Хакер заявив про злом більш 100 млн сторінок користувачів «ВКонтакте»

Купити базу можна за 570 доларів

У Мережу потрапили логіни і паролі майже 100 мільйонів сторінок в соцмережі «ВКонтакте». Особисті дані користувачів вже з'явилися на віртуальному чорному ринку, де розгорнута жвава торгівля.

Особисті дані користувачів вже з'явилися на віртуальному чорному ринку, де розгорнута жвава торгівля

фото: Геннадій Черкасов

За даними видання Motherboard , Відповідальність за масовий злом сторінок взяв на себе хакер на прізвисько Peace. Нібито викрадені ним дані він розмістив в закритій частині Інтернету, яка часто використовується для проведення незаконних дій.

Віртуальний злочинець готовий надати інформацію будь-кому за один біткойн (близько 570 доларів). Дані включають себе логіни, паролі, адреси електронної пошти та номери телефонів.

Видання зазначає, що при перевірці даних 100 сторінок в 92 випадках паролі виявилися діючими. При цьому є відомості, що хакер володіє даними ще 71 мільйони користувачів, які має намір виставити на продаж трохи пізніше. Представники соціальної мережі ситуацію поки ніяк не коментують.

В свою чергу LeakedSource зазначає, що багато користувачів використовували занадто прості паролі, наприклад «123456», «qwerty" і т.д. Левова частка акаунтів прив'язані до російських поштових сервісів.

IRC (Internet Relay Chat)