ACDSee - робота з фотографіями

 1. ACDSee - робота з фотографіями ACDSee (Вимовляється як назва популярного ансамблю - «Гей-сі-ді-сі»)...
 2. ACDSee - робота з фотографіями
 3. ACDSee - робота з фотографіями
 4. ACDSee - робота з фотографіями
 5. ACDSee - робота з фотографіями
 6. ACDSee - робота з фотографіями

ACDSee - робота з фотографіями

ACDSee  (Вимовляється як назва популярного ансамблю - «Гей-сі-ді-сі») - досить популярна програма для перегляду і обробки мультимедійних файлів ACDSee (Вимовляється як назва популярного ансамблю - «Гей-сі-ді-сі») - досить популярна програма для перегляду і обробки мультимедійних файлів. На відміну від, наприклад, IrfanView або XNView вона зовсім не безкоштовна, але має значно більші можливості. Це багатофункціональний інструмент для перегляду, конвертування, зберігання, обробки і редагування графічних зображень. ACDSee забезпечує швидкий, простий і зручний спосіб роботи з графічними зображеннями, що включає можливості перегляду, пошуку, друку і загального доступу до колекцій цифрових зображень. Крім того, ACDSee дозволяє оцінювати зображення, записувати їх на CD- і DVD-носії.

Де взяти

З сайту розробника - фірми ACDSystems - за адресою www.acdsystems.com . На даний момент останньою версією є ACDSee Photo Manager version 9.0 - її ми і будемо розглядати.

Я вже сказав, що ACDSee - це комерційний продукт. Коштує він близько 40 доларів (базовий комплект, а розширений - ACDSee Photo Manager Pro - порядку 130 доларів). Втім, вам не обов'язково відразу платити: розробники пропонують тридцятиденний термін для безкоштовного ознайомлення - на сайті у кожної версії є посилання Download Free Trial (скачати безкоштовну тестову версію).

Дистрибутив тестової версії ACDSee Photo Manager version 9.0 займає приблизно 24 мегабайта.

установка

В установці ACDSee на комп'ютер немає нічого складного. Потрібно запустити файл дистрибутива і відповісти на деякі питання. Спочатку у вас запитають, чи будете ви використовувати демонстраційний режим або введете ліцензійний код, щоб працювати з необмеженою за часом і повнофункціональної версією. Далі запропонують вибрати вид установки: всі програми пакета або вибір якихось окремих з них. Вибирайте всі програми - стане в нагоді.

русифікація

Російська мова програма, на жаль, поки офіційно не підтримує, проте є хороші люди, які цим займаються у вигляді хобі - так би мовити, з любові до мистецтва. Я знайшов в Інтернеті русифікатор цієї версії на сайті www.zhmak.info - його зробив Олександр Жмакіна, за що йому величезне спасибі. Його потрібно завантажити з розділу «Русифікатори» сайту, прочитати інструкції по установці і інсталювати. Після цього програма ACDSee стане російськомовною. (Однак, так як русифікація неофіційна, при роботі з програмою можуть потрапляти якісь нерусифікованою повідомлення.)

запуск ACDSee

При першому запуску ліцензійна версія ACDSee потребують активації через Інтернет (аналогічно Windows XP), щоб ви могли задіяти всі її функціональні можливості. Далі програма може запропонувати вам автоматично завантажити та встановити якісь свої оновлення, які доступні на її сайті, - це цілком має сенс зробити. Ну а після цього одразу постане питання про створення каталогу зображень за допомогою майстра створення каталогу:

Майстер створення каталогу зображень
Майстер створення каталогу зображень

Що це таке? Починаючи з певної версії ACDSee стала використовувати спеціальний режим каталогізації зображень і мультимедійних файлів. При цьому програма зберігає в папці каталогу ескізи (зменшені зображення) таких файлів, а також будь-яку супровідну інформацію до них, що дозволяє, по-перше, практично миттєво робити попередній мультимедійних папок при зверненні до них, а по-друге, швидко здійснювати пошук різних елементів.

При створенні каталогу майстер запитує, де ви зазвичай зберігайте зображення: в папці «Мої малюнки» папки «Мої документи» (це в Windows XP встановлюється за умовчанням) або ж в якійсь іншій папці. Якщо все зображення знаходяться в папці «Мої малюнки» і в її підпапках, просто натисніть кнопку «Далі». Якщо немає, тоді виберіть пункт «Каталогізувати певні папки», після чого вкажіть, які папки слід включити в каталог. Час створення каталогу залежить від потужності комп'ютера і кількості мультимедійних файлів в зазначених папках.

Перегляд папок

Після створення каталогу при запуску ACDSee перед вами з'являється наступне вікно:

Основне вікно ACDSee
Основне вікно ACDSee

Як бачите, вікно перегляду папки з зображеннями у ACDSee помітно багатшими, ніж у IrfanView. (Втім, нагадую, що IrfanView - все-таки безкоштовна програма.)

Давайте розберемося, з чого ж складається вікно перегляду зображень і мультимедійних файлів. У самому верху розташована лінійка меню, за допомогою якого ви можете змінювати режими перегляду, запускати всілякі інструменти, виробляти найрізноманітніші дії з мультимедійними файлами і так далі.

Нижче під меню розташовується панель піктограм основних інструментів. Спочатку - піктограми переміщення між папками, потім - виклик режимів обробки зображень: поворот, друк, редагування, зміна розміру і так далі.

Ліве верхнє вікно - «Папки». Воно дуже схоже на список пристроїв і папок у вікні «Провідника». Там ви можете змінювати диски і накопичувальні пристрої комп'ютера, розкривати і згортати папки. Зверніть увагу на невеликі квадратики швидкого вибору, розташовані в стовпці зліва цього вікна: ви можете відзначати мишкою окремо будь-які квадратики, відповідні якимось папок або цілим пристроїв (дисків), після чого в основному вікні перегляду будуть з'являтися тільки вибрані вами елементи. Це дуже зручно в тому випадку, коли вам, наприклад, потрібно подивитися в одному вікні зображення з декількох різних папок.

Правий стовпчик - панель спеціального органайзера (аналог панелі завдань в Word і Excel). У ньому ви можете задати найрізноманітніші критерії відбору зображень в панелі предпросмотра - за категоріями, за рейтингом, за різними іншими параметрами.

Верхня частина посередині - попередній перегляд зображень. За замовчуванням там виводяться ескізи картинок, забезпечені відповідною інформацією: тип файлу, розмір, дата і час створення, дозвіл і кольоровість, назва. Однак вікно попереднього перегляду ви можете налаштовувати під свої переваги в дуже широких межах.

Розмір ескізів. Ви можете варіювати розмір ескізів від 25х18 до 240х180 пікселів за допомогою повзунка, розташованого в правому верхньому куті вікна. Що цікаво, ACDSee при виборі будь-якого значення майже миттєво створює нові ескізи, щоб вони завжди виглядали максимально добре.

Зменшення ескізів за допомогою повзунка
Зменшення ескізів за допомогою повзунка

Режим перегляду. Ви можете варіювати режим перегляду майже так само, як, наприклад, у вікні перегляду файлів і папок Windows XP. Самі режими також відповідають варіантам перегляду в Windows XP: наприклад, при виборі «Діафільм» знизу будуть розташовуватися ескізи файлів, а над ними - велике розгорнуте зображення обраної картинки. Однак, на мій погляд, найбільш зручний режим перегляду - ескізи.

Меню вибору режиму
Меню вибору режиму

Сортування. Файли в папці можна сортувати будь-яким зручним вам способом. Причому не тільки за стандартними параметрами (ім'я, розмір, дата створення, тип), але і за специфічними для ACDSee: властивість зображення, рейтинг, атрибути, ключові слова, примітки і багато, багато іншого.

Ну і вікно зліва знизу - збільшений попередній виділеного зображення.

Конфігурацію всіх цих вікон (дерево папок, їх вміст і збільшений попередній перегляд) можна змінювати самим звичайним чином: підведіть до кордону вікна мишку і, коли її курсор змінить свій вигляд на відповідний значок, натисніть ліву клавішу і наведіть кордон в потрібному напрямку:

Вікно зі зміненими параметрами
Вікно зі зміненими параметрами

Якщо ви клацнете мишкою по виділеному зображенню, то потрапите в окреме вікно перегляду:

Фотографія в окремому вікні перегляду
Фотографія в окремому вікні перегляду

При повторному натисканні на зображення у вікні перегляду ви повернетеся в режим перегляду вмісту папок.

Перегляд зображень

При перегляді зображень в повному вікні ви можете переміщатися між файлами папки (або обраних папок) у такий спосіб:

 • Home - показати перше зображення в папці;

 • End - показати останнє зображення в папці;

 • Spacebar (пропуск) або Page Down - показати наступне зображення;

 • Backspace (забій) або Page Up - показати попереднє зображення.

Також зображення можна гортати вперед-назад за допомогою коліщатка мишки.

Комбінація Shift + A запускає і зупиняє режим слайд-шоу - автоматичне перегортання зображень в папці.

Під час перегляду ви можете копіювати або переміщати зображення у вибрану папку (Alt + C - копіювати, Alt + M - перемістити).

За замовчуванням ACDSee масштабує вікно перегляду під розмір зображення (якщо зображення занадто велике, то воно зменшується під розмір екрану). Ви можете самостійно масштабувати картинку при перегляді за допомогою наступних клавіш, розташованих на цифровий частині клавіатури (NumPad):

 • NumPad + - збільшити масштаб;

 • NumPad - - зменшити масштаб;

 • NumPad / - реальний масштаб;

 • NumPad * - підібрати найкращий масштаб для перегляду.

За допомогою клавіші F можна перемикатися в повноекранний режим перегляду: весь екран монітора при цьому стає білим, і картинка демонструється на ньому в обраному масштабі. У повноекранному режимі залишаються доступними всі клавіші управління (навігація по картинках, зміна масштабу і так далі).

Режим слайд-шоу

За допомогою комбінації Alt + S ви можете ввімкнути або вимкнути режим автоматичного перегляду зображень у папці (або в папках, якщо обрана група), при якому зображення почнуть змінювати один одного рівно через секунду. До речі, це не зовсім слайд-шоу, а саме режим автоматичного перегляду - щось на зразок сильно урізаного слайд-шоу.

А ось режим слайд-шоу, за допомогою якого дуже зручно як переглядати, так і демонструвати зображення, включається за допомогою меню «Вид - Слайд-шоу».

Налаштування параметрів слайд-шоу
Налаштування параметрів слайд-шоу

Як бачите, тут можна налаштувати всілякі ефекти зміни зображень, колір фону екрану і затримку в секундах переходу між картинками. Якщо вибрати кілька різних ефектів переходу, вони будуть застосовуватися випадковим чином.

На наступній вкладці, розширених настройках, можна задати рівень якості переходу, режими повтору та порядок перегортання картинок: вперед, назад, в випадковому порядку.

На останній вкладці, «Текст», можна задати текстові рядки і їх параметри, щоб написи виводилися вгорі і внизу при демонстрації слайд-шоу.

Обробка зображення

У комплект розширеного пакета ACDSee Photo Manager Pro входить досить потужний і зручний редактор ACDSee Photo Editor, однак і в самому ACDSee Photo Manager є вбудовані засоби редагування зображень, які цілком влаштують тих, кому необхідно обробляти аматорські цифрові фотографії. Давайте ж подивимося, як це робиться.

Отже, у вас є цифрова (або відсканована, тобто переведена в цифрову форму) фотографія, яку ви збираєтеся обробити і потім переслати через Інтернет. Для цього фотографію потрібно:

 • повернути;

 • відкадрувати;

 • відкоригувати;

 • зменшити;

 • зберегти в стислому вигляді.

Відкриваємо в ACDSee вихідну фотографію:

Фотографія для обробки
Фотографія для обробки

Спочатку фотографію потрібно повернути проти годинникової стрілки. Це робиться дуже просто: або за допомогою комбінації Alt + Ctrl + стрілка, або за допомогою меню повороту зображення «Змінити - Повернути» (Ctrl + J):

поворот зображення
поворот зображення

Зверніть також увагу на те, що таким чином можна повертати відразу цілу групу обраних зображень - це дуже зручно.

Після повороту фотографію потрібно обрізати. Це робиться досить легко - виділяєте мишкою прямокутну область, коригуєте її межі, якщо це необхідно, після чого викликаєте пункт меню «Змінити - Обрізати - Готово»:

Інструмент для продукування обрізання
Інструмент для продукування обрізання

Тепер коригування. Якщо фотографія зроблена без похибок, то воно може і не знадобитися, однак любителям досить часто доводиться додатково обробляти фотографію, змінюючи яскравість, контраст і насиченість фарб. Зловживати цим, звичайно, не слід (звичайна помилка багатьох початківців - зробити зображення якомога яскравішим і контрастним), але в деяких випадках подібна обробка дійсно може поліпшити якість. Єдине - як можна більш обережно користуйтеся всякими автоматичними обробками (автояркость, автоконтраст, автоцветность і так далі). Краще це все робити на око і пам'ятати про стару мудрої приказці: «Багато добре - теж недобре».

Викликається цей режим через пункт меню «Змінити - Корекція зображення» (Ctrl + L). При цьому перед вами з'явиться вікно редактора з додатковою панеллю:

коригування зображення
коригування зображення

«Автоекспозиція» - це якраз та сама автоматичне коректування, від якої я вас застерігав. Там можна вибрати автоматичний підбір контрасту і кольору або тільки контрасту.

А ось вкладка «Яскравість» дуже корисна. Там можна регулювати яскравість, контраст і колірну гамму, при цьому відразу спостерігаючи на екрані за тим, як змінюється зображення. Як тільки ви порахуєте, що потрібний ефект досягнуто, натисніть «Готово», і ви повернетеся в основне вікно перегляду. Якщо ви хочете застосувати зроблені зміни і продовжити коригування зображення, тоді натискайте кнопку «Застосувати».

Тепер нам потрібно пропорційно зменшити фотографію по ширині. (Ми вже говорили про те, що для пересилання зображення через Інтернет бажано зменшувати його до 500 пікселів по ширині.) Для цього викликається пункт меню «Змінити - Змінити розмір» (Ctrl + R). Перед вами знову з'явиться вікно редагування, але тільки вже з панеллю зміни розміру:

Зміна розміру зображення
Зміна розміру зображення

Як бачите, тут також можна вибирати різні варіанти зміни розміру зображення: задавати параметри в пікселях, відсотках від оригінального розміру, фактичних одиницях друку. Також при зміні розміру можна змінювати коефіцієнт стиснення і вибирати фільтр для обробки (від цього може залежати швидкість обробки).

Зверніть увагу на вельми корисну кнопку «Оцініть новий розмір файлу». Її потрібно натиснути після установки бажаних параметрів, щоб подивитися, яким буде новий розмір зображення після обробки і чи влаштує він нас. Я зменшив оригінал до 500 пікселів по ширині з пропорційним зміною по висоті і з збереженням оригінального рівня стиснення, в результаті чого файл зменшився до 151 Кб - це цілком нормальний розмір фотографії для її відправки через Інтернет.

Ну і що залишається тепер? Зберегти отримане зображення під новим ім'ям. Для цього натискаємо Ctrl + S і даємо фотографії нове ім'я.

От і все. На мій погляд, процедура цілком проста і ефективна.

Усунення ефекту «червоних очей»

ACDSee також вміє прибирати ефект «червоних очей», причому робить це набагато ефективніше, ніж IrfanView. Давайте подивимося, як це робиться.

Завантажуємо в ACDSee ту ж фотографію з явним ефектом «червоних очей», яку без попередньої обробки не змогла поліпшити програма IrfanView. Викликаємо пункт меню «Змінити - Видалення червоного ока»:

Видалення ефекту «червоних очей»
Видалення ефекту «червоних очей»

Схема дій досить проста. Виділяєте мишею область навколо червоного ока. Потім натискаєте «Готово». Якщо на зіниці залишаються червоні точки, потрібно захопити мишею б о більшу область і повторити операцію. Тільки намагайтеся не захоплювати занадто великі області навколо зіниці, тому що в певних випадках це може привести до того, що редактор заллє вибраним кольором зовсім не те, що потрібно. Втім, це все буде добре видно при попередньому перегляді.

В результаті отримуємо наступне зображення:

Фотографія з прибраним ефектом «червоних очей»
Фотографія з прибраним ефектом «червоних очей»

Як бачите, ACDSee цілком впоралася з прибирання цього ефекту навіть без додаткової обробки.

Обробка групи зображень

Одне з найбільш зручних властивостей ACDSee - обробка групи зображень. У яких випадках це може знадобитися? В багатьох. Наприклад, повернулися ви з поїздки і привезли купу цифрових фотографій. Одну частину з них потрібно розгорнути за годинниковою стрілкою, іншу частину - проти годинникової, а крім того, всі ці зображення вам потрібно зменшити в розмірі, щоб відправити через Інтернет знайомим. І що, завантажувати кожну фотографію в редактор і там маятися? А якщо фотографій - сотні? !! Це скільки ж часу піде!

Не хвилюйтеся, за допомогою ACDSee ви на це витратите хвилин п'ять. Тому що ця програма дозволяє застосовувати операції редагування (поворот, зміна розміру і так далі) відразу до цілої групи файлів.

Давайте подивимося, як це робиться.

Припустимо, у нас є кілька фотографій, які потрібно розгорнути (одні в одну сторону, інші в іншу), змінити їх розмір до 500 пікселів по ширині і записати в якусь іншу папку, щоб потім відправити через Інтернет знайомим.

Розворот

Розворот групи зображень виробляється майже так само, як якщо б це була одна картинка. Просто відзначаєте ті зображення, які потрібно повернути в одну сторону (окремі картинки можна відзначити клацанням лівої кнопки миші, утримуючи клавішу Ctrl), після чого натискаєте на кнопку «Повернути» (Ctrl + J):

Пакетний розворот зображень
Пакетний розворот зображень

Зверніть увагу на опцію «Застосувати до всіх вибраних зображень» - це дасть команду обробити всі вибрані фотографії. Якщо натиснути на кнопку «Опції», то там можна задати будь-які додаткові варіанти дій (наприклад, при розвороті перейменувати зображення або додатково стиснути їх). Що зручно, за замовчуванням ACDSee після розвороту зберігає зображення з тими ж іменами, що у них і були.

На відміну від випадку з обробкою фотографій, коли бажано зберігати оригінал, при повороті, якщо не проводиться додаткове стиснення, повернене зображення можна записувати прямо поверх оригіналу.

Зрозуміло, подібним чином ви можете обробляти будь-яку групу зображень: кілька штук, кілька десятків, сотень і навіть тисяч. Швидкість повороту кожної фотографії залежить від багатьох факторів: потужності комп'ютера, швидкості жорсткого диска, наявності вільної пам'яті і запущених в даний момент інших програм, однак на сучасному комп'ютері поворот декількох десятків фотографій займає менше хвилини.

