Як вибрати WiFi роутер для дому

 1. За якими параметрами краще вибрати роутер для дому
 2. Основні технічні характеристики при виборі Wi-Fi роутера
 3. Який вай-фай роутер кращий для будинку

Привіт, шановні відвідувачі  smartronix Привіт, шановні відвідувачі smartronix.ru ! Вирішили купити новий вай-фай роутер? Чудова ідея! У даній публікації ми розповімо, як вибрати WiFi роутер для дому, на що звернути увагу при виборі роутера і як не розчаруватися в покупці. Ми вже розповідали, як самостійно вибрати електронну книгу , На що звернути увагу коли вибираєте ноутбук, і як не помилитися вибираючи планшетний комп'ютер . Ми навіть написали статтю, як правильно вибирати відеореєстратор в машину. Настав час і домашнього Wi-Fi маршрутизатора.

Не секрет, що сьогодні дуже багато виробників бездротових роутерів і точок доступу: ASUS, D-link, Huawei, Linksys, MikroTik, NETGEAR, TP-LINK, TRENDnet, Ubiquiti, Upvel, ZyXEL та інші. А вже моделей маршрутизаторів і Wi-Fi точок доступу у кожного виробника може налічуватися кілька десятків. Який роутер вибрати для будинку серед всього цього різноманіття? Чи потрібно переплачувати за імениті бренди, сучасні нововведення і прогресивну начинку? Давайте розберемося разом!

За якими параметрами краще вибрати роутер для дому

В одній з наших статей, ми вже розповідали, що таке WiFi роутер і в чому полягає основний принцип його роботи. Хочемо відразу уточнити різницю між Wi-Fi роутером і Wi-Fi точкою доступу. А то в магазинах роутери можуть називатися точками доступу, і навпаки. Перша відмінність маршрутизатора від точки доступу є наявність мережевих портів на роутері. І це не спроста, оскільки завдання простий точки доступу - розширення зони покриття мережі, а не роздача інтернету на пристрої.

Все WiFi точки доступу призначені для збільшення зони покриття мережі. Тобто організувати повноцінну мережу за допомогою точки доступу не вийде (немає потрібних портів). WiFi маршрутизатор (він же роутер) - це та ж бездротова точка доступу, але з можливістю організації мережі. Будь-роутер може виступати, як комутатор, оскільки володіє LAN портами для підключення ноутбука або комп'ютера з мережевого кабелю ( кручений парі ). Що це за мережеві порти, ми зараз покажемо. Ось як виглядає стандартний Wi-Fi маршрутизатор з тильного боку:

Ось як виглядає стандартний Wi-Fi маршрутизатор з тильного боку:

Як бачите, нічого складного в ньому немає. Перш за все, що Вам потрібно зрозуміти, для якого інтернет з'єднання Ви хочете вибрати і купити Wi-Fi роутер. Адже технологій підключення кілька і тут потрібно точно знати, який тип інтернету встановлений у Вас. Або який тип Ви плануєте використовувати в майбутньому. ми вже розповідали про різні типи інтернет з'єднань в нашій статті про збільшення швидкості інтернету . Ось три основні протоколи підключення: Ethernet, ADSL та 3G / 4G.

Порада! Багато провайдерів розміщують рекомендовані моделі роутерів на своїх сайтах. Не зайвим буде зайти і перевірити сумісність маршрутизатора з вашим інтернет підключенням.

Перший протокол Ethernet (основні три різновиди даного протоколу в Росії - PPPoE, L2TP або VPN) працює з мережевого кабелю, якщо в мережеву плату вашого домашнього комп'ютера або ноутбука підключений шнур від провайдера, значить ваше підключення і використовує цей протокол зв'язку. Найбільш популярні провайдери, що надають Ethernet доступ - це Beeline (Білайн), Ростелеком (ОнЛайм), Dom.ru (Дом.ру), NETBYNET, Акадо, ByFly, ТТК, Укртелеком та інші. Насправді їх безліч, просто багато хто з провайдерів перекуповують канал у більших. Ось як виглядає роз'єм RJ-45 роутере:

