Три способи отримати перші 50 посилань на сайт

Пошукові системи постійно борються з неприродним нарощуванням посилального профілю. Складність цієї боротьби для вебмайстрів в тому, що без надійної бази посилань вивести новий сайт в результати пошуку дуже складно.

Існує багато способів, про які ми раніше писали в статті « Просування якісними посиланнями ». Як отримати перші зовнішні посилання природним шляхом безкоштовно і без ризику бути покараним?

Зовнішні посилання і критерії їх якості

Просувати сайт можна і без зворотних посилань. Трафік буде рости, але в рази повільніше. Для швидкого росту необхідні перші позиції в пошуковій видачі. Задля досягнення цієї мети необхідний якісний контрольний профіль. За чорні методи створення посилань можна отримати фільтр. Тому давайте розглянемо білі методи, за допомогою яких Ви отримаєте перші посилання.

Посилання впливають на зростання трафіку двома способами:

 • Користувач бачить її, клацає і переходить на сайт.
 • Пошукової робот бачить посилання і підвищує рейтинг сайту, піднімаючи його над конкурентом в пошуковій видачі.

Пошукової робот бачить посилання і підвищує рейтинг сайту, піднімаючи його над конкурентом в пошуковій видачі

Процес побудови довідкового профілю з часом трансформувався. Колишні підходи тепер називаються «чорним» SEO. Їх використовувати не рекомендується. Пошукові системи вважають за краще природність. Зараз оптимізація сайтів стоїть на трьох китах: якісних посиланнях, хорошому продукті і грамотно створеному / наповненому веб-сайті. Все це відноситься до поняття «біле» SEO, позитивно впливають на позиції сайту в пошуковій видачі і допомагають нарощувати трафік.

Google дає веб-майстрам зрозуміти, що впливає на рейтинг і домогтися гарного результату:

 • Природна посилання завжди розміщена самостійно сайтом-донором. Це підтвердження, що контент хороший і гідний уваги користувачів.
 • Google дякує за хороший контент підвищенням рейтингу сайту. Органічні, самостійно розміщені посилання на сайт підтверджують позитивний «користувальницький досвід».
 • Чим більше природних посилань веде на сайт, тим більше трафіку з органічного пошуку він отримує.
 • Посилання має бути інформативною і допомагати користувачу отримати більше інформації. Якщо вона маніпулює і веде на сторінку, яка не відповідає інтересу користувача - це розцінюється як спам.
 • Публікація контенту низької якості на інших сайтах з метою впровадити в нього посилання - це чорний метод.
 • Ще п'ять років тому індустрія посилань розвивалася і була заснована на масову закупівлю за допомогою спеціальних інструментів. Зараз вебмастера віддають перевагу іншим способи просування

Маніпуляція видачею найчастіше викликає негативну реакцію з боку пошукових систем. Сайт може потрапити під один з фільтрів. Простіше не допускати цього, ніж довгий час намагатися повернути колишні позиції сайту.

Розмістити посилання на сайт безкоштовно, щоб вона приносила результат можна, поглянувши на SEO під іншим кутом. Те, що ми далі розповімо, що не дуже схоже на спосіб мислення типового оптимізатора. Це три відносно легких, що не вимагають знань специфічних інструментів методу. Для їх використання вам потрібні: час для пошуку та аналізу існуючих результатів пошукової видачі і навички комунікації.

Метод №1. Досліджуйте пошукову видачу по брендовим запитам

Завдання: знайти будь-яку інформацію про свою компанію / продукт / бренд, фахівцях, в результатах видачі Google. Напевно ви існуєте не перший місяць. Може про вас уже хтось написав? Перевірте це: вводите ключові слова в рядок пошуку, використовуючи лапки «" "». Якщо пощастить, ви знайдете матеріали, які можна використовувати для отримання зворотного посилання. Подальший алгоритм дії простий: зв'язуєтеся з редакцією ресурсу і домовляєтеся про отримання зворотного посилання, так як в статті / новини згадується ваша компанія / бренд / продукт і ін.

