Огляд кращих платформ для початківця блогера

  1. 1. Livejournal
  2. 2. Tumblr
  3. 3. Blogger
  4. 4. WordPress
  5. Аналітика для блогера - Google Analystics

Осінь - дуже непоганий час для нових справ
Осінь - дуже непоганий час для нових справ. Що б не впадати з сплячку і не мучитися від сезонної депресії почніть вести блог. І хоча це справа давно стало популярним і навіть приносить матеріальну прибуток, багато користувачів до сих пір вважають ведення блогу чимось дуже екзотичним. Але ніхто не вимагає від вас викладати всі свої думки в онлайн-середовище, скоріше мова йде про пошук нових друзів, однодумців або тих, з ким приємно і корисно час від часу подискутувати. Якщо у вас амбітні плани щоб ваш блог став найкращим , То звичайно ж потрібно вибрати для вашого блогу хорошу платформу.

Дуже часто, вирішуючи завести блог, початківець блогер стикається з однією і тією ж проблемою: яку платформу краще вибрати для свого першого дітища, і які функції обов'язково необхідні для безпроблемного ведення щоденника, завантаження контенту і спілкування з коментаторами?

У цьому матеріалі ми розглянемо чотири найбільш затребуваних і зручних платформ в сучасному онлайн-світі. Всі вони визнані кращими зовсім не на основі професійних рейтингів або висновків фахівців - їх популярність створена увагою простих користувачів, а тому цілком заслужена.

1. Livejournal

1. Живий журнал. Цю платформу без будь-якої натяжки можна назвати найбільш затребуваною і популярною в рунеті. Знайти тут можна як відомих так і дуже цікавих особистостей. Для кожного блогу обов'язковий домен livejournal.com. Інтерфейс трохи застарів, але для початківця буде в самий раз, так як простий і невимогливий до спеціальних знань. Для популярних щоденників створений спеціальний рейтинг і якщо блог припаде до смаку читачам, то потрапляння в Топ забезпечує стабільний приплив користувачів, загальну увагу до записів і поява додаткових можливостей, наприклад оплату реклами на сторінках вашого популярного щоденника.

2. Tumblr

Tumblr - платформа для блогів з розширеною візуальної складової. Спеціальний функціонал дозволяє додавати безліч картинок, фотографій і відеороликів, а платформа відмінно відображає весь цей контент. Інший підхід до текстів - великі обсяги відверто не вітаються, так як у тексту на цій платформі спочатку супровідна і роз'яснює функції. Тому Tumblr ідеально підійде для тих, хто планує створити блог творчого або візуального напрямки. Для дизайнерів, мандрівників, любителів відеозйомок, фотографів і просто творчих людей, цей блог стане зручним архівом, завдяки можливості продемонструвати свої роботи і візуальні втілення нестандартних ідей, а також проекти і знахідки в онлайн режимі. Інтерфейс простий і не потребує багато часу на розуміння, крім цього, на платформі дуже непогано реалізована робота з мобільними пристроями. Ще одні додатковий плюс - прекрасні, стильні шаблони для внутрішнього дизайну блогу, які до того ж можна редагувати і доповнювати на власний смак.

3. Blogger

Blogger - власна розробка Google. Простий, зручний і надійний як і багато інших проектів цієї компанії. Ще одні позитивний момент - продумана можливість розміщення реклами на сторінках щоденника, компанія навмисно доповнила платформу системою AdSens. Мінус - не надто популярний і розрекламований у нас, так як багато хто за звичкою насамперед звертають увагу на ЖЖ. Але якщо відкинути застарілі звички то Blogger відмінний вибір для початківця блогера: простий, продуманий і легкий.

4. WordPress

WordPress - серйозна професійна і затребувана платформа. Саме її вибрали такі маститі представники ЗМІ як журнали People, Wall Street Journal, а так само безліч відомих сайтів, онлайн-магазинів, бібліотек, онлайн-видань та інших знакових ресурсів. Платформа відповідає практично всім сучасних вимог, містить безліч додаткових додатків, спеціальних програм та інструментів для дизайну. Найцікавіше, що WordPress можна використовувати не тільки як блог, але і як платформу для окремого сайту, магазину чи комерційного ресурсу. Сервіс існує досить довго і тому має великий список можливостей, функцій і допоміжних опцій. Але з іншого боку саме цей громіздкий інтерфейс може збити початківця блогера з пантелику і заплутати в величезній кількості полігонів, функцій і додаткових інструментів. І все ж коли перші кроки в такому цікавому справі, як ведення блогу будуть зроблені, обов'язково варто звернути на WorldPress, тому що робота з цією платформою дає широкі можливості і досвід не тільки в блогосфері. Якщо ви не знаєте як створювати сайти за допомогою цього движка, тоді вам варто прочитати статтю про покрокове створення сайтів на wordpress .

Крім цих популярних платформ, є ще альтернативні платформи для створення блогів. Які саме, можна дізнатися в цій статті .

Аналітика для блогера - Google Analystics

Пройшли ті часи, коли для того щоб стати популярним, блогеру було досить мати світлу голову і навик швидкого набору і редагування текстів. На даний момент за кожним популярним блогером і відео блогером стоїть ціла команда, яка працює на розвиток і просування цього проекту. Якщо ви хочете щоб у вашого Інтернет-проекту був найвищий рівень аналітики, тоді вам потрібно підключити Custom Aggregates в GA premium. У Росії преміум акаунти в Google Analystics тільки починають популярність і отримати їх можна поки тільки через компанію i-media.ru. Якщо ви будете використовувати самі передові інструменти веб аналітики, то це вам дасть конкурентну перевагу перед вашими конкурентами за Топ.

Відео.
Не так давно у сервісу Google Analystics з'явилося мобільне додатки. Як працює цей додаток ви можете дізнатися з цього ролика.

IRC (Internet Relay Chat)