Ось як виглядає роз'єм RJ-45 роутере:

Другий поширений протокол зв'язку - ADSL. У Росії з ним працює провайдер МГТС. Ось як виглядає WiFi роутер для ADSL протоколу (роз'єм виглядає, як телефонний):

Ось як виглядає WiFi роутер для ADSL протоколу (роз'єм виглядає, як телефонний):

Третій популярний тип зв'язку - 3G / 4G. З ним працюють такі мобільні оператори, як МТС, Білайн, Мегафон і Скайлінк. На роутере призначеного для роздачі 3G / 4G інтернету є спеціальний USB роз'єм:

На роутере призначеного для роздачі 3G / 4G інтернету є спеціальний USB роз'єм:

Перше, на що завжди звертає увагу покупець - це ціна. Чому один роутер коштує тисячу рублів, а інший чотири-п'ять тисяч. Багато в чому, вся справа в його характеристиках. Але перш, ніж ми їх розглянемо, пара слів про ціну і ринку ціноутворення на роутери.

Дуже часто можна почути дві протилежні точки зору. Одні користувачі домашніх WiFi роутерів стверджують, що переплачувати за дорогі моделі маршрутизаторів не має сенсу, а другі кажуть, що дешеві роутери збиткові, швидко ламаються, глючат і нестабільно працюють. Як завжди, істина десь посередині. Абсолютна більшість роутерів випускаються в Китаї, але це не означає, що всі вони поганого або однакової якості. Ось, що впливає на ціну маршрутизатора:

 • Яка апаратна начинка встановлена ​​в роутері (процесор, оперативна пам'ять , Flash-пам'ять і т.д.).
 • Бренд маршрутизатора.
 • Апаратні та програмні можливості тієї чи іншої моделі.

Розглянемо всі три фактори, що впливають на ціну. Безумовно, на ціну впливає якість збірки і хороші комплектуючі, які присутні в більш дорогих моделях роутерів. Але якщо розібратися по суті і придивитися до конкретних моделей, то можна вибрати WiFi роутер для дому за менші гроші і не прогадати з його начинкою.

Якщо Ви вважаєте, що хороші WiFi роутери є тільки у тій чи іншій компанії, то це швидше за оману і висновок зроблений суб'єктивно. Насправді, все залежить від конкретної моделі і знову ж комплектуючих, які встановив в неї виробник. Якщо розглядати вибір роутера щодо бренду, то варто уважно почитати відгуки до вподобаної моделі і вибирати її виходячи з бюджету і технічних характеристик (про них буде детально написано нижче).

Якщо розглядати вибір роутера щодо бренду, то варто уважно почитати відгуки до вподобаної моделі і вибирати її виходячи з бюджету і технічних характеристик (про них буде детально написано нижче)

Наприклад, WiFi роутери одного з лідируючих виробників Dlink, особливо дешеві моделі, часто випускаються з сирими прошивками, а апаратна начинка дешевих маршрутизаторів і точок доступу від Длінк не розрахована на високу продуктивність Наприклад, WiFi роутери одного з лідируючих виробників Dlink, особливо дешеві моделі, часто випускаються з сирими прошивками, а апаратна начинка дешевих маршрутизаторів і точок доступу від Длінк не розрахована на високу продуктивність. Іменитий Asus має різноманітний модельний ряд, який включає, як дорогі моделі роутерів, так і щодо бюджетні варіанти. Останні можуть бути не найкращим вибором. Linksys - відносно дорогі, але в більшості своїй надійні і якісні маршрутизатори. TP-Link - бюджетний виробник Wi-Fi роутерів, якість продукції даної компанії є досить спірним. Можна нарватися на неякісний товар. Zyxel - випускає цілий ряд моделей для будинку, які є досить перевіреними і підійдуть для домашнього використання. Правда ціни у даній компанії не найдемократичніші. Роутери від NETGEAR і TRENDnet також є досить якісними і відносно дешеві.