Алгоритм подібного дослідження може виглядати наступним чином:

 1. Якщо засновника звуть Джобс, напишіть в пошуковому рядку «Стів Джобс» і натисніть «Пошук».
 2. Також вступите з назвою компанії, бренду або продукту.
 3. Використовуйте всі можливі варіації - вони приведуть до результату.
 4. Запам'ятайте ці ресурси.
 5. Напишіть листа в їх редакціюі попросіть поставити зовнішні посилання на сайт.

Перевірте вручну 50-100 результатів пошукової видачі. Якщо ви знаходите сторінки, які пишуть про вас, але не посилаються - сміливо контактуйте з цими сайтами, щоб отримати безкоштовні зовнішні посилання.

Не упускайте з виду соціальні мережі - це відмінне місце, де можна розмістити посилання на свій сайт. Якщо у вас є офіційний профіль LinkedIn, Facebook або на спеціалізованих майданчиках, перевірте чи коректно вказаний лінк на ваш ресурс. Подивіться на особисті сторінки співробітників. На них може бути вказано місце роботи, яке має вести на ваш офіційний сайт. Суть в тому, щоб кожна згадка в мережі інтернет, пов'язане з компанією, направляло користувачів і пошукових роботів на потрібну сторінку. Це якісні зовнішні посилання, що дають масу переваг.

Метод №2. використовуйте конкурентів

Відповідно до другого методу знайдіть ресурси, які пишуть про вашу сфері, конкурентів і спробуйте «впровадитися» в ці статті. Буквально це означає: знайти матеріал, який пише про те, в чому ви розбираєтеся і запропонувати редакції його доповнити інформацією про вашу компанію або продукт. У деяких випадках доведеться використовувати всю силу свого красномовства, щоб переконати видання в цінності наданого вами матеріалу. Вона повинна гармонійно вписатися в уже готову статтю і зробити її більш привабливою для читача. Або скористайтеся найпростішим варіантом - заплатите за таке дополненіе.Последовательность ваших дій може бути наступною:

 1. Відберіть 5-10 компаній, що працюють у вашій сфері і тому ж ціновому сегменті.
 2. Комбінуйте пошукової запит з двох-трьох назв компаній і сфер. Наприклад, "житлові комплекси Одеси" або "рейтинг новобудов Києва".
 3. Аналізуйте видачу: напевно знайдеться той чи інший аналітичний матеріал, в якому фігурують конкуренти (дають коментар, журналіст аналізує їх роботу або становить будь-якої рейтинг).
 4. Зв'яжіться з виданням. Запропонуйте доповнити матеріал цінною інформацією від вашої компанії і отримуйте зворотні посилання безкоштовно. Звичайно, якщо вони погодяться.

Звичайно, якщо вони погодяться

Те ж стосується онлайн-каталогів, рейтингів, порівнянь. Знайдіть такі матеріали і спробуйте доповнити готовий список назвою своєї компанії. Практично в будь-якій сфері можна знайти 20-30 подібних сторінок. Вибирайте кращі з них і зв'язуйтеся з редактором.

Думаючи, де розмістити посилання, не забувайте про важливе - релевантності майданчики і самого контенту на сторінці.

Другий метод відноситься до більш складним. Можна отримати багато відмов. Хоча, почати діалог фразою: «Здрастуйте, у вашому рейтингу 9 компаній з моєї сфери. Може ви хотіли б зробити його ще більш повним, додавши туди мою? »- не варто зусиль. Так чому б не спробувати?

Так чому б не спробувати

Метод №3. Використовуйте всі точки дотику

Плануючи розміщення посилань, доведеться проаналізувати багато сторінок. Зверніть увагу на ресурси, які публікують інформацію про сферу діяльності, регіоні або людей, пов'язаних з вами. Припустимо, ви займаєтеся розробкою програмного забезпечення і в компанії працюють талановиті жінки-програмісти. Це відмінний інформаційний привід - запропонуйте коментар журналісту, який підготував матеріал про нетипових професіях для жінок. Або про жінок-програмістів в вашому регіоні / країні.

Щоб використовувати цей метод, треба розглянути діяльність компанії з усіх боків.

Як це зробити?

