку, по якій до вас можуть прийти нові користувачі. Робити це можна і в соціальних мережах.

6. оживляє контент зображеннями

Оживляє свій блог привабливими картинками. Дослідження показали, що краще і швидше за все обробляється інформація, представлена ​​візуально.

Чому треба додавати зображення:

 • Зображення автоматично роблять ваш контент оптимізованим під SЕО.
 • Зображення роблять ваш контент привабливіше.
 • Оптимізоване зображення може збільшити в кілька разів трафік з пошукових систем.
 • Додавши зображення, ви налаштуєте публіку на більшу кількість расшаріваніє матеріалу.
 • Додавши інфографіку або вертикальне зображення в пост, ви збільшите несвідомий трафік в свій блог з Pinterest.

Отже, покращуйте контент за допомогою інфографіки, графіків або діаграм, скріншотів і фотографій продукції. Зображення змусять користувача провести на сторінці вашого блогу більше часу і оцінити важливість запропонованого вами матеріалу. Підвищити популярність блогу на WordPress можна за допомогою плагінів для створення кращих зображень.

7. Розповідайте своїм читачам зворушливі і захоплюючі історії

Вам так і не вдалося підвищити залученість читачів Вам так і не вдалося підвищити залученість читачів? Можливо, у вас просто не цікавий для читача, нудний контент.

Просто розкажіть читачам захоплюючу історію. Примусьте їх повірити в те, що ви вже стикалися з подібною проблемою. Переконайте їх у тому, що ви знаєте, як її вирішити. Чим міцніше зв'язок між розказаної історією і проблемою аудиторії, тим кращий результат ви побачите.

Єдина причина, по якій ваш блог може бути не цікавий користувачеві, - це контент. Можливо, вашої цільової публіці просто не подобається буквений контент, а може, ви поки не розповіли жодної по-справжньому цікавої історії.

8. Використовуйте мультимедійну складову

Якщо вам важливо, скільки часу користувач проводить на сторінці, використовуйте мультимедіа, щоб залучити клієнтів. Особливо гарні відео. Спостереження показують, що саме відео змушує читача поводитися в блозі активніше.

Відео легко зрозуміти. І користувачі, які переглянули відео від початку і до кінця, найімовірніше послухають заклик до дії і зроблять те, про що їх просять.

Ще один відмінний спосіб залучити активну публіку в блог - аудіозаписи. Багато блоги переходять на подкасти. За результатами багатьох досліджень видно, що аудіо трохи виграють на тлі текстового контенту.

9. Плануйте публікації для соціальних мереж

Можливо, ви вже расшарівать статті зі свого блогу в соціальних мережах, але дуже ймовірно, що робите ви це неправильно Можливо, ви вже расшарівать статті зі свого блогу в соціальних мережах, але дуже ймовірно, що робите ви це неправильно. Що має найбільше значення для маркетингу в соціальних мережах? Правильний час публікацій в соціальних мережах, ось що.

Щоб дізнатися більше, прочитайте статтю , В якій ми розповідаємо про кращий час публікації постів в різних соціальних мережах і даємо розгорнутий шаблон контент-плану.

На що звернути увагу:

 • Частота публікацій в соціальних мережах. Багато публікацій не зашкодить вам, але не завалити читача інформацією. Публікуйтеся не рідше одного разу в день, щоб зберегти залученість користувачів. Ваш аккаунт повинен залишатися живим.
 • Спілкування з клієнтами. Відповідайте передплатникам на питання, згадки вашого профілю, коментарі і т.д.
 • Планування постів в соціальних мережах. Плануйте час публікацій. Ваше завдання - з'явитися в стрічці передплатників в ті години, коли в мережі є жвава публіка.
 • Оформлення поста. Будь-який матеріал буде цікавіше, якщо розповісти до нього коротку історію, підібрати мотивуючу цитату, зображення або відео. Так ви збережете користувачів зацікавленими та активними.
 • Заходи підвищення соціальної активності. Влаштовуйте розіграші та конкурси для того, щоб мотивувати користувачів расшарівать ваші публікації і збільшувати підсумкове кількість ваших передплатників.

10. Визначте свою цільову аудиторію

Багато топові маркетологи не добилися успіху просто через те, що не визначили вчасно цільову аудиторію. Нас цьому вчать з дитинства: «Постав мету і йди до неї, щоб домогтися чогось у житті». Те ж правило працює і тут. Потрібно працювати на благо цільової аудиторії, щоб підвищити її залученість і збільшити продажі.

Однак працювати на благо цільової аудиторії неможливо, поки ви не визначите свою.

Як визначити свою цільову аудиторію і правильно взаємодіяти з нею:

 • Почніть з опитувань та голосувань або використовуйте спеціальний віджет для бічній панелі.
 • Користуйтеся інструментами аналітики, наприклад, Google Analytics.Только так ви отримаєте найбільш вірну інформацію про цільову аудиторію, отримавши дані за ключовими словами і URL-адресами, які збирають більше трафіку.
 • Читайте Q & A сайти (питання-відповіді). На них можна знайти масу ключових слів за різними запитами, а також дізнатися «гарячі» теми, за якими можна створити хороший контент в формі навчалок, гайдів або запропонувати вирішення проблеми.
 • Шукайте форуми і співтовариства однодумців, щоб вибудувати взаємини з цільовою аудиторією.

висновок

Підведемо підсумки. Сфера блогинга завжди вимагає рухливості, причому зміни обов'язково повинні відповідати смаку читачів.

На що варто звернути увагу, щоб ваш блог привертав увагу користувачів і не залишав їх байдужими:

 • Створюйте привертають увагу заголовки ...
 • ... і утримує увагу вступ
 • Реалізуйте стратегії збільшення числа передплатників
 • Залишайте відповіді на коментарі
 • Зростайте свою аудиторію за допомогою гостьового постінгу
 • Оживляє контент зображеннями
 • Розповідайте своїм читачам зворушливі і захоплюючі історії
 • Використовуйте мультимедійну складову
 • Плануйте публікації для соціальних мереж
 • Визначте свою цільову аудиторію

Ваш блог має ці якості?
Ви старанно працюєте, щоб створити контент високої якості, а лидов від читачів не отримуєте?
Як зберегти його зацікавленість?
Що з цим робити?
Що має найбільше значення для маркетингу в соціальних мережах?
IRC (Internet Relay Chat)