Чому домашні екрани всіх смартфонів - відстій, або навіщо я написав AIO Launcher

  1. Зміст статті Не знаю, як тобі, а мені завжди здавалося дивним, що потужний смартфон, що зв'язує людей...
  2. В чому проблема
  3. Простота, мінімалізм, ефективність
  4. висновки

Зміст статті

Не знаю, як тобі, а мені завжди здавалося дивним, що потужний смартфон, що зв'язує людей один з одним і рештою світу, в якості ключового елемента інтерфейсу використовує абсолютно даремний неінформативне екран зі значками. Так, є бейджи, так, іконки годин і календаря дійсно показують час і дату, але ви серйозно? Перше, що бачить користувач, - це просто сітка іконок?

Перше, що бачить користувач, - це просто сітка іконок

WWW

Якщо ти просто хотів дізнатися, яку відповідь на наведений вище питання пропоную я, ось посилання: AIO Launcher . Додаток безкоштовне і працює на будь-якому Android-смартфоні з версією ОС від 4.4.

В чому проблема

Уяви собі, що ти сідаєш за штурвал літака (або тренажера). Перед тобою величезна приладова панель, але все численні інформаційні екрани й тумблери закриті кришками, на яких наведено назва та короткий опис захованого під ними елемента управління. У перший день навчання інструктор пояснює тобі правила: кришки відкриваються легким дотиком, але, коли відкриваєш одну з них, інші закриваються. Зроблено так, щоб ти завжди знав, де і що знаходиться, і не загубився в морі екранів, тумблерів і важелів.

У перші дні навчання ти дякуєш конструкторів, які придумали таку доброзичливу до новачків систему управління. Але з часом помічаєш, що вона працює проти тебе. Ти вже розібрався, що до чого, тобі треба контролювати літак, знати, що відбувається, і мати прямий доступ до будь-яких елементів управління. Тому ти просиш інструктора відключити функцію автоматичного закриття кришок, а ще краще прибрати їх взагалі.

Але інструктор відповідає, що це неможливо, і додає, що всі сучасні літаки оснащені саме такий панеллю приладів, це стандарт; і взагалі, багато ти розумієш в інтерфейсі, який придумав геніальний Дронь Ойв!

Я не прирівнюють літаки до смартфонів, а лише хочу показати, що користувачеві системи, що генерує величезну кількість інформації, краще бачити цю інформацію на місці, а не тільки після дотику пальця. Але все не так. Замість інформації нам пропонують дивитися на «кришки» (іконки), під якими ця інформація ховається.

Так, в Android є віджети, і, витративши багато часу, ти зможеш знайти віджети, що показують будь-яку корисну тобі інформацію ... і отримаєш строкатий екран, оформлений в різному стилі, кольорі і з різними розмірами шрифтів. Чи буде він зручний? Ні, я пробував, це мука.

А адже багато хто з нас вже бачили дійсно правильний домашній екран смартфона. Це екран «Сьогодні» в Windows Mobile. Так, я теж не люблю цю ОС і вважаю вкрай незручною у використанні, але домашній екран WM був кроком в правильному напрямку.


Пізніше, вже в домашньому екрані Windows Phone, MS спробувала зробити «щось подібне, але в сучасному стилі». Однак плитки Windows Phone вийшли швидше прикольні, ніж інформативні. Вони займали занадто багато простору і часто замість детальної інформації показували число або пару слів про якусь подію.

Вони займали занадто багато простору і часто замість детальної інформації показували число або пару слів про якусь подію

Ще був SlideScreen, неймовірно крутий лаунчер для Android від Larva Labs. Його екран майже повністю складався з інформації: останні листи, повідомлення в Twitter і Facebook, пропущені дзвінки, СМС і навіть котирування акцій. Larva Labs зробили це ще в часи Android 2.1, але незабаром з'ясувалося, що окупити розробку такого додатка просто неможливо: користувачі не розуміли його і відмовлялися йти з звичного іконочние інтерфейсу.

1, але незабаром з'ясувалося, що окупити розробку такого додатка просто неможливо: користувачі не розуміли його і відмовлялися йти з звичного іконочние інтерфейсу

Свої спроби були у Yahoo (Aviate), MS (Microsoft Launcher) і незалежних розробників (хороший приклад: ASAP Launcher). Особисто мені жодна з них не здалася вдалою. Розробники або боялися повністю відмовлятися від концепції іконок на робочому столі, або використовували простір екрану вкрай нераціонально.

Прийшла ідея зробити все по-своєму.

Простота, мінімалізм, ефективність

Ключові ідеї AIO Launcher:

1. До біса іконки. Сітка іконок - строката мозаїка без будь-якої інформаційної навантаження. Як виглядає іконка Skype? Особисто я згадую щось невиразне яскравого синього кольору. А Dropbox? Уже вгадуються риси коробки, якої давно немає, але головне - це темно-синій, чи не так? Ще у нас є Feedly - зелений, Сбербанк - знову зелений. Pocket - червоний, Yandex Taxi - жовтий.

Ми диференціюючи НЕ іконки, а кольори і назви. Іконки - непотрібний відволікаючий шум. По-хорошому їх просто не повинно бути. І за замовчуванням в AIO Launcher їх немає. Зате є сортування додатків за кількістю запусків, так що на екрані завжди знаходиться тільки те, що тобі потрібно, то, ніж ти користуєшся.

2. Що ще має бути на екрані? На екрані пристрою, який називається «телефон»? Звичайно ж, список дзвінків твоєї бабусі. А ще останні СМС.

Але у нас же не просто телефон, це смартфон. Тому обов'язково покажемо погоду, пошту, новини, твіт, повідомлення Телеграма, календар і, звичайно ж, курс біткойнов. Змусимо весь цей просто працювати без будь-яких логінів і отримаємо смартфон з великої літери. Смартфон, який відразу покаже всю потрібну інфу без необхідності натискати що б там не було. Хіба не так це повинно працювати?

AIO Launcher - не витвір мистецтва і не конкурент всім вашим Nova лаунчер, це програма, яка просто робить роботу зі смартфоном зручною.

висновки

Дивно, що настільки очевидна проста ідея існує в таких малих варіантах. Дивно бачити людей, «роздягають» смартфон так, щоб було видно одні шпалери. Дивно, що мені взагалі довелося писати AIO Launcher, замість того щоб користуватися чимось готовим.

Так, є бейджи, так, іконки годин і календаря дійсно показують час і дату, але ви серйозно?
Перше, що бачить користувач, - це просто сітка іконок?
Чи буде він зручний?
Як виглядає іконка Skype?
А Dropbox?
Уже вгадуються риси коробки, якої давно немає, але головне - це темно-синій, чи не так?
2. Що ще має бути на екрані?
На екрані пристрою, який називається «телефон»?
Хіба не так це повинно працювати?
IRC (Internet Relay Chat)