Волкер: не думаю, що будуть спроби позбавити Росію права вето в РБ ООН

Спецпредставник Держдепартаменту США з питань України Курт Волкер не вважає, що Росію позбавлять права вето в Раді Безпеки ООН, якщо там будуть розглядати питання про розміщення миротворців в Донбасі

Спецпредставник Держдепартаменту США з питань України Курт Волкер не вважає, що Росію позбавлять права вето в Раді Безпеки ООН, якщо там будуть розглядати питання про розміщення миротворців в Донбасі.

Про це він заявив в програмі «Завтра» на телеканалі 112 Україна .

«Коли мова йде про ООН, звичайно, Росія має право вето. Я не думаю, що хтось буде намагатися це змінити », - зазначив Волкер. Він підкреслив, що такий варіант взагалі не розглядається.

На думку Волкера, вирішити конфлікт можна, тільки домовившись з Росією. Тому «дуже важливо розмовляти з Росією безпосередньо».

«Вона відіграє ключову роль в цьому конфлікті. І якщо ми хочемо його вирішити, потрібно працювати з Росією. Вона повинна погодитися припинити конфлікт. Тому діалог дуже важливий », - підкреслив спецпредставник США.

Раніше міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив , Що якщо визнати Російську Федерацію стороною конфлікту в Донбасі на рівні Ради Безпеки, то на підставі ст. 27 Статуту ООН її можна позбавити права вето в питанні розміщення миротворців в Донбасі.

«Мріяти про позбавлення Росії права вето в ООН можуть тільки глава МЗС України і люди, нічого не тямлять ні в світовій політиці, ні в міжнародному праві», - прокоментував слова Клімкіна російський сенатор Олексій Пушков.

Довідка «2000»

Параграф 3 статті 27 Статуту ООН говорить: «Сторона, яка бере участь в спірному питанні, повинна утриматися від голосування при прийнятті рішення».

На даний момент всі постійні члени Ради Безпеки ООН мають право вето, що дає можливість блокувати будь-яку резолюцію. Росія неодноразово заявляла, що виступає проти обмеження цього права. Позицію Росії поділяють США і Китай.

IRC (Internet Relay Chat)