зміна розміру

Тепер, коли у нас все фотографії розгорнуті належним чином, ми повинні зменшити їх для відправки через Інтернет. Для цього спочатку виділимо всі зображення (можна мишкою, а можна, як звичайно, натисканням комбінації Ctrl + A). Після цього натиснемо кнопку «Змінити розмір» (Ctrl + R). Перед нами з'явиться діалогове вікно групової операції:

Параметри зміни розміру зображень
Параметри зміни розміру зображень

Як бачите, тут можна налаштувати різноманітні режими зміни розміру: у відсотках від оригіналу, задати конкретний розмір в пікселях або ж у фактичних одиницях друку (сантиметрах, міліметрах, дюймах). Для даного завдання найкраще вказувати чіткий розмір в пікселях - це дозволить не з'ясовувати, який там у цих зображень оригінальний розмір. Ми знаємо, що для пересилання через Інтернет краще ставити ширину в 500-600 пікселів - ось і задаємо.

Нижче встановлюється важливий параметр зміни розміру: «Тільки збільшити», «Тільки зменшити» і «Збільшити або зменшити». Настійно рекомендується поставити «Тільки зменшити», тому що вже збільшувати фотографії немає ніякого сенсу - вони при цьому здорово втрачають в якості (на відміну від зменшення).

Увага! Зверніть увагу на те, що значення ширини і висоти, які задаються в даному вікні, зовсім не означають чіткий розмір кожної фотографії. Наприклад, 500 по ширині і 600 по висоті говорить про те, що отримані фотографії будуть не більше 500 пікселів по ширині і 600 по висоті. Тобто зміна розміру робиться досить інтелектуально: по-різному для портретного і альбомного розташування зображень. Тому насправді краще в значеннях ширини і висоти вказувати однакові параметри: або 500, або 600 в обох полях.

Втім, зрозуміло, що у нас вихідні фотографії великого розміру, а ми з них робимо помітно зменшені, тому в даному випадку збільшення не буде проводитися, що б ми там не поставили. Але на майбутнє все одно краще пам'ятати про те, що краще вибирати «Тільки зменшити».

Опцію «Зберігати пропорції» обов'язково потрібно включати, в іншому випадку зображення буде стискатися тільки по ширині або висоті, а отже, сильно спотвориться.

Тепер натиснемо кнопку «Опції». Тут потрібно буде задати певні параметри.

Вступ параметри змінених файлів
Вступ параметри змінених файлів

«Видаляти / замінювати оригінальні файли» - заміна оригінальних файлів зменшеними (рекомендується використовувати тільки в тому випадку, якщо ви працюєте з копією зображень, тому що оригінали завжди вкрай бажано залишати недоторканими).

«Перейменовувати змінювані зображення» - перейменування модифікованих зображень (до оригінальних файлів буде додаватися слово «змінений») і запис їх у вихідну папку.

«Розміщувати відредаговані фотографії в такому розташуванні» - запис модифікованих зображень в зазначену папку.

Найкраще вибрати третій варіант (помістити модифіковані файли в вказану папку) і вказати, куди саме слід поміщати зображення. Бажано також натиснути кнопку «Параметри стиснення JPEG», щоб задати нові параметри стиснення фотографій, і там вибрати 60-відсоткове якість - цього буде цілком достатньо.

Далі натискаємо «ОК», повертаємося в попереднє вікно, після чого натискаємо кнопку «Готово». Швидкість процесу обробки залежить від параметрів комп'ютера і деяких інших чинників, але зазвичай цей процес відбувається досить швидко. Після цього в зазначеній папці з'являться зменшені фотографії, які можна буде відправити знайомим через Інтернет.

Для порівняння, оригінальні файли в даному прикладі займають 15 Мб, а зменшені і злегка стислі (ми ж змінили параметри стиснення) - трохи більше 2 Мб, тобто майже у вісім разів менше.

Заставка екрана зі своїх фотографій

За допомогою ACDSee ви можете створити свою власну заставку (зберігач екрану, або ScreenSaver), яка представлятиме собою слайд-шоу з обраних вами фотографій (картинок). Робиться це в такий способ.

Запускаєте ACDSee в режимі перегляду папок. Вибираєте потрібну папку (папки). Відзначаєте там ті фотографії, які хочете включити в заставку. Далі вибираєте пункт меню «Операції - Налаштувати заставку» - перед вами з'являється вікно настройки заставки:

Наcтройка заставки
Наcтройка заставки

Тут вам показують обрані для заставки фотографії. Якщо в набір потрібно додати ще якісь зображення, натисніть кнопку «Додати» - перед вами відкриється відповідне діалогове вікно, в якому можна вибрати різні файли. Коли все буде підготовлено, натисніть кнопку «Конфігурувати» - з'явиться таке ж діалогове вікно, як при налаштуванні скринсейвера:

Завдання ефектів зміни слайдів скринсейвера
Завдання ефектів зміни слайдів скринсейвера

Як бачите, настройка від слайд-шоу нічим не відрізняється, але заставка - це, по суті, і є скрінсейвер. Натисніть «ОК», в попередньому вікні не забудьте зазначити опцію «Встановити хранитель за замовчуванням» і знову натисніть «ОК».

Тепер, якщо ви зайдете в встановити заставку Windows XP, то побачите, що там з'явилася ваша заставка:

Заставка ACDSee в настройках Windows XP
Заставка ACDSee в настройках Windows XP

Про всяк випадок нагадую, що в старі часи, коли пікселі були великими, а комп'ютери малопотужними, заставка рятувала монітор від «прогорання» пікселів. Однак технології все розвивалися і розвивалися, і тепер можна хоч рік тримати на моніторі одну і ту ж картинку - пиксель не прогорять, тому зараз функція у заставки чисто естетична (ну або в разі використання пароля при виході з заставки - захисна), але ніяк не збереження пікселів екрану.

Створення HTML-альбому

Ми вже говорили про те, яким чином можна обробити ваші фотографії для того, щоб переслати їх знайомим через Інтернет. Однак відправити одному, іншому, третьому ще більш-менш реально, але що робити, якщо ви хочете продемонструвати свої фотографії десяткам, сотням або тисячам інтернетівських користувачів? Вихід один - створити веб-сторінку з цими фотографіями, викласти її в Інтернет, після чого вам залишиться тільки відправити посилання на цю сторінку.

Можна довго говорити про те, яким чином слід оформляти веб-сторінку так, щоб користувачі могли в належній мірі насолодитися красою ваших літніх походів або приголомшливих кадрів зі вчорашнього бенкету, але в цьому немає необхідності, коли ми використовуємо ACDSee. Тому що ця програма все зробить за вас!

Вам потрібно тільки виділити ті кадри, якими ви хочете розважити інтернетівську громадськість, після чого вибрати пункт меню «Створити - Створити HTML-альбом». Так-так, так просто - одна команда «Створити альбом», і альбом буде створений. Причому ви зможете ще і задати там всілякі параметри на ваш смак:

Майстер створення HTML-альбому
Майстер створення HTML-альбому

Перше питання майстра створення веб-альбому - загальний вигляд альбому.

Прості сторінки зі слайдами - на сторінці розташовуються ескізи, при натисканні на які відкривається повнорозмірна фотографія.

Смуга кадрів знизу - режим перегляду, прийнятий в Windows XP: ескізи знаходяться внизу, а зверху розташовується розгорнуте зображення виділеного в даний момент ескізу.

Смуга кадрів зліва - ескізи розташовуються в стовпці зліва, а повнорозмірне зображення виділеного в даний момент ескізу демонструється в стовпці праворуч.

Який вид вибрати? Взагалі кажучи, це справа смаку, однак я вважаю найбільш зручним другий вид - смуга кадрів знизу. У першому режимі користувачеві доводиться весь час стрибати між ескізами і розгорнутим зображенням, а третій вид може викликати проблеми у користувачів з невисоким дозволом екрану.

Отже, вибираємо другий вид і натискаємо кнопку «Далі». Тепер потрібно дати ім'я своїй болі, тобто альбому:

Параметри сторінки
Параметри сторінки

Тема альбому, підзаголовок і посилання на інтернетівську сторінку (наприклад, на ваш домашній сайт). Тут також можна задати вид шрифту для написів, його колір і так далі.

Далі задаються параметри ескізів. Якщо мова йде про фотографії, то формату JPG (JPEG) альтернатив немає (при натисканні кнопки «Параметри» можна задати рівень стиснення і інші параметри JPEG). Якщо викладати не фотографії, а, наприклад, штрихові малюнки, тоді можна в якості формату ескізів вибрати GIF.

параметри ескізів
параметри ескізів

Знизу задається розмір ескізів. За умовчанням встановлено 100 пікселів по ширині для альбомної орієнтації зображень і 100 пікселів по висоті - для портретної, але я б рекомендував поставити там все-таки по 200 пікселів, щоб на ескізах хоч щось можна було розгледіти.

Наступний крок - завдання підписів під ескізами і самими зображеннями:

Параметри підписів до ескізів та зображень
Параметри підписів до ескізів та зображень

За замовчуванням в підпис включається тільки ім'я файлу. Однак що ескізи, що самі зображення ви можете доповнити написами з бази ACDSee: автор, ключові слова, дата створення, замітка, рейтинг і так далі.

Четвертий крок - завдання параметрів обробки самих фотографій (зображень):

параметри оптимізації
параметри оптимізації

Опцію «Перетворювати зображення в формат JPEG» включаємо обов'язково - хіба мало, може, вихідні картинки записані в TIFF або BMP, а в цьому випадку вони абсолютно монстрообразность розміру, який не годиться для викладання в Інтернет. Якість зображення можна поставити 60, якщо це звичайнісінькі фотографії, але якщо мова йде про високохудожніх зображеннях з великою кількістю дрібних деталей, тоді значення краще збільшити до 85. Втім, ви завжди потім можете подивитися, що з усього цього вийде, і при необхідності заново згенерувати веб-сторінку, змінивши параметри якості картинок.

Зміна розмірів фотографій також краще задати: наприклад, 600 по ширині для альбомної орієнтації і 450 для портретної. Більше 800 пікселів краще не встановлювати, в іншому випадку зображення не буде поміщатися на екрані при невисокому дозволі.

Останній крок - відповідь на питання: «Куди ставити-то?»

Завдання результуючих папок для HTML-альбому
Завдання результуючих папок для HTML-альбому

Тут ви вказуєте, в яку папку зберігати підготовлену сторінку, а також який префікс додати до імені ескізів і, можливо, самих оброблених фотографій. Папку, зрозуміло, краще вибирати спеціально підготовлену для цієї мети, щоб потім не заплутатися.

Після цього натискаєте «Далі», і ACDSee починає створювати інтернетівський альбом. Якщо ви задали скромну кількість фотографій, то альбом буде готовий через кілька секунд. Але якщо ви хочете ощасливити Інтернет декількома тисячами фотографій ... Втім, ні, я не можу про вас так погано подумати ...

Коли все буде готово, з'явиться відповідне повідомлення, в центрі якого буде розташована посилання на ту саму створену сторінку. Натисніть на неї і насолодитеся отриманим результатом:

Створена веб-сторінка з фотоальбомом
Створена веб-сторінка з фотоальбомом

Тепер вам залишається просто повністю скопіювати вміст папки «Для сайту» в відповідну папку на свій сайт і розіслати посилання всім бажаючим.

ACDSee - робота з фотографіями

ACDSee  (Вимовляється як назва популярного ансамблю - «Гей-сі-ді-сі») - досить популярна програма для перегляду і обробки мультимедійних файлів ACDSee (Вимовляється як назва популярного ансамблю - «Гей-сі-ді-сі») - досить популярна програма для перегляду і обробки мультимедійних файлів. На відміну від, наприклад, IrfanView або XNView вона зовсім не безкоштовна, але має значно більші можливості. Це багатофункціональний інструмент для перегляду, конвертування, зберігання, обробки і редагування графічних зображень. ACDSee забезпечує швидкий, простий і зручний спосіб роботи з графічними зображеннями, що включає можливості перегляду, пошуку, друку і загального доступу до колекцій цифрових зображень. Крім того, ACDSee дозволяє оцінювати зображення, записувати їх на CD- і DVD-носії.

Де взяти

З сайту розробника - фірми ACDSystems - за адресою www.acdsystems.com . На даний момент останньою версією є ACDSee Photo Manager version 9.0 - її ми і будемо розглядати.

Я вже сказав, що ACDSee - це комерційний продукт. Коштує він близько 40 доларів (базовий комплект, а розширений - ACDSee Photo Manager Pro - порядку 130 доларів). Втім, вам не обов'язково відразу платити: розробники пропонують тридцятиденний термін для безкоштовного ознайомлення - на сайті у кожної версії є посилання Download Free Trial (скачати безкоштовну тестову версію).

Дистрибутив тестової версії ACDSee Photo Manager version 9.0 займає приблизно 24 мегабайта.

установка

В установці ACDSee на комп'ютер немає нічого складного. Потрібно запустити файл дистрибутива і відповісти на деякі питання. Спочатку у вас запитають, чи будете ви використовувати демонстраційний режим або введете ліцензійний код, щоб працювати з необмеженою за часом і повнофункціональної версією. Далі запропонують вибрати вид установки: всі програми пакета або вибір якихось окремих з них. Вибирайте всі програми - стане в нагоді.

русифікація

Російська мова програма, на жаль, поки офіційно не підтримує, проте є хороші люди, які цим займаються у вигляді хобі - так би мовити, з любові до мистецтва. Я знайшов в Інтернеті русифікатор цієї версії на сайті www.zhmak.info - його зробив Олександр Жмакіна, за що йому величезне спасибі. Його потрібно завантажити з розділу «Русифікатори» сайту, прочитати інструкції по установці і інсталювати. Після цього програма ACDSee стане російськомовною. (Однак, так як русифікація неофіційна, при роботі з програмою можуть потрапляти якісь нерусифікованою повідомлення.)

запуск ACDSee

При першому запуску ліцензійна версія ACDSee потребують активації через Інтернет (аналогічно Windows XP), щоб ви могли задіяти всі її функціональні можливості. Далі програма може запропонувати вам автоматично завантажити та встановити якісь свої оновлення, які доступні на її сайті, - це цілком має сенс зробити. Ну а після цього одразу постане питання про створення каталогу зображень за допомогою майстра створення каталогу:

Майстер створення каталогу зображень
Майстер створення каталогу зображень

Що це таке? Починаючи з певної версії ACDSee стала використовувати спеціальний режим каталогізації зображень і мультимедійних файлів. При цьому програма зберігає в папці каталогу ескізи (зменшені зображення) таких файлів, а також будь-яку супровідну інформацію до них, що дозволяє, по-перше, практично миттєво робити попередній мультимедійних папок при зверненні до них, а по-друге, швидко здійснювати пошук різних елементів.

При створенні каталогу майстер запитує, де ви зазвичай зберігайте зображення: в папці «Мої малюнки» папки «Мої документи» (це в Windows XP встановлюється за умовчанням) або ж в якійсь іншій папці. Якщо все зображення знаходяться в папці «Мої малюнки» і в її підпапках, просто натисніть кнопку «Далі». Якщо немає, тоді виберіть пункт «Каталогізувати певні папки», після чого вкажіть, які папки слід включити в каталог. Час створення каталогу залежить від потужності комп'ютера і кількості мультимедійних файлів в зазначених папках.

Перегляд папок

Після створення каталогу при запуску ACDSee перед вами з'являється наступне вікно:

Основне вікно ACDSee
Основне вікно ACDSee

Як бачите, вікно перегляду папки з зображеннями у ACDSee помітно багатшими, ніж у IrfanView. (Втім, нагадую, що IrfanView - все-таки безкоштовна програма.)

Давайте розберемося, з чого ж складається вікно перегляду зображень і мультимедійних файлів. У самому верху розташована лінійка меню, за допомогою якого ви можете змінювати режими перегляду, запускати всілякі інструменти, виробляти найрізноманітніші дії з мультимедійними файлами і так далі.

Нижче під меню розташовується панель піктограм основних інструментів. Спочатку - піктограми переміщення між папками, потім - виклик режимів обробки зображень: поворот, друк, редагування, зміна розміру і так далі.

Ліве верхнє вікно - «Папки». Воно дуже схоже на список пристроїв і папок у вікні «Провідника». Там ви можете змінювати диски і накопичувальні пристрої комп'ютера, розкривати і згортати папки. Зверніть увагу на невеликі квадратики швидкого вибору, розташовані в стовпці зліва цього вікна: ви можете відзначати мишкою окремо будь-які квадратики, відповідні якимось папок або цілим пристроїв (дисків), після чого в основному вікні перегляду будуть з'являтися тільки вибрані вами елементи. Це дуже зручно в тому випадку, коли вам, наприклад, потрібно подивитися в одному вікні зображення з декількох різних папок.

Правий стовпчик - панель спеціального органайзера (аналог панелі завдань в Word і Excel). У ньому ви можете задати найрізноманітніші критерії відбору зображень в панелі предпросмотра - за категоріями, за рейтингом, за різними іншими параметрами.

Верхня частина посередині - попередній перегляд зображень. За замовчуванням там виводяться ескізи картинок, забезпечені відповідною інформацією: тип файлу, розмір, дата і час створення, дозвіл і кольоровість, назва. Однак вікно попереднього перегляду ви можете налаштовувати під свої переваги в дуже широких межах.

Розмір ескізів. Ви можете варіювати розмір ескізів від 25х18 до 240х180 пікселів за допомогою повзунка, розташованого в правому верхньому куті вікна. Що цікаво, ACDSee при виборі будь-якого значення майже миттєво створює нові ескізи, щоб вони завжди виглядали максимально добре.

Зменшення ескізів за допомогою повзунка
Зменшення ескізів за допомогою повзунка

Режим перегляду. Ви можете варіювати режим перегляду майже так само, як, наприклад, у вікні перегляду файлів і папок Windows XP. Самі режими також відповідають варіантам перегляду в Windows XP: наприклад, при виборі «Діафільм» знизу будуть розташовуватися ескізи файлів, а над ними - велике розгорнуте зображення обраної картинки. Однак, на мій погляд, найбільш зручний режим перегляду - ескізи.

Меню вибору режиму
Меню вибору режиму

Сортування. Файли в папці можна сортувати будь-яким зручним вам способом. Причому не тільки за стандартними параметрами (ім'я, розмір, дата створення, тип), але і за специфічними для ACDSee: властивість зображення, рейтинг, атрибути, ключові слова, примітки і багато, багато іншого.

Ну і вікно зліва знизу - збільшений попередній виділеного зображення.

