Огляд блог-платформи Medium

Нещодавно задумався про те яка блог платформа популярна в Росії

Нещодавно задумався про те яка блог платформа популярна в Росії? І знайти відповідь на це питання, глянувши на статистику, не склало труднощів. У нашій країні до цих пір балом править Livejournal. Там пишуть відомі блогери і фотографи, політики, письменники і поети. Однак, якщо підійти до розгляду ЖЖ критично, то можна зробити висновок про те, що ця блог-платформа застаріла як морально, так і фізично.

Що я маю на увазі? За останні пару років закони подання та оформлення інформації значно змінилися. З огляду на дедалі зростаючу популярність соціальних мереж і сервісів, характер поведінки людей в мережі став іншим. Проводячи там по кілька годин на ВК, Facebook і Twitter користувачі стали втрачати дуже важливу здатність до концентрації уваги. Великі тексти і замітки поступилися місцем фотографій, зображень і коротким, але ємним цитат. Графічний і відео контент став превалювати. Неймовірна популярність Pinterest, Instagram говорять багато про що. Люди, в більшості своїй, перестали сприймати величезні масиви текстової інформації.

З'явилася актуальна проблема: як зацікавити людей читати статті? Для цього розробники і дизайнери розробили кілька простих, але ефективних прийомів для концентрації уваги читача. Це використання мінімалістського дизайну при оформленні статей, великих шрифтів, яскравих зображень, адаптивної верстки і інфографіки. Кращим прикладом є оформлення статей на сайті Lookatme.ru.

ЖЖ, як популярна блог-платформа, таких можливостей не надає. А переважна більшість блогів і зовсім виглядають гостями з минулого. У цьому сенсі, завжди є можливість подивитися в бік конкурентів. Однією з таких альтернатив стала платформа Medium, яку розробили батьки-засновники Twitter. Вона відрізняється неймовірною простотою використання. Її можна назвати навіть примітивною: для написання нового посту не потрібно копатися в візуальному редакторі. Форматування тексту і завантаження фото виконується в один клік.

Форматування тексту і завантаження фото виконується в один клік

У статті оформляється заголовок, підзаголовок, зображення титулу. Тут немає можливості вибирати колір шрифту або його розмір. Але саме це дозволяє уніфікувати дизайн всіх статей, перетворюючи саму блогових платформу в якусь подобу інтернет-журналу. Візуальне оформлення не відволікає як при прочитанні матеріалів, так і при їх створенні. Цікаві пости вибиваються в топ і дозволяють залучити нових читачів. А топ-пости тут дуже цікаві і пізнавальні. Особливо якщо ви знаєте англійську.

Особливо якщо ви знаєте англійську

Medium - відмінний приклад реалізації сучасних дизайнерських і контент рішень. І писати пости тут одне задоволення. Звичайно, мінуси є і у цієї платформи:

  1. Поки тут немає можливості вибирати унікальний url-адреса поста;

  2. Немає додатків для постінгу зі смартфона або планшета (це справа часу);

  3. В Medium мало російських блогів;

  4. Немає специфічних можливостей seo-оптимізації.

Платформа досить молода і динамічно розвиватиметься. І з часом стане однією з найпопулярніших в своєму сегменті. У цьому можна не сумніватися. Сервіс вже отримав 25 мільйонів доларів інвестицій.

Моє порівняння з ЖЖ в деякому роді було некоректно. Однак, тренд на мінімалістичні, зручні і прості сервіси для написання постів заданий. І Medium лише перша "ластівка" серед безлічі рішень, які ми побачимо найближчим часом.

Самостійно подивитися сервіс можна за посиланням - https://medium.com/

Нещодавно задумався про те яка блог платформа популярна в Росії?
Що я маю на увазі?
З'явилася актуальна проблема: як зацікавити людей читати статті?
IRC (Internet Relay Chat)