Домашня мережа через роутер, побудувати своїми руками локальну мережу

  1. Роутер для домашньої мережі
  2. Як зробити мережу через роутер
  3. Перевіряємо фізичну зв'язок
  4. Налаштування локальної мережі через роутер
  5. Налаштування загального доступу
  6. Два роутера в одній мережі
  7. Мережевий принтер через роутер

Якщо Ви користуєтеся вдома не тільки одним комп'ютером, але ще і іншими подібними пристроями, то їх можна об'єднати в домашню мережу. При цьому можна створити домашню мережу через роутер, яка буде мати вихід в інтернет.

Локальна мережа через роутер дозволить Вам достатньо просто зв'язати всі Ваші пристрої. Ви зможете тоді по локальній мережі обмінюватися файлами, грати в ігри або використовувати для інших цілей.

Для цього Вам потрібно придбати тільки спеціальний пристрій - роутер (маршрутизатор). За допомогою роутера здійснюється зв'язок між пристроями, підключеними до мережі, і створюється домашня мережа через wifi роутер. Якщо Ваші пристрої для виходу в інтернет використовують один роутер, то значить, мережа між цими пристроями є. При цьому не має значення, як Ваші пристрої підключені, за допомогою мережевого кабелю або по бездротовому Wi-Fi.

Щоб створити локальну мережу через роутер потрібно підключати необхідні пристрої безпосередньо до роутера, або використовувати бездротове з'єднання. У всіх сучасних роутерах можна користуватися дротових або бездротових варіантом з'єднання. Але можна також застосувати роутер і для зв'язку декількох мереж між собою.

Створення домашньої мережі через роутер, як правило, виконується з використанням принципу зірки. При підключенні за цією схемою всі пристрої, які Ви плануєте використовувати, потрібно незалежно один від одного підключити до роутера. Роутер в даному випадку є таким центром вийшла зірки або точніше мережі. При цьому сам роутер підключається до мережі провайдера і може роздавати інтернет на пристрій, підключений до нього. Схематично дане з'єднання можна подивитися на малюнку, наведеному нижче.

Якщо Ви користуєтеся вдома не тільки одним комп'ютером, але ще і іншими подібними пристроями, то їх можна об'єднати в домашню мережу

З'єднання з роутером по типу "Зірка"

Роутер для домашньої мережі

Роутер є основним пристроєм для створення мережі. Перед тим, як створити мережу через роутер, Ви повинні підібрати підходящу модель роутера. Вам потрібно точно знати який використовується Вашим провайдером тип підключення (кабельне підключення або по телефонному каналу). Якщо використовується кабельне підключення, то роутер потрібно підбирати з роз'ємом WAN, а якщо телефонна лінія, то повинен бути роз'єм ADSL.

Крім того можливі ще варіанти при використанні 3G / 4G модем, телефону ( «Стрім») або кабельного модему ( «Акадо»). При використанні останніх двох варіантів, потрібно ще спеціальний модем. Такий модем може бути окремим пристроєм або вбудованим в сам роутер. Схему підключення пристроїв і створення мережі через роутер Ви можете подивитися на малюнку нижче.

Приклад пристроїв, що підключаються до роутера

Приклад пристроїв, що підключаються до роутера

призначення портів

На задній або бічній панелі роутера знаходяться порти пристрої, що використовуються для підключення. Порт, який використовується для підключення мережі інтернет, називають - WAN порт. Порти для проводового підключення комп'ютера, мережевого накопичувача або інших пристроїв до локальної мережі називають LAN порти. Таких портів кілька, але в основному їх чотири. Якщо кількість портів Вас не влаштовує і Вам потрібно підключити більше пристроїв, можна використовувати мережевий комутатор. При установці такого комутатора на вісім портів, Ви один порт підключаєте до роутера, а що залишилися сім можете використовувати для підключення своїх пристроїв. Комутатори бувають 100-мегабітні і гігабітні. Застосування гигабитного комутатора має сенс, якщо вам потрібно швидке з'єднання комп'ютера з мережевим диском. На самій швидкості інтернету це не відіб'ється. Налаштування мережі через роутер може виконуватися через настройки в веб-інтерфейсі роутера.

Крім проводового з'єднання пристроїв використовуючи технологію Ethernet, можливі й інші варіанти. Мережа може бути створена через електропроводку (HomePlug). Але найчастіше створюється мережа wifi через роутер, використовуючи бездротове з'єднання. Ці способи відрізняються різної максимальною швидкістю і ці характеристиці можна подивитися в наведеній таблиці.

