Утиліти АНБ для злому будь-якого комп'ютера витекли в Інтернет

Як пишуть світові IT-експерти, посилаючись на публікацію The Intercept , "Страшний сон Microsoft став реальністю". За даними фахівців з комп'ютерної безпеки, "з лабораторії АНБ витекли шкідливі програми, які використовуються силовими органами США (ФБР і АНБ) для отримання несанкціонованого доступу до комп'ютерів на базі Windows". Як пишуть світові IT-експерти, посилаючись на   публікацію The Intercept   , Страшний сон Microsoft став реальністю

Автори відзначають, що "уязвимостям нульового дня" піддаються всі недавні версії Windows: XP, Vista, 7, RT, 8, 8.1, 10.

"Витекли ПО дає будь-якій людині з достатніми навичками використання комп'ютера можливість (цитата)" сіяти хаос серед мільйонів користувачів Microsoft ", - додає автор популярного телеграм-каналу" Сайберсекьюріті і Ко "Олександр Літреев.

"Також, серед утекших засобів злому - malware для серверних версій Windows, включаючи найостанніші. Оновлення безпеки Microsoft ще не випустила, так що близько 90% комп'ютерів у світі піддаються злому", - повідомляє він.

Один із засновників хакерської групи, експерт в області кібербезпеки Метью Хики заявив, що те, що трапилося важко переоцінити: "Я не думаю, що я коли-небудь бачив стільки коштів злому, одночасно потрапили і вільно розміщених в Інтернеті, хоча я займаюся зломами і захистом від них вже 20 років ".

Він пояснив, що комп'ютери під Windows залишатимуться уразливими не тільки поки Microsoft не випустить оновлення-заплатки, але і поки сотні мільйонів користувачів не поставлять ці оновлення. "Люди будуть використовувати ці засоби для злому протягом багатьох років, тому що не всі користувачі оновлюють операційні системи, ставлять патчі, стежать за безпекою".

Редактор Lawfare і екс-співробітник АНБ Сьюзан Хеннесі вже написала в Twitter, що "витік завдасть колосальної шкоди, як інтересам США і громадської безпеки одночасно".

У свою чергу, представники Microsoft раніше заявили The Intercept: "Ми розглядаємо цю доповідь і приймемо необхідні заходи для захисту наших клієнтів". Також в Microsoft заявили, що "на цей раз, крім журналістів, жодна людина або організація не звернулися до нас з приводу появи на вільному ринку цих коштів для злому".

Пізніше портал WP-Windows повідомив , Що "Microsoft вже виправила уразливість, через які АНБ стежило за користувачами Windows. Компанія виступила із заявою буквально через кілька годин після того, як дослідники навіть радити користувачам надіти шапочки з фольги і відключити Windows-комп'ютери на вихідні".

"Завантажити ці утиліти і відчути себе Сноуденом, а також зрозуміти, наскільки великий контроль спецслужб США над сотнями мільйонів пристроїв може кожен", - пишуть в хакерських чат-конференціях.

"Пишуть, що витекли утиліти АНБ призначалися для отримання персональних даних, файлів, стеження (запис з веб-камери і мікрофона) і перехоплення інтернет-трафіку. Свято до нас приходить", - коментують витік користувачі соцмереж.

І дійсно, нинішній витік включає в себе довгий перелік утиліт для злому - таких як ODDJOB, ZIPPYBEER, і ESTEEMAUDIT. "Перлиною колекції є програма під назвою FUZZBUNCH, яка істотно автоматизує розгортання АНБ шкідливих програм", - пишуть автори статті. Вони також розповідають, що ця програма "дозволяє кожному експерту АНБ, а тепер і просто будь-якому просунутому комп'ютерникові," заразити "будь-який обраний комп'ютер".

IRC (Internet Relay Chat)