Частина 2: Особистий медіабрендів

 1. The Wall Street Journal і «Дзеркало тижня», BuzzFeed і «Ехо Москви», Мустафа Найєм і Артемій Лебедєв...
 2. Comsilium
 3. сміттєвий період
 4. Найцікавіше
 5. якість
 6. рецензенти
 7. послуги
 8. ніші
 9. структура
 10. власність
 11. Перехресні стежки
 12. Спільнота

Частина 1: Нова журналістика

The Wall Street Journal і «Дзеркало тижня», BuzzFeed і «Ехо Москви», Мустафа Найєм і Артемій Лебедєв - це не просто газети, сайти або персони - це бренди.

Раніше на формування і розкручування бренду були потрібні роки і мільйони. Нині чарівний тінейджер може за півроку залучити на свій відеоблог мільйон передплатників.

- Мережеве середовище не надає так вже й багато можливостей відрізнятися - будь-яка медиатехнология в інтернеті копіюється, будь-який контент відтворюється протягом секунд, будь ексклюзив перестає бути таким в той момент, як виявляється пошуковим запитом, - пише Василь Гатов, медіа-аналітик і журналіст, в статті « майбутнє журналістики ». - Отже, в мережевій журналістиці особливу цінність набуває саме цінний бренд, до якого сформована лояльність споживача, який викликає довгострокове довіру і з яким у споживача встановлюється осмислена, персоніфікована зв'язок.

Журналісти все частіше починають замислюватися про створення особистого сайту, веденні блогу чи групи в соцмережах. Ділова журналістика є найбільш перспективним напрямком у розвитку авторського бренду.

Журналіст, як правило, оглядає в газеті чи журналі кілька тем, в яких з часом починає орієнтуватися на рівні фахівців. Занурюючись в бізнес у оглядача з'являються виходи на господарів, топ-менеджерів і піарників провідних компаній. Тобто на людей, які безпосередньо займаються розподілом рекламних бюджетів. Тому журналісту, який протягом декількох років став докою в якомусь напрямку бізнесу, заробив позитивну репутацію у експертів, а також зібрав колекцію потрібних візиток, - гріх не скористатися потенціалом інтернету для створення і просування власного тематичного сайту.

У найближчі роки основним трендом в журналістиці стане формування авторами власних медіабрендів. Це дозволить журналістам не тільки еволюціонувати з найманих робітників в підприємці, а й зробить їх по-справжньому незалежними авторами.

Comsilium

Цей проект створений для того, щоб допомогти як досвідченим, так і початківцям журналістам, причому не тільки «діловим», вибудувати власні бренди.

Безумовно, можна було б з головою кинутися у вир Мережі і почати вивчати HTML, встановлювати на хостинг WordPress і, звичайно ж, шукати рекламодавців. Але я пропоную розтягнути це «задоволення» на кілька більш логічних, як мені видається, і менш витратних етапів.

сміттєвий період

Журналісти для своїх видань народжують статті, для написання яких беруть множинні інтерв'ю. Наприклад, я при написанні 10 тис. Огляду будь-якого ринку для тижневика «Бізнес» отримував інформацію (іноді вельми об'ємну) від 4-7 експертів. Однак в опублікованому тексті використовується лише невелика частина з відповідей спікерів - решта йде в корзину. До того ж в нинішні часи стало звичайною справою, коли редакції з різних причин відмовляються публікувати замовлені у авторів статті.

Почати нашу співпрацю можна з опублікування на Comsilium текстів, які знаходяться у вашій «сміттєвому кошику». Наприклад, відповіді експерта на питання, які ви задавали при підготовці ринкового огляду або тенденції, можна без праці перетворити в інтерв'ю і опублікувати на Comsilium.

Однак спочатку:

 • перевірте унікальність тексту. Іноді піарники використовують одні і ті ж коменти керівників при співробітництві з декількома виданнями. Я виставлю лише тексти, оригінальність яких більше 70%. Для перевірки на плагіат використовую text.ru ;
 • надішліть текст на узгодження, з проханням прислати фото спікера і кілька оригінальних (не засвітитися в інтернеті) тематичних картинок про компанію і ринок;
 • потім узгоджений текст і фото надішліть мені на електронку . Я підготую статтю (перевірю ще раз унікальність тексту і фото, дам рекомендації щодо поліпшення, оптимізує для пошукових систем), зверстати і викладу на сайт ваш продукт, відроджений з брухту

Як показав мій досвід, беруть інтерв'ю з полюванням погоджуються на додатковий промоушен навіть на маловідомих сайтах (див. Рубрику « інтерв'ю »). При цьому зазвичай встановлюють посилання на інтерв'ю на корпоративних ресурсах, а також самостійно расшарівать текст в соцмережах.