Конфігурацію всіх цих вікон (дерево папок, їх вміст і збільшений попередній перегляд) можна змінювати самим звичайним чином: підведіть до кордону вікна мишку і, коли її курсор змінить свій вигляд на відповідний значок, натисніть ліву клавішу і наведіть кордон в потрібному напрямку:

Вікно зі зміненими параметрами
Вікно зі зміненими параметрами

Якщо ви клацнете мишкою по виділеному зображенню, то потрапите в окреме вікно перегляду:

Фотографія в окремому вікні перегляду
Фотографія в окремому вікні перегляду

При повторному натисканні на зображення у вікні перегляду ви повернетеся в режим перегляду вмісту папок.

Перегляд зображень

При перегляді зображень в повному вікні ви можете переміщатися між файлами папки (або обраних папок) у такий спосіб:

 • Home - показати перше зображення в папці;

 • End - показати останнє зображення в папці;

 • Spacebar (пропуск) або Page Down - показати наступне зображення;

 • Backspace (забій) або Page Up - показати попереднє зображення.

Також зображення можна гортати вперед-назад за допомогою коліщатка мишки.

Комбінація Shift + A запускає і зупиняє режим слайд-шоу - автоматичне перегортання зображень в папці.

Під час перегляду ви можете копіювати або переміщати зображення у вибрану папку (Alt + C - копіювати, Alt + M - перемістити).

За замовчуванням ACDSee масштабує вікно перегляду під розмір зображення (якщо зображення занадто велике, то воно зменшується під розмір екрану). Ви можете самостійно масштабувати картинку при перегляді за допомогою наступних клавіш, розташованих на цифровий частині клавіатури (NumPad):

 • NumPad + - збільшити масштаб;

 • NumPad - - зменшити масштаб;

 • NumPad / - реальний масштаб;

 • NumPad * - підібрати найкращий масштаб для перегляду.

За допомогою клавіші F можна перемикатися в повноекранний режим перегляду: весь екран монітора при цьому стає білим, і картинка демонструється на ньому в обраному масштабі. У повноекранному режимі залишаються доступними всі клавіші управління (навігація по картинках, зміна масштабу і так далі).

Режим слайд-шоу

За допомогою комбінації Alt + S ви можете ввімкнути або вимкнути режим автоматичного перегляду зображень у папці (або в папках, якщо обрана група), при якому зображення почнуть змінювати один одного рівно через секунду. До речі, це не зовсім слайд-шоу, а саме режим автоматичного перегляду - щось на зразок сильно урізаного слайд-шоу.

А ось режим слайд-шоу, за допомогою якого дуже зручно як переглядати, так і демонструвати зображення, включається за допомогою меню «Вид - Слайд-шоу».

Налаштування параметрів слайд-шоу
Налаштування параметрів слайд-шоу

Як бачите, тут можна налаштувати всілякі ефекти зміни зображень, колір фону екрану і затримку в секундах переходу між картинками. Якщо вибрати кілька різних ефектів переходу, вони будуть застосовуватися випадковим чином.

На наступній вкладці, розширених настройках, можна задати рівень якості переходу, режими повтору та порядок перегортання картинок: вперед, назад, в випадковому порядку.

На останній вкладці, «Текст», можна задати текстові рядки і їх параметри, щоб написи виводилися вгорі і внизу при демонстрації слайд-шоу.

Обробка зображення

У комплект розширеного пакета ACDSee Photo Manager Pro входить досить потужний і зручний редактор ACDSee Photo Editor, однак і в самому ACDSee Photo Manager є вбудовані засоби редагування зображень, які цілком влаштують тих, кому необхідно обробляти аматорські цифрові фотографії. Давайте ж подивимося, як це робиться.

Отже, у вас є цифрова (або відсканована, тобто переведена в цифрову форму) фотографія, яку ви збираєтеся обробити і потім переслати через Інтернет. Для цього фотографію потрібно:

 • повернути;

 • відкадрувати;

 • відкоригувати;

 • зменшити;

 • зберегти в стислому вигляді.

Відкриваємо в ACDSee вихідну фотографію:

Фотографія для обробки
Фотографія для обробки

Спочатку фотографію потрібно повернути проти годинникової стрілки. Це робиться дуже просто: або за допомогою комбінації Alt + Ctrl + стрілка, або за допомогою меню повороту зображення «Змінити - Повернути» (Ctrl + J):

поворот зображення
поворот зображення

Зверніть також увагу на те, що таким чином можна повертати відразу цілу групу обраних зображень - це дуже зручно.

Після повороту фотографію потрібно обрізати. Це робиться досить легко - виділяєте мишкою прямокутну область, коригуєте її межі, якщо це необхідно, після чого викликаєте пункт меню «Змінити - Обрізати - Готово»:

Інструмент для продукування обрізання
Інструмент для продукування обрізання

Тепер коригування. Якщо фотографія зроблена без похибок, то воно може і не знадобитися, однак любителям досить часто доводиться додатково обробляти фотографію, змінюючи яскравість, контраст і насиченість фарб. Зловживати цим, звичайно, не слід (звичайна помилка багатьох початківців - зробити зображення якомога яскравішим і контрастним), але в деяких випадках подібна обробка дійсно може поліпшити якість. Єдине - як можна більш обережно користуйтеся всякими автоматичними обробками (автояркость, автоконтраст, автоцветность і так далі). Краще це все робити на око і пам'ятати про стару мудрої приказці: «Багато добре - теж недобре».

Викликається цей режим через пункт меню «Змінити - Корекція зображення» (Ctrl + L). При цьому перед вами з'явиться вікно редактора з додатковою панеллю:

коригування зображення
коригування зображення

«Автоекспозиція» - це якраз та сама автоматичне коректування, від якої я вас застерігав. Там можна вибрати автоматичний підбір контрасту і кольору або тільки контрасту.

А ось вкладка «Яскравість» дуже корисна. Там можна регулювати яскравість, контраст і колірну гамму, при цьому відразу спостерігаючи на екрані за тим, як змінюється зображення. Як тільки ви порахуєте, що потрібний ефект досягнуто, натисніть «Готово», і ви повернетеся в основне вікно перегляду. Якщо ви хочете застосувати зроблені зміни і продовжити коригування зображення, тоді натискайте кнопку «Застосувати».

Тепер нам потрібно пропорційно зменшити фотографію по ширині. (Ми вже говорили про те, що для пересилання зображення через Інтернет бажано зменшувати його до 500 пікселів по ширині.) Для цього викликається пункт меню «Змінити - Змінити розмір» (Ctrl + R). Перед вами знову з'явиться вікно редагування, але тільки вже з панеллю зміни розміру:

Зміна розміру зображення
Зміна розміру зображення

Як бачите, тут також можна вибирати різні варіанти зміни розміру зображення: задавати параметри в пікселях, відсотках від оригінального розміру, фактичних одиницях друку. Також при зміні розміру можна змінювати коефіцієнт стиснення і вибирати фільтр для обробки (від цього може залежати швидкість обробки).

Зверніть увагу на вельми корисну кнопку «Оцініть новий розмір файлу». Її потрібно натиснути після установки бажаних параметрів, щоб подивитися, яким буде новий розмір зображення після обробки і чи влаштує він нас. Я зменшив оригінал до 500 пікселів по ширині з пропорційним зміною по висоті і з збереженням оригінального рівня стиснення, в результаті чого файл зменшився до 151 Кб - це цілком нормальний розмір фотографії для її відправки через Інтернет.

Ну і що залишається тепер? Зберегти отримане зображення під новим ім'ям. Для цього натискаємо Ctrl + S і даємо фотографії нове ім'я.

От і все. На мій погляд, процедура цілком проста і ефективна.

Усунення ефекту «червоних очей»

ACDSee також вміє прибирати ефект «червоних очей», причому робить це набагато ефективніше, ніж IrfanView. Давайте подивимося, як це робиться.

Завантажуємо в ACDSee ту ж фотографію з явним ефектом «червоних очей», яку без попередньої обробки не змогла поліпшити програма IrfanView. Викликаємо пункт меню «Змінити - Видалення червоного ока»:

Видалення ефекту «червоних очей»
Видалення ефекту «червоних очей»

Схема дій досить проста. Виділяєте мишею область навколо червоного ока. Потім натискаєте «Готово». Якщо на зіниці залишаються червоні точки, потрібно захопити мишею б о більшу область і повторити операцію. Тільки намагайтеся не захоплювати занадто великі області навколо зіниці, тому що в певних випадках це може привести до того, що редактор заллє вибраним кольором зовсім не те, що потрібно. Втім, це все буде добре видно при попередньому перегляді.

В результаті отримуємо наступне зображення:

Фотографія з прибраним ефектом «червоних очей»
Фотографія з прибраним ефектом «червоних очей»

Як бачите, ACDSee цілком впоралася з прибирання цього ефекту навіть без додаткової обробки.

Обробка групи зображень

Одне з найбільш зручних властивостей ACDSee - обробка групи зображень. У яких випадках це може знадобитися? В багатьох. Наприклад, повернулися ви з поїздки і привезли купу цифрових фотографій. Одну частину з них потрібно розгорнути за годинниковою стрілкою, іншу частину - проти годинникової, а крім того, всі ці зображення вам потрібно зменшити в розмірі, щоб відправити через Інтернет знайомим. І що, завантажувати кожну фотографію в редактор і там маятися? А якщо фотографій - сотні? !! Це скільки ж часу піде!

Не хвилюйтеся, за допомогою ACDSee ви на це витратите хвилин п'ять. Тому що ця програма дозволяє застосовувати операції редагування (поворот, зміна розміру і так далі) відразу до цілої групи файлів.

Давайте подивимося, як це робиться.

Припустимо, у нас є кілька фотографій, які потрібно розгорнути (одні в одну сторону, інші в іншу), змінити їх розмір до 500 пікселів по ширині і записати в якусь іншу папку, щоб потім відправити через Інтернет знайомим.

Розворот

Розворот групи зображень виробляється майже так само, як якщо б це була одна картинка. Просто відзначаєте ті зображення, які потрібно повернути в одну сторону (окремі картинки можна відзначити клацанням лівої кнопки миші, утримуючи клавішу Ctrl), після чого натискаєте на кнопку «Повернути» (Ctrl + J):

Пакетний розворот зображень
Пакетний розворот зображень

Зверніть увагу на опцію «Застосувати до всіх вибраних зображень» - це дасть команду обробити всі вибрані фотографії. Якщо натиснути на кнопку «Опції», то там можна задати будь-які додаткові варіанти дій (наприклад, при розвороті перейменувати зображення або додатково стиснути їх). Що зручно, за замовчуванням ACDSee після розвороту зберігає зображення з тими ж іменами, що у них і були.

ACDSee - робота з фотографіями

ACDSee  (Вимовляється як назва популярного ансамблю - «Гей-сі-ді-сі») - досить популярна програма для перегляду і обробки мультимедійних файлів ACDSee (Вимовляється як назва популярного ансамблю - «Гей-сі-ді-сі») - досить популярна програма для перегляду і обробки мультимедійних файлів. На відміну від, наприклад, IrfanView або XNView вона зовсім не безкоштовна, але має значно більші можливості. Це багатофункціональний інструмент для перегляду, конвертування, зберігання, обробки і редагування графічних зображень. ACDSee забезпечує швидкий, простий і зручний спосіб роботи з графічними зображеннями, що включає можливості перегляду, пошуку, друку і загального доступу до колекцій цифрових зображень. Крім того, ACDSee дозволяє оцінювати зображення, записувати їх на CD- і DVD-носії.

Де взяти

З сайту розробника - фірми ACDSystems - за адресою www.acdsystems.com . На даний момент останньою версією є ACDSee Photo Manager version 9.0 - її ми і будемо розглядати.

Я вже сказав, що ACDSee - це комерційний продукт. Коштує він близько 40 доларів (базовий комплект, а розширений - ACDSee Photo Manager Pro - порядку 130 доларів). Втім, вам не обов'язково відразу платити: розробники пропонують тридцятиденний термін для безкоштовного ознайомлення - на сайті у кожної версії є посилання Download Free Trial (скачати безкоштовну тестову версію).

Дистрибутив тестової версії ACDSee Photo Manager version 9.0 займає приблизно 24 мегабайта.

установка

В установці ACDSee на комп'ютер немає нічого складного. Потрібно запустити файл дистрибутива і відповісти на деякі питання. Спочатку у вас запитають, чи будете ви використовувати демонстраційний режим або введете ліцензійний код, щоб працювати з необмеженою за часом і повнофункціональної версією. Далі запропонують вибрати вид установки: всі програми пакета або вибір якихось окремих з них. Вибирайте всі програми - стане в нагоді.

русифікація

Російська мова програма, на жаль, поки офіційно не підтримує, проте є хороші люди, які цим займаються у вигляді хобі - так би мовити, з любові до мистецтва. Я знайшов в Інтернеті русифікатор цієї версії на сайті www.zhmak.info - його зробив Олександр Жмакіна, за що йому величезне спасибі. Його потрібно завантажити з розділу «Русифікатори» сайту, прочитати інструкції по установці і інсталювати. Після цього програма ACDSee стане російськомовною. (Однак, так як русифікація неофіційна, при роботі з програмою можуть потрапляти якісь нерусифікованою повідомлення.)

запуск ACDSee

При першому запуску ліцензійна версія ACDSee потребують активації через Інтернет (аналогічно Windows XP), щоб ви могли задіяти всі її функціональні можливості. Далі програма може запропонувати вам автоматично завантажити та встановити якісь свої оновлення, які доступні на її сайті, - це цілком має сенс зробити. Ну а після цього одразу постане питання про створення каталогу зображень за допомогою майстра створення каталогу:

Майстер створення каталогу зображень
Майстер створення каталогу зображень

Що це таке? Починаючи з певної версії ACDSee стала використовувати спеціальний режим каталогізації зображень і мультимедійних файлів. При цьому програма зберігає в папці каталогу ескізи (зменшені зображення) таких файлів, а також будь-яку супровідну інформацію до них, що дозволяє, по-перше, практично миттєво робити попередній мультимедійних папок при зверненні до них, а по-друге, швидко здійснювати пошук різних елементів.

При створенні каталогу майстер запитує, де ви зазвичай зберігайте зображення: в папці «Мої малюнки» папки «Мої документи» (це в Windows XP встановлюється за умовчанням) або ж в якійсь іншій папці. Якщо все зображення знаходяться в папці «Мої малюнки» і в її підпапках, просто натисніть кнопку «Далі». Якщо немає, тоді виберіть пункт «Каталогізувати певні папки», після чого вкажіть, які папки слід включити в каталог. Час створення каталогу залежить від потужності комп'ютера і кількості мультимедійних файлів в зазначених папках.

Перегляд папок

Після створення каталогу при запуску ACDSee перед вами з'являється наступне вікно:

Основне вікно ACDSee
Основне вікно ACDSee

Як бачите, вікно перегляду папки з зображеннями у ACDSee помітно багатшими, ніж у IrfanView. (Втім, нагадую, що IrfanView - все-таки безкоштовна програма.)

Давайте розберемося, з чого ж складається вікно перегляду зображень і мультимедійних файлів. У самому верху розташована лінійка меню, за допомогою якого ви можете змінювати режими перегляду, запускати всілякі інструменти, виробляти найрізноманітніші дії з мультимедійними файлами і так далі.

Нижче під меню розташовується панель піктограм основних інструментів. Спочатку - піктограми переміщення між папками, потім - виклик режимів обробки зображень: поворот, друк, редагування, зміна розміру і так далі.

Ліве верхнє вікно - «Папки». Воно дуже схоже на список пристроїв і папок у вікні «Провідника». Там ви можете змінювати диски і накопичувальні пристрої комп'ютера, розкривати і згортати папки. Зверніть увагу на невеликі квадратики швидкого вибору, розташовані в стовпці зліва цього вікна: ви можете відзначати мишкою окремо будь-які квадратики, відповідні якимось папок або цілим пристроїв (дисків), після чого в основному вікні перегляду будуть з'являтися тільки вибрані вами елементи. Це дуже зручно в тому випадку, коли вам, наприклад, потрібно подивитися в одному вікні зображення з декількох різних папок.

Правий стовпчик - панель спеціального органайзера (аналог панелі завдань в Word і Excel). У ньому ви можете задати найрізноманітніші критерії відбору зображень в панелі предпросмотра - за категоріями, за рейтингом, за різними іншими параметрами.

Верхня частина посередині - попередній перегляд зображень. За замовчуванням там виводяться ескізи картинок, забезпечені відповідною інформацією: тип файлу, розмір, дата і час створення, дозвіл і кольоровість, назва. Однак вікно попереднього перегляду ви можете налаштовувати під свої переваги в дуже широких межах.

Розмір ескізів. Ви можете варіювати розмір ескізів від 25х18 до 240х180 пікселів за допомогою повзунка, розташованого в правому верхньому куті вікна. Що цікаво, ACDSee при виборі будь-якого значення майже миттєво створює нові ескізи, щоб вони завжди виглядали максимально добре.

Зменшення ескізів за допомогою повзунка
Зменшення ескізів за допомогою повзунка

Режим перегляду. Ви можете варіювати режим перегляду майже так само, як, наприклад, у вікні перегляду файлів і папок Windows XP. Самі режими також відповідають варіантам перегляду в Windows XP: наприклад, при виборі «Діафільм» знизу будуть розташовуватися ескізи файлів, а над ними - велике розгорнуте зображення обраної картинки. Однак, на мій погляд, найбільш зручний режим перегляду - ескізи.

Меню вибору режиму
Меню вибору режиму

Сортування. Файли в папці можна сортувати будь-яким зручним вам способом. Причому не тільки за стандартними параметрами (ім'я, розмір, дата створення, тип), але і за специфічними для ACDSee: властивість зображення, рейтинг, атрибути, ключові слова, примітки і багато, багато іншого.

Ну і вікно зліва знизу - збільшений попередній виділеного зображення.

Конфігурацію всіх цих вікон (дерево папок, їх вміст і збільшений попередній перегляд) можна змінювати самим звичайним чином: підведіть до кордону вікна мишку і, коли її курсор змінить свій вигляд на відповідний значок, натисніть ліву клавішу і наведіть кордон в потрібному напрямку:

Вікно зі зміненими параметрами
Вікно зі зміненими параметрами

Якщо ви клацнете мишкою по виділеному зображенню, то потрапите в окреме вікно перегляду:

Фотографія в окремому вікні перегляду
Фотографія в окремому вікні перегляду

При повторному натисканні на зображення у вікні перегляду ви повернетеся в режим перегляду вмісту папок.

Перегляд зображень

При перегляді зображень в повному вікні ви можете переміщатися між файлами папки (або обраних папок) у такий спосіб:

 • Home - показати перше зображення в папці;

 • End - показати останнє зображення в папці;

 • Spacebar (пропуск) або Page Down - показати наступне зображення;

 • Backspace (забій) або Page Up - показати попереднє зображення.

