Дурні, дороги і Міністр Інфраструктури

Ще раз зустрічалися з Міністром Інфраструктури Володимиром Омеляном
Ще раз зустрічалися з Міністром Інфраструктури Володимиром Омеляном.
Як завжди, щоб не плодити однакових звітів, я буду писати про те, що питав і про те, що зачепило з рассказаного міністром.

Треба відзначити, що в цей раз ми поставили абсолютний рекорд - зазвичай нас обливають лайном після написання звітів, а в цей раз облили заздалегідь. Втім, без оглядки на явну неадекватність багатьох критиканів, що реагують на відвідування блогерами чиновників як шизофреніки на падіння тиску, в цей раз міністр сам викликав раптове падіння тиску, спершу написавши простий про атакуючих його платних блогерів (від 2000грн за поганенького), і тут же проголосив блогерів в гості. Очевидно, що від такого контрасту і так зношені сфінктери у багатьох не витримали і гавно залило весь інтернет. Втім, йому не звикати 🙂

Гаразд, то був ліричний вступ, а тепер - власне, про що хотілося б розповісти.
Омелян цього разу був зовсім інший. Я б сказав - Омелян-переможець, він мені навіть здався вище ростом.
Але тему Укрзалізниці я не сильно хочу чіпати - думаю, її розкриють інші учасники, а моя думка - говорити рано.
А ще я боюся, що мало що Поміняти в УЗ, поки той, з кого Прем'єр питає за її роботу, тобто міністр, не матиме повноваження звільнити або призначити її главу. А поки 1) Прем'єр призначатиме голову УЗ, а питати з Омеляна і 2) Глава УЗ матиме принципові розбіжності з міністром, нічого не буде. Про 1) розуміють всі, хто коли-небудь мав справи з підпорядкованістю, про 2) можете згадати - поки в країні Президент і Прем'єр не почали працювати в одній упряжці - була херня. Так і тут - будуть топтатися на місці і винен в цьому - Гройсман, який, як і Порошенко схильний всім рулить сам, через своїх людей. Без нормально вибудуваної схеми підлеглості і повноважень, відповідальності та звітності нічого не працює, як не їде машина з неправильно встановленими шестернями в коробці передач. І ось ще прохання - не пишіть мені про ефективного менеджера Бальчуне, який прийняв УЗ з сохою, а залишається з ядерною бомбою і знищили при цьому 15% населення зі збитками, а залишили з прибутком, "просто" піднявши на 15% тарифи.

Ось, знову цілий абзац на те, про що зовсім не хотів писати, ну да ладно.
Перед появою міністра нам роздали презентації "Drive Ukraine 2030" та у нас був час їх вивчити. Нас попросили не розголошувати вміст, тому можете вважати, що вам пощастило - рівень мого ахеренія в міру читання просто зашкалював. І від того як це все прив'язано, і від того, куди ми хочемо йти і чого хочемо досягти аж до далекого 30-го. На місці міністра я б серйозно переглянув компетенції людей, які йому це підготували. Втім, голосом міністр пояснив, що це типу якщо враховувати поточну швидкість реформ, все можеть бути набагато швидше і таке інше. Але розмови розмовами, а захищати в Кабміні Омелян буде саме цю презентацію.

Що запам'яталося з розказаного міністром.
Що запам'яталося з розказаного міністром
Його методи, які він бачить - це прітізація, інвестиції та страхування.

Потужний розвиток авіації - 50 аеропортів, з яких до 5 міжнародних, доступність від будь-якої точки до а / п не більше години.

Розвиток ж / д і перехід на європейську колію (привіт Московін). Якщо хочемо поїзда понад 200 км / год, то треба для них будувати окремі лінії. Сюрприз для наших напівграмотних північних сусідів - в нормальних країнах вантажі і пасажири їздять по окремим коліях. Тому ніякого переходу на євроколію не буде, але нові шляхи для швидкісних пасажирських поїздів логічно будувати під євроколію. Всі матеріали - шпали, рейки, стовпи, дроти, паркани будуть виготовлятися в Україні, що ще раз підстьобне економіку. Як складів будуть закуповуватися українські Тарпани, причому планується виділити для цього 100 млн з відібраних у Януковича. Час в дорозі Київ-Одеса планується 2 години. А от заміна складу приміських електричок планується на б / у склади з Німеччини. Луганського заводу більше немає і виготовляти їх нам поки ніде. Лагодити і модернізувати там уже нічого - вони застаріли морально. Як я зрозумів, то ж стосується і заміни вагонів звичайних поїздів.

Розвиток річкового транспорту - собівартість нижча в рази від ж / д і авто.

Розвиток електротранспорту. Не менше 50% міського пастранса - електро. Уже зараз закуповуються комбіновані тролейбуси, які можуть проїхати до 15 км без проводів, що, наприклад, дозволить використовувати їх в центрах міст не спотворюючи його проводами. Будівництво мінімум двох заводів з випуску електромобілів. Повне звільнення від будь-яких платежів і податків ввезення електромобілів - на 5 років, запчастин до них - на 10 років, виробництва - на 15 років.

Далі ми підемо по моїй улюбленій темі - автодороги і організація дорожнього руху. І тут є над чим посумувати.
На перший погляд все красиво. Планується 10 концесіонних автобанів, створений Фонд гарантованого фінансування доріг - 100 млрд. Перший рік, 50 млрд - кожний наступний. Зараз 50% недофінансування (тут я не зрозумів - адже у нас там вже зароблено в бюджеті більше плану на шалені мільярди?). Місцеві дороги будуть переводити на відповідний місцевий рівень. З одного боку - правильно. З іншого боку все, хто їде по місцевих дорогах будуть залежати від того, кого вибрали місцеві громадяни. З третього боку - а чого там немісцевого взагалі їхати? На існуючих дорогах буде разом з ремонтом впроваджуватися система нульовий смертності - обладнані переходи, відбійники, клумби з круговим рухом при в'їзді в населений пункт і так далі. З перспективою перейти в містах на 50 км / ч.