Використовуйте Comsilium в якості пробної майданчики і як тимчасове сховище своїх текстів. На відміну від традиційних видань я не претендую на передачу авторами яких-небудь інтелектуальних прав Comsilium. Коли ви обзаведетеся особистим сайтом, то я за першою вашою вимогою (якщо ви єдиний автор) видалю всі записи і / або перенаправлю за допомогою 301 редиректу читачів і пошукові системи на сторінки нового ресурсу, що дозволить вашим текстам зберегти рейтинги і позиції в пошуковій видачі.

Що це дасть Comsilium?

Будь-якому мережевому ресурсу потрібно напрацювати позитивну історію у пошукових систем. Пошуковики поки не навчилися розпізнавати якість і корисність тексту для читачів (якщо навчаться, то журналісти стануть не потрібні;), тому скомпільовані на швидку руку тексти не викликають у них нападів алергії. Але пошуковики люблять оригінальні тексти в великих кількостях, за що нагороджують сайти підвищенням рейтингу. Об'єднавшись на цьому майданчику з іншими авторами, ви спільними зусиллями утворите безперервний потік унікального контенту, що допоможе як вашим, так і статей інших авторів, через якийсь час, займати більш високі позиції в пошуковій видачі.

До того ж я планую залучити до проекту інвесторів. А без команди журналістів, які повірили в проект, знайти фінансування буде вкрай важко.

Найцікавіше

Після першої публікації я відкрию вам доступ в адмінку сайту і ви самостійно будете верстати, публікувати і вдосконалити свої тексти ... а також зможете вставляти в тіло статті рекламні блоки від Google AdSense , РСЯ та інших рекламних служб або фірми, яка захоче розмістити банери або стати спонсором статті.

Реклама на Comsilium буде диференційована на 2 сегменти: зовнішня і внутрішня.

Внутрішня - рекламні вставки, які буде встановлювати виключно автор всередині свого тексту.

Для цього журналістові потрібно лише буде зареєструвати аккаунт на якісної рекламної майданчику (AdSense, РМЯ) і встановити в тілі статті відповідний код (див. « Google AdSense - реєстрація, вхід ... »). Також ви зможете заробляти на встановлених всередині тексту спонсорських банерах і нативной рекламі.

Весь дохід від внутрішньої реклами буде належати тільки автору

Однак рекламу на сайті можна буде розміщувати тільки після 1 січня 2017 р

Зовнішня - рекламні банери, які буде встановлювати Comsilium на зовнішніх блоках сторінки - шапці, сайдбарі, підвалі.

Дохід від зовнішніх рекламних блоків, розміщених на авторській сторінці, буде розподілятися так:

 • 40% - автор
 • 30% - Comsilium
 • 30% - фонд стимулювання якості

якість

На наступному етапі ви повинні стати каталізатором переходу від нагромадилося кількості до нової якості.

Щоб роздобути грошових рекламодавців необхідно спочатку залучити на ваші сторінки специфічну аудиторію - потенційних споживачів. А для цього потрібен якісний контент, який містить максимум інформації в мінімальному обсязі тексту.

Я впевнений, що потенційних покупців зацікавлять концентровані, в серії грамотно облінкований матеріалів, знання про товар, найбільших виробників та імпортерів, рівні ринкової конкуренції, всілякі способи обману споживачів та інших підводних каменях. Нові формати ділової журналістики - ключове дослідження і матричний метод - дадуть читачам ці знання, а журналістам допоможуть збільшити продуктивність своєї праці (див. « Знання сила »).

Для створення якісного інформаційного продукту недостатньо зусиль одного журналіста.

 • Необхідні художники, які перетворять сухі цифри статистики в майстерну інфографіку;
 • потрібні фахівці, що мають досвід пошукової оптимізації та розкрутки статей в соціальних мережах, форумах, спеціалізованих блогах;
 • не обійтися без рекламників, які не тільки будуть шукати спонсорів, а й зможуть максимально ефективно налаштувати функціонал програматики

Автори зможуть оплачувати роботу цих фахівців з особистого фонду якості.

рецензенти

У традиційних виданнях гонорар автора залежить від кількості тексту в статті. Тому журналіст матеріально зацікавлений залити до статті якомога більше «води», «вимаківать» яку покликаний редактор.