Також зображення можна гортати вперед-назад за допомогою коліщатка мишки.

Комбінація Shift + A запускає і зупиняє режим слайд-шоу - автоматичне перегортання зображень в папці.

Під час перегляду ви можете копіювати або переміщати зображення у вибрану папку (Alt + C - копіювати, Alt + M - перемістити).

За замовчуванням ACDSee масштабує вікно перегляду під розмір зображення (якщо зображення занадто велике, то воно зменшується під розмір екрану). Ви можете самостійно масштабувати картинку при перегляді за допомогою наступних клавіш, розташованих на цифровий частині клавіатури (NumPad):

 • NumPad + - збільшити масштаб;

 • NumPad - - зменшити масштаб;

 • NumPad / - реальний масштаб;

 • NumPad * - підібрати найкращий масштаб для перегляду.

За допомогою клавіші F можна перемикатися в повноекранний режим перегляду: весь екран монітора при цьому стає білим, і картинка демонструється на ньому в обраному масштабі. У повноекранному режимі залишаються доступними всі клавіші управління (навігація по картинках, зміна масштабу і так далі).

Режим слайд-шоу

За допомогою комбінації Alt + S ви можете ввімкнути або вимкнути режим автоматичного перегляду зображень у папці (або в папках, якщо обрана група), при якому зображення почнуть змінювати один одного рівно через секунду. До речі, це не зовсім слайд-шоу, а саме режим автоматичного перегляду - щось на зразок сильно урізаного слайд-шоу.

А ось режим слайд-шоу, за допомогою якого дуже зручно як переглядати, так і демонструвати зображення, включається за допомогою меню «Вид - Слайд-шоу».

Налаштування параметрів слайд-шоу
Налаштування параметрів слайд-шоу

Як бачите, тут можна налаштувати всілякі ефекти зміни зображень, колір фону екрану і затримку в секундах переходу між картинками. Якщо вибрати кілька різних ефектів переходу, вони будуть застосовуватися випадковим чином.

На наступній вкладці, розширених настройках, можна задати рівень якості переходу, режими повтору та порядок перегортання картинок: вперед, назад, в випадковому порядку.

На останній вкладці, «Текст», можна задати текстові рядки і їх параметри, щоб написи виводилися вгорі і внизу при демонстрації слайд-шоу.

Обробка зображення

У комплект розширеного пакета ACDSee Photo Manager Pro входить досить потужний і зручний редактор ACDSee Photo Editor, однак і в самому ACDSee Photo Manager є вбудовані засоби редагування зображень, які цілком влаштують тих, кому необхідно обробляти аматорські цифрові фотографії. Давайте ж подивимося, як це робиться.

Отже, у вас є цифрова (або відсканована, тобто переведена в цифрову форму) фотографія, яку ви збираєтеся обробити і потім переслати через Інтернет. Для цього фотографію потрібно:

 • повернути;

 • відкадрувати;

 • відкоригувати;

 • зменшити;

 • зберегти в стислому вигляді.

Відкриваємо в ACDSee вихідну фотографію:

Фотографія для обробки
Фотографія для обробки

Спочатку фотографію потрібно повернути проти годинникової стрілки. Це робиться дуже просто: або за допомогою комбінації Alt + Ctrl + стрілка, або за допомогою меню повороту зображення «Змінити - Повернути» (Ctrl + J):

поворот зображення
поворот зображення

Зверніть також увагу на те, що таким чином можна повертати відразу цілу групу обраних зображень - це дуже зручно.

Після повороту фотографію потрібно обрізати. Це робиться досить легко - виділяєте мишкою прямокутну область, коригуєте її межі, якщо це необхідно, після чого викликаєте пункт меню «Змінити - Обрізати - Готово»:

Інструмент для продукування обрізання
Інструмент для продукування обрізання

Тепер коригування. Якщо фотографія зроблена без похибок, то воно може і не знадобитися, однак любителям досить часто доводиться додатково обробляти фотографію, змінюючи яскравість, контраст і насиченість фарб. Зловживати цим, звичайно, не слід (звичайна помилка багатьох початківців - зробити зображення якомога яскравішим і контрастним), але в деяких випадках подібна обробка дійсно може поліпшити якість. Єдине - як можна більш обережно користуйтеся всякими автоматичними обробками (автояркость, автоконтраст, автоцветность і так далі). Краще це все робити на око і пам'ятати про стару мудрої приказці: «Багато добре - теж недобре».

Викликається цей режим через пункт меню «Змінити - Корекція зображення» (Ctrl + L). При цьому перед вами з'явиться вікно редактора з додатковою панеллю:

коригування зображення
коригування зображення

«Автоекспозиція» - це якраз та сама автоматичне коректування, від якої я вас застерігав. Там можна вибрати автоматичний підбір контрасту і кольору або тільки контрасту.

А ось вкладка «Яскравість» дуже корисна. Там можна регулювати яскравість, контраст і колірну гамму, при цьому відразу спостерігаючи на екрані за тим, як змінюється зображення. Як тільки ви порахуєте, що потрібний ефект досягнуто, натисніть «Готово», і ви повернетеся в основне вікно перегляду. Якщо ви хочете застосувати зроблені зміни і продовжити коригування зображення, тоді натискайте кнопку «Застосувати».

Тепер нам потрібно пропорційно зменшити фотографію по ширині. (Ми вже говорили про те, що для пересилання зображення через Інтернет бажано зменшувати його до 500 пікселів по ширині.) Для цього викликається пункт меню «Змінити - Змінити розмір» (Ctrl + R). Перед вами знову з'явиться вікно редагування, але тільки вже з панеллю зміни розміру:

Зміна розміру зображення
Зміна розміру зображення

Як бачите, тут також можна вибирати різні варіанти зміни розміру зображення: задавати параметри в пікселях, відсотках від оригінального розміру, фактичних одиницях друку. Також при зміні розміру можна змінювати коефіцієнт стиснення і вибирати фільтр для обробки (від цього може залежати швидкість обробки).

Зверніть увагу на вельми корисну кнопку «Оцініть новий розмір файлу». Її потрібно натиснути після установки бажаних параметрів, щоб подивитися, яким буде новий розмір зображення після обробки і чи влаштує він нас. Я зменшив оригінал до 500 пікселів по ширині з пропорційним зміною по висоті і з збереженням оригінального рівня стиснення, в результаті чого файл зменшився до 151 Кб - це цілком нормальний розмір фотографії для її відправки через Інтернет.

Ну і що залишається тепер? Зберегти отримане зображення під новим ім'ям. Для цього натискаємо Ctrl + S і даємо фотографії нове ім'я.

От і все. На мій погляд, процедура цілком проста і ефективна.

Усунення ефекту «червоних очей»

ACDSee також вміє прибирати ефект «червоних очей», причому робить це набагато ефективніше, ніж IrfanView. Давайте подивимося, як це робиться.

Завантажуємо в ACDSee ту ж фотографію з явним ефектом «червоних очей», яку без попередньої обробки не змогла поліпшити програма IrfanView. Викликаємо пункт меню «Змінити - Видалення червоного ока»:

Видалення ефекту «червоних очей»
Видалення ефекту «червоних очей»

Схема дій досить проста. Виділяєте мишею область навколо червоного ока. Потім натискаєте «Готово». Якщо на зіниці залишаються червоні точки, потрібно захопити мишею б о більшу область і повторити операцію. Тільки намагайтеся не захоплювати занадто великі області навколо зіниці, тому що в певних випадках це може привести до того, що редактор заллє вибраним кольором зовсім не те, що потрібно. Втім, це все буде добре видно при попередньому перегляді.

В результаті отримуємо наступне зображення:

Фотографія з прибраним ефектом «червоних очей»
Фотографія з прибраним ефектом «червоних очей»

Як бачите, ACDSee цілком впоралася з прибирання цього ефекту навіть без додаткової обробки.

Обробка групи зображень

Одне з найбільш зручних властивостей ACDSee - обробка групи зображень. У яких випадках це може знадобитися? В багатьох. Наприклад, повернулися ви з поїздки і привезли купу цифрових фотографій. Одну частину з них потрібно розгорнути за годинниковою стрілкою, іншу частину - проти годинникової, а крім того, всі ці зображення вам потрібно зменшити в розмірі, щоб відправити через Інтернет знайомим. І що, завантажувати кожну фотографію в редактор і там маятися? А якщо фотографій - сотні? !! Це скільки ж часу піде!

Не хвилюйтеся, за допомогою ACDSee ви на це витратите хвилин п'ять. Тому що ця програма дозволяє застосовувати операції редагування (поворот, зміна розміру і так далі) відразу до цілої групи файлів.

Давайте подивимося, як це робиться.

Припустимо, у нас є кілька фотографій, які потрібно розгорнути (одні в одну сторону, інші в іншу), змінити їх розмір до 500 пікселів по ширині і записати в якусь іншу папку, щоб потім відправити через Інтернет знайомим.

Розворот

Розворот групи зображень виробляється майже так само, як якщо б це була одна картинка. Просто відзначаєте ті зображення, які потрібно повернути в одну сторону (окремі картинки можна відзначити клацанням лівої кнопки миші, утримуючи клавішу Ctrl), після чого натискаєте на кнопку «Повернути» (Ctrl + J):

Пакетний розворот зображень
Пакетний розворот зображень

Зверніть увагу на опцію «Застосувати до всіх вибраних зображень» - це дасть команду обробити всі вибрані фотографії. Якщо натиснути на кнопку «Опції», то там можна задати будь-які додаткові варіанти дій (наприклад, при розвороті перейменувати зображення або додатково стиснути їх). Що зручно, за замовчуванням ACDSee після розвороту зберігає зображення з тими ж іменами, що у них і були.

ACDSee - робота з фотографіями

ACDSee  (Вимовляється як назва популярного ансамблю - «Гей-сі-ді-сі») - досить популярна програма для перегляду і обробки мультимедійних файлів ACDSee (Вимовляється як назва популярного ансамблю - «Гей-сі-ді-сі») - досить популярна програма для перегляду і обробки мультимедійних файлів. На відміну від, наприклад, IrfanView або XNView вона зовсім не безкоштовна, але має значно більші можливості. Це багатофункціональний інструмент для перегляду, конвертування, зберігання, обробки і редагування графічних зображень. ACDSee забезпечує швидкий, простий і зручний спосіб роботи з графічними зображеннями, що включає можливості перегляду, пошуку, друку і загального доступу до колекцій цифрових зображень. Крім того, ACDSee дозволяє оцінювати зображення, записувати їх на CD- і DVD-носії.

Де взяти

З сайту розробника - фірми ACDSystems - за адресою www.acdsystems.com . На даний момент останньою версією є ACDSee Photo Manager version 9.0 - її ми і будемо розглядати.

Я вже сказав, що ACDSee - це комерційний продукт. Коштує він близько 40 доларів (базовий комплект, а розширений - ACDSee Photo Manager Pro - порядку 130 доларів). Втім, вам не обов'язково відразу платити: розробники пропонують тридцятиденний термін для безкоштовного ознайомлення - на сайті у кожної версії є посилання Download Free Trial (скачати безкоштовну тестову версію).

Дистрибутив тестової версії ACDSee Photo Manager version 9.0 займає приблизно 24 мегабайта.

установка

В установці ACDSee на комп'ютер немає нічого складного. Потрібно запустити файл дистрибутива і відповісти на деякі питання. Спочатку у вас запитають, чи будете ви використовувати демонстраційний режим або введете ліцензійний код, щоб працювати з необмеженою за часом і повнофункціональної версією. Далі запропонують вибрати вид установки: всі програми пакета або вибір якихось окремих з них. Вибирайте всі програми - стане в нагоді.

русифікація

Російська мова програма, на жаль, поки офіційно не підтримує, проте є хороші люди, які цим займаються у вигляді хобі - так би мовити, з любові до мистецтва. Я знайшов в Інтернеті русифікатор цієї версії на сайті www.zhmak.info - його зробив Олександр Жмакіна, за що йому величезне спасибі. Його потрібно завантажити з розділу «Русифікатори» сайту, прочитати інструкції по установці і інсталювати. Після цього програма ACDSee стане російськомовною. (Однак, так як русифікація неофіційна, при роботі з програмою можуть потрапляти якісь нерусифікованою повідомлення.)

запуск ACDSee

При першому запуску ліцензійна версія ACDSee потребують активації через Інтернет (аналогічно Windows XP), щоб ви могли задіяти всі її функціональні можливості. Далі програма може запропонувати вам автоматично завантажити та встановити якісь свої оновлення, які доступні на її сайті, - це цілком має сенс зробити. Ну а після цього одразу постане питання про створення каталогу зображень за допомогою майстра створення каталогу:

Майстер створення каталогу зображень
Майстер створення каталогу зображень

Що це таке? Починаючи з певної версії ACDSee стала використовувати спеціальний режим каталогізації зображень і мультимедійних файлів. При цьому програма зберігає в папці каталогу ескізи (зменшені зображення) таких файлів, а також будь-яку супровідну інформацію до них, що дозволяє, по-перше, практично миттєво робити попередній мультимедійних папок при зверненні до них, а по-друге, швидко здійснювати пошук різних елементів.

При створенні каталогу майстер запитує, де ви зазвичай зберігайте зображення: в папці «Мої малюнки» папки «Мої документи» (це в Windows XP встановлюється за умовчанням) або ж в якійсь іншій папці. Якщо все зображення знаходяться в папці «Мої малюнки» і в її підпапках, просто натисніть кнопку «Далі». Якщо немає, тоді виберіть пункт «Каталогізувати певні папки», після чого вкажіть, які папки слід включити в каталог. Час створення каталогу залежить від потужності комп'ютера і кількості мультимедійних файлів в зазначених папках.

Перегляд папок

Після створення каталогу при запуску ACDSee перед вами з'являється наступне вікно:

Основне вікно ACDSee
Основне вікно ACDSee

Як бачите, вікно перегляду папки з зображеннями у ACDSee помітно багатшими, ніж у IrfanView. (Втім, нагадую, що IrfanView - все-таки безкоштовна програма.)

Давайте розберемося, з чого ж складається вікно перегляду зображень і мультимедійних файлів. У самому верху розташована лінійка меню, за допомогою якого ви можете змінювати режими перегляду, запускати всілякі інструменти, виробляти найрізноманітніші дії з мультимедійними файлами і так далі.

Нижче під меню розташовується панель піктограм основних інструментів. Спочатку - піктограми переміщення між папками, потім - виклик режимів обробки зображень: поворот, друк, редагування, зміна розміру і так далі.

Ліве верхнє вікно - «Папки». Воно дуже схоже на список пристроїв і папок у вікні «Провідника». Там ви можете змінювати диски і накопичувальні пристрої комп'ютера, розкривати і згортати папки. Зверніть увагу на невеликі квадратики швидкого вибору, розташовані в стовпці зліва цього вікна: ви можете відзначати мишкою окремо будь-які квадратики, відповідні якимось папок або цілим пристроїв (дисків), після чого в основному вікні перегляду будуть з'являтися тільки вибрані вами елементи. Це дуже зручно в тому випадку, коли вам, наприклад, потрібно подивитися в одному вікні зображення з декількох різних папок.

Правий стовпчик - панель спеціального органайзера (аналог панелі завдань в Word і Excel). У ньому ви можете задати найрізноманітніші критерії відбору зображень в панелі предпросмотра - за категоріями, за рейтингом, за різними іншими параметрами.

Верхня частина посередині - попередній перегляд зображень. За замовчуванням там виводяться ескізи картинок, забезпечені відповідною інформацією: тип файлу, розмір, дата і час створення, дозвіл і кольоровість, назва. Однак вікно попереднього перегляду ви можете налаштовувати під свої переваги в дуже широких межах.

Розмір ескізів. Ви можете варіювати розмір ескізів від 25х18 до 240х180 пікселів за допомогою повзунка, розташованого в правому верхньому куті вікна. Що цікаво, ACDSee при виборі будь-якого значення майже миттєво створює нові ескізи, щоб вони завжди виглядали максимально добре.

Зменшення ескізів за допомогою повзунка
Зменшення ескізів за допомогою повзунка

Режим перегляду. Ви можете варіювати режим перегляду майже так само, як, наприклад, у вікні перегляду файлів і папок Windows XP. Самі режими також відповідають варіантам перегляду в Windows XP: наприклад, при виборі «Діафільм» знизу будуть розташовуватися ескізи файлів, а над ними - велике розгорнуте зображення обраної картинки. Однак, на мій погляд, найбільш зручний режим перегляду - ескізи.

Меню вибору режиму
Меню вибору режиму

Сортування. Файли в папці можна сортувати будь-яким зручним вам способом. Причому не тільки за стандартними параметрами (ім'я, розмір, дата створення, тип), але і за специфічними для ACDSee: властивість зображення, рейтинг, атрибути, ключові слова, примітки і багато, багато іншого.

Ну і вікно зліва знизу - збільшений попередній виділеного зображення.

Конфігурацію всіх цих вікон (дерево папок, їх вміст і збільшений попередній перегляд) можна змінювати самим звичайним чином: підведіть до кордону вікна мишку і, коли її курсор змінить свій вигляд на відповідний значок, натисніть ліву клавішу і наведіть кордон в потрібному напрямку:

Вікно зі зміненими параметрами
Вікно зі зміненими параметрами

Якщо ви клацнете мишкою по виділеному зображенню, то потрапите в окреме вікно перегляду:

Фотографія в окремому вікні перегляду
Фотографія в окремому вікні перегляду

При повторному натисканні на зображення у вікні перегляду ви повернетеся в режим перегляду вмісту папок.

Перегляд зображень

При перегляді зображень в повному вікні ви можете переміщатися між файлами папки (або обраних папок) у такий спосіб:

 • Home - показати перше зображення в папці;

 • End - показати останнє зображення в папці;

 • Spacebar (пропуск) або Page Down - показати наступне зображення;

 • Backspace (забій) або Page Up - показати попереднє зображення.

Також зображення можна гортати вперед-назад за допомогою коліщатка мишки.

Комбінація Shift + A запускає і зупиняє режим слайд-шоу - автоматичне перегортання зображень в папці.

Під час перегляду ви можете копіювати або переміщати зображення у вибрану папку (Alt + C - копіювати, Alt + M - перемістити).

За замовчуванням ACDSee масштабує вікно перегляду під розмір зображення (якщо зображення занадто велике, то воно зменшується під розмір екрану). Ви можете самостійно масштабувати картинку при перегляді за допомогою наступних клавіш, розташованих на цифровий частині клавіатури (NumPad):

 • NumPad + - збільшити масштаб;

 • NumPad - - зменшити масштаб;

 • NumPad / - реальний масштаб;

 • NumPad * - підібрати найкращий масштаб для перегляду.

