Корисні фішки Google Search Console

 1. 1. Статус індексування
 2. 2. Аналіз пошукових запитів
 3. 3. Відстеження структурованих даних
 4. 4. Автоматизована розмітка сторінок
 5. 5. Інструмент видалення URL
 6. 6. Інтеграція з Google Analytics
 7. 7. Інформація про фільтри Google
 8. 8. Подивитися на сайт як Googlebot
 9. висновок

Google Search Console - це панель управління сайтом для вебмайстрів. Тут відображається статус індексування сторінок в Google, позиції по пошуковим запитам, CTR, переходи за ключовими словами, зовнішні і внутрішні посилання, можливі проблеми та загрози безпеці. Про ці та інші можливості ми сьогодні і розповімо.

1. Статус індексування

За допомогою цієї функції ви можете відстежувати найактуальнішу інформацію про індексування сторінок сайту в Google. На відміну від Яндекс.Вебмайстер , Тут немає посторінковою розбивки, що, звичайно, незручно.

По суті, нічого крім загальної кількості проіндексованих сторінок і динаміки ви тут не побачите. Хіба що можна ще подивитися кількість заблокованих сторінок в robots.txt.

2. Аналіз пошукових запитів

Це вже більш функціональний інструмент, ніж попередній, і дуже корисний. Тут відображені запити, за якими користувачі переходять на ваш сайт з Google, сторінки входу, країни, типи пристроїв і типи пошуку.

По кожному ряду даних можна дізнатися кількість показів, кліків, CTR і позицію в пошуку. Причому дані можна аналізувати як в розрізі всіх ключів, сторінок або пристроїв, так і по кожному окремо.

3. Відстеження структурованих даних

Для того щоб Google показував розширені сніппети , Сторінки сайту повинні бути розмічені за допомогою глосарію schema.org , мікроданних або мікроформатів . Це дозволить структурувати в пошуковій видачі інформацію про події, курсах, товари, а також рецепти, відгуки і т. П. Для того щоб знайти помилки в мікророзмітки сайту, в Search Console є інструмент «Структуровані дані».

Googlebot регулярно сканує сайт і фіксує зміни в мікророзмітки, і якщо є помилки, то ви їх побачите. Ось так виглядають можливі помилки:

В даному звіті зазначаються тільки об'єкти верхнього рівня, які були виявлені на сторінках. Наприклад, якщо на сторінці є об'єкт schema.org/Event, в який вкладені дані schema.org/Place, враховується тільки властивість Event.

4. Автоматизована розмітка сторінок

Ручна розмітка сторінок - досить трудомісткий процес. Google подбав про вебмайстрів і розробив інструмент автоматизації розмітки під назвою «Маркер». З його допомогою можна в режимі візуального редактора передати роботу Google докладні структуровані дані з вашого сайту. Доступні такі типи інформації:

 • події;
 • місцеві організації;
 • огляди книг;
 • додатки;
 • продукти;
 • ресторани;
 • статті;
 • серіали;
 • кінофільми.

На початку роботи вводите URL, вибираєте тип інформації і вказуєте, чи будете розмічати тільки цю сторінку або всі пов'язані.

Далі ви потрапляєте в інтерфейс розмітки сторінок.

Сервіс автоматично групує сторінки по схожим ознаками. Тобто якщо у вас на сайті 100 статей, то кожну не потрібно буде розмічати - досить зробити розмітку однієї, а «Маркер» автоматично розмітить інші.

Роблячи розмітку за допомогою «Маркера», ви можете не переживати про те, що допустите помилку - розмітка публікується тільки після остаточних правок і підтвердження з вашого боку. Крім того, її в будь-який момент можна видалити.

5. Інструмент видалення URL

Він дозволяє терміново видаляти з індексу сторінки (наприклад, після випадкового розкриття конфіденційних даних). Сторінки видаляються тимчасово - на 90 днів.

Ми не дарма згадали даний інструмент, адже серед вебмайстрів поширена помилка, що за допомогою нього можна видаляти дублі, неіснуючі сторінки, блокувати зламані сайти і т. П. Так, дійсно, на деякий час сторінки можуть зникнути з пошуку, але потім знову благополучно з'являються .

Для видалення сторінок з індексу назавжди цей інструмент не підходить. У цьому випадку просто видаліть контент з сайту, щоб повертався код 404 або 410, або заблокуйте його за допомогою пароля. Можна ще заборонити сканування сторінки за допомогою метатега noindex , Але цей метод не настільки надійний, як попередні.

6. Інтеграція з Google Analytics

Дані з Search Console про запити, сторінках переходу і типах пристроїв цінні для веб-аналітиків, особливо якщо їх зіставити з даними з Google Analytics. Вручну робити це незручно, тому розробники Google передбачили можливість об'єднати статистику.

Для інтеграції даних заходимо в налаштування Search Console і вибираємо пункт «Ресурс Google Analytics». Але перш на вашому сайті повинен бути встановлений код відстеження Google Analytics. Далі вибираємо зі списку веб-ресурс (якщо у вас їх декілька) і натискаємо «Зберегти». Переходимо в Google Analytics, шукаємо пункт «Джерела трафіку» / «Search Console».

Переходимо в Google Analytics, шукаємо пункт «Джерела трафіку» / «Search Console»

Тут є 4 звіту: «Сторінки входу», «Країни», «Пристрої» і «Запити». Тепер ви можете провести повноцінний аналіз даних.

7. Інформація про фільтри Google

Якщо ваша майданчик з якоїсь причини потрапила під дію спеціальних алгоритмів Google по боротьбі з пошуковим спамом, Search Console допоможе зрозуміти, в чому проблема. Якщо ви помітили, що трафік з Google різко просів, зайдіть в панель управління і перевірте повідомлення. У разі застосування до вашого сайту ручних санкцій ви про це дізнаєтеся. Крім того, зайдіть в пункт «Пошуковий трафік» / «Заходи, прийняті вручну». Якщо тут немає записів, перейдіть в пункт «Проблеми безпеки» - буває, що просідання трафіку пов'язано з вірусами або зломом сайту.

8. Подивитися на сайт як Googlebot

Унікальна в своєму роді функція - ви можете візуально оцінити, як Googlebot бачить ваш сайт. Ось приклад:

Через те, що робот отримав доступ не до всіх ресурсів сайту (їх список вказано), він спотворено сприймає його зовнішній вигляд і структуру. Це може негативно позначитися на ранжуванні, тому потрібно шукати причини подібних проблем і виправляти їх.

висновок

Реєстрація в Search Console - корисна, а часом і необхідна практика для веб-майстра. Так ви будете тримати «руку на пульсі» і знати, як пошуковий робот Google взаємодіє з вашим ресурсом. Якщо ви особисто не хочете вникати в тонкощі просування або вам потрібна професійна допомога, замовте послугу «Персональний менеджер» від SeoPult - всього за 3000 рублів (а з бонусними балами - від 2100) ви будете отримувати 2 рази на місяць рекомендації щодо покращення сайту, допомога в налаштуванні рекламних кампаній і безкоштовні консультації по просуванню. Результат - впевнений і планомірний висновок майданчика в ТОП-10.

IRC (Internet Relay Chat)