FB2 reader для iPhone і iPad

  1. Додавання файлів
  2. інтерфейс
  3. налаштування
  4. висновок

У недавньому   матеріалі   ми говорили про те, як конвертувати на iPad книгу з формату fb2 в формат epub

У недавньому матеріалі ми говорили про те, як конвертувати на iPad книгу з формату fb2 в формат epub. Але можна обійтися і зовсім без конвертації - в AppStore є непогана читалка Fb2 для iPad. Ім'я їй, як уже можна було здогадатися з заголовка, Fb2 reader.

Додавання файлів

Книги в програму можна закинути через Safari або через будь-яку іншу програму на iPhone або iPad. Додавання файлів через комп'ютер не підтримується. Правда, складно назвати це критичним недоліком - завжди можна закачати потрібний файл в Dropbox і відкрити його на планшеті. Подивимося, як працює додаток на прикладі книги Ф.М. Достоєвського «Брати Карамазови». Для початку, знаходимо fb2 файл книги на просторах інтернету.

Викачуємо в Safari і відкриваємо через Fb2 reader.

інтерфейс

Безкоштовність і фактична відсутність в цьому конкурентів обумовлює цілковитий аскетизм інтерфейсу. Книги розташовуються на дивного вигляду «столі», оббитому чимось, що, мабуть, має символізувати собою зелене сукно.

Відкриваємо книгу і знову виявляємо приголомшливий мінімалізм. Нам доступні три кнопки і повзунок для швидкого переходу між сторінками книги.

Натискання на кнопку в нижньому правому куті (книжкова полиця) повертає нас в бібліотеку. Кнопка поруч з нею дає доступ до змісту.

налаштування

У нижньому лівому кутку - настройки. Можна вибрати шрифт і його розмір, зробити вирівнювання, зменшити або збільшити межстрочное відстань і поля. Натискання по верхньому полю гортає сторінки назад, по нижньому - вперед. Усе. Ніяких закладок, позначок, нічного режиму і інтеграції з facebook.

висновок

Додаток вигідно відрізняється від аналогічних програм в AppStore двома характеристиками. По-перше, воно абсолютно безкоштовно. А по-друге, розробники не намагаються нав'язати нам додатковий сервіс у вигляді реєстрації в якийсь бібліотеці з покупкою контенту виключно там. Fb2 reader - єдина читалка fb2 для iPad, яка відповідає цим двома вимогам одночасно і дає можливість безкоштовно читати fb2-книги на iPhone і iPad. Якщо вам відомі інші аналогічні програми - ласкаво просимо в коментарі.

Звичайно, програма ДУЖЕ проста. Безкоштовність обертається відсутністю більшості налаштувань, звичних на інших «читалках». Це далеко не iBooks . Але, при всіх недоліках, - за допомогою програми таки можна читати книги. І це головне. У більшості користувачів не так часто виникає гостра необхідність прочитати будь-яку книгу на iPad саме в форматі fb2. І для таких випадків цілком можна скачати собі «про запас» Fb2 reader для iPhone або iPad.

Завантажити в AppStore:
Fb2 reader - free

IRC (Internet Relay Chat)