В цілому, нарватися на неякісну модель можна у кожного виробника. Але якщо звернути увагу на відгуки і технічні характеристики, то цю ймовірність можна сильно знизити. Апаратні та програмні можливості - ось що потрібно знати, якщо Ви хочете вибрати гідний роутер wifi для будинку. Багато в чому ціна на певну модель залежить від можливостей, які маршрутизатор може надати. Але так чи розширені можливості потрібні в повсякденному домашньому використанні WiFi роутера? Давайте розглянемо питання, як вибрати роутер для квартири, з точки зору його технічних характеристик.

Основні технічні характеристики при виборі Wi-Fi роутера

Якщо вибирати домашній роутер за ціною і не звертати увагу на його характеристики, то можна пригадати з покупкою. Деякі дешеві бездротові пристрої не розраховані на високу потужність і зона покриття мережі може бути кілька метрів. Крім цього, малопотужні роутери не дозволяють доходити сигналу через стіни або інші перешкоди. Якщо у Вас квартира з бетонними стінами або заміський будинок з цегляними, варто придивитися до обраної моделі більш ретельно.

Дуже багато негативних відгуків від власників дешевих роутерів, які скаржаться, що їх маршрутизатор ріже вхідну і вихідну швидкість інтернету по WiFi. Це пов'язано з дешевої та неякісної залізної начинкою вай-фай роутерів. Наприклад, якщо ваш провайдер дає доступ по 10-ти мегабитному каналу, а вимір швидкості скачування файлів менше 1.25 мегабайта, то можливо справа не в неякісній послузі, а роботі Wi-Fi.

Крім цього, дешеві моделі роутерів можуть зависати, глючить і просто вимикатися. Погодьтеся, що постійною перезавантажувати роутер - це дуже нервове заняття. Іноді від такої поведінки пристрою рятує його перепрошивка, тобто заміни внутрішньої прошивки на новішу (свіжу прошивку можна знайти на сайті виробника). Втім, може не пощастити і з дорогим аналогом, але ймовірність таких неприємностей нижче.

Зараз ми розглянемо основні характеристики роутерів, на які потрібно звернути увагу при використанні WiFi в домашніх умовах. Якщо Ви в перший раз вибираєте WiFi роутер, то швидше за все не розбираєтеся в специфічних параметрах. Насправді, все не так складно. Вище ми вже з'ясували, що будь-який роутер має портом для підключення каналу від провайдера, LAN портами для підключення до мережевої карти комп'ютера і можливістю роздавати інтернет за бездротовою технологією вай-фай. Ось якими характеристиками повинен володіти сучасний маршрутизатор, якщо Ви не знаєте який WiFi вибрати роутер, то їх цілком вистачить:

 1. Можливістю шифрування каналу всіма доступними типами шифрування - WEP, WPA, WPA2.
 2. Можливістю роботи на всіх стандартах бездротового зв'язку - 802.11b, 802.1g, 802.11n. Режим N забезпечує найвищу швидкість бездротового з'єднання. Бажано щоб роутер вмів працювати зі змішаними режимами 802.11b / g і 802.11b / g / n. Це дозволить підключати ті пристрої, які вмію працювати по 802.11n і ті старіші гаджети, які працюють тільки на 802.11b або 802.1g. Деякі моделі підтримують стандарт 802.11ac, який теоретично дозволяє працювати по бездротовому гігабітного каналу. Але на практиці, гігабітний канал будинку не потрібен, та й провайдера, який може надати таку пропускну здатність потрібно пошукати.
 3. Роутер повинен вміти працювати з протоколами PPPoE, L2TP і VPN. Перший зазвичай включений за замовчуванням в усі моделі, а ось другий та третій протоколи є не у всіх. Навіть якщо зараз у Вас немає VPN або L2Tp з'єднання будинку, не факт, що воно не знадобитися в майбутньому.
 4. Бажано, щоб роутер мав знімну антену. Це дозволить збільшити зону WIFI покриття, якщо вона виявиться недостатньою.
 5. Кількість зовнішніх антен - чим їх більше, тим краще. Втім для маленької квартири або невеликого заміського будинку цілком може вистачити Wi-Fi роутера з однією антеною. Якщо квартира або приватний будинок досить великі, то можливо доведеться встановити wifi роутер в середині будинку або квартири, або купувати додаткову точку доступу.
 6. обсяг оперативної пам'яті . Бажано купувати роутер з об'ємом оперативної пам'яті від 64 мегабайт. 32 мегабайт оперативної пам'яті може не вистачати при використанні WiFi великою кількістю пристроїв.
 7. Бажано знайти роутер з не найслабшою процесором . Потужний роутер wifi для будинку - запорука стабільності його роботи в майбутньому. Від процесора залежить максимальна швидкість передачі даних по Wi-Fi і стійкість сигналу при роботі пристрою.

