Форекс - це лохотрон? | Блог Вільного Інвестора

  1. висновок

Вітаю любий друже

Вітаю любий друже! Серед людей дуже поширена думка, що ринок Форекс є лохотроном. Правда це чи міф? Пропоную сьогодні розібратися в цьому питанні і відокремити, так би мовити, мух від котлет.

Так чому ж існує думка, що Форекс - це розлучення, лохотрон і нагібалово? Безумовно, диму без вогню не буває, але так чи страшний чорт ?!

Про Форекс існує безліч міфів, які, так чи інакше, сприяють формуванню в свідомості людини мантри «Форекс - це лохотрон!». Деякі з них мають під собою реальні підстави, а деякі просто висмоктані з пальця. Тому, я пропоную просто «пройтися» по цим міфам, і проаналізувати, наскільки вони відповідають дійсності.

Але перед тим, як ми почнемо, давай визначимося з поняттями. А що таке Форекс, взагалі?

Форекс - це величезний міжнародний ринок, на якому найбільші світові банки, фонди, транснаціональні корпорації та інші «серйозні дяді» торгують валютами. Ринок Форекс є найбільшим ринком світу за обсягом торгів. Як думаєш, чи може такий ринок бути лохотроном? Бачу, ти сумніваєшся? 🙂 Ок, перейдемо до популярних міфів про Форекс.

1. На Форексі заробляє лише 5% учасників ринку, а 95% втрачають свої гроші, отже, Форекс - це лохотрон. Так, дійсно, на Форексі заробляти можуть не всі. Але в чому ж тут лохотрон ?! Якщо ти, наприклад, вирішиш завтра відкрити бізнес, наскільки ймовірним є те, що твоє починання буде успішним і прибутковим в довгостроковій перспективі? З 20 осіб, які починають бізнес, успіху доб'ється лише один. Так що, виходить бізнес - це теж лохотрон? Якщо йти за такою логікою - то все наше життя є лохотроном, адже за статистикою всього 6% населення володіють 59% всіх багатств світу.

Для того, щоб увійти в заповітні 5% і почати стабільно заробляти на Форексі, потрібно набити чимало гуль і багато чому навчитися на реальних ринкових ситуаціях. Як і в будь-якому іншому справі, успіх тут буде прямо пропорційний твоєму досвіду і наполегливості. Більшість тих, хто прийшов на Форекс втративши перші гроші (а перші свої депозити на Форексі зливають майже все) просто йдуть з ринку. А ті, хто, незважаючи на невдачі, наполегливо продовжує торгувати і аналізувати результати, рано чи пізно потрапить в 5%, стабільно заробляють на Форексі.

2. Форекс-брокери не виводять угоди клієнтів на реальний ринок, отже, Форекс - це лохотрон. Так, дійсно, далеко не завжди брокери виводять угоди на реальний Форекс, тим самим створюючи конфлікт інтересів між брокером і клієнтом. Брокер таким чином як би створює свій маленький Форекс «з преферанс і Профурсетка», в якому клієнти брокера, по суті, торгують один з одним. Природно, в такій ситуації брокеру вигідно, щоб клієнти втратили в таких торгах якомога більше грошей, адже збиток клієнта в такій ситуації є прибутком брокера. Але що якщо більшість клієнтів буде торгувати в плюс, а брокер при цьому не буде виводити угоди на міжбанківський ринок? Брокер просто розориться. Тому, найчастіше, хороші Форекс-брокери, знаючи статистику, ділять клієнтів на дві групи. Угоди тих, хто показує гарні результати, вони виводять на реальний ринок, а угоди тих, хто торгує погано - не виводять. Таким чином, брокери максимізують свій прибуток. Ну а якщо ти торгуєш в збиток, то яка тобі різниця - виводяться твої гроші на реальний ринок, чи ні? Якщо ти втрачаєш гроші, то яка різниця, кому вони дістануться - брокеру або комусь іншому?

Безумовно, при роботі з Форекс-брокери часто має місце конфлікт інтересів брокера та клієнта. І це пахне лохотроном. Але, якщо брокер сумлінну, і не ставить «палиці в колеса», то нічого страшного в такому конфлікті інтересів немає. Якщо ти будеш стабільно показувати хорошу торгівлю і піднімати на трейдингу великі гроші, цілком ймовірно, що брокер почне виводити їх на реальний ринок, усунувши цей самий конфлікт інтересів. Брокеру, в такому випадку, буде навіть вигідно, якщо ти будеш показувати стабільну успішну торгівлю - адже він буде отримувати свою комісію з угод.

