Підсвічування коду Wordpress. Плагін SyntaxHighlighter Evolved

  1. Установка плагіна SyntaxHighlighter Evolved
  2. Налаштування SyntaxHighlighter Evolved

24 Січень 2012 1078 40

Привіт, шановні читачі мого блогу!

Сьогоднішній пост присвячений плагіну SyntaxHighlighter Evolved, призначеному для підсвічування коду в статтях і коментарях WordPress блогу. Простіше кажучи, плагін SyntaxHighlighter призначений для того, щоб вставити будь-який код (наприклад, php або html) в текст статті або в коментарі.

Я вважаю, що подібне доповнення повинно бути практично на будь-якому блозі не залежно від тематики Я вважаю, що подібне доповнення повинно бути практично на будь-якому блозі не залежно від тематики. Мені, наприклад, постійно доводиться вставляти коди в свої пости, присвячені урокам, в яких застосовується редагування шаблону WordPress. Коди часто доводиться вставляти в коментарі або конкурсні статті.

Для цих цілей я використовую чудовий плагін SyntaxHighlighter. Звичайно, це не єдине доповнення для підсвічування кодів, але інші плагіни, які я пробував, чому - то відмовилися працювати на моєму блозі. Та й можливості по налаштуванню тут досить багаті.

Ось приклад використання цього плагіна:

get_results ( "SELECT comment_count, ID, post_title FROM $ wpdb-> posts ORDER BY comment_count DESC LIMIT 0, 10"); foreach ($ result as $ post) {setup_postdata ($ post); $ Postid = $ post-> ID; $ Title = $ post-> post_title; $ Commentcount = $ post-> comment_count; if ($ commentcount! = 0) {?>

Таким чином можна вставляти будь-який код на сторінки блогу.

Установка плагіна SyntaxHighlighter Evolved

Завантажити SyntaxHighlighter Evolved можна перейшовши по цим посиланням .

Тепер, як зазвичай, плагін необхідно помістити в папку «plugins» блогу (wp-content / plugins /). Для русифікації необхідно завантажити файли з завантаженого архіву в папку з мовними файлами плагіна (wp-content / plugins / syntaxhighlighter / localization).

Потім активувати плагін через адміністративну панель WordPress у вкладці «Модулі».

Налаштування SyntaxHighlighter Evolved

В принципі, без налаштувань плагін повинен нормально працювати. Але якщо Вам необхідно внести будь-які зміни в налаштування плагіна, ви можете перейти в пункт «Параметри-Підсвічування синтаксису» в адміністративній панелі:

Налаштування плагіна SyntaxHighlighter (на прикладі русифікована версія):

  • вибір версії Syntax. На своєму блозі я використовую версію 3х.
  • вибір колірної схеми. Тут можна вибрати сім різних колірних рішень.

Різне:

  • показувати номери рядків. Якщо відзначити це поле, то рядки кодів будуть пронумеровані;
  • показувати панель інструментів. При активації цього пункту при наведенні курсору на підсвічений код буде спливати панель, що складається з трьох кнопок, і дозволяє скопіювати код або роздрукувати його;
  • автоматично робити урл клікабельним. Всі номери в підсвіченому коді стануть активними.

Увага! Якщо до посилань застосований атрибут rel = "nofollow", то посилання будуть індексуватися пошуковими системами !;

  • згортати вікно з кодом. При активації даного параметра при відкритті сторінки спочатку код буде відображатися в згорнутому вигляді;
  • використовувати легкий режим. При використанні цієї опції не будуть відображатися номери рядків і панель інструментів (зручно для коду, що складається з одного рядка);
  • Wrap long lines (disabling this will make a scrollbar show instead). Якщо галочка стоїть, то рядки коду будуть автоматично переноситися, а якщо немає, то з'явиться смуга прокрутки.

Це основні настройки плагіна, я думаю, що далі Ви розберетеся самі, нічого складного там немає. Хочу зазначити, що деякі опції доступні тільки для версії 3x.

Для того щоб підсвітити будь-який код, необхідно його укласти в спеціальні теги з квадратними дужками, наприклад,

[Php] Ваш код [/ php]

(Цей напис Ви можете спостерігати в формі залишати відгуки на моєму блозі), або в будь-який інший тег. Список тегів наведено у вікні налаштувань плагіна SyntaxHighlighter. Якщо Вам не підходять представлені колірні схеми і стиль оформлення підсвіченого коду, то можна його самостійно змінити.

Стилі оформлення знаходяться в папці styles плагіна (wp-content / plugins / syntaxhighlighter / syntaxhighlighter3 / styles). Нічого складного там немає.

Наприклад, я змінив розмір шрифту тексту в підсвіченому коді. Спочатку у мене був такий вигляд:

Спочатку у мене був такий вигляд:

Тепер шрифт став менше:

Тепер шрифт став менше:

Для цього я додав рядок: «font-size: 11px! Important» в файл shThemeEclipse.css:

css:

Тут же можна змінювати інші візуальні параметри плагіна SyntaxHighlighter.

На цьому у мене все. Як Вам стаття?

Щоб не пропустити вихід нових постів, раджу Вам підписатися на оновлення мого блогу .

З повагою, Олександр Бобрин

Поділися з друзями:

Зверніть увагу:

Схожі статті

Як Вам стаття?
IRC (Internet Relay Chat)