Всі сучасні роутери мають свій власний веб-інтерфейс, за допомогою якого можна зайти в налаштування маршрутизатора . Турбуватися про відсутність такого інтерфейсу не варто. Крім цього, всі сучасні моделі мають вбудований DHCP-сервер, який дозволяє роздавати IP адреси на комп'ютер, ноутбук, телефон, планшет або інший гаджет в автоматичному режимі. Також більшість роутерів мають вбудований програмний міжмережевий екран (FireWall), який дозволить захистити вашу домашню мережу від злому зловмисником. Більш специфічною характеристикою роутера можна назвати функцію WPS. Служить вона для швидкого підключення пристроїв, її підтримують. Для тих, кому цікава швидке налаштування WI-FI підключення за допомогою WPS, радимо прочитати наші статті про підключення WiFi принтера і настройку і підключення телевізора до Інтернету . Ми також пропонуємо ознайомитися з нашими статтями з налаштування WiFi роутера:

Зазвичай для домашнього використання не потрібен роутер з принт-сервером (з програмним забезпеченням, що дозволяє групі користувачів спільно використовувати принтер, підключивши його по USB). Проте, якщо ця функція необхідно, не забудьте про неї при виборі та купівлі сподобалася. У наступному розділі, ми склали рейтинг роутерів для будинку, заснований на їх характеристиках, які на нашу думку є найбільш оптимальним вибором по співвідношенню ціна якість.

Який вай-фай роутер кращий для будинку

Отже, якщо ваші очі розбігаються і Ви ніяк не можете вирішити, який wifi роутер вибрати, то ось кілька популярних моделей, які володіють усіма необхідними функціями для використання їх в домашніх умовах. Для початку роутери вартістю до 1000 рублів. Попереджаємо, що дані апарати мають слабку начинку і можуть різати вихідну і вхідну швидкість від провайдера. Такі роутери підійдуть для використання з не швидким каналом в невеликому будинку чи квартирі:

Ось кілька моделей роутерів, які можна купити в межах від 1000 до 2000 рублів:

Популярні моделі роутерів від 2000 до 5000 рублів. Крім розширеного функціоналу, такі роутери дозволяють працювати по каналу від 600 Мбіт / с до 900 Мбіт / с, а також використовувати састотний діапазон пристроїв Wi-Fi 2.4 / 5 ГГц (крім ZyXEL Keenetic Giga II):

Звичайно, даний список не повний, але зазначені нами моделі користуються великою популярністю у аудиторії покупців. На цьому наша стаття з вибору Wi-Fi роутера для будинку закінчена. Сподіваємося вона була інформативною та пізнавальною. Якщо у Вас є якісь питання або доповнення до вище викладеного матеріалу, просимо про це писати в формі коментарів, розташованої нижче. Бажаємо вибрати WiFi роутер з найменшими грошовими втратами і максимально вигідними характеристиками.

Вирішили купити новий вай-фай роутер?
Який роутер вибрати для будинку серед всього цього різноманіття?
Чи потрібно переплачувати за імениті бренди, сучасні нововведення і прогресивну начинку?
Але так чи розширені можливості потрібні в повсякденному домашньому використанні WiFi роутера?
IRC (Internet Relay Chat)