 1. Визначте всі сфери діяльності підприємства. Перераховуйте всі, починаючи з масштабних визначень типу «управління фінансами», закінчуючи мікрорівнем, наприклад, «послуги ведення особистого бухгалтерії для фізичних осіб».
 2. Позначте географію бізнесу: континент або країна, а може ви працюєте тільки в одному місті чи навіть в певному районі. Це допоможе розширити або звузити пошук відповідних сайтів.
 3. Використовуйте унікальні переваги. Може бути компанія бореться за чистоту навколишнього нас середовища, або займається благодійністю. Можливо у вас сімейний бізнес, практикуєте вільний графік роботи або з підприємства ніколи не звільнялися співробітники. Перераховуйте ці факти, комбінуйте їх, а потім шукайте відповідні сторінки, де ваша посилання буде виглядати органічно. Вам не відмовлять, якщо ця інформація може якісно доповнити матеріал і зробити його більш популярним серед читачів.

Це не менш складний підхід. Він вимагає кмітливості, часу, вміння домовлятися з майданчиками. Використавши його, ви отримаєте природну кількість посилань, яку оцінять пошукові системи, а сайт - перші якісні посилання.

Саме чудове в цих трьох методах - вам не потрібні ніякі інструменти, крім власної винахідливості і уважності. Ви самостійно оцінюєте сайт, де можна розмістити посилання, нічого за неї не платите (не завжди, але це одна з цілей), і в більшості випадків, отримуєте її назавжди. Кожен з них відноситься до комплексу «Білого SEO», про який можна більше зі статті про « 12 індивідуальних підходів до outreach ». З неї ви почерпнете додаткові методи і дізнаєтеся ще більше про грамотному нарощуванні посилальної маси сайту.

Скільки потрібно зовнішніх посилань?

Однозначної відповіді на це питання немає. Все залежить від безлічі факторів, які враховують алгоритми пошукових систем. Також важлива конкурентне середовище. Єдине, що відомо напевно - SEO більше не спирається на кількість.

Раніше вебмастера могли дуже чітко порахувати, скільки часу і грошей на покупні посилання треба, щоб вийти в топ. Сьогодні пошукові системи змінили підхід. Вони вже давно аналізують набагато більше, ніж запит користувача і заголовок. Нові алгоритми розроблені на основі нейронних мереж. Вони орієнтовані на те, щоб зрозуміти сенс всієї сторінки і зіставити його з запитом. Нейронні мережі яких навчають і постійно створюють нові зв'язки, аналізуючи поведінку користувачів в мережі. Таким чином пошукова видача стає все більш релевантною, максимально точно відповідаючи на потребу людини.

Кілька додаткових способів отримати посилання на сайт

У пошуках місць, де розмістити зовнішні посилання, звертайте увагу на реальні сайти. Їх контент повинен регулярно оновлюватися, бути цікавим читачеві, корисним і привертати увагу.

 • Почніть з авторитетних ресурсів в своїй сфері. Створіть список і проаналізуйте, що на них публікують. Запропонуйте цінну інформацію, від якої редактор не зможе відмовитися. Такий спосіб називається « гостьовий постинг ».
 • Спробуйте розмістити зовнішню посилання на сайті, який абсолютно не пов'язаний спільною темою з вашим ресурсом. Головне, щоб посилання була релевантною контенту.
 • Орієнтуйтеся на успішних конкурентів. Придивіться, що роблять вони. Які стратегії використовують, але не намагайтеся сліпо копіювати.
 • Приєднуйтесь до соціальних мереж. Створіть в найпопулярніших з них офіційні сторінки і залучайте користувачів. Якщо вийде потрапити в їхні інтереси - вам забезпечений призначений для користувача контент і маса природних посилань на сайт безкоштовно.
 • Якщо у вашій компанії є партнери, запропонуйте їм розмістити на своїх сайтах посилання на ваш ресурс.
 • Дізнайтеся більше посиланнями з сайтами з вашої сфери діяльності. Поставте на своєму сайті лінк на них, а у відповідь отримаєте зворотне посилання.
 • Створіть власних донорів. Використовуйте для цього майданчика автоматичного створення блогів: WordPress, Tilda, Joomla. Створіть релевантний контент, почекайте поки він проиндексируется пошуковими системами і розмістіть в ньому посилання на свій сайт.
 • Використовуйте для просування відеоролики. Якщо у вас є відеоконтент, створіть акаунти на популярних майданчиках, розмістіть його там і поставте посилання на свій сайт.
 • Поширюйте свої презентації за допомогою таких сервісів, як Slideshare і розміщуйте в них посилання на свій сайт.
 • Увійдіть на форумах, де обговорюються теми з вашої сфери діяльності і спілкуйтеся з користувачами. У своїх коментарях використовуйте посилання на сайт. Робіть це органічно, тільки в потрібних випадках. Чи не нав'язуйте посилання.