Які співпрацюють з Comsilium автори повинні усвідомлювати, що їх заробіток повністю залежить від ділових людей, які повернуться до нас і рекомендують сайт знайомим, якщо отримають якісний продукт. Для видачі на гора висококласної статті необхідно, щоб текст перед публікацією перечитав інший журналіст і / або ринковий експерт.

У нас тексти будуть вичитувати НЕ редактори, які ріжуть і додають відсебеньки, а добровільні рецензенти. Переглядачі будуть давати авторам лише рекомендації щодо поліпшення структури і інформативності тексту, а також оцінювати матеріал.

На Comsilium зміни до статті вносить тільки автор!

Рецензентом може стати будь-який учасник проекту.

Рецензента (ів) вибирає автор. Якщо ви хочете стати рецензентом або знайти помічника, який допоможе відшліфувати текст, то це можна зробити тут.

Статті будуть оцінюватися по 5-ти бальною шкалою. Якщо рецензент ставить «2» - стаття не публікується і переписується автором з урахуванням порад. Кожна наступна вичитування буде оплачуватися додатково.

Заплатити рецензента можна буде з особистого фонду якості

послуги

Так як поки ніякого фонду ще немає, то на старті проекту всі ці функції буду виконувати я - ваш покірний слуга.

Послуги платформи в себе включатимуть:

 • розміщення ваших статей на сайті;
 • установка ваших рекламних блоків в ваших статтях;
 • допомога при підписанні договорів з рекламодавцями (після юридичного оформлення цього проекту);
 • бухгалтерське обслуговування

Такий формат співпраці дозволить вам - не витративши ні копійки на купівлю домену та хостингу, не витративши ні хвилини часу на вивчення мов програмування, розробку, інсталяцію та обслуговування сайту - протестувати ідеї на читацьку аудиторію, «промацати» експертів (майбутніх рекламодавців), виміряти потенціал різних ринків і трохи заробити.

До речі, в 2010 р програмісти намагалися виростити на субстраті Силіконової долини журналістський стартап NewsTilt . На сайті NewsTilt опублікували свої статті володарі Пулітцера і Еммі. Однак вже через 2 місяці після старту цей багатообіцяючий проект був закритий (див. « Історія невдалого журналістського стартапу NewsTilt »). Основна причина провалу, на мій погляд, полягала в тому, що в команді стартапу не було жодного журналіста - такий ось парадокс.

ніші

Розпочинаючи співпрацю з Comsilium, я б рекомендував, завчасно планувати «автономне плавання» вашого бренду. В першу чергу це стосується вибору ринкових ніш і структури майбутніх сайтів.

Найчастіше робота старих і більшості нових медіа будується за принципом пріоритету кількості над якістю. Основна мета редакцій - максимальна кількість переглядів, адже від цього, як вважається, залежить «вага» ресурсу в очах рекламодавців. Тому зазвичай сайти ділових медіа нагадують смітник мало структурованих статей, які служать для задоволення інформаційного голоду максимальної кількості «різношерстих» споживачів.

Я вважаю, що не потрібно гнатися за примарним кількістю (див. « Чому тематичні сайти прибутковіше? »). Конкурувати з сайтами, які давно працюють в інтернеті і присвячені великим ринкам або секторам економіки, можна і потрібно, але використовувати для цього доцільно не лобовий штурм, а партизанську тактику.

Знайдіть порожню нішу, освойте там, будьте міцні і вже потім починайте розширюватися, маючи за плечима досвід розкрутки, а за спиною оснащену сучасними інструментами цитадель.

Шукайте не стільки ринки (хоча вільних ринків предостатньо), а порожні ніші на стику галузей, а також незадоволені споживчі групи.

На просторах рунета існує кілька десятків сайтів, присвячених будівництву. В Україні досить активно розвивається сільське господарство, і є достатня кількість агросайтов. Але немає жодного ресурсу, що спеціалізується на аграрному будівництві, у якого, безумовно, є своя специфіка. Але фермери і власники середніх господарств (великі можуть найняти фахівців) слабо розбираються в будівельних технологіях, хоча активно будуються. Тому я і вирішив розвивати мій сайт «Агробуд» ( agrobuilding.com ) Саме в цьому напрямку.

Ще приклад: існує багато сайтів з кондиціонування і вентиляції. Але немає ресурсу, який би допомагав власникам невеликих бізнесів вибрати найбільш підходяще для їх приміщень обладнання.

