Щоденник трейдера, зразок журналу угод в Excel і інструкція до нього

 1. Журнал трейдера: як його вести?
 2. Журнал угод: для чого він потрібен?
 3. Але що ж тоді робить журнал трейдера?

Що потрібно для успіху в трейдингу? Як закривати угоди в плюс? Як зрозуміти, де зробив помилку? Насправді, шукати відповідь десь глибоко не потрібно. «Найсекретніший секрет» досягнення прибуткової торгівлі лежить на поверхні. Про нього багато пишуть, його часто обговорюють. Ми говоримо про щоденник трейдера.

Скажемо відразу: абсолютно всі професійні, успішні торговці на біржі ведуть журнал угод трейдера.

Помилково думати, що головне в торгівлі - це вміння будувати канали Форекс , Лінії тренду, читати свідчення індикаторів Форекс . Головне - це навчитися бачити і брати до уваги свої помилки, контролювати емоції. В цьому і допомагає щоденник трейдера.

Журнал трейдера називають по-різному: і щоденник Форекс трейдера, і журнал угод трейдера і т.д. Проте, суть не змінюється: трейдер записує абсолютно всі, що має відношення до торгівлі, після чого буде аналізувати отримані дані. Це потрібно для того, щоб підвищити свої результати в торгівлі на абсолютно новий рівень.

І не особливо важливо, де Ви віддаєте перевагу вести трейдинг: це може бути Форекс, NASDAQ, ММВБ. Все це не важливо. Головне, якими торговими інструментами трейдера Ви користуєтеся під час торгівлі Ви користуєтеся: акції, опціони, валютні пари, ф'ючерси. І так само не важливо, яка торгова платформа Вам ближче: це можуть бути веб-термінали, Метатрейдер, QUIK, так, навіть демо-рахунок!

Прогресувати, дійсно рости в професійно плані Ви будете тільки в тому випадку, якщо почнете вести щоденник Форекс трейдера.

Журнал трейдера: як його вести?

Як тільки Ви вирішили, що щоденник Вам потрібен, виникає питання: «а де ж його взяти?»

Можна вести журнал угод трейдера в Exсel, багато трейдерів користуються саме цим варіантом. По-перше, це найпростіший і найдоступніший щоденник трейдера. Зразок того, як вести журнал в Exсel, можна знайти в інтернеті на спеціалізованих форумах. Можна щоденник трейдера завантажити. Такий варіант теж популярний, коли трейдер просто викачує шаблон і заповнює його. Це швидко і зручно. Так Ви навіть можете вести журнал трейдера від руки в блокноті. Головне, щоб Вам було комфортно!

На зображенні Ви бачите, як виглядає журнал угод трейдера в Exсel.

Як тільки Ви визначилися з тим, що будете вести щоденник трейдера, зразок його зовнішнього вигляду визначено, виникає ще одне питання: а навіщо його вести? Що туди записувати?

Журнал угод: для чого він потрібен?

Що ж, давайте розбиратися, для чого взагалі трейдери Форекс ведуть свої журнали угод? Як відомо, є автоматичні сервіси, той же Myfxbook. Але тільки справа в тому, що всі автоматичні сервіси і той же щоденник трейдера в Excel не замінюють, а гармонійно доповнюють один одного. І відмінності між сервісами і звичайними щоденниками вельми істотні, так і функції у них різні. Наприклад, всілякі сервіси просто автоматизують і суттєво спрощують збір різної сухої статистики Форекс , Цифр, відсотків, просадок , Прибутковості, середніх стоп і Тейку і інше. Всі перераховані вище дані приходять до читаемому і наочного вигляду, після чого їх вже спокійно можна ефективно оцінювати і аналізувати.

Але що ж тоді робить журнал трейдера?