Власне, свій велике питання до міністра я почав саме з цього. Клумби при в'їзді, корость 50 км / год це все добре. Але ми ж просто станемо в пробках. Чому в Європі в великих містах 50 км / год (30 км / год поправив мене міністр, та хоч 20, подумав я - так, в Європах і таке є, по-перше у нас часто видають ці знаки на місці виїзду на те, що там всюди так, по-друге не принципово і ось чому) так ось чому? Тому що, це швидкість в спальних районах (у них це щось типу Печерська або Липок) - багато будинків, вузькі вулички. Там і не треба їхати швидше. Але через 10 хвилин ти вискакуєш на автобан, проїжджаєш по ньому до іншого кінця міста і знову 10 хвилин їдеш 50 км / год. Чи не напружує взагалі. А ось їхати 50 км / год по проспекту Перемоги - як-то нерозумно. Тому треба або привести дороги в місті до європейської схеми, або придумати щось інше. У нас же як - по стандартам 60-х років минулого століття у шляховиків на все дві відповіді - поставити обмеження швидкості або світлофор. Добре за 23 роки з пріоритетом на круговому русі розібралися. Омелян сумно прокоментував, що я перший, який розуміє, чому це правильно. Я б тих профільних "фахівців", хто не розуміє, звільняв би нахер. У нас в Києві відсотків 40 світлофорів можна сміливо замінювати на "клумби", економлячи на світлофорах. А у нас замість цього на широких магістралях ставлять дросельні світлофори. Знаєте що це? В Європі теж не знають вже - це щоб багато машин не приїжджало на розв'язку, ми не розв'язку продумаємо, ми світлофор поставимо з псевдопереходом від одного паркану до іншого. Міністр заперечив, було, що розв'язки переробляти дорого, а ось проспект Перемоги добре ж зробили, так? Довелося сумно сказати, що на проспекті асфальт покладений нормально, так а все інше - знову 60-е роки. Ні нормальних смуг розгону, нічого іншого ... А розв'язки ... багато щоб переробити потрібно просто мізки докласти, а грошей - мінімум. Взяти хоч убогу ідею розв'язки на метро Позняки - хоча є європейські схеми, які дозволяли зробити дешевше і краще, та ще й парковку для автобусів організувати. Тут міністр не витримав і відправив мене до Кличка - мовляв все що в місті - не його. Довелося йому нагадати, хто розробляє стандарти і супутні документи. Омелян сумно зітхнув і обіцяв подивитися.

Омелян сумно зітхнув і обіцяв подивитися

Чесно кажучи сумно. Авіа, ж / д - це все потрібно і ніхто не заперечує. Але автодороги - це те що вже роблять і треба тільки додати трохи мізків, щоб зробити добре і потім не переробляти. Понаставити в'їзних клумб і знаків (30) багато розуму не треба. Тільки ось сенсу рівно нуль - як не став камер, народ буде просто порушувати, збивати камери і так далі - тому що їхати треба. Тому що працює тільки сукупність умов - як не притулятися картину картину до стіни, якщо не забив цвях - висіти не буде. Тупе зниження швидкості - це карго-культ якийсь. Не кажучи вже про те, що в ЄС немає "синіх" і "білих" населенок, а згідно ПДР швидкість до загальноміської по країні треба знижувати в зоні дії знаку "Щільна забудова". Так, можна їхати 50 км / год по місту не напружуючись взагалі - якщо для цього є зелена хвиля як в Барселоні, або замість світлофорів - круговий рух. Якщо ти майже не гальмуєш, то і при 50 км / ч ти за півгодини проїдеш 25 км - цілком нормально. І не все треба брати з Європи. Можна подивитися, кк це зроблено в Ізраїлі, де майже немає поворотів наліво на зелений для зустрічки і поворот направо майже завжди виділеній смугою і без світлофора. Давайте згадаємо, що в багатьох країнах поворот наліво робиться з правого ряду (для попутних і зустрічних - червоний, пішоходи йдуть на переході за перехрестям) - є купа сучасних ідей - не можете придумати свого, беріть їх. А світлофори і розв'язки лист конюшини - з цією спадщиною нічого нового ми не побудуємо, на жаль.

Hasta la próxima, amigos!
Así que venceremos!

Ще мої майданчики:
https://t.me/askaternoy - мій канал в Telegram
http://asket.dreamwidth.org/
https://www.facebook.com/askaternoy
https://site.ua/asket/
http://asketua.livejournal.com/

фото:
https://www.instagram.com/askaternoy/
https://500px.com/andreyskaternoy

Якщо у вас з'явилося непереборне бажання додати мене в друзі, тиц сюди. :))))
Шановні гості! Щоб не бути забанені відразу і не бігати потім з траурними криками про поганого мене, велике прохання перед написанням першого каммент витратити трохи часу і прочитати верхній пост і правила а в ньому , Що, безсумнівно, послужить справі взаєморозуміння та припинення непотрібних образ. Заодно дізнаєтеся, хто я і почому чому. Сердечне дякую!

Не зрозумів - адже у нас там вже зароблено в бюджеті більше плану на шалені мільярди?
З третього боку - а чого там немісцевого взагалі їхати?
Знаєте що це?
Міністр заперечив, було, що розв'язки переробляти дорого, а ось проспект Перемоги добре ж зробили, так?
IRC (Internet Relay Chat)