Заповнивши цю прогалину ви отримаєте «цінний бренд, до якого сформована лояльність споживача». Саме такі читачі будуть цікаві рекламодавцям, стануть постачальниками якісного і безкоштовного контенту для вашого ресурсу, а також допоможуть зробити пролом в обороні «монстрів» - переманити аудиторію іменитих сайтів-конкурентів.

Хотів би попередити, що заробити хоч трохи нормальні гроші на одному, навіть дуже відвідуваному тематичному сайті навряд чи можна. Швидше за все, для забезпечення середнього рівня достатку потрібно розкрутити не менше 3-4 якісних сайтів. Тому спочатку виберіть кілька ринкових напрямків, які починайте поетапно розвивати.

Кілька рекомендацій:

 • вибирайте ринки, які активні в різні пори року;
 • диверсифікуйте по галузях - їсти і вивозити сміття потрібно регулярно, а будувати будинки або подорожувати за кордон навряд чи будуть масово в кризові часи.

структура

Структура рубрик більшості ділових сайтів «злизана» з паперових аналогів і не пристосована для пошукових систем. Наприклад, як ви думаєте, про що стаття, адреса якої виглядає ось так:

http: /www.business.ua/companies/Suhoy_ostatok-263604/

а так:

http: /agrobuilding.com/buildings/granary/modernizatsiya-elevatorov

По суті, це одна і та ж стаття, тільки на своєму сайті я оптимізував текст і картинки для пошукових систем, а також додав фрагменти, які вирізав редактор «Бізнесу» (причому в статті на сайті «Бізнесу» не вказано моє авторство, що є порушенням договору). А тепер вбийте в гугловських пошуковий рядок «модернізація елеваторів».

Гріш ціна якісного контенту, якщо його складно знайти. В якості основи для структуризації рубрик цього сайту я пропоную використовувати «Статистичний класифікатор продукції» СКП-2011 (Див. На сайті Держстату ). Над складанням класифікатора працювали провідні світові експерти в галузі статистики, так як СКП-2011 гармонізований з європейським СРА-2008. Тому цілком логічно використовувати цей досвід для рубрикації Comsilium.

Також на сайті буде альтернативна система рубрикації, яка дозволить авторам створити і відшліфувати структуру особистих сайтів, а в майбутньому без праці перенести особистий контент на свій майданчик.

У сміттєвий період ви можете складувати свої статті в папці, яка буде мати вигляд

http: /comsilium.com/your_ name /

Тоді ж ми спільно вирішимо, в яких рубриках основної структури (за Класифікатором) будуть розміщуватися ваші статті.

Після того як ви визначитеся з майбутніми ринковими напрямками, логічно буде сепарувати матеріали по різних папках

http: /comsilium.com/your_ name / your_ site1 /

http: /comsilium.com/your_ name / your_ site2 /

Авторська структура буде закрита від пошукачів, так як вони не люблять дубльований контент, але будь-який користувач Мережі буде її бачити. При бажанні ви можете приховати від користувачів інтернету свої папки.

власність

Випробувавши ідеї на Comsilium можна приступати до створення особистого сайту.

Саме ВАШОГО сайту, а не псевдо вашої групи в FB або LinkedIn, сторінок в ЖЖ або Blogger. Мало не щодня надходять повідомлення про блокування або закриття акаунтів або груп , Які «власники» розвивали не один рік.

Якщо ви вибираєте ім'я користувача або аналогічний засіб ідентифікації для свого облікового запису або Сторінки, ми зберігаємо за собою право видалити або ПЕРЕДАТИ ПРАВА на його використання за НАШОМУ розсуд
Розділ 4. Пункт 10 Користувальницької угоди FB

Правда тут варто уточнити, що єдиною власністю в інтернеті є навіть не сайт, який без проблем копіюється, а домен . недавня історія з доменом hromadske.tv є дуже показовою.

Повноцінно розвинути особистий бренд можна тільки на зареєстрованому на себе доменному імені - фактично це і буде вашим брендом. А соцмережі та інші платформи (блоги, форуми, месенджери і т.д.) обов'язково потрібно використовувати, як додаткові інструменти для залучення нових читачів і розкрутки вашого сайту.

Щоб зареєструваті на 1 рік домен имя в зоне .com вам Знадоби около $ 12. Дотком Ідеально Підходить для сайту ділової спрямованості, но є найпопулярнішою зоною в інтернеті, тому практично всі Гучні імена Вже або Використовують, або продаються спекулянтами. Так домен PrivateJet.com в 2012 р був проданий за $ 30,1 млн.