За допомогою клавіші F можна перемикатися в повноекранний режим перегляду: весь екран монітора при цьому стає білим, і картинка демонструється на ньому в обраному масштабі. У повноекранному режимі залишаються доступними всі клавіші управління (навігація по картинках, зміна масштабу і так далі).

Режим слайд-шоу

За допомогою комбінації Alt + S ви можете ввімкнути або вимкнути режим автоматичного перегляду зображень у папці (або в папках, якщо обрана група), при якому зображення почнуть змінювати один одного рівно через секунду. До речі, це не зовсім слайд-шоу, а саме режим автоматичного перегляду - щось на зразок сильно урізаного слайд-шоу.

А ось режим слайд-шоу, за допомогою якого дуже зручно як переглядати, так і демонструвати зображення, включається за допомогою меню «Вид - Слайд-шоу».

Налаштування параметрів слайд-шоу
Налаштування параметрів слайд-шоу

Як бачите, тут можна налаштувати всілякі ефекти зміни зображень, колір фону екрану і затримку в секундах переходу між картинками. Якщо вибрати кілька різних ефектів переходу, вони будуть застосовуватися випадковим чином.

На наступній вкладці, розширених настройках, можна задати рівень якості переходу, режими повтору та порядок перегортання картинок: вперед, назад, в випадковому порядку.

На останній вкладці, «Текст», можна задати текстові рядки і їх параметри, щоб написи виводилися вгорі і внизу при демонстрації слайд-шоу.

Обробка зображення

У комплект розширеного пакета ACDSee Photo Manager Pro входить досить потужний і зручний редактор ACDSee Photo Editor, однак і в самому ACDSee Photo Manager є вбудовані засоби редагування зображень, які цілком влаштують тих, кому необхідно обробляти аматорські цифрові фотографії. Давайте ж подивимося, як це робиться.

Отже, у вас є цифрова (або відсканована, тобто переведена в цифрову форму) фотографія, яку ви збираєтеся обробити і потім переслати через Інтернет. Для цього фотографію потрібно:

 • повернути;

 • відкадрувати;

 • відкоригувати;

 • зменшити;

 • зберегти в стислому вигляді.

Відкриваємо в ACDSee вихідну фотографію:

Фотографія для обробки
Фотографія для обробки

Спочатку фотографію потрібно повернути проти годинникової стрілки. Це робиться дуже просто: або за допомогою комбінації Alt + Ctrl + стрілка, або за допомогою меню повороту зображення «Змінити - Повернути» (Ctrl + J):

поворот зображення
поворот зображення

Зверніть також увагу на те, що таким чином можна повертати відразу цілу групу обраних зображень - це дуже зручно.

Після повороту фотографію потрібно обрізати. Це робиться досить легко - виділяєте мишкою прямокутну область, коригуєте її межі, якщо це необхідно, після чого викликаєте пункт меню «Змінити - Обрізати - Готово»:

Інструмент для продукування обрізання
Інструмент для продукування обрізання

Тепер коригування. Якщо фотографія зроблена без похибок, то воно може і не знадобитися, однак любителям досить часто доводиться додатково обробляти фотографію, змінюючи яскравість, контраст і насиченість фарб. Зловживати цим, звичайно, не слід (звичайна помилка багатьох початківців - зробити зображення якомога яскравішим і контрастним), але в деяких випадках подібна обробка дійсно може поліпшити якість. Єдине - як можна більш обережно користуйтеся всякими автоматичними обробками (автояркость, автоконтраст, автоцветность і так далі). Краще це все робити на око і пам'ятати про стару мудрої приказці: «Багато добре - теж недобре».

Викликається цей режим через пункт меню «Змінити - Корекція зображення» (Ctrl + L). При цьому перед вами з'явиться вікно редактора з додатковою панеллю:

коригування зображення
коригування зображення

«Автоекспозиція» - це якраз та сама автоматичне коректування, від якої я вас застерігав. Там можна вибрати автоматичний підбір контрасту і кольору або тільки контрасту.

А ось вкладка «Яскравість» дуже корисна. Там можна регулювати яскравість, контраст і колірну гамму, при цьому відразу спостерігаючи на екрані за тим, як змінюється зображення. Як тільки ви порахуєте, що потрібний ефект досягнуто, натисніть «Готово», і ви повернетеся в основне вікно перегляду. Якщо ви хочете застосувати зроблені зміни і продовжити коригування зображення, тоді натискайте кнопку «Застосувати».

Тепер нам потрібно пропорційно зменшити фотографію по ширині. (Ми вже говорили про те, що для пересилання зображення через Інтернет бажано зменшувати його до 500 пікселів по ширині.) Для цього викликається пункт меню «Змінити - Змінити розмір» (Ctrl + R). Перед вами знову з'явиться вікно редагування, але тільки вже з панеллю зміни розміру:

Зміна розміру зображення
Зміна розміру зображення

Як бачите, тут також можна вибирати різні варіанти зміни розміру зображення: задавати параметри в пікселях, відсотках від оригінального розміру, фактичних одиницях друку. Також при зміні розміру можна змінювати коефіцієнт стиснення і вибирати фільтр для обробки (від цього може залежати швидкість обробки).

Зверніть увагу на вельми корисну кнопку «Оцініть новий розмір файлу». Її потрібно натиснути після установки бажаних параметрів, щоб подивитися, яким буде новий розмір зображення після обробки і чи влаштує він нас. Я зменшив оригінал до 500 пікселів по ширині з пропорційним зміною по висоті і з збереженням оригінального рівня стиснення, в результаті чого файл зменшився до 151 Кб - це цілком нормальний розмір фотографії для її відправки через Інтернет.

Ну і що залишається тепер? Зберегти отримане зображення під новим ім'ям. Для цього натискаємо Ctrl + S і даємо фотографії нове ім'я.

От і все. На мій погляд, процедура цілком проста і ефективна.

Усунення ефекту «червоних очей»

ACDSee також вміє прибирати ефект «червоних очей», причому робить це набагато ефективніше, ніж IrfanView. Давайте подивимося, як це робиться.

Завантажуємо в ACDSee ту ж фотографію з явним ефектом «червоних очей», яку без попередньої обробки не змогла поліпшити програма IrfanView. Викликаємо пункт меню «Змінити - Видалення червоного ока»:

Видалення ефекту «червоних очей»
Видалення ефекту «червоних очей»

Схема дій досить проста. Виділяєте мишею область навколо червоного ока. Потім натискаєте «Готово». Якщо на зіниці залишаються червоні точки, потрібно захопити мишею б о більшу область і повторити операцію. Тільки намагайтеся не захоплювати занадто великі області навколо зіниці, тому що в певних випадках це може привести до того, що редактор заллє вибраним кольором зовсім не те, що потрібно. Втім, це все буде добре видно при попередньому перегляді.

В результаті отримуємо наступне зображення:

Фотографія з прибраним ефектом «червоних очей»
Фотографія з прибраним ефектом «червоних очей»

Як бачите, ACDSee цілком впоралася з прибирання цього ефекту навіть без додаткової обробки.

Обробка групи зображень

Одне з найбільш зручних властивостей ACDSee - обробка групи зображень. У яких випадках це може знадобитися? В багатьох. Наприклад, повернулися ви з поїздки і привезли купу цифрових фотографій. Одну частину з них потрібно розгорнути за годинниковою стрілкою, іншу частину - проти годинникової, а крім того, всі ці зображення вам потрібно зменшити в розмірі, щоб відправити через Інтернет знайомим. І що, завантажувати кожну фотографію в редактор і там маятися? А якщо фотографій - сотні? !! Це скільки ж часу піде!

Не хвилюйтеся, за допомогою ACDSee ви на це витратите хвилин п'ять. Тому що ця програма дозволяє застосовувати операції редагування (поворот, зміна розміру і так далі) відразу до цілої групи файлів.

Давайте подивимося, як це робиться.

Припустимо, у нас є кілька фотографій, які потрібно розгорнути (одні в одну сторону, інші в іншу), змінити їх розмір до 500 пікселів по ширині і записати в якусь іншу папку, щоб потім відправити через Інтернет знайомим.

Розворот

Розворот групи зображень виробляється майже так само, як якщо б це була одна картинка. Просто відзначаєте ті зображення, які потрібно повернути в одну сторону (окремі картинки можна відзначити клацанням лівої кнопки миші, утримуючи клавішу Ctrl), після чого натискаєте на кнопку «Повернути» (Ctrl + J):

Пакетний розворот зображень
Пакетний розворот зображень

Зверніть увагу на опцію «Застосувати до всіх вибраних зображень» - це дасть команду обробити всі вибрані фотографії. Якщо натиснути на кнопку «Опції», то там можна задати будь-які додаткові варіанти дій (наприклад, при розвороті перейменувати зображення або додатково стиснути їх). Що зручно, за замовчуванням ACDSee після розвороту зберігає зображення з тими ж іменами, що у них і були.

ACDSee - робота з фотографіями

ACDSee  (Вимовляється як назва популярного ансамблю - «Гей-сі-ді-сі») - досить популярна програма для перегляду і обробки мультимедійних файлів ACDSee (Вимовляється як назва популярного ансамблю - «Гей-сі-ді-сі») - досить популярна програма для перегляду і обробки мультимедійних файлів. На відміну від, наприклад, IrfanView або XNView вона зовсім не безкоштовна, але має значно більші можливості. Це багатофункціональний інструмент для перегляду, конвертування, зберігання, обробки і редагування графічних зображень. ACDSee забезпечує швидкий, простий і зручний спосіб роботи з графічними зображеннями, що включає можливості перегляду, пошуку, друку і загального доступу до колекцій цифрових зображень. Крім того, ACDSee дозволяє оцінювати зображення, записувати їх на CD- і DVD-носії.

Де взяти

З сайту розробника - фірми ACDSystems - за адресою www.acdsystems.com . На даний момент останньою версією є ACDSee Photo Manager version 9.0 - її ми і будемо розглядати.

Я вже сказав, що ACDSee - це комерційний продукт. Коштує він близько 40 доларів (базовий комплект, а розширений - ACDSee Photo Manager Pro - порядку 130 доларів). Втім, вам не обов'язково відразу платити: розробники пропонують тридцятиденний термін для безкоштовного ознайомлення - на сайті у кожної версії є посилання Download Free Trial (скачати безкоштовну тестову версію).

Дистрибутив тестової версії ACDSee Photo Manager version 9.0 займає приблизно 24 мегабайта.

установка

В установці ACDSee на комп'ютер немає нічого складного. Потрібно запустити файл дистрибутива і відповісти на деякі питання. Спочатку у вас запитають, чи будете ви використовувати демонстраційний режим або введете ліцензійний код, щоб працювати з необмеженою за часом і повнофункціональної версією. Далі запропонують вибрати вид установки: всі програми пакета або вибір якихось окремих з них. Вибирайте всі програми - стане в нагоді.

русифікація

Російська мова програма, на жаль, поки офіційно не підтримує, проте є хороші люди, які цим займаються у вигляді хобі - так би мовити, з любові до мистецтва. Я знайшов в Інтернеті русифікатор цієї версії на сайті www.zhmak.info - його зробив Олександр Жмакіна, за що йому величезне спасибі. Його потрібно завантажити з розділу «Русифікатори» сайту, прочитати інструкції по установці і інсталювати. Після цього програма ACDSee стане російськомовною. (Однак, так як русифікація неофіційна, при роботі з програмою можуть потрапляти якісь нерусифікованою повідомлення.)

запуск ACDSee

При першому запуску ліцензійна версія ACDSee потребують активації через Інтернет (аналогічно Windows XP), щоб ви могли задіяти всі її функціональні можливості. Далі програма може запропонувати вам автоматично завантажити та встановити якісь свої оновлення, які доступні на її сайті, - це цілком має сенс зробити. Ну а після цього одразу постане питання про створення каталогу зображень за допомогою майстра створення каталогу:

Майстер створення каталогу зображень
Майстер створення каталогу зображень

Що це таке? Починаючи з певної версії ACDSee стала використовувати спеціальний режим каталогізації зображень і мультимедійних файлів. При цьому програма зберігає в папці каталогу ескізи (зменшені зображення) таких файлів, а також будь-яку супровідну інформацію до них, що дозволяє, по-перше, практично миттєво робити попередній мультимедійних папок при зверненні до них, а по-друге, швидко здійснювати пошук різних елементів.

При створенні каталогу майстер запитує, де ви зазвичай зберігайте зображення: в папці «Мої малюнки» папки «Мої документи» (це в Windows XP встановлюється за умовчанням) або ж в якійсь іншій папці. Якщо все зображення знаходяться в папці «Мої малюнки» і в її підпапках, просто натисніть кнопку «Далі». Якщо немає, тоді виберіть пункт «Каталогізувати певні папки», після чого вкажіть, які папки слід включити в каталог. Час створення каталогу залежить від потужності комп'ютера і кількості мультимедійних файлів в зазначених папках.

Перегляд папок

Після створення каталогу при запуску ACDSee перед вами з'являється наступне вікно:

Основне вікно ACDSee
Основне вікно ACDSee

Як бачите, вікно перегляду папки з зображеннями у ACDSee помітно багатшими, ніж у IrfanView. (Втім, нагадую, що IrfanView - все-таки безкоштовна програма.)

Давайте розберемося, з чого ж складається вікно перегляду зображень і мультимедійних файлів. У самому верху розташована лінійка меню, за допомогою якого ви можете змінювати режими перегляду, запускати всілякі інструменти, виробляти найрізноманітніші дії з мультимедійними файлами і так далі.

Нижче під меню розташовується панель піктограм основних інструментів. Спочатку - піктограми переміщення між папками, потім - виклик режимів обробки зображень: поворот, друк, редагування, зміна розміру і так далі.

Ліве верхнє вікно - «Папки». Воно дуже схоже на список пристроїв і папок у вікні «Провідника». Там ви можете змінювати диски і накопичувальні пристрої комп'ютера, розкривати і згортати папки. Зверніть увагу на невеликі квадратики швидкого вибору, розташовані в стовпці зліва цього вікна: ви можете відзначати мишкою окремо будь-які квадратики, відповідні якимось папок або цілим пристроїв (дисків), після чого в основному вікні перегляду будуть з'являтися тільки вибрані вами елементи. Це дуже зручно в тому випадку, коли вам, наприклад, потрібно подивитися в одному вікні зображення з декількох різних папок.

Правий стовпчик - панель спеціального органайзера (аналог панелі завдань в Word і Excel). У ньому ви можете задати найрізноманітніші критерії відбору зображень в панелі предпросмотра - за категоріями, за рейтингом, за різними іншими параметрами.

Верхня частина посередині - попередній перегляд зображень. За замовчуванням там виводяться ескізи картинок, забезпечені відповідною інформацією: тип файлу, розмір, дата і час створення, дозвіл і кольоровість, назва. Однак вікно попереднього перегляду ви можете налаштовувати під свої переваги в дуже широких межах.

Розмір ескізів. Ви можете варіювати розмір ескізів від 25х18 до 240х180 пікселів за допомогою повзунка, розташованого в правому верхньому куті вікна. Що цікаво, ACDSee при виборі будь-якого значення майже миттєво створює нові ескізи, щоб вони завжди виглядали максимально добре.

Зменшення ескізів за допомогою повзунка
Зменшення ескізів за допомогою повзунка

Режим перегляду. Ви можете варіювати режим перегляду майже так само, як, наприклад, у вікні перегляду файлів і папок Windows XP. Самі режими також відповідають варіантам перегляду в Windows XP: наприклад, при виборі «Діафільм» знизу будуть розташовуватися ескізи файлів, а над ними - велике розгорнуте зображення обраної картинки. Однак, на мій погляд, найбільш зручний режим перегляду - ескізи.

Меню вибору режиму
Меню вибору режиму

Сортування. Файли в папці можна сортувати будь-яким зручним вам способом. Причому не тільки за стандартними параметрами (ім'я, розмір, дата створення, тип), але і за специфічними для ACDSee: властивість зображення, рейтинг, атрибути, ключові слова, примітки і багато, багато іншого.

Ну і вікно зліва знизу - збільшений попередній виділеного зображення.

Конфігурацію всіх цих вікон (дерево папок, їх вміст і збільшений попередній перегляд) можна змінювати самим звичайним чином: підведіть до кордону вікна мишку і, коли її курсор змінить свій вигляд на відповідний значок, натисніть ліву клавішу і наведіть кордон в потрібному напрямку:

Вікно зі зміненими параметрами
Вікно зі зміненими параметрами

Якщо ви клацнете мишкою по виділеному зображенню, то потрапите в окреме вікно перегляду:

Фотографія в окремому вікні перегляду
Фотографія в окремому вікні перегляду

При повторному натисканні на зображення у вікні перегляду ви повернетеся в режим перегляду вмісту папок.

Перегляд зображень

При перегляді зображень в повному вікні ви можете переміщатися між файлами папки (або обраних папок) у такий спосіб:

 • Home - показати перше зображення в папці;

 • End - показати останнє зображення в папці;

 • Spacebar (пропуск) або Page Down - показати наступне зображення;

 • Backspace (забій) або Page Up - показати попереднє зображення.

Також зображення можна гортати вперед-назад за допомогою коліщатка мишки.

Комбінація Shift + A запускає і зупиняє режим слайд-шоу - автоматичне перегортання зображень в папці.

Під час перегляду ви можете копіювати або переміщати зображення у вибрану папку (Alt + C - копіювати, Alt + M - перемістити).

За замовчуванням ACDSee масштабує вікно перегляду під розмір зображення (якщо зображення занадто велике, то воно зменшується під розмір екрану). Ви можете самостійно масштабувати картинку при перегляді за допомогою наступних клавіш, розташованих на цифровий частині клавіатури (NumPad):

 • NumPad + - збільшити масштаб;

 • NumPad - - зменшити масштаб;

 • NumPad / - реальний масштаб;

 • NumPad * - підібрати найкращий масштаб для перегляду.

За допомогою клавіші F можна перемикатися в повноекранний режим перегляду: весь екран монітора при цьому стає білим, і картинка демонструється на ньому в обраному масштабі. У повноекранному режимі залишаються доступними всі клавіші управління (навігація по картинках, зміна масштабу і так далі).

Режим слайд-шоу

За допомогою комбінації Alt + S ви можете ввімкнути або вимкнути режим автоматичного перегляду зображень у папці (або в папках, якщо обрана група), при якому зображення почнуть змінювати один одного рівно через секунду. До речі, це не зовсім слайд-шоу, а саме режим автоматичного перегляду - щось на зразок сильно урізаного слайд-шоу.

А ось режим слайд-шоу, за допомогою якого дуже зручно як переглядати, так і демонструвати зображення, включається за допомогою меню «Вид - Слайд-шоу».

