Волкер: малоймовірно, що Росію позбавлять права вето в ООН

Американський дипломат наголосив на важливості діалогу з РФ як з країною, зацікавленою в конфлікті в Донбасі. Американський дипломат наголосив на важливості діалогу з РФ як з країною, зацікавленою в конфлікті в Донбасі

REUTERS

Спецпредставник Сполучених Штатів Америки Курт Волкер сумнівається, що Росію можуть позбавити права вето в Організації Об'єднаних Націй в питанні введення миротворців на Донбас. Про це він заявив в ексклюзивному інтерв'ю в програмі "Завтра" на телеканалі "112 Україна".

Читайте також США почали підготовку до постачання Україні "Джавелін" - Волкер

"Коли мова йде про ООН, звичайно, Росія має право вето. Я не думаю, що хтось буде намагатися це змінити", - сказав він.

Волкер зізнався, що взагалі не розглядає такий варіант, оскільки "дуже важливо комунікувати з Росією безпосередньо".

"Вона відіграє ключову роль в цьому конфлікті. І якщо ми хочемо його вирішити, потрібно працювати з Росією. Вона повинна погодитися припинити конфлікт. Тому діалог дуже важливий", - переконаний спецпредставник США.

Раніше міністр закордонних справ України Павло Клімкін відзначав, що позбавити Росію права вето в питанні введення миротворців ООН на Донбас можна, визнавши її стороною конфлікту на рівні Ради Безпеки (стаття 27 Статуту ООН передбачає, що "сторона, що бере участь в суперечці, повинна утриматися від голосування "- ред.).

Нагадаємо, 5 вересня 2017 року президент РФ Володимир Путін заявив, що наявність миротворців ООН пішло б на користь вирішення конфлікту на сході України. Він висловився за те, щоб миротворчі війська розміщувалися на лінії зіткнення сторін і "ні на яких інших територіях".

У той же час Україна з партнерами наполягає, що миротворці повинні перебувати на всій окупованій території, включаючи неконтрольовану частину державного українсько-російського кордону.

У США переконані, що російська концепція не забезпечить безпеку на Донбасі, а тільки поглибить конфлікт.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

IRC (Internet Relay Chat)