Ці способи відрізняються різної максимальною швидкістю і ці характеристиці можна подивитися в наведеній таблиці

Основні характеристики дротяних і бездротових технологій

При виборі роутера для домашньої мережі з WIFI кращі результати дає роутер з використанням 802.11n, так як забезпечує, у порівнянні з технологією 802.11g, кращу продуктивність і покриття сигналу. Крім того слід звернути увагу на інші корисні функції, як вбудований FTP клієнт або USВ-порт, який можна використовувати для підключення флешки, принтера або мережевого диска.

Як зробити мережу через роутер

Відкриваємо порт на роутері TP-LINK TL-WR841N

Для прикладу тут буде описана настройка домашньої мережі через роутер з використанням моделі роутера TP-Link TL-WR841N, який підключається до інтернету. При цьому один з комп'ютерів буде з'єднаний з роутером за допомогою мережевого кабелю, а другий комп'ютер по бездротовому з'єднанню. Локальну мережу можна також налаштувати на більшу кількість комп'ютерів. На кожному комп'ютері потрібно відкрити загальний доступ до потрібних ресурсів, щоб мати доступ до них з кожного пристрою мережі.

Для початку, потрібно перевірити, що інтернет на роутер подається. При підключенні кабелю від провайдера в порт WAN на роутері повинен блимати відповідний індикатор на передній панелі. Якщо індикатор не світиться, то потрібно оновити прошивку роутера. Для цього скачайте останню версію прошивки з сайту виробника. А можливо погане з'єднання кабелю і потрібно переобжать роз'єм кабелю. Якщо все працює нормально, то можна починати створення локальної мережі через роутер.

Перевіряємо фізичну зв'язок

Необхідно перевірити з'єднання між комп'ютерами, перед тим, як налаштувати мережу через роутер. Потрібно зробити пінг між ними. Для цієї перевірки Вам потрібно з комп'ютера зайти в меню роутера і знайти в налаштуваннях значення IP адреси іншого комп'ютера.

Щоб це зробити наберіть в браузері мережеву адресу роутера, зазвичай 192.168.1.1 і зайдіть в налаштування роутера. Відкрийте в настройках вкладку з назвою «DHCP», а потім «DHCP Clients List». У цьому вікні Ви побачите пристрої, підключені до Вашого роутера. Запам'ятайте адресу, присвоєний другого комп'ютера, щоб зробити пінг до нього. Потім потрібно натиснути меню комп'ютера Пуск і в рядок пошуку ввести cmd, щоб знайти утиліту з цією назвою і запустити її.

Запуск командного рядка

У вікні Вам потрібно ввести команду ping і написати адресу другого комп'ютера. Після цього натисніть Enter і подивіться результат роботи команди. Якщо обмін пакетами проходить, то зв'язок між комп'ютерами встановлена ​​і вже можна налаштувати домашню мережу через роутер.

Пінгуем другий комп'ютер

Якщо передачі пакетів немає, то роутер не бачить мережу. Можливо причина в налаштуваннях антивірусної програми. Тоді потрібно відключити фаєрвол і антивірус. Можна зайти в налаштування мережі антивіруса і знайти параметр зміни режиму мережевої безпеки для комп'ютера. Там потрібно відзначити опцію, що дозволяє загальний доступ.

Налаштування локальної мережі через роутер

Спочатку потрібно перевірити, до якої робочої групи підключений кожен з комп'ютерів, і задати, відповідно їм ім'я. Потрібно подивитися, щоб ім'я було написано латинськими символами і якщо потрібно, змінити його. Для цього Вам потрібно натиснути правою кнопкою на значку Мій комп'ютер і вибрати Властивості. Потім вибрати опцію Додаткові настройки і відкрити там пункт Ім'я комп'ютера. Тут можна змінити ім'я комп'ютера і групи. Після всіх налаштувань потрібно натиснути Ok і виконати перезавантаження комп'ютера. Тепер можна налаштувати локальну мережу через роутер.

Тепер можна налаштувати локальну мережу через роутер

Змінюємо робочу групу і ім'я комп'ютера

Всі ці дії потрібно виконувати на всіх підключаються комп'ютерах, на яких буде використовуватися локальна мережа через wifi роутер. Після цього потрібно відкрити меню комп'ютера пуск і відкрити пункт Панель керування. Тут нас цікавить Центр управління мережами. Важливо, щоб в параметрах мережі була обрана Домашня мережа. Якщо все так, то можна натиснути кнопку Готовність до створення.