Налаштування параметрів слайд-шоу
Налаштування параметрів слайд-шоу

Як бачите, тут можна налаштувати всілякі ефекти зміни зображень, колір фону екрану і затримку в секундах переходу між картинками. Якщо вибрати кілька різних ефектів переходу, вони будуть застосовуватися випадковим чином.

На наступній вкладці, розширених настройках, можна задати рівень якості переходу, режими повтору та порядок перегортання картинок: вперед, назад, в випадковому порядку.

На останній вкладці, «Текст», можна задати текстові рядки і їх параметри, щоб написи виводилися вгорі і внизу при демонстрації слайд-шоу.

Обробка зображення

У комплект розширеного пакета ACDSee Photo Manager Pro входить досить потужний і зручний редактор ACDSee Photo Editor, однак і в самому ACDSee Photo Manager є вбудовані засоби редагування зображень, які цілком влаштують тих, кому необхідно обробляти аматорські цифрові фотографії. Давайте ж подивимося, як це робиться.

Отже, у вас є цифрова (або відсканована, тобто переведена в цифрову форму) фотографія, яку ви збираєтеся обробити і потім переслати через Інтернет. Для цього фотографію потрібно:

 • повернути;

 • відкадрувати;

 • відкоригувати;

 • зменшити;

 • зберегти в стислому вигляді.

Відкриваємо в ACDSee вихідну фотографію:

Фотографія для обробки
Фотографія для обробки

Спочатку фотографію потрібно повернути проти годинникової стрілки. Це робиться дуже просто: або за допомогою комбінації Alt + Ctrl + стрілка, або за допомогою меню повороту зображення «Змінити - Повернути» (Ctrl + J):

поворот зображення
поворот зображення

Зверніть також увагу на те, що таким чином можна повертати відразу цілу групу обраних зображень - це дуже зручно.

Після повороту фотографію потрібно обрізати. Це робиться досить легко - виділяєте мишкою прямокутну область, коригуєте її межі, якщо це необхідно, після чого викликаєте пункт меню «Змінити - Обрізати - Готово»:

Інструмент для продукування обрізання
Інструмент для продукування обрізання

Тепер коригування. Якщо фотографія зроблена без похибок, то воно може і не знадобитися, однак любителям досить часто доводиться додатково обробляти фотографію, змінюючи яскравість, контраст і насиченість фарб. Зловживати цим, звичайно, не слід (звичайна помилка багатьох початківців - зробити зображення якомога яскравішим і контрастним), але в деяких випадках подібна обробка дійсно може поліпшити якість. Єдине - як можна більш обережно користуйтеся всякими автоматичними обробками (автояркость, автоконтраст, автоцветность і так далі). Краще це все робити на око і пам'ятати про стару мудрої приказці: «Багато добре - теж недобре».

Викликається цей режим через пункт меню «Змінити - Корекція зображення» (Ctrl + L). При цьому перед вами з'явиться вікно редактора з додатковою панеллю:

коригування зображення
коригування зображення

«Автоекспозиція» - це якраз та сама автоматичне коректування, від якої я вас застерігав. Там можна вибрати автоматичний підбір контрасту і кольору або тільки контрасту.

А ось вкладка «Яскравість» дуже корисна. Там можна регулювати яскравість, контраст і колірну гамму, при цьому відразу спостерігаючи на екрані за тим, як змінюється зображення. Як тільки ви порахуєте, що потрібний ефект досягнуто, натисніть «Готово», і ви повернетеся в основне вікно перегляду. Якщо ви хочете застосувати зроблені зміни і продовжити коригування зображення, тоді натискайте кнопку «Застосувати».

Тепер нам потрібно пропорційно зменшити фотографію по ширині. (Ми вже говорили про те, що для пересилання зображення через Інтернет бажано зменшувати його до 500 пікселів по ширині.) Для цього викликається пункт меню «Змінити - Змінити розмір» (Ctrl + R). Перед вами знову з'явиться вікно редагування, але тільки вже з панеллю зміни розміру:

Зміна розміру зображення
Зміна розміру зображення

Як бачите, тут також можна вибирати різні варіанти зміни розміру зображення: задавати параметри в пікселях, відсотках від оригінального розміру, фактичних одиницях друку. Також при зміні розміру можна змінювати коефіцієнт стиснення і вибирати фільтр для обробки (від цього може залежати швидкість обробки).

Зверніть увагу на вельми корисну кнопку «Оцініть новий розмір файлу». Її потрібно натиснути після установки бажаних параметрів, щоб подивитися, яким буде новий розмір зображення після обробки і чи влаштує він нас. Я зменшив оригінал до 500 пікселів по ширині з пропорційним зміною по висоті і з збереженням оригінального рівня стиснення, в результаті чого файл зменшився до 151 Кб - це цілком нормальний розмір фотографії для її відправки через Інтернет.

Ну і що залишається тепер? Зберегти отримане зображення під новим ім'ям. Для цього натискаємо Ctrl + S і даємо фотографії нове ім'я.

От і все. На мій погляд, процедура цілком проста і ефективна.

Усунення ефекту «червоних очей»

ACDSee також вміє прибирати ефект «червоних очей», причому робить це набагато ефективніше, ніж IrfanView. Давайте подивимося, як це робиться.

Завантажуємо в ACDSee ту ж фотографію з явним ефектом «червоних очей», яку без попередньої обробки не змогла поліпшити програма IrfanView. Викликаємо пункт меню «Змінити - Видалення червоного ока»:

Видалення ефекту «червоних очей»
Видалення ефекту «червоних очей»

Схема дій досить проста. Виділяєте мишею область навколо червоного ока. Потім натискаєте «Готово». Якщо на зіниці залишаються червоні точки, потрібно захопити мишею б о більшу область і повторити операцію. Тільки намагайтеся не захоплювати занадто великі області навколо зіниці, тому що в певних випадках це може привести до того, що редактор заллє вибраним кольором зовсім не те, що потрібно. Втім, це все буде добре видно при попередньому перегляді.

В результаті отримуємо наступне зображення:

Фотографія з прибраним ефектом «червоних очей»
Фотографія з прибраним ефектом «червоних очей»

Як бачите, ACDSee цілком впоралася з прибирання цього ефекту навіть без додаткової обробки.

Обробка групи зображень

Одне з найбільш зручних властивостей ACDSee - обробка групи зображень. У яких випадках це може знадобитися? В багатьох. Наприклад, повернулися ви з поїздки і привезли купу цифрових фотографій. Одну частину з них потрібно розгорнути за годинниковою стрілкою, іншу частину - проти годинникової, а крім того, всі ці зображення вам потрібно зменшити в розмірі, щоб відправити через Інтернет знайомим. І що, завантажувати кожну фотографію в редактор і там маятися? А якщо фотографій - сотні? !! Це скільки ж часу піде!

Не хвилюйтеся, за допомогою ACDSee ви на це витратите хвилин п'ять. Тому що ця програма дозволяє застосовувати операції редагування (поворот, зміна розміру і так далі) відразу до цілої групи файлів.

Давайте подивимося, як це робиться.

Припустимо, у нас є кілька фотографій, які потрібно розгорнути (одні в одну сторону, інші в іншу), змінити їх розмір до 500 пікселів по ширині і записати в якусь іншу папку, щоб потім відправити через Інтернет знайомим.

Розворот

Розворот групи зображень виробляється майже так само, як якщо б це була одна картинка. Просто відзначаєте ті зображення, які потрібно повернути в одну сторону (окремі картинки можна відзначити клацанням лівої кнопки миші, утримуючи клавішу Ctrl), після чого натискаєте на кнопку «Повернути» (Ctrl + J):

Пакетний розворот зображень
Пакетний розворот зображень

Зверніть увагу на опцію «Застосувати до всіх вибраних зображень» - це дасть команду обробити всі вибрані фотографії. Якщо натиснути на кнопку «Опції», то там можна задати будь-які додаткові варіанти дій (наприклад, при розвороті перейменувати зображення або додатково стиснути їх). Що зручно, за замовчуванням ACDSee після розвороту зберігає зображення з тими ж іменами, що у них і були.

ACDSee - робота з фотографіями

ACDSee  (Вимовляється як назва популярного ансамблю - «Гей-сі-ді-сі») - досить популярна програма для перегляду і обробки мультимедійних файлів ACDSee (Вимовляється як назва популярного ансамблю - «Гей-сі-ді-сі») - досить популярна програма для перегляду і обробки мультимедійних файлів. На відміну від, наприклад, IrfanView або XNView вона зовсім не безкоштовна, але має значно більші можливості. Це багатофункціональний інструмент для перегляду, конвертування, зберігання, обробки і редагування графічних зображень. ACDSee забезпечує швидкий, простий і зручний спосіб роботи з графічними зображеннями, що включає можливості перегляду, пошуку, друку і загального доступу до колекцій цифрових зображень. Крім того, ACDSee дозволяє оцінювати зображення, записувати їх на CD- і DVD-носії.

Де взяти

З сайту розробника - фірми ACDSystems - за адресою www.acdsystems.com . На даний момент останньою версією є ACDSee Photo Manager version 9.0 - її ми і будемо розглядати.

Я вже сказав, що ACDSee - це комерційний продукт. Коштує він близько 40 доларів (базовий комплект, а розширений - ACDSee Photo Manager Pro - порядку 130 доларів). Втім, вам не обов'язково відразу платити: розробники пропонують тридцятиденний термін для безкоштовного ознайомлення - на сайті у кожної версії є посилання Download Free Trial (скачати безкоштовну тестову версію).

Дистрибутив тестової версії ACDSee Photo Manager version 9.0 займає приблизно 24 мегабайта.

установка

В установці ACDSee на комп'ютер немає нічого складного. Потрібно запустити файл дистрибутива і відповісти на деякі питання. Спочатку у вас запитають, чи будете ви використовувати демонстраційний режим або введете ліцензійний код, щоб працювати з необмеженою за часом і повнофункціональної версією. Далі запропонують вибрати вид установки: всі програми пакета або вибір якихось окремих з них. Вибирайте всі програми - стане в нагоді.

русифікація

Російська мова програма, на жаль, поки офіційно не підтримує, проте є хороші люди, які цим займаються у вигляді хобі - так би мовити, з любові до мистецтва. Я знайшов в Інтернеті русифікатор цієї версії на сайті www.zhmak.info - його зробив Олександр Жмакіна, за що йому величезне спасибі. Його потрібно завантажити з розділу «Русифікатори» сайту, прочитати інструкції по установці і інсталювати. Після цього програма ACDSee стане російськомовною. (Однак, так як русифікація неофіційна, при роботі з програмою можуть потрапляти якісь нерусифікованою повідомлення.)

запуск ACDSee

При першому запуску ліцензійна версія ACDSee потребують активації через Інтернет (аналогічно Windows XP), щоб ви могли задіяти всі її функціональні можливості. Далі програма може запропонувати вам автоматично завантажити та встановити якісь свої оновлення, які доступні на її сайті, - це цілком має сенс зробити. Ну а після цього одразу постане питання про створення каталогу зображень за допомогою майстра створення каталогу:

Майстер створення каталогу зображень
Майстер створення каталогу зображень

Що це таке? Починаючи з певної версії ACDSee стала використовувати спеціальний режим каталогізації зображень і мультимедійних файлів. При цьому програма зберігає в папці каталогу ескізи (зменшені зображення) таких файлів, а також будь-яку супровідну інформацію до них, що дозволяє, по-перше, практично миттєво робити попередній мультимедійних папок при зверненні до них, а по-друге, швидко здійснювати пошук різних елементів.

При створенні каталогу майстер запитує, де ви зазвичай зберігайте зображення: в папці «Мої малюнки» папки «Мої документи» (це в Windows XP встановлюється за умовчанням) або ж в якійсь іншій папці. Якщо все зображення знаходяться в папці «Мої малюнки» і в її підпапках, просто натисніть кнопку «Далі». Якщо немає, тоді виберіть пункт «Каталогізувати певні папки», після чого вкажіть, які папки слід включити в каталог. Час створення каталогу залежить від потужності комп'ютера і кількості мультимедійних файлів в зазначених папках.

Перегляд папок

Після створення каталогу при запуску ACDSee перед вами з'являється наступне вікно:

Основне вікно ACDSee
Основне вікно ACDSee

Як бачите, вікно перегляду папки з зображеннями у ACDSee помітно багатшими, ніж у IrfanView. (Втім, нагадую, що IrfanView - все-таки безкоштовна програма.)

Давайте розберемося, з чого ж складається вікно перегляду зображень і мультимедійних файлів. У самому верху розташована лінійка меню, за допомогою якого ви можете змінювати режими перегляду, запускати всілякі інструменти, виробляти найрізноманітніші дії з мультимедійними файлами і так далі.

Нижче під меню розташовується панель піктограм основних інструментів. Спочатку - піктограми переміщення між папками, потім - виклик режимів обробки зображень: поворот, друк, редагування, зміна розміру і так далі.

Ліве верхнє вікно - «Папки». Воно дуже схоже на список пристроїв і папок у вікні «Провідника». Там ви можете змінювати диски і накопичувальні пристрої комп'ютера, розкривати і згортати папки. Зверніть увагу на невеликі квадратики швидкого вибору, розташовані в стовпці зліва цього вікна: ви можете відзначати мишкою окремо будь-які квадратики, відповідні якимось папок або цілим пристроїв (дисків), після чого в основному вікні перегляду будуть з'являтися тільки вибрані вами елементи. Це дуже зручно в тому випадку, коли вам, наприклад, потрібно подивитися в одному вікні зображення з декількох різних папок.

Правий стовпчик - панель спеціального органайзера (аналог панелі завдань в Word і Excel). У ньому ви можете задати найрізноманітніші критерії відбору зображень в панелі предпросмотра - за категоріями, за рейтингом, за різними іншими параметрами.

Верхня частина посередині - попередній перегляд зображень. За замовчуванням там виводяться ескізи картинок, забезпечені відповідною інформацією: тип файлу, розмір, дата і час створення, дозвіл і кольоровість, назва. Однак вікно попереднього перегляду ви можете налаштовувати під свої переваги в дуже широких межах.

Розмір ескізів. Ви можете варіювати розмір ескізів від 25х18 до 240х180 пікселів за допомогою повзунка, розташованого в правому верхньому куті вікна. Що цікаво, ACDSee при виборі будь-якого значення майже миттєво створює нові ескізи, щоб вони завжди виглядали максимально добре.

Зменшення ескізів за допомогою повзунка
Зменшення ескізів за допомогою повзунка

Режим перегляду. Ви можете варіювати режим перегляду майже так само, як, наприклад, у вікні перегляду файлів і папок Windows XP. Самі режими також відповідають варіантам перегляду в Windows XP: наприклад, при виборі «Діафільм» знизу будуть розташовуватися ескізи файлів, а над ними - велике розгорнуте зображення обраної картинки. Однак, на мій погляд, найбільш зручний режим перегляду - ескізи.

Меню вибору режиму
Меню вибору режиму

Сортування. Файли в папці можна сортувати будь-яким зручним вам способом. Причому не тільки за стандартними параметрами (ім'я, розмір, дата створення, тип), але і за специфічними для ACDSee: властивість зображення, рейтинг, атрибути, ключові слова, примітки і багато, багато іншого.

Ну і вікно зліва знизу - збільшений попередній виділеного зображення.

Конфігурацію всіх цих вікон (дерево папок, їх вміст і збільшений попередній перегляд) можна змінювати самим звичайним чином: підведіть до кордону вікна мишку і, коли її курсор змінить свій вигляд на відповідний значок, натисніть ліву клавішу і наведіть кордон в потрібному напрямку:

Вікно зі зміненими параметрами
Вікно зі зміненими параметрами

Якщо ви клацнете мишкою по виділеному зображенню, то потрапите в окреме вікно перегляду:

Фотографія в окремому вікні перегляду
Фотографія в окремому вікні перегляду

При повторному натисканні на зображення у вікні перегляду ви повернетеся в режим перегляду вмісту папок.

Перегляд зображень

При перегляді зображень в повному вікні ви можете переміщатися між файлами папки (або обраних папок) у такий спосіб:

 • Home - показати перше зображення в папці;

 • End - показати останнє зображення в папці;

 • Spacebar (пропуск) або Page Down - показати наступне зображення;

 • Backspace (забій) або Page Up - показати попереднє зображення.

Також зображення можна гортати вперед-назад за допомогою коліщатка мишки.

Комбінація Shift + A запускає і зупиняє режим слайд-шоу - автоматичне перегортання зображень в папці.

Під час перегляду ви можете копіювати або переміщати зображення у вибрану папку (Alt + C - копіювати, Alt + M - перемістити).

За замовчуванням ACDSee масштабує вікно перегляду під розмір зображення (якщо зображення занадто велике, то воно зменшується під розмір екрану). Ви можете самостійно масштабувати картинку при перегляді за допомогою наступних клавіш, розташованих на цифровий частині клавіатури (NumPad):

 • NumPad + - збільшити масштаб;

 • NumPad - - зменшити масштаб;

 • NumPad / - реальний масштаб;

 • NumPad * - підібрати найкращий масштаб для перегляду.

За допомогою клавіші F можна перемикатися в повноекранний режим перегляду: весь екран монітора при цьому стає білим, і картинка демонструється на ньому в обраному масштабі. У повноекранному режимі залишаються доступними всі клавіші управління (навігація по картинках, зміна масштабу і так далі).

Режим слайд-шоу

За допомогою комбінації Alt + S ви можете ввімкнути або вимкнути режим автоматичного перегляду зображень у папці (або в папках, якщо обрана група), при якому зображення почнуть змінювати один одного рівно через секунду. До речі, це не зовсім слайд-шоу, а саме режим автоматичного перегляду - щось на зразок сильно урізаного слайд-шоу.

А ось режим слайд-шоу, за допомогою якого дуже зручно як переглядати, так і демонструвати зображення, включається за допомогою меню «Вид - Слайд-шоу».

Налаштування параметрів слайд-шоу
Налаштування параметрів слайд-шоу

Як бачите, тут можна налаштувати всілякі ефекти зміни зображень, колір фону екрану і затримку в секундах переходу між картинками. Якщо вибрати кілька різних ефектів переходу, вони будуть застосовуватися випадковим чином.

На наступній вкладці, розширених настройках, можна задати рівень якості переходу, режими повтору та порядок перегортання картинок: вперед, назад, в випадковому порядку.

На останній вкладці, «Текст», можна задати текстові рядки і їх параметри, щоб написи виводилися вгорі і внизу при демонстрації слайд-шоу.

Обробка зображення

У комплект розширеного пакета ACDSee Photo Manager Pro входить досить потужний і зручний редактор ACDSee Photo Editor, однак і в самому ACDSee Photo Manager є вбудовані засоби редагування зображень, які цілком влаштують тих, кому необхідно обробляти аматорські цифрові фотографії. Давайте ж подивимося, як це робиться.

