Вибір ідеальної теми для поста в блозі. Трёхшаговий процес

 1. Трёхшаговий процес вибору ідеальної теми для поста
 2. 2. Як тільки ви знаєте для кого пишете, з'ясуйте, відповіді на які питання потрібні вашій аудиторії
 3. 3. Використовуйте інструменти для перевірки тим ваших постів

Уявіть, що у вас є бізнес з випуску відео-уроків з йоги для самостійної домашньої практики. У міру того, як сторінок з результатами пошуку стає все більше, ваші шанси вибратися на топові позиції в пошуковій видачі по найпопулярнішому запитом - «йога» - стають все менше.

У міру того, як сторінок з результатами пошуку стає все більше, ваші шанси вибратися на топові позиції в пошуковій видачі по найпопулярнішому запитом - «йога» - стають все менше

Але, це не кінець світу. У наші дні, щоб отримати потрібну інформацію якомога швидше, користувачі вводять більш специфічні запити в розмовній формі, наприклад, «Як я можу навчати йозі?». Google відповів на це зміна в призначеному для користувача поведінці, представивши RankBrain - систему штучного інтелекту на базі машинного навчання - типу «Колібрі» - пошуковий алгоритм, створений для фокусування на значенні термінів пошукових запитів.

Що в результаті? Збільшене число комбінацій ключових слів, зазвичай використовуваних в межах теми запиту. Профіт.

Але з більш широкими можливостями у виборі теми як вибрати правильний варіант? Щоб уникнути втрати часу на «гри в ключові слова», які не принесуть значну віддачу вашому бізнесу, ми побудували простий процес з перевірки ваших ідей ще до того, як почати писати.

Трёхшаговий процес вибору ідеальної теми для поста

1. Дійсно добре знайте свою аудиторію

В ідеалі, ви вже ведете маркетингове дослідження і думаєте про свою цільову аудиторію ще до того, як створити який-небудь контент. Але якщо немає, або вам потрібно освіжити в пам'яті цю інформацію, ось пара питань, які ви повинні задати перед проведенням мозкового штурму в пошуку контент-ідей для блогу:

 • Хто шукає інформацію з даної теми? Вік цих людей, професія, демографічні ознаки?
 • Які емоції ви хочете викликати? Їх мета?
 • Який вплив ви очікуєте від відвідувачів вашого блогу після прочитання поста?

Який вплив ви очікуєте від відвідувачів вашого блогу після прочитання поста

Маючи в своєму розпорядженні повним розумінням про демографічні і психографических рисах вашої цільової аудиторії, ви можете додати вашому списку контент-ідей велику вірогідність. Викресліть ідеї які не підходять, і залиште відповідні - все просто.

2. Як тільки ви знаєте для кого пишете, з'ясуйте, відповіді на які питання потрібні вашій аудиторії

Подумайте про виклики, з якими стикається користувач, і запропонуйте рішення.

У прикладі з йогою, проблема користувача може включати: немає часу на заняття в залі, поблизу немає йога-центру, недостатньо коштів на оплату абонемента, високий рівень стресу.

Тут маркетологи повинні відповісти на ряд питань:

 • Який найкращий спосіб надання інформації - пост в блозі, інфографіка, відео?
 • Який контент вже опублікований на цю тему і яку мету я переслідую, роблячи свій контент відмінним від уже створеного.

Кращий спосіб структурувати думки - це тематичний контент-кластер - це новий спосіб побудувати контент-стратегію, що враховує тенденції розвитку пошукових алгоритмів.

Продовжуючи приклад з йогою, тематичний кластер буде побудований навколо терміна «йога» як центральної теми. Далі йдуть підтеми, засновані на ключових словах, добре ранжируваних в пошуковій видачі. Вони можуть включати - «домашні тренування», «вправи для зняття стресу», «йога для початківців», «онлайн йога-класи». Нижче наведено приклад контент-кластера з центральною темою «комплекс вправ». При цьому контент кластера охоплює більш широке коло взаємопов'язаних тем.

При цьому контент кластера охоплює більш широке коло взаємопов'язаних тем

При кластеризації ідей навколо однієї головної теми, яка причетна до вашої аудиторії, стає легше генерувати контент, який знайде відгук у користувачів. Cмисл такого методу конкретизації центральної теми (загальний запит) на підтеми (специфічні запити) - більш широке розкриття центральної теми і конверсія відвідувачів вашого сайту в клієнти (або досягнення будь-якої іншої мети конверсії). Серед бонусів також - більш високі позиції в пошуковій видачі і зрослий трафік.

3. Використовуйте інструменти для перевірки тим ваших постів

Як тільки у вас є тема для поста в блозі, протестуйте її. Тільки тому, що ви думаєте, що тема цікава і хороша для пошукової оптимізації, це ще не означає, що вона знайде відгук у аудиторії.

Кілька інструментів, щоб бути впевненим, що стаття на будь-яку тему варто написання.

 • Сервіси по перевірці заголовків - дозволяють вибрати з безлічі варіантів заголовок, який викличе найбільший інтерес і високу кликабельность.
 • Тематичні форуми і чати - майданчики, де збирається ваша цільова аудиторія. Обговорювані там питання і теми дають відомості про існуючий інформаційному дефіциті, який ви можете заповнити постами свого блогу.
 • Голосування в Твіттері та інших соц. мережах - проведіть опитування серед передплатників. Які теми їм хотілося б прочитати. Чи використовуєте дані таких опитувань при виборі теми.
 • Коментарі в блозі - актівіруйет цей функціонал, що дає зворотний зв'язок від ваших відвідувачів, а, отже, відповідь на ваш головне питання - «Який контент цікавий цільової аудиторії?»

Зібравши результати всіх опитувань і тестів, вибирайте тему і заголовок, які дадуть найбільший відгук і рівень залученості і приступайте до написання поста.

У наші дні, щоб отримати потрібну інформацію якомога швидше, користувачі вводять більш специфічні запити в розмовній формі, наприклад, «Як я можу навчати йозі?
Що в результаті?
Але з більш широкими можливостями у виборі теми як вибрати правильний варіант?
Вік цих людей, професія, демографічні ознаки?
Які емоції ви хочете викликати?
Їх мета?
Який вплив ви очікуєте від відвідувачів вашого блогу після прочитання поста?
IRC (Internet Relay Chat)