Створюємо домашню мережу

Тепер Вам потрібно натиснути відповідну кнопку для створення домашньої групи.

Створюємо домашню групу

Тепер потрібно вказати, до яких елементів Ви хочете мати загальний доступ.

Вибираємо, що буде в загальному доступі

Після цього відкриється вікно з паролем, його потрібно записати і натиснути Готово. У наступному вікні потрібно натиснути кнопку для зміни додаткових параметрів.

запам'ятовуємо пароль

У додаткових параметрах загального доступу потрібно відключити опцію запиту пароля в локальній мережі. Потім також відкривається вкладка Загальний і відключається цей пункт з пральний захистом. Тепер не забудьте натиснути - Зберегти зміни.

Налаштовуємо загальний доступ

Тепер основні настройки локальної мережі зроблені, і потрібно перезавантажити всі параметри комп'ютери. Перевірте, чи бачать все налаштовані комп'ютери один одного в створеній мережі. Для цього Вам потрібно просто зайти в Мій комп'ютер і натиснути на Мережу. Повинні відобразитися всі підключені до мережі комп'ютери, як по провідному з'єднанню, так і по бездротовому, що використовують для зв'язку мережу wifi через роутер.

Комп'ютери робочої групи

Тепер Ви можете використовувати мережу через wi fi роутер. Але, якщо Ви зайдете на інший комп'ютер по мережі, то отримаєте доступ лише до Спільної папки. Щоб отримати доступ до якогось диску або окремих файлів, потрібно виконати відповідні налаштування.

Налаштування загального доступу

Для настройки загального доступу до папки лили диску потрібно відкрити відповідно папку або диск і натиснути на Загальний доступ, а потім вибрати пункт розширеної настройки.

Для настройки загального доступу до папки лили диску потрібно відкрити відповідно папку або диск і натиснути на Загальний доступ, а потім вибрати пункт розширеної настройки

розширеної настройки

У вікні потрібно вибрати опцію, щоб відкрити загальний доступ, поставивши там галочку і натиснути Ok. При необхідності можна також вказати ім'я для загального ресурсу.

Расшарівать папку на комп'ютері

Після такого налаштування, всі пристрої, підключені до Вашої мережі, матимуть загальний доступ до зазначеного ресурсу. Коли Ви налаштуєте локальну мережу, рекомендується створити резервну копію конфігурації мережі на комп'ютері. Це позбавити Вас від повторення проведених дій.

Два роутера в одній мережі

Іноді виникає необхідність з'єднати два роутера в мережу. Це можна зробити, якщо з'єднати кілька роутерів між собою.

Перед тим, як створити мережу роутер роутер Вам потрібно представляти кінцевий результат такої роботи. Роутери можуть бути з'єднані для об'єднання двох локальних мереж, можуть бути використані як загальна точка доступу до інтернету або для підключення до другого роутера різних пристроїв по провідному або бездротового зв'язку.

Виконати з'єднання двох роутерів можна з використанням мережевого кабелю або бездротового з'єднання Wi-Fi і налаштувати мережу wifi через роутер. При виборі провідного з'єднання роутерів, коли один з них підключений до інтернету, потрібно виконати наступні дії.

Спочатку потрібно з'єднати один кінець мережевого кабелю з портом LAN того роутера, який прийнятий головним. Інший кінець кабелю Ви повинні підключити в порт WAN другого роутера.

Включаємо DHCP на роутері

Налаштування домашньої мережі роутер роутер починається з настройки головного роутера. Ви повинні включити в настройках функцію DHCP. Після цього потрібно відкрити в меню «IP-адреса» для другого роутера і поставити галочку навпроти пункту для автоматичного отримання IP-адреси.

Якщо Вам необхідно з'єднати два роутера по бездротовому з'єднанню, то в налаштуваннях другого роутера потрібно включити опцію пошуку бездротових мереж. Тепер Ви можете підключитися до мережі Wi-Fi, створеної першим роутером. Для завершення налаштування Вам потрібно також в настройках роутера включити функцію DHCP, а потім налаштувати автоматичне отримання IP-адреси. Тепер Ви знаєте, як підключити роутер до мережі WiFi, створеної іншим роутером.

Мережевий принтер через роутер

Ви можете налаштувати мережевий доступ до принтера. Тут буде описаний спосіб, який підходить для принтера, що не має спеціального вбудованого Wi-Fi модуля. Вам для з'єднання потрібно тільки роутер, в який вбудований USB-порт для принтера. Для наведеного з'єднання буде використовуватися роутер моделі ASUS WL-520GU і Xerox Workcenter PE114e.