Отже, у вас є цифрова (або відсканована, тобто переведена в цифрову форму) фотографія, яку ви збираєтеся обробити і потім переслати через Інтернет. Для цього фотографію потрібно:

 • повернути;

 • відкадрувати;

 • відкоригувати;

 • зменшити;

 • зберегти в стислому вигляді.

Відкриваємо в ACDSee вихідну фотографію:

Фотографія для обробки
Фотографія для обробки

Спочатку фотографію потрібно повернути проти годинникової стрілки. Це робиться дуже просто: або за допомогою комбінації Alt + Ctrl + стрілка, або за допомогою меню повороту зображення «Змінити - Повернути» (Ctrl + J):

поворот зображення
поворот зображення

Зверніть також увагу на те, що таким чином можна повертати відразу цілу групу обраних зображень - це дуже зручно.

Після повороту фотографію потрібно обрізати. Це робиться досить легко - виділяєте мишкою прямокутну область, коригуєте її межі, якщо це необхідно, після чого викликаєте пункт меню «Змінити - Обрізати - Готово»:

Інструмент для продукування обрізання
Інструмент для продукування обрізання

Тепер коригування. Якщо фотографія зроблена без похибок, то воно може і не знадобитися, однак любителям досить часто доводиться додатково обробляти фотографію, змінюючи яскравість, контраст і насиченість фарб. Зловживати цим, звичайно, не слід (звичайна помилка багатьох початківців - зробити зображення якомога яскравішим і контрастним), але в деяких випадках подібна обробка дійсно може поліпшити якість. Єдине - як можна більш обережно користуйтеся всякими автоматичними обробками (автояркость, автоконтраст, автоцветность і так далі). Краще це все робити на око і пам'ятати про стару мудрої приказці: «Багато добре - теж недобре».

Викликається цей режим через пункт меню «Змінити - Корекція зображення» (Ctrl + L). При цьому перед вами з'явиться вікно редактора з додатковою панеллю:

коригування зображення
коригування зображення

«Автоекспозиція» - це якраз та сама автоматичне коректування, від якої я вас застерігав. Там можна вибрати автоматичний підбір контрасту і кольору або тільки контрасту.

А ось вкладка «Яскравість» дуже корисна. Там можна регулювати яскравість, контраст і колірну гамму, при цьому відразу спостерігаючи на екрані за тим, як змінюється зображення. Як тільки ви порахуєте, що потрібний ефект досягнуто, натисніть «Готово», і ви повернетеся в основне вікно перегляду. Якщо ви хочете застосувати зроблені зміни і продовжити коригування зображення, тоді натискайте кнопку «Застосувати».

Тепер нам потрібно пропорційно зменшити фотографію по ширині. (Ми вже говорили про те, що для пересилання зображення через Інтернет бажано зменшувати його до 500 пікселів по ширині.) Для цього викликається пункт меню «Змінити - Змінити розмір» (Ctrl + R). Перед вами знову з'явиться вікно редагування, але тільки вже з панеллю зміни розміру:

Зміна розміру зображення
Зміна розміру зображення

Як бачите, тут також можна вибирати різні варіанти зміни розміру зображення: задавати параметри в пікселях, відсотках від оригінального розміру, фактичних одиницях друку. Також при зміні розміру можна змінювати коефіцієнт стиснення і вибирати фільтр для обробки (від цього може залежати швидкість обробки).

Зверніть увагу на вельми корисну кнопку «Оцініть новий розмір файлу». Її потрібно натиснути після установки бажаних параметрів, щоб подивитися, яким буде новий розмір зображення після обробки і чи влаштує він нас. Я зменшив оригінал до 500 пікселів по ширині з пропорційним зміною по висоті і з збереженням оригінального рівня стиснення, в результаті чого файл зменшився до 151 Кб - це цілком нормальний розмір фотографії для її відправки через Інтернет.

Ну і що залишається тепер? Зберегти отримане зображення під новим ім'ям. Для цього натискаємо Ctrl + S і даємо фотографії нове ім'я.

От і все. На мій погляд, процедура цілком проста і ефективна.

Усунення ефекту «червоних очей»

ACDSee також вміє прибирати ефект «червоних очей», причому робить це набагато ефективніше, ніж IrfanView. Давайте подивимося, як це робиться.

Завантажуємо в ACDSee ту ж фотографію з явним ефектом «червоних очей», яку без попередньої обробки не змогла поліпшити програма IrfanView. Викликаємо пункт меню «Змінити - Видалення червоного ока»:

Видалення ефекту «червоних очей»
Видалення ефекту «червоних очей»

Схема дій досить проста. Виділяєте мишею область навколо червоного ока. Потім натискаєте «Готово». Якщо на зіниці залишаються червоні точки, потрібно захопити мишею б о більшу область і повторити операцію. Тільки намагайтеся не захоплювати занадто великі області навколо зіниці, тому що в певних випадках це може привести до того, що редактор заллє вибраним кольором зовсім не те, що потрібно. Втім, це все буде добре видно при попередньому перегляді.

В результаті отримуємо наступне зображення:

Фотографія з прибраним ефектом «червоних очей»
Фотографія з прибраним ефектом «червоних очей»

Як бачите, ACDSee цілком впоралася з прибирання цього ефекту навіть без додаткової обробки.

Обробка групи зображень

Одне з найбільш зручних властивостей ACDSee - обробка групи зображень. У яких випадках це може знадобитися? В багатьох. Наприклад, повернулися ви з поїздки і привезли купу цифрових фотографій. Одну частину з них потрібно розгорнути за годинниковою стрілкою, іншу частину - проти годинникової, а крім того, всі ці зображення вам потрібно зменшити в розмірі, щоб відправити через Інтернет знайомим. І що, завантажувати кожну фотографію в редактор і там маятися? А якщо фотографій - сотні? !! Це скільки ж часу піде!

Не хвилюйтеся, за допомогою ACDSee ви на це витратите хвилин п'ять. Тому що ця програма дозволяє застосовувати операції редагування (поворот, зміна розміру і так далі) відразу до цілої групи файлів.

Давайте подивимося, як це робиться.

Припустимо, у нас є кілька фотографій, які потрібно розгорнути (одні в одну сторону, інші в іншу), змінити їх розмір до 500 пікселів по ширині і записати в якусь іншу папку, щоб потім відправити через Інтернет знайомим.

Розворот

Розворот групи зображень виробляється майже так само, як якщо б це була одна картинка. Просто відзначаєте ті зображення, які потрібно повернути в одну сторону (окремі картинки можна відзначити клацанням лівої кнопки миші, утримуючи клавішу Ctrl), після чого натискаєте на кнопку «Повернути» (Ctrl + J):

Пакетний розворот зображень
Пакетний розворот зображень

Зверніть увагу на опцію «Застосувати до всіх вибраних зображень» - це дасть команду обробити всі вибрані фотографії. Якщо натиснути на кнопку «Опції», то там можна задати будь-які додаткові варіанти дій (наприклад, при розвороті перейменувати зображення або додатково стиснути їх). Що зручно, за замовчуванням ACDSee після розвороту зберігає зображення з тими ж іменами, що у них і були.

ACDSee - робота з фотографіями

ACDSee  (Вимовляється як назва популярного ансамблю - «Гей-сі-ді-сі») - досить популярна програма для перегляду і обробки мультимедійних файлів ACDSee (Вимовляється як назва популярного ансамблю - «Гей-сі-ді-сі») - досить популярна програма для перегляду і обробки мультимедійних файлів. На відміну від, наприклад, IrfanView або XNView вона зовсім не безкоштовна, але має значно більші можливості. Це багатофункціональний інструмент для перегляду, конвертування, зберігання, обробки і редагування графічних зображень. ACDSee забезпечує швидкий, простий і зручний спосіб роботи з графічними зображеннями, що включає можливості перегляду, пошуку, друку і загального доступу до колекцій цифрових зображень. Крім того, ACDSee дозволяє оцінювати зображення, записувати їх на CD- і DVD-носії.

Де взяти

З сайту розробника - фірми ACDSystems - за адресою www.acdsystems.com . На даний момент останньою версією є ACDSee Photo Manager version 9.0 - її ми і будемо розглядати.

Я вже сказав, що ACDSee - це комерційний продукт. Коштує він близько 40 доларів (базовий комплект, а розширений - ACDSee Photo Manager Pro - порядку 130 доларів). Втім, вам не обов'язково відразу платити: розробники пропонують тридцятиденний термін для безкоштовного ознайомлення - на сайті у кожної версії є посилання Download Free Trial (скачати безкоштовну тестову версію).

Дистрибутив тестової версії ACDSee Photo Manager version 9.0 займає приблизно 24 мегабайта.

установка

В установці ACDSee на комп'ютер немає нічого складного. Потрібно запустити файл дистрибутива і відповісти на деякі питання. Спочатку у вас запитають, чи будете ви використовувати демонстраційний режим або введете ліцензійний код, щоб працювати з необмеженою за часом і повнофункціональної версією. Далі запропонують вибрати вид установки: всі програми пакета або вибір якихось окремих з них. Вибирайте всі програми - стане в нагоді.

русифікація

Російська мова програма, на жаль, поки офіційно не підтримує, проте є хороші люди, які цим займаються у вигляді хобі - так би мовити, з любові до мистецтва. Я знайшов в Інтернеті русифікатор цієї версії на сайті www.zhmak.info - його зробив Олександр Жмакіна, за що йому величезне спасибі. Його потрібно завантажити з розділу «Русифікатори» сайту, прочитати інструкції по установці і інсталювати. Після цього програма ACDSee стане російськомовною. (Однак, так як русифікація неофіційна, при роботі з програмою можуть потрапляти якісь нерусифікованою повідомлення.)

запуск ACDSee

При першому запуску ліцензійна версія ACDSee потребують активації через Інтернет (аналогічно Windows XP), щоб ви могли задіяти всі її функціональні можливості. Далі програма може запропонувати вам автоматично завантажити та встановити якісь свої оновлення, які доступні на її сайті, - це цілком має сенс зробити. Ну а після цього одразу постане питання про створення каталогу зображень за допомогою майстра створення каталогу:

Майстер створення каталогу зображень
Майстер створення каталогу зображень

Що це таке? Починаючи з певної версії ACDSee стала використовувати спеціальний режим каталогізації зображень і мультимедійних файлів. При цьому програма зберігає в папці каталогу ескізи (зменшені зображення) таких файлів, а також будь-яку супровідну інформацію до них, що дозволяє, по-перше, практично миттєво робити попередній мультимедійних папок при зверненні до них, а по-друге, швидко здійснювати пошук різних елементів.

При створенні каталогу майстер запитує, де ви зазвичай зберігайте зображення: в папці «Мої малюнки» папки «Мої документи» (це в Windows XP встановлюється за умовчанням) або ж в якійсь іншій папці. Якщо все зображення знаходяться в папці «Мої малюнки» і в її підпапках, просто натисніть кнопку «Далі». Якщо немає, тоді виберіть пункт «Каталогізувати певні папки», після чого вкажіть, які папки слід включити в каталог. Час створення каталогу залежить від потужності комп'ютера і кількості мультимедійних файлів в зазначених папках.

Перегляд папок

Після створення каталогу при запуску ACDSee перед вами з'являється наступне вікно:

Основне вікно ACDSee
Основне вікно ACDSee

Як бачите, вікно перегляду папки з зображеннями у ACDSee помітно багатшими, ніж у IrfanView. (Втім, нагадую, що IrfanView - все-таки безкоштовна програма.)

Давайте розберемося, з чого ж складається вікно перегляду зображень і мультимедійних файлів. У самому верху розташована лінійка меню, за допомогою якого ви можете змінювати режими перегляду, запускати всілякі інструменти, виробляти найрізноманітніші дії з мультимедійними файлами і так далі.

Нижче під меню розташовується панель піктограм основних інструментів. Спочатку - піктограми переміщення між папками, потім - виклик режимів обробки зображень: поворот, друк, редагування, зміна розміру і так далі.

Ліве верхнє вікно - «Папки». Воно дуже схоже на список пристроїв і папок у вікні «Провідника». Там ви можете змінювати диски і накопичувальні пристрої комп'ютера, розкривати і згортати папки. Зверніть увагу на невеликі квадратики швидкого вибору, розташовані в стовпці зліва цього вікна: ви можете відзначати мишкою окремо будь-які квадратики, відповідні якимось папок або цілим пристроїв (дисків), після чого в основному вікні перегляду будуть з'являтися тільки вибрані вами елементи. Це дуже зручно в тому випадку, коли вам, наприклад, потрібно подивитися в одному вікні зображення з декількох різних папок.

Правий стовпчик - панель спеціального органайзера (аналог панелі завдань в Word і Excel). У ньому ви можете задати найрізноманітніші критерії відбору зображень в панелі предпросмотра - за категоріями, за рейтингом, за різними іншими параметрами.

Верхня частина посередині - попередній перегляд зображень. За замовчуванням там виводяться ескізи картинок, забезпечені відповідною інформацією: тип файлу, розмір, дата і час створення, дозвіл і кольоровість, назва. Однак вікно попереднього перегляду ви можете налаштовувати під свої переваги в дуже широких межах.

Розмір ескізів. Ви можете варіювати розмір ескізів від 25х18 до 240х180 пікселів за допомогою повзунка, розташованого в правому верхньому куті вікна. Що цікаво, ACDSee при виборі будь-якого значення майже миттєво створює нові ескізи, щоб вони завжди виглядали максимально добре.

Зменшення ескізів за допомогою повзунка
Зменшення ескізів за допомогою повзунка

Режим перегляду. Ви можете варіювати режим перегляду майже так само, як, наприклад, у вікні перегляду файлів і папок Windows XP. Самі режими також відповідають варіантам перегляду в Windows XP: наприклад, при виборі «Діафільм» знизу будуть розташовуватися ескізи файлів, а над ними - велике розгорнуте зображення обраної картинки. Однак, на мій погляд, найбільш зручний режим перегляду - ескізи.

Меню вибору режиму
Меню вибору режиму

Сортування. Файли в папці можна сортувати будь-яким зручним вам способом. Причому не тільки за стандартними параметрами (ім'я, розмір, дата створення, тип), але і за специфічними для ACDSee: властивість зображення, рейтинг, атрибути, ключові слова, примітки і багато, багато іншого.

Ну і вікно зліва знизу - збільшений попередній виділеного зображення.

Конфігурацію всіх цих вікон (дерево папок, їх вміст і збільшений попередній перегляд) можна змінювати самим звичайним чином: підведіть до кордону вікна мишку і, коли її курсор змінить свій вигляд на відповідний значок, натисніть ліву клавішу і наведіть кордон в потрібному напрямку:

Вікно зі зміненими параметрами
Вікно зі зміненими параметрами

Якщо ви клацнете мишкою по виділеному зображенню, то потрапите в окреме вікно перегляду:

Фотографія в окремому вікні перегляду
Фотографія в окремому вікні перегляду

При повторному натисканні на зображення у вікні перегляду ви повернетеся в режим перегляду вмісту папок.

Перегляд зображень

При перегляді зображень в повному вікні ви можете переміщатися між файлами папки (або обраних папок) у такий спосіб:

 • Home - показати перше зображення в папці;

 • End - показати останнє зображення в папці;

 • Spacebar (пропуск) або Page Down - показати наступне зображення;

 • Backspace (забій) або Page Up - показати попереднє зображення.

Також зображення можна гортати вперед-назад за допомогою коліщатка мишки.

Комбінація Shift + A запускає і зупиняє режим слайд-шоу - автоматичне перегортання зображень в папці.

Під час перегляду ви можете копіювати або переміщати зображення у вибрану папку (Alt + C - копіювати, Alt + M - перемістити).

За замовчуванням ACDSee масштабує вікно перегляду під розмір зображення (якщо зображення занадто велике, то воно зменшується під розмір екрану). Ви можете самостійно масштабувати картинку при перегляді за допомогою наступних клавіш, розташованих на цифровий частині клавіатури (NumPad):

 • NumPad + - збільшити масштаб;

 • NumPad - - зменшити масштаб;

 • NumPad / - реальний масштаб;

 • NumPad * - підібрати найкращий масштаб для перегляду.

За допомогою клавіші F можна перемикатися в повноекранний режим перегляду: весь екран монітора при цьому стає білим, і картинка демонструється на ньому в обраному масштабі. У повноекранному режимі залишаються доступними всі клавіші управління (навігація по картинках, зміна масштабу і так далі).

Режим слайд-шоу

За допомогою комбінації Alt + S ви можете ввімкнути або вимкнути режим автоматичного перегляду зображень у папці (або в папках, якщо обрана група), при якому зображення почнуть змінювати один одного рівно через секунду. До речі, це не зовсім слайд-шоу, а саме режим автоматичного перегляду - щось на зразок сильно урізаного слайд-шоу.

А ось режим слайд-шоу, за допомогою якого дуже зручно як переглядати, так і демонструвати зображення, включається за допомогою меню «Вид - Слайд-шоу».

Налаштування параметрів слайд-шоу
Налаштування параметрів слайд-шоу

Як бачите, тут можна налаштувати всілякі ефекти зміни зображень, колір фону екрану і затримку в секундах переходу між картинками. Якщо вибрати кілька різних ефектів переходу, вони будуть застосовуватися випадковим чином.

На наступній вкладці, розширених настройках, можна задати рівень якості переходу, режими повтору та порядок перегортання картинок: вперед, назад, в випадковому порядку.

На останній вкладці, «Текст», можна задати текстові рядки і їх параметри, щоб написи виводилися вгорі і внизу при демонстрації слайд-шоу.

Обробка зображення

У комплект розширеного пакета ACDSee Photo Manager Pro входить досить потужний і зручний редактор ACDSee Photo Editor, однак і в самому ACDSee Photo Manager є вбудовані засоби редагування зображень, які цілком влаштують тих, кому необхідно обробляти аматорські цифрові фотографії. Давайте ж подивимося, як це робиться.

Отже, у вас є цифрова (або відсканована, тобто переведена в цифрову форму) фотографія, яку ви збираєтеся обробити і потім переслати через Інтернет. Для цього фотографію потрібно:

 • повернути;

 • відкадрувати;

 • відкоригувати;

 • зменшити;

 • зберегти в стислому вигляді.

Відкриваємо в ACDSee вихідну фотографію:

Фотографія для обробки
Фотографія для обробки

Спочатку фотографію потрібно повернути проти годинникової стрілки. Це робиться дуже просто: або за допомогою комбінації Alt + Ctrl + стрілка, або за допомогою меню повороту зображення «Змінити - Повернути» (Ctrl + J):

поворот зображення
поворот зображення

Зверніть також увагу на те, що таким чином можна повертати відразу цілу групу обраних зображень - це дуже зручно.

