Код сайту з Adobe Muse просто жахливий

Сьогодні, я б хотів згадати програму для "створення" інтернет-сторінок за допомогою дизайнерської програми з сімейства Adobe. Розглянемо головний мінус цієї програми.

Adobe Muse - програма, призначена для створення макета сайту і після чого, можна зберегти проект у вигляді повноцінної інтернет сторінки.

Для дизайнерів програма дуже зручна тому можна просто намалювати макет сайту, як в програмі фотошоп і отримати готову інтернет сторінку на виході, особливо не розбираючись у верстці і абсолютно не звертаючи уваги на код сторінки.

Також програма оснащена безліччю готових модулів, типу форма зворотного зв'язку, слайді, спливаючі вікна та інші примочки, за допомогою яких можна зробити по справжньому крутий одностранічнік.

Все б добре, якби не жахливо складений код, який виходить на виході після експорту проекту. Мені багато хто говорив що після цієї програми, просто немає бажання копатися в цьому "говнокоде", але я до останнього не вірив. Поки вчора не зіткнувся з редагуванням проекту, зробленого в програмі Adobe Muse.

Тільки html сторінка нескладного по реалізації проекту, беручи до уваги стилів (css) - вийшло в документі 2400 рядків коду. Це ж просто жесть. Там ну максимум на 500 можна було вкластися, якщо верстати вручну.

Програма створює дуже багато зайвого коду. Далі представлений фрагмент таблиці, яка була в складі згаданого вище односторінкового сайту. Все що на скрині бачите можна було легко вкластися в 2-4 рядки. Дивіться на фрагмент коду з 1338 по 1364 рядок. З цієї купи коду, всього виводиться 2 значення таблиці "Китай" і число "2282".

Взагалі з скрін вище зрозуміло, що людина до якого потрапить потім такий сайт на редагування, буде просто "плюватися" на нього. В такому коді як то кажуть "чорт ногу зломить".

Мораль цієї байки така - дизайнери вчіться нормально верстати ручками або тільки займайтеся тим, в чому сильні - малюйте, а верстати віддавайте професіоналу. Пожалійте нерви тих, хто після Вас буде редагувати такий проект, бо це просто жахливо за кодом.

Думаю, в рамках мого блогу ми ще ні один раз торкнемося питання про чистоту коду, про те як писати щоб будь-якого було приємно читати і при необхідності редагувати проект.

Поділіться статтею з друзями
IRC (Internet Relay Chat)