Щоденник трейдера в Exel дозволяє:

 • Чітко оцінювати, наскільки Ви в змозі контролювати себе під час відкриття угод;
 • По ходу ведення торгів;
 • У період закриття позиції;
 • Чи справді чітко і грамотно Ви виконуєте правила своєї торгової стратегії Форекс ;
 • Журнал відображає загальну дисциплінованість трейдера.

Через деякий час, Ви можете в більш спокійній обстановці взяти всі свої записи, проаналізувати проведену торгівлю з боку, і Ви тут же побачите всі свої слабкі сторони в якості трейдера. Все буде, як на долоні! Ви раптом помітите, що:

 • Несподівано самі для себе порушуєте правила своєї ж стратегії;
 • Занадто довго і часто нервуєте з приводу вже відкритої позиції (це означає, що Ви схильні до страхів трейдера);
 • Під час трейдингу Ви «ганяєтеся за угодою» - входите тоді, коли сигналу для входу насправді не було;
 • Занадто рано закриваєте профітних позицію;
 • Або, навпаки, пересиджували збитки.

Ви зараз побачили список найпопулярніших, типових гріхів більшості трейдерів. І продовжувати цей список можна нескінченно довго. Думаємо, головний посил Ви вже вловили. Журнал трейдера дозволяє трейдеру виявити свої помилки і почати працювати над собою. Після вивчення щоденника Ви зможете чітко виявити моменти, що заважають домогтися успіху особисто Вам.

Всі професіонали світу трейдингу, наприклад, у Олександра Елдера, творця популярної стратегії «Три Екрану» , Ведення щоденника трейдера виділяється, як основоположний, ключовий фактор, який дає можливість відрізнити хорошого трейдера від ледаря.

Безумовно, велика частина трейдерів знає про користь ведення щоденника, але їх перемагає лінь. Адже на ведення журналу потрібно багато часу, посидючості, залізна дисципліна, і звичайно систематичний аналіз проведених записів: це можна робити як в кінці торгового дня, так і тижня. Одним словом, регулярне і сумлінне ведення журналу операцій - це дуже копітка робота.

Потрібно це чи ні - вирішувати тільки Вам. Однак, якщо Ви дійсно налаштовані на серйозні результати в сфері фінансових ринків, думаємо, відповідь буде очевидний. Тим, хто випадково потрапив в світ трейдингу, щоб порозважатися і не збирається тут довго затримуватися, журнал угод не допоможе. Так він їм і не потрібен.

Крім усього перерахованого, вибір того, як Вам краще вести свої записи і наскільки регулярно - залишається тільки за Вами. Пам'ятайте, що просто універсального шаблону для створення щоденника трейдера не існує. Кожен веде його так, як зручно. Так що Ви можете сміливо допрацьовувати свій, доповнювати його деталями, розписувати причини того, чому була відкрита та, або інша позиція. Головне, щоб у Вас була заготовка.

І ще одна порада від нас наостанок: буде здорово, якщо Ви станете доповнювати свій щоденник трейдера скриншотами, які були зроблені під час відкриття і після закриття торгової позиції. Коли Ви почнете аналізувати свій щоденник, ці скріншоти непогано допоможуть Вам відновити в пам'яті проведені операції.

На цьому підведемо риску. Ми дізналися, що журнал угод дійсно дуже важливий для трейдера. Особливо він потрібен новачкові фінансового ринку. Так що не лінуйтеся, завантажуйте, створюйте самі свій торговельний щоденник і вносите туди «літопис» своїх угод.

Вдалою Вам торгівлі!

Журнал трейдера: як його вести?
Журнал угод: для чого він потрібен?
Але що ж тоді робить журнал трейдера?
Що потрібно для успіху в трейдингу?
Як закривати угоди в плюс?
Як зрозуміти, де зробив помилку?
Журнал трейдера: як його вести?
Як тільки Ви визначилися з тим, що будете вести щоденник трейдера, зразок його зовнішнього вигляду визначено, виникає ще одне питання: а навіщо його вести?
Що туди записувати?
Журнал угод: для чого він потрібен?
IRC (Internet Relay Chat)