3. Форекс-брокери не дозволяють вивести свої гроші, отже, Форекс - це лохотрон. Так, ситуації, коли «Форекс-брокери» не віддають кровно зароблені, на жаль, теж мають місце. Але лохотроном в цьому випадку є не сам ринок Форекс, а конкретний «брокер», який, по суті, брокером не є, а тільки прикидається. На жаль, люди часто зв'язуються з якимись «каламутними» конторами, що обіцяють золоті гори. Згодом, такі контори просто кидають своїх клієнтів, або не дозволяючи вивести гроші, або зовсім зникаючи з грошима клієнтів. Само собою, ошукані клієнти часто починають думати, що весь ринок Форекс є лохотроном, і поширюють цей міф серед свого оточення.

Для того, щоб для тебе ринок Форекс не став лохотроном, потрібно більш відповідально підходити до вибору брокера. Не варто зв'язуватися з компаніями, про які ти не чув, віддаючи пріоритет великим компаніям, які існують на ринку досить давно. Наприклад, брокеру Alpari , Ось уже 20 років успішно надає послуги доступу до ринку Форекс.

Ну а якщо ти вже зіткнувся з обманом, будь то «форекс», «бінарні опціони» тощо, у тебе є шанс повернути вкрадені «каламутними» конторами гроші, скориставшись процедурою чарджбек .

4. Ринок хаотичний і непередбачуваний, отже, Форекс - це лохотрон. Так, ринок непередбачуваний, але, знову-таки, в чому тут лохотрон ?! Якби ринок був передбачуваним і послідовним, існували б методи аналізу, що дозволяють майже з 100% успіхом отримувати прибуток на Форексі будь-якій людині, котра має цими методами. Природно, це б призвело до того, що буквально всі сиділи б на Форексі, заробляючи гроші. Але це неможливо, так як гроші не беруться з нізвідки. Твоя прибуток - це завжди чийсь збиток. В цьому суть будь-якого ринку - будь то Форекс, фондовий ринок, ринок ф'ючерсів або будь-який інший. Завданням трейдера є знаходження і висновок таких угод, в яких імовірність прибутку вище ймовірності збитку. При цьому потрібно розуміти, що такі угоди через хаотичності ринку цілком можуть виявитися збитковими.

Ринок періодично підносить «сюрпризи» - в будь-який момент будь-яка валюта може обвалитися без видимих на те причин, може перестати працювати методика, роками приносила «добрий прибуток», або статися щось ще. Потрібно завжди бути до цього готовим і чітко уявляти план дій на випадок «ринкових катаклізмів». Це відноситься не тільки до ринку Форекс, але і до будь-якого іншого ринку.

З одного боку ринок хаотичний і непередбачуваний, з іншого боку - на ньому завжди в деякій мірі присутні якісь закономірності. Це і дозволяє хорошому трейдеру «панувати над хаосом».

висновок

Шахраї завжди орудують там, де є лохи. Ринок Форекс, хоча сам по собі лохотроном і не будучи, являє собою ідеальну сферу проживання для шахраїв. Адже тут завжди є люди, готові віддати свої гроші в надії на отримання великих і легких прибутків. «Пригоди Буратіно» читав? Кіт Базиліо там, Лисиця Аліса ... Пам'ятаєш? Ось і в реальному житті існують різні брокерські компанії в стилі «Аліса Трейдінгс лтд.», «Базиліо Інвестментс інк.» І «Дурімар енд П'явки Кріптохолдінг», що пропонують замість реального Форекс-трейдингу, можливість зарити свої грошики в Країні Дурнів.

Шахраї завжди орудують там, де є лохи

Не дозволяй себе обдурити, але і не клеймо «розлученням» і «лохотроном» все навколо. Адекватно оцінюй обставини, були обережними і ризикуй, давай собі право на помилки і аналізуй підсумки своїх дій. І тоді, рано чи пізно, ти досягнеш своїх цілей, якими б амбітними вони не були 😉

Доброї прибутку, друже!

Правда це чи міф?
Безумовно, диму без вогню не буває, але так чи страшний чорт ?
Як думаєш, чи може такий ринок бути лохотроном?
Бачу, ти сумніваєшся?
Але в чому ж тут лохотрон ?
Якщо ти, наприклад, вирішиш завтра відкрити бізнес, наскільки ймовірним є те, що твоє починання буде успішним і прибутковим в довгостроковій перспективі?
Так що, виходить бізнес - це теж лохотрон?
Але що якщо більшість клієнтів буде торгувати в плюс, а брокер при цьому не буде виводити угоди на міжбанківський ринок?
Ну а якщо ти торгуєш в збиток, то яка тобі різниця - виводяться твої гроші на реальний ринок, чи ні?
Якщо ти втрачаєш гроші, то яка різниця, кому вони дістануться - брокеру або комусь іншому?
IRC (Internet Relay Chat)