Для наведеного з'єднання буде використовуватися роутер моделі ASUS WL-520GU і Xerox Workcenter PE114e

Схема підключення принтера до роутера

Принтер можна підключити тільки через USB-порту, тому стандартне підключення до комп'ютера за допомогою загального доступу накладає деякі обмеження. Щоб можна було завжди звернутися до принтера, потрібно щоб основний комп'ютер, до якого підключений принтер, був завжди включений. Це не завжди зручно і в такій ситуації краще використовувати підключення принтера до роутера.

Щоб правильно налаштувати підключення принтера до Вашого роутера, необхідно відкрити меню комп'ютера Пуск і вибрати там пункт Пристрої та принтери. У цьому вікні необхідно відкрити пункт Установка принтера. Коли відкриється нове вікно, то Вам потрібно вибрати тип додається принтера (локальний) і натиснути для продовження налаштування Далі.

Коли відкриється нове вікно, то Вам потрібно вибрати тип додається принтера (локальний) і натиснути для продовження налаштування Далі

Встановлюємо принтер на комп'ютер

Тепер необхідно налаштує порт принтера. Вам потрібно вибрати опцію -Створити новий порт, а тип порту вибрати - Standard TCP, як на малюнку нижче, а потім натиснути Далі для продовження налаштування.

Вам потрібно вибрати опцію -Створити новий порт, а тип порту вибрати - Standard TCP, як на малюнку нижче, а потім натиснути Далі для продовження налаштування

У наступному вікні Вам потрібно ввести значення мережевого IP-адреси принтера. Тут потрібно ввести адресу роутера, який в нашому випадку буде 192.168.1.1. Значення імені порту можна ввести будь-яке ім'я, але можна і залишити те, що буде за замовчуванням після введення IP-адреси принтера (мережеву адресу роутера). Опцію опитування принтера і вибору драйвера можна залишити включеною (галочка нижче). Ця опція не вплине на швидкість процесу.

Ця опція не вплине на швидкість процесу

Після цього комп'ютера знадобиться деякий час, поки він знайде TCP / IP Port, який Ви вказали. Про це свідчитиме відповідне вікно.

Про це свідчитиме відповідне вікно

Якщо порт не буде знайдений, то з'явиться вікно, яке потребує ввести додаткові відомості про порт. У цьому випадку Ви повинні вибрати Тип пристрою - Особливе, поставивши галочку у відповідному пункті, і натиснути Далі.

параметри принтера

Якщо все пройшло успішно, то відкриється вікно з настройками порту. Подивіться, щоб всі налаштування були виставлені як на малюнку нижче.

настройки порту

У наступному вікні установки драйвера принтера потрібно вибрати назву вашого принтера і його модель. Можливий варіант, що Ви не знайдете назву свого принтера в наведеному списку. Тоді Вам потрібно просто натиснути кнопку для установки драйвера принтера з диска. При цьому Ви повинні вказати точний шлях до файлу драйвера у відповідному полі. Останню версію драйвера Ви можете завантажити в інтернеті з сайту виробника принтера.

установка драйвера

Якщо у Вас вже були встановлені драйвера для такого принтера, то з'явиться відповідне вікно, питається, яку версію драйвера використовувати. Рекомендується залишити вибір за замовчуванням і використовувати встановлений драйвер.

Рекомендується залишити вибір за замовчуванням і використовувати встановлений драйвер

Після цього Ви можете задати будь-яке придатне ім'я для принтера, яке потім буде видно в меню Пристрої та принтери. Ім'я для принтера можна залишити і то, яке буде за замовчуванням, а потім натисніть Далі.

Назва мережевого принтера

У наступному вікні можна налаштувати загальний доступ до принтера. Але так як принтер вже буде підключений до Вашого роутера, то можна і не користуватися вибором загального доступу до принтера. Рекомендується залишити значення за замовчуванням, не використовувати загальний доступ.

Можна дозволити користуватися принтером по мережі

На останній сторінці налаштувань принтера Вам можна залишити або прибрати опцію використання настроюється принтера за замовчуванням. Після цього ви можете перевірити принтер і роздрукувати тестову сторінку. Для завершення налаштування принтера натисніть кнопку Готово.

принтер встановлено

Тепер на Вашому комп'ютері доступ до принтера налаштований. Щоб звертатися до принтера з інших комп'ютерів, Вам необхідно повторити ці-ж настройки для кожного Вашого комп'ютера.

IRC (Internet Relay Chat)