Після повороту фотографію потрібно обрізати. Це робиться досить легко - виділяєте мишкою прямокутну область, коригуєте її межі, якщо це необхідно, після чого викликаєте пункт меню «Змінити - Обрізати - Готово»:

Інструмент для продукування обрізання
Інструмент для продукування обрізання

Тепер коригування. Якщо фотографія зроблена без похибок, то воно може і не знадобитися, однак любителям досить часто доводиться додатково обробляти фотографію, змінюючи яскравість, контраст і насиченість фарб. Зловживати цим, звичайно, не слід (звичайна помилка багатьох початківців - зробити зображення якомога яскравішим і контрастним), але в деяких випадках подібна обробка дійсно може поліпшити якість. Єдине - як можна більш обережно користуйтеся всякими автоматичними обробками (автояркость, автоконтраст, автоцветность і так далі). Краще це все робити на око і пам'ятати про стару мудрої приказці: «Багато добре - теж недобре».

Викликається цей режим через пункт меню «Змінити - Корекція зображення» (Ctrl + L). При цьому перед вами з'явиться вікно редактора з додатковою панеллю:

коригування зображення
коригування зображення

«Автоекспозиція» - це якраз та сама автоматичне коректування, від якої я вас застерігав. Там можна вибрати автоматичний підбір контрасту і кольору або тільки контрасту.

А ось вкладка «Яскравість» дуже корисна. Там можна регулювати яскравість, контраст і колірну гамму, при цьому відразу спостерігаючи на екрані за тим, як змінюється зображення. Як тільки ви порахуєте, що потрібний ефект досягнуто, натисніть «Готово», і ви повернетеся в основне вікно перегляду. Якщо ви хочете застосувати зроблені зміни і продовжити коригування зображення, тоді натискайте кнопку «Застосувати».

Тепер нам потрібно пропорційно зменшити фотографію по ширині. (Ми вже говорили про те, що для пересилання зображення через Інтернет бажано зменшувати його до 500 пікселів по ширині.) Для цього викликається пункт меню «Змінити - Змінити розмір» (Ctrl + R). Перед вами знову з'явиться вікно редагування, але тільки вже з панеллю зміни розміру:

Зміна розміру зображення
Зміна розміру зображення

Як бачите, тут також можна вибирати різні варіанти зміни розміру зображення: задавати параметри в пікселях, відсотках від оригінального розміру, фактичних одиницях друку. Також при зміні розміру можна змінювати коефіцієнт стиснення і вибирати фільтр для обробки (від цього може залежати швидкість обробки).

Зверніть увагу на вельми корисну кнопку «Оцініть новий розмір файлу». Її потрібно натиснути після установки бажаних параметрів, щоб подивитися, яким буде новий розмір зображення після обробки і чи влаштує він нас. Я зменшив оригінал до 500 пікселів по ширині з пропорційним зміною по висоті і з збереженням оригінального рівня стиснення, в результаті чого файл зменшився до 151 Кб - це цілком нормальний розмір фотографії для її відправки через Інтернет.

Ну і що залишається тепер? Зберегти отримане зображення під новим ім'ям. Для цього натискаємо Ctrl + S і даємо фотографії нове ім'я.

От і все. На мій погляд, процедура цілком проста і ефективна.

Усунення ефекту «червоних очей»

ACDSee також вміє прибирати ефект «червоних очей», причому робить це набагато ефективніше, ніж IrfanView. Давайте подивимося, як це робиться.

Завантажуємо в ACDSee ту ж фотографію з явним ефектом «червоних очей», яку без попередньої обробки не змогла поліпшити програма IrfanView. Викликаємо пункт меню «Змінити - Видалення червоного ока»:

Видалення ефекту «червоних очей»
Видалення ефекту «червоних очей»

Схема дій досить проста. Виділяєте мишею область навколо червоного ока. Потім натискаєте «Готово». Якщо на зіниці залишаються червоні точки, потрібно захопити мишею б о більшу область і повторити операцію. Тільки намагайтеся не захоплювати занадто великі області навколо зіниці, тому що в певних випадках це може привести до того, що редактор заллє вибраним кольором зовсім не те, що потрібно. Втім, це все буде добре видно при попередньому перегляді.

В результаті отримуємо наступне зображення:

Фотографія з прибраним ефектом «червоних очей»
Фотографія з прибраним ефектом «червоних очей»

Як бачите, ACDSee цілком впоралася з прибирання цього ефекту навіть без додаткової обробки.

Обробка групи зображень

Одне з найбільш зручних властивостей ACDSee - обробка групи зображень. У яких випадках це може знадобитися? В багатьох. Наприклад, повернулися ви з поїздки і привезли купу цифрових фотографій. Одну частину з них потрібно розгорнути за годинниковою стрілкою, іншу частину - проти годинникової, а крім того, всі ці зображення вам потрібно зменшити в розмірі, щоб відправити через Інтернет знайомим. І що, завантажувати кожну фотографію в редактор і там маятися? А якщо фотографій - сотні? !! Це скільки ж часу піде!

Не хвилюйтеся, за допомогою ACDSee ви на це витратите хвилин п'ять. Тому що ця програма дозволяє застосовувати операції редагування (поворот, зміна розміру і так далі) відразу до цілої групи файлів.

Давайте подивимося, як це робиться.

Припустимо, у нас є кілька фотографій, які потрібно розгорнути (одні в одну сторону, інші в іншу), змінити їх розмір до 500 пікселів по ширині і записати в якусь іншу папку, щоб потім відправити через Інтернет знайомим.

Розворот

Розворот групи зображень виробляється майже так само, як якщо б це була одна картинка. Просто відзначаєте ті зображення, які потрібно повернути в одну сторону (окремі картинки можна відзначити клацанням лівої кнопки миші, утримуючи клавішу Ctrl), після чого натискаєте на кнопку «Повернути» (Ctrl + J):

Пакетний розворот зображень
Пакетний розворот зображень

Зверніть увагу на опцію «Застосувати до всіх вибраних зображень» - це дасть команду обробити всі вибрані фотографії. Якщо натиснути на кнопку «Опції», то там можна задати будь-які додаткові варіанти дій (наприклад, при розвороті перейменувати зображення або додатково стиснути їх). Що зручно, за замовчуванням ACDSee після розвороту зберігає зображення з тими ж іменами, що у них і були.

На відміну від випадку з обробкою фотографій, коли бажано зберігати оригінал, при повороті, якщо не проводиться додаткове стиснення, повернене зображення можна записувати прямо поверх оригіналу.

Зрозуміло, подібним чином ви можете обробляти будь-яку групу зображень: кілька штук, кілька десятків, сотень і навіть тисяч. Швидкість повороту кожної фотографії залежить від багатьох факторів: потужності комп'ютера, швидкості жорсткого диска, наявності вільної пам'яті і запущених в даний момент інших програм, однак на сучасному комп'ютері поворот декількох десятків фотографій займає менше хвилини.

зміна розміру

Тепер, коли у нас все фотографії розгорнуті належним чином, ми повинні зменшити їх для відправки через Інтернет. Для цього спочатку виділимо всі зображення (можна мишкою, а можна, як звичайно, натисканням комбінації Ctrl + A). Після цього натиснемо кнопку «Змінити розмір» (Ctrl + R). Перед нами з'явиться діалогове вікно групової операції:

Параметри зміни розміру зображень
Параметри зміни розміру зображень

Як бачите, тут можна налаштувати різноманітні режими зміни розміру: у відсотках від оригіналу, задати конкретний розмір в пікселях або ж у фактичних одиницях друку (сантиметрах, міліметрах, дюймах). Для даного завдання найкраще вказувати чіткий розмір в пікселях - це дозволить не з'ясовувати, який там у цих зображень оригінальний розмір. Ми знаємо, що для пересилання через Інтернет краще ставити ширину в 500-600 пікселів - ось і задаємо.

Нижче встановлюється важливий параметр зміни розміру: «Тільки збільшити», «Тільки зменшити» і «Збільшити або зменшити». Настійно рекомендується поставити «Тільки зменшити», тому що вже збільшувати фотографії немає ніякого сенсу - вони при цьому здорово втрачають в якості (на відміну від зменшення).

Увага! Зверніть увагу на те, що значення ширини і висоти, які задаються в даному вікні, зовсім не означають чіткий розмір кожної фотографії. Наприклад, 500 по ширині і 600 по висоті говорить про те, що отримані фотографії будуть не більше 500 пікселів по ширині і 600 по висоті. Тобто зміна розміру робиться досить інтелектуально: по-різному для портретного і альбомного розташування зображень. Тому насправді краще в значеннях ширини і висоти вказувати однакові параметри: або 500, або 600 в обох полях.

Втім, зрозуміло, що у нас вихідні фотографії великого розміру, а ми з них робимо помітно зменшені, тому в даному випадку збільшення не буде проводитися, що б ми там не поставили. Але на майбутнє все одно краще пам'ятати про те, що краще вибирати «Тільки зменшити».

Опцію «Зберігати пропорції» обов'язково потрібно включати, в іншому випадку зображення буде стискатися тільки по ширині або висоті, а отже, сильно спотвориться.

Тепер натиснемо кнопку «Опції». Тут потрібно буде задати певні параметри.

Вступ параметри змінених файлів
Вступ параметри змінених файлів

«Видаляти / замінювати оригінальні файли» - заміна оригінальних файлів зменшеними (рекомендується використовувати тільки в тому випадку, якщо ви працюєте з копією зображень, тому що оригінали завжди вкрай бажано залишати недоторканими).

«Перейменовувати змінювані зображення» - перейменування модифікованих зображень (до оригінальних файлів буде додаватися слово «змінений») і запис їх у вихідну папку.

«Розміщувати відредаговані фотографії в такому розташуванні» - запис модифікованих зображень в зазначену папку.

Найкраще вибрати третій варіант (помістити модифіковані файли в вказану папку) і вказати, куди саме слід поміщати зображення. Бажано також натиснути кнопку «Параметри стиснення JPEG», щоб задати нові параметри стиснення фотографій, і там вибрати 60-відсоткове якість - цього буде цілком достатньо.

Далі натискаємо «ОК», повертаємося в попереднє вікно, після чого натискаємо кнопку «Готово». Швидкість процесу обробки залежить від параметрів комп'ютера і деяких інших чинників, але зазвичай цей процес відбувається досить швидко. Після цього в зазначеній папці з'являться зменшені фотографії, які можна буде відправити знайомим через Інтернет.

Для порівняння, оригінальні файли в даному прикладі займають 15 Мб, а зменшені і злегка стислі (ми ж змінили параметри стиснення) - трохи більше 2 Мб, тобто майже у вісім разів менше.

Заставка екрана зі своїх фотографій

За допомогою ACDSee ви можете створити свою власну заставку (зберігач екрану, або ScreenSaver), яка представлятиме собою слайд-шоу з обраних вами фотографій (картинок). Робиться це в такий способ.

Запускаєте ACDSee в режимі перегляду папок. Вибираєте потрібну папку (папки). Відзначаєте там ті фотографії, які хочете включити в заставку. Далі вибираєте пункт меню «Операції - Налаштувати заставку» - перед вами з'являється вікно настройки заставки:

Наcтройка заставки
Наcтройка заставки

Тут вам показують обрані для заставки фотографії. Якщо в набір потрібно додати ще якісь зображення, натисніть кнопку «Додати» - перед вами відкриється відповідне діалогове вікно, в якому можна вибрати різні файли. Коли все буде підготовлено, натисніть кнопку «Конфігурувати» - з'явиться таке ж діалогове вікно, як при налаштуванні скринсейвера:

Завдання ефектів зміни слайдів скринсейвера
Завдання ефектів зміни слайдів скринсейвера

Як бачите, настройка від слайд-шоу нічим не відрізняється, але заставка - це, по суті, і є скрінсейвер. Натисніть «ОК», в попередньому вікні не забудьте зазначити опцію «Встановити хранитель за замовчуванням» і знову натисніть «ОК».

Тепер, якщо ви зайдете в встановити заставку Windows XP, то побачите, що там з'явилася ваша заставка:

Заставка ACDSee в настройках Windows XP
Заставка ACDSee в настройках Windows XP

Про всяк випадок нагадую, що в старі часи, коли пікселі були великими, а комп'ютери малопотужними, заставка рятувала монітор від «прогорання» пікселів. Однак технології все розвивалися і розвивалися, і тепер можна хоч рік тримати на моніторі одну і ту ж картинку - пиксель не прогорять, тому зараз функція у заставки чисто естетична (ну або в разі використання пароля при виході з заставки - захисна), але ніяк не збереження пікселів екрану.

Створення HTML-альбому

Ми вже говорили про те, яким чином можна обробити ваші фотографії для того, щоб переслати їх знайомим через Інтернет. Однак відправити одному, іншому, третьому ще більш-менш реально, але що робити, якщо ви хочете продемонструвати свої фотографії десяткам, сотням або тисячам інтернетівських користувачів? Вихід один - створити веб-сторінку з цими фотографіями, викласти її в Інтернет, після чого вам залишиться тільки відправити посилання на цю сторінку.

Можна довго говорити про те, яким чином слід оформляти веб-сторінку так, щоб користувачі могли в належній мірі насолодитися красою ваших літніх походів або приголомшливих кадрів зі вчорашнього бенкету, але в цьому немає необхідності, коли ми використовуємо ACDSee. Тому що ця програма все зробить за вас!

Вам потрібно тільки виділити ті кадри, якими ви хочете розважити інтернетівську громадськість, після чого вибрати пункт меню «Створити - Створити HTML-альбом». Так-так, так просто - одна команда «Створити альбом», і альбом буде створений. Причому ви зможете ще і задати там всілякі параметри на ваш смак:

Майстер створення HTML-альбому
Майстер створення HTML-альбому

Перше питання майстра створення веб-альбому - загальний вигляд альбому.

Прості сторінки зі слайдами - на сторінці розташовуються ескізи, при натисканні на які відкривається повнорозмірна фотографія.

Смуга кадрів знизу - режим перегляду, прийнятий в Windows XP: ескізи знаходяться внизу, а зверху розташовується розгорнуте зображення виділеного в даний момент ескізу.

Смуга кадрів зліва - ескізи розташовуються в стовпці зліва, а повнорозмірне зображення виділеного в даний момент ескізу демонструється в стовпці праворуч.

Який вид вибрати? Взагалі кажучи, це справа смаку, однак я вважаю найбільш зручним другий вид - смуга кадрів знизу. У першому режимі користувачеві доводиться весь час стрибати між ескізами і розгорнутим зображенням, а третій вид може викликати проблеми у користувачів з невисоким дозволом екрану.

Отже, вибираємо другий вид і натискаємо кнопку «Далі». Тепер потрібно дати ім'я своїй болі, тобто альбому:

Параметри сторінки
Параметри сторінки

Тема альбому, підзаголовок і посилання на інтернетівську сторінку (наприклад, на ваш домашній сайт). Тут також можна задати вид шрифту для написів, його колір і так далі.

Далі задаються параметри ескізів. Якщо мова йде про фотографії, то формату JPG (JPEG) альтернатив немає (при натисканні кнопки «Параметри» можна задати рівень стиснення і інші параметри JPEG). Якщо викладати не фотографії, а, наприклад, штрихові малюнки, тоді можна в якості формату ескізів вибрати GIF.

параметри ескізів
параметри ескізів

Знизу задається розмір ескізів. За умовчанням встановлено 100 пікселів по ширині для альбомної орієнтації зображень і 100 пікселів по висоті - для портретної, але я б рекомендував поставити там все-таки по 200 пікселів, щоб на ескізах хоч щось можна було розгледіти.

Наступний крок - завдання підписів під ескізами і самими зображеннями:

Параметри підписів до ескізів та зображень
Параметри підписів до ескізів та зображень

За замовчуванням в підпис включається тільки ім'я файлу. Однак що ескізи, що самі зображення ви можете доповнити написами з бази ACDSee: автор, ключові слова, дата створення, замітка, рейтинг і так далі.

Четвертий крок - завдання параметрів обробки самих фотографій (зображень):

параметри оптимізації
параметри оптимізації

Опцію «Перетворювати зображення в формат JPEG» включаємо обов'язково - хіба мало, може, вихідні картинки записані в TIFF або BMP, а в цьому випадку вони абсолютно монстрообразность розміру, який не годиться для викладання в Інтернет. Якість зображення можна поставити 60, якщо це звичайнісінькі фотографії, але якщо мова йде про високохудожніх зображеннях з великою кількістю дрібних деталей, тоді значення краще збільшити до 85. Втім, ви завжди потім можете подивитися, що з усього цього вийде, і при необхідності заново згенерувати веб-сторінку, змінивши параметри якості картинок.

Зміна розмірів фотографій також краще задати: наприклад, 600 по ширині для альбомної орієнтації і 450 для портретної. Більше 800 пікселів краще не встановлювати, в іншому випадку зображення не буде поміщатися на екрані при невисокому дозволі.

Останній крок - відповідь на питання: «Куди ставити-то?»

Завдання результуючих папок для HTML-альбому
Завдання результуючих папок для HTML-альбому

Тут ви вказуєте, в яку папку зберігати підготовлену сторінку, а також який префікс додати до імені ескізів і, можливо, самих оброблених фотографій. Папку, зрозуміло, краще вибирати спеціально підготовлену для цієї мети, щоб потім не заплутатися.

Після цього натискаєте «Далі», і ACDSee починає створювати інтернетівський альбом. Якщо ви задали скромну кількість фотографій, то альбом буде готовий через кілька секунд. Але якщо ви хочете ощасливити Інтернет декількома тисячами фотографій ... Втім, ні, я не можу про вас так погано подумати ...

Коли все буде готово, з'явиться відповідне повідомлення, в центрі якого буде розташована посилання на ту саму створену сторінку. Натисніть на неї і насолодитеся отриманим результатом:

Створена веб-сторінка з фотоальбомом
Створена веб-сторінка з фотоальбомом

Тепер вам залишається просто повністю скопіювати вміст папки «Для сайту» в відповідну папку на свій сайт і розіслати посилання всім бажаючим.

Ну і що залишається тепер?
У яких випадках це може знадобитися?
І що, завантажувати кожну фотографію в редактор і там маятися?
А якщо фотографій - сотні?
Однак відправити одному, іншому, третьому ще більш-менш реально, але що робити, якщо ви хочете продемонструвати свої фотографії десяткам, сотням або тисячам інтернетівських користувачів?
Який вид вибрати?
Останній крок - відповідь на питання: «Куди ставити-то?
Ну і що залишається тепер?
У яких випадках це може знадобитися?
І що, завантажувати кожну фотографію в редактор і там маятися?
IRC (Internet Relay Chat)