Отримати якісні зворотні посилання на сайт складно. Щоб домогтися потрібного результату, доведеться спробувати різні підходи. Використовуйте всі можливості, які дає вам інтернет. Також не забувайте, що не менш важливо відстежувати і зберегти всі розміщені посилання. Для цього використовуйте спеціальні інструменти для моніторингу: Ahrefs або Majestic.

Щоб отримати результат, подбайте про свій сайт

Перед тим, як починати роботу з розміщення посилань, подивіться уважно на ваш сайт. Нарощування посилального профілю приверне увагу пошукових систем. Тому його програмний код, структура і наповнення повинні бути ідеальними або близькими до цього.

Обов'язково зареєструйтеся в Google Webmaster Tools або використовуйте інші програми, щоб відстежувати процес просування і побачити свій сайт так, як його бачать пошукові роботи. У них легко виправити системні файли robots.txt і htaccess, поставити переадресацію, відстежити запити і позиції сайту в пошуковій видачі. Не ігноруйте помилки в коді, проаналізуйте швидкість завантаження сторінок, перевірте чи все в порядку з контентом.

Не ігноруйте помилки в коді, проаналізуйте швидкість завантаження сторінок, перевірте чи все в порядку з контентом

Короткий висновок

 • Процес SEO оптимізації сайтів змінився. Основну роль в організації пошуку тепер грає сенс, а не ключові слова.
 • Нормативний профіль як і раніше важливий, але його основа - якість зворотного посилання.
 • Перш ніж приступати до пошуку, де розмістити посилання на сайт, проаналізувати навколишнє середовище: присутність свого бренду в мережі інтернет, цікаві теми з основної сферидеятельності, рейтинги компаній, діяльність конкурентів і їх стратегії просування.
 • В першу чергу використовувати три методи, які дозволяють отримати перші посилання на сайт безкоштовно.
 • З обережністю ставитися до покупки посилань. В ідеалі уникати посилальних бірж і автоматизованої закупівлі посилань.
 • Стежити за якістю свого сайту і його наповненням. Створювати цікавий контент, корисний для користувача.
 • Ділитися інформацією з користувачами за допомогою соціальних мереж, блогів, розміщення відеофайлів, майданчиків для публікації презентацій.
 • Відстежувати зворотні посилання на сайт.

Орієнтуйтеся на потреби сучасного користувача. Подивіться на свій сайт з точки зору потенційного клієнта. Спробуйте зрозуміти, яка інформація йому потрібна для того щоб прийняти рішення на користь вашої компанії. Не соромтеся розповідати про себе і просувати експертів своєї компанії серед галузевих ресурсів.

Особливо, якщо це у вас виходить. Слідуючи таким простим рекомендаціям, ви зможете викликати природний інтерес до своєї компанії. Про вас почнуть писати, і контрольний профіль буде регулярно поповнюватися без особливих зусиль з вашого боку.

Дана публікація є гостьовим постом від Анатолія Устинівського та Миколи Шмічкова.

Поділіться статтею з друзями

Як отримати перші зовнішні посилання природним шляхом безкоштовно і без ризику бути покараним?
Може про вас уже хтось написав?
Може ви хотіли б зробити його ще більш повним, додавши туди мою?
Так чому б не спробувати?
Як це зробити?
Скільки потрібно зовнішніх посилань?
IRC (Internet Relay Chat)