Незважаючи на високу конкуренцію на доткоми, все ж можна знайти класні назви для вузькоспеціалізованих сайтів. Витративши декілька годин на пошук доменного імені ви придбаєте не тільки повагу у пошуковиків, але і зможете зареєструвати на сторонніх ресурсах (соцмережах, поштових сервісах, в інших доменних зонах і т.д.) акаунти з тим же або дуже схожою назвою.

Перехресні стежки

Після того як ви придбаєте доменне ім'я ви опинитеся на роздоріжжі у віщого каменя, на якому написано:

 • Ліворуч підеш - самостійно займаєшся сайтостроительства і розкручуванням проекту
 • Направо підеш - Comsilium віднайду

У першому випадку будьте готові витратити не менше місяця життя на отримання знань і їх втілення, а також на виправлення різних програмних багів. При інсталяції моїх сайтів на WordPress я користувався уроками WPcreate.ru. Також доведеться зробити додаткові грошові вливання - хостинг, шаблон теми для CMS і т.д. (Див. « Як створити сайт з нуля? Покрокова інструкція та вартість робіт »). Нагородою буде - улюблене, але примхливе «дитя», повна незалежність і безцінний досвід.

Якщо ж ви вирішите продовжити співпрацю з Comsilium, то протягом доби після реєстрації домену у стороннього хостера, ви безкоштовно отримаєте 1 Гб місця на сервері і готовий до наповнення контентом сайт, який буде працювати на стандартній для всіх сайтів проекту вордпрессовской темі.

 • Зараз я використовую тему Sapor (Мрія мінімаліста :)
 • Через два тижні я почну заповнювати сайт моїм і, сподіваюся, вашим контентом, використовуючи тему Merlin (На її шаблонах працює Агробуд )
 • Надалі буде розроблена власна платформа.

Наповнювати контентом і рекламою особистий сайт будете виключно ви, а програмісти Comsilium забезпечуватимуть лише технічну підтримку. Без вашого дозволу ніяких рекламних блоків від Comsilium на вашому сайті не буде.

налаштувавши бекап , Ви зможете в будь-який момент і без повідомлення Comsilium перенести ваш сайт на новий хостинг і отримати абсолютно незалежний ресурс. Але в цьому випадку ви будете змушені самостійно обслуговувати сайт.

Спільнота

Корпорації приходять на зміну державам,
і з цими корпораціями можуть конкурувати
лише самоорганізовані спільноти
Сергій Дацюк

Comsilium - це платформа, на якій журналісти зможуть не тільки розмістити свої тексти і отримати прибуток від реклами, але і знайти колег, об'єднавшись з якими зможуть створити, наприклад, консалтингове агентство, а також підібрати партнерів (художників, верстальників і т.д.) для свого проекту.

Зараз в журналістиці час першопрохідців, а спільноти допоможуть піонерам поділитися з колегами унікальним досвідом і знаннями. Розвиток партнерських взаємин дозволить авторам працювати ефективніше.

Що говорити про окремі авторів, якщо навіть найбільші ЗМІ стали об'єднаються в співтовариства, щоб конкурувати з Google і Facebook, які контролюють поширення 85% всієї реклами в інтернеті (див. « ЗМІ об'єднуються для боротьби з інтернет-гігантами »).

Саме професійне співтовариство має виробити правила поведінки і умови співпраці учасників проекту Comsilium. Я ж отримаю зворотну дію, котра допоможе мені скорегувати дії і знайти нові ідеї для розвитку Comsilium.

Союз авторів, що описують множинні ринки, сформує ресурс, який дозволить читачам в одному місці за мінімальний час знайти потрібну інформацію і створить унікальне полотно економіки країни.

Однією з майданчиків цього проекту стане «Діловий дискусійний клуб» - форум для підприємців. Завдання майданчики - зв'язати В2С- В2В-продавців з клієнтами. На відміну від сайтів, які присвячені певній тематиці або ринку, цей форум об'єднає фахівців з різних областей економіки.

Згодом Клуб згуртує підприємців в співтовариство, яке оперативно та потужно зможе реагувати на деструктивні дії фінансово-промислових груп, чиновників і силових структур. Підприємці зможуть поставити оцінку новому законопроекту або постанови Кабміну. Такий рейтинг, складений експертами з різних ринків і галузей, стане одним із джерел зворотного зв'язку бізнес-спільноти з чиновниками і законодавцями.

Євген Шаповал

Що це дасть Comsilium?
IRC (Internet Relay Chat)